בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
צוות נענע

הסרט השלישי בסדרת סרטי פארק היורה, קומדיה על מאחורי הקלעים של הוליווד מאת דיויד מאמט, מאחורי הקלעים של תעשיית המוסיקה עם ג'וזי והפוסיקאטס, אנימציה דנית, מבוכים ודרקונים ואמריקה מאוהבת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ג'וזי והפוסיקאטס

בנות ג`וזי והפוסיקאטס עושות חיים. אך עד מתי?
 בנות ג`וזי והפוסיקאטס עושות חיים. אך עד מתי?   
Josie and the Pussycats

ווייאט פריים (אלאן קאמינג) מנהל את להקת הבנים המצליחה דוג`ור. כשחבריה מגלים כי הם משמשים בידי חברת התקליטים, המשתילה מסרים סמויים בשיריה כדי לטמטם את הצרכנים, נאלץ ווייאט לגרום להתרסקות מטוסם, ולהתחיל את הכל מהתחלה. הפעם הוא מחליט לעשות זאת עם להקת הבנות ג`וזי והפוסיקאטס - הן ג`וזי, ואלרי ומלודי - שחולמות להיות כוכבות, אך חייבות להתמודד קודם כל עם אנשי התעשייה המושחתים.

במאים: הארי אלפונט ודבורה קפלן (98 דקות, קנדה/ארה"ב 2001)
 
שיקאגו סאן טיימס: ג`וזי והפוסיקאטס אינן מטופשות יותר מהספייס גירלס, אבל הן בהחלט מטופשות כמוהן, ואכן, המוסיקה המלווה את הסרט די מחורבנת. חוץ מזה, הדיאלוגים לא שוטפים, והמילים יוצאות מפי השחקנים בנוקשות מבהילה, מה שמביא למעט מדי רגעים משעשעים.

אי אונליין: לראות את הקומיקס הזה מתעורר לחיים על מסך הקולנוע, זה כמו לקבל מנת יתר של אמ-טי-וי מהזן הגרוע ביותר. למרות זאת, הסרט מהנה, בצורה המעוותת ומלאת האשמה בה אנו נהנים מג`אנק-פוד. ומי שלא מאמין, שינסה שלא לזמזם את המלודיות המטופשות בדרך החוצה.

ריל.קום: צמד הבמאים שומרים על קו עלילה פשוט וקצב טוב. עם זאת, הם מתעלמים מהצביעות שביציאה כנגד תרבות הפופ הממוסחרת, בעוד הם חלק ממנגנון הפקה משומן שתפקידו למכור כמה שיותר מרצ`נדייזינג לקהל היעד שלו. הסרט עצמו במשקל נוצה, אך גם אינו מזיק. מריח כמו רוח נעורים.
 

פארק היורה 3

הרבה יותר יצורים מפחידים. פארק היורה 3
 הרבה יותר יצורים מפחידים. פארק היורה 3   
Jurassic Park 3

הפרק השלישי בסדרת המאבקים בין בני האדם לדינוזאורים עתיקים. ד"ר אלן גראנט, הזכור לנו מהסרטים הקודמים, זקוק לכסף למימון מחקריו, ומסכים להתלוות למיליונר פול קירבי לטיסה מעל האי הארור. גראנט לא מודע לתוכניתו של קירבי, שזקוק למומחה לדינוזאורים כדי לאתר יחד עם אשתו את בנם שהתרסק על האי. זהו קו העלילה שסביבו מתפתחת הרפתקה מסמרת שיער, המערבת דינוזאורי ענק מכל הסוגים.

במאי: ג`ון ג`ונסטון (92 דקות, ארה"ב 2001)
 
 
אי אונליין: כמעט שאין סיפור או קו עלילה שמחבר בין מפגש עם דינוזאור אחד למישנהו. המפלצות עדיין מרשימות, אם כילא כמו בפעם הראשונה בה נתקלנו בהן. האנטי-קליימקס של סיום הסרט מאכזב מאוד.

בוסטון גלוב: סיפור ישן, צעצועים חדשים. הסרט מכיל יותר דינוזאורים מאשר בשני קודמיו גם יחד, והפעם הם גם מדברים זה עם זה. כצפוי, הסיום משאיר פתח לפרק נוסף בסדרה.

פילמקריטיק: אם הסרט הראשון בסדרה היה נורא, והשני היה בסדר, הרי שדומה כי השלישי מצא הת הנוסחה הנכונה: פארק שעשועים עמוס בדינוזאורים לכל אורכו ורוחבו, כל הזמן. סביר להניח שלא תמצאו בידור טוב יותר ממנו הקיץ.
 

סטייט פינת מיין

סוללת כוכבים מרשימה. פיליפ סימור הופמן בסטייט פינת מיין
 סוללת כוכבים מרשימה. פיליפ סימור הופמן בסטייט פינת מיין   
State and Main

צוות ההסרטה של סרט תקופתי נאלץ לעזוב את אתר הצילומים בניו-המפשייר, לאתר חדש ליד ורמונט. שם הם נתקלים בבעיות מסוג חדש: הכוכב הראשי לא מפסיק להתהולל, הכוכבת לא מסכימה להתפשט, והמקומיים מערימים קשיים הרבה יותר מהצפוי. עם אלק בולדווין, פיליפ סימור הופמן, ג`וליה סטיילס ושרה ג`סיקה פארקר.

במאי: דייויד מאמט (105 דקות, ארה"ב 2000)
 
שיקאגו סאן טיימס: עם מעט שינויים קלילים, "סטייט פינת מיין" יוכל להיות מחזה מהסוג שדיויד מאמט אוהב. הוא מביים בקלילות, משתעשע כהרגלו בדיאלוגים שנונים, חוזר על משפטים פשוט בגלל שהוא אוהב אותם, ומספק לנו סיום שמעיד על גדולה.

אי אונליין: שינוע כוכבים הוליוודיים פראנואידים לתוככי אמריקה השמרנית, תמיד מבטיח מנה הגונה של צחוק. סימור הופמן, אחד מטובי השחקנים כיום, יחד עם כמה מחבריו לתעשייה, מצליחים ללמד את אנשי העיירה המנומנמת דבר או שניים על עשיית כסף, אבל בסוף הקהל הוא המרוויח העיקרי.

ריל.קום: הליהוק המוצלח הוא הגורם היחיד שמציל את הסרט מלהיות סתם עוד קומדיה. וויני גסטאפרו מבריק בתור הצלם שיעשה הכל בשביל השוט המושלם, אפילו אם הדבר יעלה לו בהכחדת סימן ההיכר של העיירה המסכנה.
 

הצילו! אני דג

הצילו! אני דג
 הצילו! אני דג   
Help! I`m a Fish

אנימציה. צ`אק, סטלה ופליי יוצאים למסע דיג, והופכים, בניגוד לתוכניותיהם, ליצורים ימיים. עליהם לעבור הרפתקאות מסמרות שיער במירוץ כנגגד הזמן, כדי לחזור ולהיות אנושיים שוב.

במאים: סטפן פילדמארק ומייקל הגנר (80 דקות, דנמרק 2000)
 

מבוכים ודרקונים

יותר מדי מבוכים, פחות מדי דרקונים
 יותר מדי מבוכים, פחות מדי דרקונים   
Dungeons and Dragons

אימפריית איזמר נשלטת על ידי קומץ קוסמים, בשעה שהנתינים הפשוטים חיים בעליבות. הקיסרית הצעירה סבינה (ת`ורה בירץ`), רוצה שוויון לרווחה, אך הקוסם הרשע פרופיון (ג`רמי איירונס) חולק עליה בעניין הזה, וקורא עליה תיגר. מכאן מתפתח מאבק שמעורבים בו גם דרקונים, כשפים, וכמובן - מבוכים.

במאית: קורטני סולומון (107 דקות, ארה"ב 2000)
 
שיקאגו סאן טיימס: הסרט נראה כאילו זרקו את המשחק, והתמקדו בקופסה שבה הוא מגיע. תפקידם של הדרקונים מסתכם בנפנוף כנפיים נואש לפני שקסם כלשהו מיירט אותם, ולא ברור איזה תועלת הם מביאים בזמן מלחמה, מה אופיים, או מה מניע אותם. ויש עוד הרבה תהיות.

אי אונליין: אוקיי, מי שכח להטיל את ההגנה מפני משחק גרוע? כנראה שכולם. תקוותו היחידה של הסרט הזה היא להצליח בקרב קהל שצעיר מדי מכדי לגלות את חוסר המקוריות שלו. חוץ מזה, כשדרקון שנוצר על ידי מחשב נותן את ההופעה המרשימה ביותר, ברור שמשהו כאן ממש לא בסדר.

פילמקריטיק: הדבר הטוב היחיד בסרט הזה הוא הופעת האורח של טום בייקר, ששיחק את דוקטור הו בסדרת המדע הבדיוני הבריטית. חוץ מזה, נאדה.
 

אמריקה מאוהבת

אכן, נאמנות גבוהה. אמריקה מאוהבת
 אכן, נאמנות גבוהה. אמריקה מאוהבת   
America`s Sweethearts

אדי תומאס וגוון הריסון (ג`ון קיוזאק וקתרין ז`טה-ג`ונס) הם הזוג ההוליוודי המושלם. אחרי שורה של קומדיות רומנטיות שהפכו את שניהם לחביבי הקהל, ורומן אמיתי ביניהם שהוביל לחתונה, אמריקה פשוט מתמוגגת כל פעם שהיא רואה אותם ביחד.

לשניים עומד לצאת סרט חדש, ועליהם לקדם אותו ביחד - הבעיה היא שהם על סף גירושין וכבר מזמן הפסיקו לסבול זה את זה. הצלחת הסרט תלויה בעד כמה יצליחו למכור לציבור האמריקני שהם מאוהבים ומאושרים יחד. למשימת ההונאה נחלץ היחצ"ן המהולל לי פיליפס (ביל קריסטל), הוא מגייס לעזרתו את קיקי (ג`וליה רוברטס) אחותה של גוון והעוזרת האישית האפרורית שלה. בין קיקי הכנועה, שחיה בצל אחותה הכוכבת ובין אדי, מתפתחת מערכת יחסים מיוחדת במינה.

במאי: ג`ו רות` (102 דקות, ארה"ב 2001)
 
פילמקריטיק: הסיכוי למכור לצופים את ג`וליה רוברטס הנוצצת כמשהי נחבאת אל הכלים וחסרת ביטחון עצמי רק בגלל שדמותה מרכיבה משקפיים ופעם הייתה שמנה הוא נידון לכישלון- כולם יודעים שהיא בכל רמ"ח איבריה כוכבת הוליוודית אלוהית. אפילו החיוך של ג`וליה רוברטס לא מציל את הסרט מהבדיחות הלא מצחיקות והקצב גרוע.

אי אונליין: הצצה מעניינת לאחורי הקלעים של תעשיית הזוהר ההוליוודית. שווה לראות בשל כמה סצינות מצחיקות במיוחד ובגלל צוות שחקני המשנה המצוין ביניהם כריסטופר ווקן כבמאי פסיכופט והנק אזריה כמאהב הלטיני של ג`ונס.

ריל.קום: הדמויות כל כך רדודות שאם הן היו בריכת שחייה, כל מי שהיה קופץ למים היה שובר את המפרקת. הכימיה בין השחקנים (קיוזאק וג`ונס, קיוזאק ורוברטס) כמעט ולא קיימת וקשה להאמין שיש שם אהבה אמיתית. עלילה לא מציאותית בעליל.
 

בשבועות הקודמים

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

מת לצעוק 2, לילה אחד במק`קולס, רואה בקלפים, אוצרות הים האדום, מאה בנות

שרק, חיה רעה, לפני שהלילה יורד

ג`ימי גרימבל, אבולוציה, מסיבת יום נישואים, סבתא ורוחות הרפאים שלה


ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by