בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שווה צפייה: בציר טוב 
 
 מתוך הסרט `נקודת מפגש`    
 
מיכל זמרני

השבוע עולים החדש והמוערך של וודי אלן, הבכורה המוצלחת של טומי לי ג'ונס, סרט רענן מבית היוצר של 'אמריקן ביוטי' ועוד. ביקורות וטריילרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מחיר הבגידה (Derailed)

מתוך הסרט 'מחיר הבגידה'
 מתוך הסרט 'מחיר הבגידה'    
מתח. ארה"ב, 2005. בימוי: מיקאל האפסטורם.

מותחן פסיכולוגי המבוסס על רב המכר של ג'ורג' סיגל. צ'ארלס (קלייב אוון) הוא איש משפחה לחוץ משיקגו, הפוגש ברכבת את לוסינדה (ג'ניפר אניסטון). בין השניים נוצרת משיכה מיידית, המובילה לארוחת צהריים, המובילה לארוחת ערב, ומשם הדרך לחדר המלון קצרה. אבל הרומן הקטנטן והסודי מתנפץ כאשר אל האינטימיות של חדר המלון פורץ באלימות אדם חמוש בעל מבטא צרפתי (וינסנט קאסל), ומתעלל בהם במשך שעות. השניים לא פונים למשטרה, שכן הם לא רוצים שהעניין יגיע לידיעת בני זוגם, והם מקווים שהסיפור פשוט יעלם. אבל העניינים רחוקים מלהסתיים, שכן השודד, שמבין שהזוג שנפל לידיו הם שני בוגדים, יוצר קשר עם השניים ומתחיל לשחק איתם משחקים מלוכלכים, כשהוא מאיים על חייהם של בני משפחותיהם שכלל לא יודעים שהם בסכנה. הפתרון היחיד של צ'ארלס ולוסינדה לצאת מהתסבוכת אליה נקלעו, הוא לשבור את כל החוקים ולשחק מלוכלך בחזרה.

סרטו של הבמאי השבדי מיקאל האפסטורם זכה ל-21% טריות ולקיטונות של צוננים מצד הביקורת בארה"ב. "בעולם הרחב של עלילות מגוחכות, והרחב יותר של עלילות מגוחכות בכיכובם של סלבריטיז נאים, מחיר הבגידה נראה כמעט הגיוני", אומר המבקר של השיקגו טריביון. ואילו המבקר של יו.אס.איי טודיי קובע שמדובר בסרט "מיובש, מסורבל ומשוחק בצורה מגושמת ומרגיזה". בקופות, לעומת זאת, הכניס הסרט בחודשיים שעברו מאז הפצתו $35,725,000, סכום שמכסה לחלוטין את עלות הפקתו, ומשאיר מעל עשרה מיליון דולר לפופקורן.

כרטיסים לסרט ועוד

אתר הסרט
טריילר
 

ג'ארהד (Jarhead)

מתוך הסרט 'ג'ארהד'
 מתוך הסרט 'ג'ארהד'    
דרמה. ארה"ב, 2005. בימוי: סם מנדז

בקיץ 1990, בגיל 20, נשלח חייל המארינס אנתוני סוופורד למדבר של ערב הסעודית כדי להילחם במלחמת המפרץ הראשונה. ב-2003 הפכו זיכרונותיו לספר רב מכר בשם ג'ארהד (כינוי לחיילי מארינס, על שם התספורת המלבנית המאפיינת אותם), וכעת מעביר אותם הבמאי זוכה האוסקר סם מנדז ('אמריקן ביוטי') אל המסך הגדול. הסרט מגולל את סיפורו של סוופורד (ג'ק גילנהול), המתגייס למארינס, עובר שורה של אימונים מפרכים בפיקודו של סמל ראשון סייקס (ג'יימי פוקס), אוכל רוח קרב לארוחת בוקר, עד שהדבר שלו קיוו הוא וחברו טרוי (פיטר סרסגארד) קורה, מלחמת המפרץ פורצת, והוא וחבריו נשלחים למדבר, תחת פיקודו של סגן אלוף קזינסקי (כריס קופר) המיליטנט. אבל שם מגלים חיילי המארינס שלמעשה אין כמעט דבר שם יכולים לעשות, ומעבירים את הזמן באוננות אובססיבית, משחקי כדורגל עם מסיכות גז וציפייה למלחמה שתתחיל.

הסרט זכה ל-59% טריות מטעם מבקרי הקולנוע, ולביקורות מעורבות. המבקר של הרולינג סטונס, למשל, אהב את הסרט וטוען ש"גילנהול הוא הלב והנשמה של קומדיה שחורה, אינטנסיבית בצורה אכזרית, שמכוונת את עצמה אל חיילים תחת איום המתמיד של לעשות שום דבר". המבקר של הניו יורק טיימס, לעומת זאת, סבור ש"ג'ארהד הוא סרט שבא לדון בכמה מהנושאים הדחופים וכואבים ביותר הנמצאים על סדר היום שלנו, מכחכח בגרונו בקול רם ולא אומר דבר". כך או כך, בקופות עשה עד עתה הסרט, ששוחרר לפני יותר מחודשיים, $62,591,890, ועדיין לא כיסה את עלות הפקתו. ייתכן שזה קשור לעובדה שהציבור האמריקני לא אוהב שאומרים לו שהצבא שלו מטומטם.

אתר הסרט
טריילר
 

שלוש הלוויות של מלכיאדס אסטרדה

מתוך הסרט 'שלוש הלוויות של מלכיאדס אסטרדה'
 מתוך הסרט 'שלוש הלוויות של מלכיאדס אסטרדה'   
The Three Burials of Melquiades Estrada
דרמה. ארה"ב, 2005. בימוי: טומי לי ג'ונס

סרטו הראשון של טומי לי ג'ונס כבמאי, אשר זכה בפרס התסריט ובפרס השחקן הטוב ביותר (לטומי לי-ג'ונס עצמו) בפסטיבל קאן, והיה מועמד גם לפרס דקל הזהב. החוואי פט פרקינס נחוש בדעתו לקיים את הבטחתו לחברו הטוב, ולקבור אותו בעיר הולדתו במקסיקו. גופתו של החבר כבר נקברה פעמיים – פעם אחת במדבר, במקום בו הוא נורה למוות, ופעם אחת בבית הקברות של העיירה ואן-הורן. זה לא מפריע לפרקינס לחטוף סייר מקומי, להכריח אותו לחפור החוצה את גופת חברו הטוב, לקשור אותה לפרד ולהתחיל להתקדם במסע המסוכן לכיוון מקסיקו, כשהשבוי שלו נגרר בעקבותיו.

הסרט, שנעשה ע"פ תסריט של ג'וליארמו אריאגה ('21 גרם'), זכה ל-81% טריות נדירים מטעם המבקרים של ארה"ב. "סרט קטן המתנגן כמו מערבון אפי", מתמוגג המבקר של הניו יורק דיילי ניוז. המבקר של הלוס אנג'לס טיימס פואטי מעט פחות, אך עדיין נלהב מאוד, וקובע שמדובר ב"סרט שנון ועם זאת רך, מפתל אך מהנה מאוד, שמדורג בקלות בין הסרטים הטובים ביותר של השנה". קשה לדעת מה חושב הקהל על הסרט, מכיוון שהוא שוחרר בארה"ב לפני חודש ב-5 בתי קולנוע בלבד, והכניס נכון לעתה רק $31,644. הסרט יוצא בתפוצה רחבה בארה"ב רק בשבוע הבא, וימים יגידו האם הוא יקבל לא רק את אהדת המבקרים, אלא גם את אהדת ציבור.

אתר הסרט
טריילר
 
 

נקודת מפגש (Match Point)

מתוך הסרט 'נקודת מפגש'
 מתוך הסרט 'נקודת מפגש'    
דרמה קומית. אנגליה, 2005. בימוי: וודי אלן

סרטו החדש של וודי אלן מתרחש, כמה מפתיע, מחוץ לניו יורק ביתו ומוקד מרבית סרטיו, בלונדון הרחוקה והקרירה. כריס (ג'ונתן ריס מאיירס, 'שחקי אותה כמו באקהם') הוא שחקן טניס מקצועי לשעבר מבית אירי עני, הנחוש בדעתו להתקדם במעלה הסולם החברתי. הוא משיג עבודה כמאמן טניס בקאנטרי קלאב יוקרתי של האריסטוקרטיה הבריטית, מתחבר עם טום יואיט (מתיו גוד), בן למשפחה עשירה ומבוססת, מכיר דרכו את אחותו קלואי (אמילי מורטימר) איתה הוא מפתח רומן, ומתחיל לעבוד במשרדי החברה של האב אלק (בריאן קוקס). אבל בדיוק כאשר נראה כאילו דרכו אל עבר ההצלחה החברתית והפיננסית סלולה – הוא פוגש את נולה, ארוסתו האמריקנית היפהפיה של טום (סקארלט ג'והנסן), ודברים מתחילים להשתבש.

הסרט זכה להצלחה רבה בפסטיבל קאן האחרון, וגרף ארבע מועמדויות לפרס גלובוס הזהב: לסרט, לבמאי, לתסריט ולשחקנית המשנה (סקארלט ג'והנסן) הטובים ביותר. מבקרי הקולנוע בארה"ב אהבו את הסרט והעניקו לו 80% טריות בממוצע. "אם מישהו חיפש אי פעם צידוק לאמן המוצא השראה בחו"ל, סרטו הראשון של וודי אלן מחוץ לניו יורק מהווה טיעון חזק בעד", מחמיא המבקר של הוושינגטון פוסט. "ההנאה הרבה שמופקת מהסרט נובעת מכך שהדרמה מתפתחת באופן בלתי צפוי מהדמויות עצמן, ולא כופה את עצמה עליהן", מנתח המבקר של הניו יורק פוסט. ואילו המבקר של הניו יורק טיימס קובע בפשטות כי "מדובר בסרטו הטוב ביותר של אלן מזה יותר מעשור". בארה"ב גרף עד עתה הסרט $3,719,000, לאחר שפתח בהפצה מצומצמת לפני כשבועיים, וגם מעבר לים מצליח בינתיים הסרט יפה, והכניס סכום של $18,778,143 מחוץ לארה"ב.

אתר הסרט
טריילר
 

שנת אפס (Year Zero)

מתוך הסרט 'שנת אפס'
 מתוך הסרט 'שנת אפס'    
דרמה. ישראל, 2005. בימוי: יוסף פיצ'חזדה

סרטו החדש של יוסף פיצ'חזדה (בסמה מוצ'ו) עוסק בתפנית המתרחשת בחייהם של שבעה אנשים, כאשר הם נתקלים זה בזה. אימא (שרה אדלר) לילד בן 10 (צוקי רינגרט) שפוטרה מעבודתה ומנסה לשרוד בעולם; עיוור (מוני מושונוב) שאיבד בתאונת דרכים את כלב הנחיה שלו; זוג נשוי (קרן מור ומנשה נוי) בשנות הארבעים לחייהם הנאבקים ביניהם על הריון לא מתוכנן; טכנאי רדיו (דני גבע) המנסה להבין את עברו באמצעות תוכנית רדיו היסטורית שהוא עושה על אביו, ואיש עסקים מפוקפק (דן תורן) שחוזר לארץ ומנסה לדאוג לאביו הזקן. רגעי המפגש ביניהם מביאים לשינוי דרמטי בחייהם, וכל אחת מהדמויות מגיעה לנקודת אפס בחייה, שממנה היא מתחילה מחדש את החיפוש אחר משמעות וגאולה.
 

אנתוני זימר (Anthony Zimmer)

מתוך הסרט אנתוני זימר
 מתוך הסרט אנתוני זימר    
מתח. צרפת, 2005. בימוי: ז'ארום סאל.

אנתוני זימר הוא פושע פיננסי בינלאומי, המבוקש בכל העולם, אבל אף אחד לא יודע מי הוא או איך הוא נראה, כי הוא נוהג לנתח את פניו ואת מיתרי קולו כדי להימנע זיהוי. אבל למפקח המשטרה אקרמן (סמי פריי) יש בכל זאת פריט מידע על הפושע: הוא יודע שזימר יעשה הכל כדי לראות שוב את קיארה אהובתו (סופי מרסו), ולכן הוא עוקב אחריה. אבל זימר מבין שאהובתו נתונה במעקב, ומעביר אליה פתק עם הוראות: עלי על הרכבת לריביירה הצרפתית, גשי אל אדם זר לחלוטין והעמידי פנים שהוא המבוקש שכולם מחפשים. קיארה בוחרת בפרנסואה (איוואן אטאל), מפלרטטת איתו, לוקחת אותו איתה אל החדר במלון וגוררת אותו אל עולמות מסוכנים, בהם הוא נרדף לא רק ע"י המשטרה, אלא גם ע"י המאפיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by