בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא סופרת אף אחד 
 
 בקי גריפין (צילום: ניב קלדרון)   
 
טל היינריך

בקי גריפין לא מתרגשת מהמתקפה התקשורתית עליה - היא מזמן הפסיקה להתעניין במה שחושבים עליה ומעדיפה להתרכז בעבודה וחברים. ראיון עם הכבשה השחורה התורנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך קמפיין ל'וואלה פאשן' (צילום: יח"צ)
 מתוך קמפיין ל'וואלה פאשן' (צילום: יח"צ)   
לידיעת הקורא החצוף שגנב לבקי גריפין את המטרייה מחוץ לדלת ביתה, ביום הכי גשום העונה: אתה מתבקש להחזיר אותה במהרה. מכתב התנצלות יתקבל בברכה.

נפגשתי עם בקי בבית קפה שכונתי, "זה כמו בית בשבילי פה" היא אמרה. לא קשה היה להבין את כוונת רבקה המשוררת, כי מהרגע הראשון שנכנסנו התברר כי היא מכירה את רוב הנוכחים במקום - מהמלצרית, דרך לוגמי הספלים שלצידנו ועד לבעלים. אפילו אחיה הקטן היה שם ברמן. במטאפורה שאולה מלכסיקון הספורט: משחק בית של בקי. כמו בכל מגרש ביתי, שררה אווירת אהדה חמימה בקהל. בחוץ, לעומת זאת, הסערה שהשתוללה הזכירה יותר את 'דוחא' של בני סכנין.

"בכל מקום שאני הולכת אליו אני מקבלת רק אהבה מאנשים", סיפרה לי גריפין. האמנם? החלטתי להזכיר לה מספר התקפות תקשורתיות שנכתבו על הכבשה השחורה של עולם הבידור הישראלי בזמן האחרון.

במוסף של 'ידיעות אחרונות' נעשתה כתבת תחקיר מקיפה על הפן המקצועי של בקי, בה טענו גורמים מאם.טי.וי וערוץ 'מוסיקה 24' שהיא חסרת מוסר עבודה וסוג של פרימדונה. גם באינטרנט ובמדורי הרכילות לא פסחו על שום צעד, ובאתר ynet נכתב באחת מהביקורות על התכנית 'רוקדים עם כוכבים': "אני באמת רציתי שהכלונס המנתר הידוע יותר בשמו הבימתי בקי גריפין - תעוף. היו לי רגשות בקשר לזה, אתם מבינים? אמוציות של ממש".

מתי התחילה התקשורת בהתקפה מתפרצת נגד בקי גריפין?
"צריך לשאול את התקשורת ולא אותי. את שואלת מה קרה מההתחלה, ואני לא הבנאדם לשאול אותו. זה לא משהו שאני עשיתי, צריך לשאול את מי שכתב את זה. אני לא מכירה אותה, לא יודעת איך היא נראית, מעולם לא פגשתי אותה. אלו אנשים שאני לא מכירה, לא כאלה שאני יכולה לומר שאולי פעם היה כך וכך וייתכן שיש להם סיבה. התקשורת תמיד חייבת להמליך אחד ולהוריד את השני. זה קורה כל הזמן. מי מחליט ולמה - לא קשור אלי".

את לא דואגת שמעסיקים פוטנציאליים עלולים להירתע מלעבוד איתך בעתיד עקב פרסומים כאלו?
"יש אנשים שכבר עבדו איתי ויודעים איך אני ומה אני. כל מי שעבדתי איתו בחצי השנה האחרונה בא אלי אחרי הכתבה הזו, ואמר שהוא לא יודע על מה הם מדברים ושזה לא מתקשר להם עם אותו בנאדם. את יודעת, כתבו נו, אז מה. כתבו גם שיצאתי עם אנשים שלא יצאתי איתם. תמיד ידברו דברים שהם לא נכונים. זה נהייה לא רלוונטי".

מלבד התקשורת, נראה כי גם הציבור לא ממש מפרגן לך ואומר שאת מקרינה אנטיפתיות. אם למשל, הייתה מעין סקאלת דעת קהל ישראלית על הסלבריטאים, אז נינט הייתה הקיצונית בצד החיובי, ואילו את בשלילי.
"אלו טרנדים חדשים שמתחלפים כל הזמן. אני לא יודעת על מה את מדברת, כי אם אנשים לא היו מתחברים אלי אז לא הייתי עובדת מגיל 19. אני ממשיכה לעבוד נון-סטופ וזה בסופו של דבר מה שקובע. ב'רוקדים עם כוכבים' לא עפתי ראשונה, שנייה או שלישית. צריך להסתכל על התוצאה בכלל. אם הייתי האדם הכי שנוא בעולם לא הייתי נשארת כל כך הרבה זמן בתכנית. הכל תלוי מי חושב. באותה מידה, יכול צופה בבית לחשוב 'איזו חמודה היא'".
 

סוף רומן של ארבע שנים עם הסוכנת, מיכל גבריאלוב

 
בעודנו משוחחות על אהבת הקהל, בקי מקבלת הודעת טקסט מחברה: "היו הרבה טוקבקים חיוביים. סחתיין עליך". הנה, קיבלתי תשובה. התגובות המדוברות מתייחסות לידיעה על התפצלות דרכיהן של בקי והסוכנת שלה, מיכל גבריאלוב: "אתמול הודעתי שאני לא ממשיכה אצלה. אני בודקת עכשיו מלא אופציות, שום דבר לא לפרוטוקול. בשבוע האחרון היו לי הרבה פגישות ובקרוב אודיע מי יהיה הסוכן הבא שלי. הייתי עם מיכל ארבע שנים".

למה החלטת לנקוט בצעד הזה?
"היה לך חבר ארבע שנים?"

"לא".
"זה כמו זוג שנמצא המון שנים יחד. לפעמים זה סתם לא עובד, וזה לא אומר שהם פחות אוהבים. אז אומרים יפה שלום וכל אחד הולך לדרכו. אם הכל היה דבש, לא היינו נפרדות. מה שלא בסדר זה ביני לבין מיכל. אני לא מאמינה בלהוציא כביסה מלוכלכת החוצה. עשינו המון דברים יפים ביחד. אני מכירה אותה כבר המון שנים והיא חברה של ההורים. הייתי בת בית אצלה. יש לי כבוד לבנאדם שעבדתי איתו ארבע שנים. זה נגמר לפני שזה נגמר לא בסדר, וככה זה צריך להיות".

לך היה חבר ארבע שנים?
"אני לא רוצה לדבר על מה שלא קורה עכשיו. יש דברים שאני שומרת לעצמי. זה קשור אך ורק אלי".

גריפין, מגבעתיים במקור, עברה לגור כבר בגיל 22 עם החבר בזמנו, שחקן הכדורסל, ליאור ליובין. מאז היא לא חזרה להתגורר בבית הוריה אלא לתקופה של שלושה חודשים. בעתיד, היא מקווה לראות עצמה "כמו כולם, נשואה עם ילדים". בימים אלו, אבא שלה חי בארצות הברית, ונמצא השבוע בארץ לאחר שלא ראתה אותו ארבעה חודשים. אח של בקי חוזר ארצה מטיול בעוד עשרה ימים: "אני מתגעגעת אליו. מבינה? אני חזרתי, והם נוסעים".

במשך שנתיים מחייה עבדה בקי בלונדון, באם.טי.וי. והרי סיכום ההרפתקה: "החוויה שלי שם לא הייתה העבודה, אלא החיים עצמם מסביב. בכל דבר יש משהו טוב ולא טוב. זה לא שינה אותי, אלא חיזק אותי מבחינת הביטחון בכישרון שלי ואת העובדה שאני אוהבת את העבודה שלי. כלומר, ביומיום הייתי שם אנונימית לחלוטין אבל עשיתי את אותה העבודה ונהניתי. אני אוהבת את מה שאני עושה, ולא יותר מידי מוטרדת מכמה אני פה או שם. זה לא חלק מהחיים שלי או העולם שלי. אני מגיעה לאולפן, מאפרים אותי יפה, נורה אדומה נדלקת, ומתחילים חיים בתוך עולם אחר של בועה נהדרת".
 

"טפו טפו טפו. לא ירדתי מהמסך מגיל 19"

מתוך 'רוקדים עם כוכבים' (צילום: קוקו)
 מתוך 'רוקדים עם כוכבים' (צילום: קוקו)   
לא מפחיד אותך שבתחום בו את עוסקת יש חוסר וודאות לגבי העתיד ותמיד תזדקקי לרשת ביטחון?
"אני עובדת שמונה שנים. כנראה שאני עושה משהו נכון. בחרתי את המקצוע שהכי מתאים לי. בקיצור, טפו טפו טפו. לא ירדתי מהמסך מגיל 19. אני לא יודעת מה זה להיות מובטלת ליותר מחודש פגרה של משהו. יש את הפחד הזה כל הזמן, ומצד שני, ככל שעוברות השנים ואתה רואה שאתה לא מפסיק לעבוד אתה צובר יותר ביטחון ואז לא משנה מה קורה. יש לי מזל כזה כנראה, שתמיד יש לי עבודה. אבל גם תמיד כשיש משהו, אתה לא יושב לנוח ומחפש עוד משהו למקרה שלא יעשו עוד עונה למשל. אני תמיד אוהבת שיהיה משהו מוכן, וגם עכשיו אני בודקת כל מיני אפשרויות - כמה דברים אפשריים, לא כולם בארץ".

אני חושבת שאת ממש חזקה בהתמודדות שלך עם מצבי המתקפה שנקלעת אליהם. לא כל אחד היה מגיב באותו האופן.
"אתה צריך להיות מאוד חזק בשביל להצליח במקצוע הזה. צריך להיות לך הרצון והידיעה מה אתה רוצה ויכול, ובמה אתה טוב. בסופו של דבר כשאתה ממשיך לעבוד, זה מנצח. בימים אלו אני עושה את תכנית 'המצעד', תכנית רדיו שלי, ועוד מעט גם את טקס פרסי עמ"י (ערוץ המוסיקה הישראלית)".

את האדישות המבורכת הזו, בקי מפגינה גם כלפי פרסומים שונים או תגובות עוינות: "יש דברים שיכולים להציק לך, אבל ככל שעובר הזמן והכל בסדר, הדברים האלה מציקים לך פחות, כי אתה רואה שההשפעה שלהם לא כזו גדולה. זה לא כזה נורא. הראיון ב'ידיעות'? אפילו לא ידעתי כשהוא התפרסם". זה בהחלט נכון - באותו הבוקר, דיווחתי לבקי על שנכתב בעיתון והיא אמרה: "אפילו לא טרחתי. היה לי ברור מראש מה יהיה שם". גישתה מתאפיינת ב"מעבירים הלאה בעיקר". מי כמוה יודעת שזו לא הפעם הראשונה או האחרונה שיכתבו עליה משהו רע.

בקי, בת לאב כדורסלן, פרצה לתודעה לאחר קריירה של שדרנית קווים במשחקי כדורסל במשך חמש שנים. למרות זאת, היא טוענת שלא ניתן לקבוע שזה התחום בו הכי נוח לה: "זה ממש לא ככה. נהניתי שם והיה כיף, אבל אני לא מוכרת מהספורט. כשישבתי באולפן הפיינל-פור, רוב האנשים שלא מכירים אותי הרבה זמן שאלו - למה הביאו דוגמנית לדבר על כדורסל?".

מה בדבר קאמבק?
"כל הזמן יש דיבורים. אני יודעת שאני אעשה ספורט שוב. מתי ואיך, אני לא יודעת. אני גם מתגעגעת וגם לא. מצד אחד זה דבר שקל לי וכיף לעשות. מצד שני, במשך חצי שנה לא היה לי זמן לראות טלוויזיה, ומכורח הנסיבות אני לא עוקבת כבר. יש לי פחות זמן ואני פחות מעורה, כך שזה נהיה פחות מעניין".
 
 

46 קילו, 164 ס"מ: "אמא רזה ואבא עם חילוף חומרים מהיר"

על אף כל ההשמצות וההשערות בנוגע למסת גופה, שפר מזלה של הגריפינית, והיא התברכה בנתונים שלא בדיוק מצריכים התעמלות - משקל 46, גובה 1.64: "זה תמיד היה ככה. הכל מגיע מהגנים. אמא רזה, ולאבא יש חילוף חומרים מהיר. אם בנאדם יסתכל עליי ויגיד שאני רזה כי אני עושה קוק או מקיאה בשירותים, זו בעיה שלו ולא שלי. שיפתחו ת'עיניים - הרי זה לא שאפשר לעשות לי תמונות של 'לפני' ו'אחרי' כמו לכל הסלביות בחו"ל. הן אנורקסיות בהכחשה, שנזכרות אחרי שנה, כמו לינדזי לוהן השבוע, לחשוף שבעצם הייתה להן בעיה. אני חיה עם עצמי כבר 28 שנה. מישהו חושב שהוא יודע יותר טוב?".

בתקופה האחרונה, בקי רקדה במשך חמש שעות בכל יום, לצורך התכנית 'רוקדים עם כוכבים'. מי שהתחילה ללא שום ניסיון, מספרת שדני, שותפה לרחבה, מתעתד לפתוח בקרוב בית ספר למחול יחד עם אנה ארונוב (שותפתו של סמי הורי), ואז היא מתכננת להמשיך לקחת שיעורים:"היה מגניב לאללה. שמחתי על כל ריקוד שהצלחתי לבצע ונהניתי. אפילו על הזכייה בקטגוריית 'משבר העונה' היינו מבסוטים. זה ממש הצחיק אותנו. רוב הזמן אני ודני היינו צוחקים. בחזרות מצלמים 20 דקות ומראים בסוף קטע באורך דקה. הבנו שאנחנו מספקים את הדרמה של התכנית ואמרנו יאללה. כל הזוגות רבו, ואני ודני היינו שני האנשים הכי אמיתיים שם. זה לא קל שזורקים אותך לחדר עם בנאדם שאתה לא מכיר".

הטובים ניצחו בסוף?
"מההתחלה היה לי ברור שאליענה ועומר יודעים לרקוד ובעלי כישרון. חשבתי ששניהם יגיעו לגמר, ואז עומר עף שני. שום דבר בתכנית לא היה בטוח, כמו שאבי גרייניק קרא לזה - 'ג'ונגל'. אורון בנה כוריאוגרפיה שהכי התאימה לאליענה. הם עבדו קשה כמו כולם, היו מדהימים והגיע להם לנצח".

רבים כבר פנו להפקה בנוגע להשתתפות בעונה הבאה של התכנית. את הסכמת מיד כשהציעו לך?
"ישר אמרתי סבבה. הם פנו כמעט לכולם ו- 90% אמרו לא. השמינייה שהופיעה בתכנית הם פחות או יותר האנשים שאמרו כן. היה רייטינג מטורף, היינו הראשונים של הריאליטי, ולכן זה קיבל משהו מאוד מציאותי".

מסתבר שבקי לא רק השתתפה בריאליטי, אלא גם רואה. הערב (שלישי) היא מתאספת עם חבריה לצפייה משותפת בעונה החדשה של 'הדוגמניות', כחלק מהבילוי המועדף עליה המשלב טלוויזיה וחבר'ה: " בעונה שעברה היינו מתכנסים בכל פרק. הייתה את הדוגמנית שאהבנו כי היא יפה, ואת אלה שפשוט נהנינו לראות. אהבנו את ליאת בלו והיינו חולים על אוולין ואינס".

רוב החברים של גריפין מלווים אותה כבר שנים, חלקם עוד מתקופת התיכון, בו למדה כימיה ומתמטיקה ברמת חמש יחידות (!): "יש לי גם חברים מהתעשייה אבל הרוב לא. אם כבר אז של מאחורי הקלעים, לא מהפרונט". לא מעט מחבריה, כמו לירון פנאן, הם בעלי מקומות בילוי ובקי משתדלת לצאת מפה לשם ולבקר בכולם.

ולסיום, בקי מדליקה סיגריה ומגלה: "אני מעשנת מגיל 24. אני יודעת שזה מאוחר. התחלתי בסרט של דובר קוסאשווילי 'מתנה משמיים'. הייתי צריכה לעשן באיזו סצנה ורציתי שזה ייראה אמין ואימצתי את ההרגל".

שאלה שתמיד תמוהה בעיניה היא האם היא הבינה במוסיקה עוד לפני שהתקבלה לאם.טי.וי, או שהתיאבון הגיע עם האוכל. תשובתה: "התקבלתי כי הבנתי במוסיקה ולא להיפך. כמובן ששם למדתי עוד. אני שומעת כל מה שטוב". החלטתי לאמץ קצת מן הידע.

תמליצי לי על דיסק 'מיטה'.
"לפור-פליי"?
כן, מיטה, את יודעת...
"האוסף של שאדיי. תבדקי, סמכי עליי. יש לי את הדיסק הזה כבר שנים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by