בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זה בום בפריים או שהוא שמח לראות אותה?  
 
 
מיכל זמרני

רשימה דקדקנית במיוחד של טעויות רשלניות במיוחד המופיעות ב'קינג קונג', 'הארי פוטר', 'אלקטרה' ועוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך 'צ'רלי בממלכת השוקולד'
 מתוך 'צ'רלי בממלכת השוקולד'    
שבועיים אחרי תחילת השנה, כבר חשבתם שנגמרו כל הסיכומים? שכבר מיצו את כל רשימות "המתלבשת הכי גרועה", "השחקן הכי מסוקס" ו"הזוג הכי מושמושון"? ובכן, טעות בידיכם. הרשו לנו להפתיע אתכם עם עוד רשימה אחת - רשימת עשרת הטעויות הנבחרות בסרטים. הכוונה היא לא לקטעים לא הגיוניים בסיפור או לחורים בעלילה (כאלה, ברוך השם, יש למכביר), אלא לטעויות פאר-אקסלנס, שלא היו רשומות בתסריט ושלא תוכננו על ידי איש. פאקים של ההפקה, שהצופה חד העין, אם רק יהיה מרוכז מספיק, יבחין בהם ללא קושי. מדובר בטעויות קטנוניות למדי, ובכל זאת - מפתיע איך שטויות קטנות כאלה משתחלות גם לתוך הפקות של מאות מיליוני דולרים.

מר וגברת סמית' ( Mr. and Mrs. Smith)
על פי העלילה, מתרחש הסרט בעיר ניו יורק ובסביבתה. אבל בקטעי מרדף המכוניות, אשר בהם נלחמים אנג'לינה ובראד (גברת ומר סמית') עם שלושת מכוניות הב.מ.וו, שוט רחב מראה בבירור שלט רחוב המכריז על רחובותיה של לוס אנג'לס.

קינג קונג (King Kong)
כאשר אן וקונג נפגשים ברחובות ניו יורק, המצלמה מראה כל אחד מהם, לסירוגין. כאשר רואים את קונג, הרחובות מסביב מכוסים בשלג. אולם כאשר רואים את אן, לא רואים אפילו פתית אחד לרפואה.

מלחמת הכוכבים: פרק 3 – נקמת הסית' (Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith)
כאשר אובי-וואן מגיע להילחם עם גריווס, שולח מולו גריווס ארבעה דרואידים, ואובי-וואן ממוטט עליהם את התקרה. אבל כאשר יוצא אליו גריווס עצמו, ומתחולל ביניהם הקרב באותו מקום עצמו, אין זכר לתקרה המרוסקת או לדרואידים שנפלו חלל כמה דקות לפני כן.

הארי פוטר וגביע האש (Harry Potter and the Goblet of Fire)
כאשר וורמטייל (פיטר פטיגרו) מבצע את הקללה ההורגת את סדריק דיגורי, ומעלה את 'עצמות האב' מהקבר, הוא מניח את שרביטו של וולדמורט בכיס השמאלי של גלימתו, לפני שהוא עורף את ידו הימנית. אבל כאשר וולדמורט, הקם לתחייה, דורש את השרביט שלו בחזרה, וורמטייל, בדרך נס, שולף את השרביט דווקא מהכיס הימני.

צ'רלי בממלכת השוקולד (Charlie and the Chocolate Factory)
כאשר החבורה נכנסת למעלית הזכוכית, ומייק טי-וי מתעקש ללחוץ על כפתור ולוחץ על הכפתור המוביל לחדר הטלוויזיה, המעלית מפסיקה בפתאומיות לרדת, ומתחילה מיד בתנועה אופקית. הדמויות כולן נזרקות אל הקיר כתוצאה מהשינוי הפתאומי בכיוון התנועה. אבל באורך פלא, נזרקות הדמויות דווקא אל הקיר שבכיוון הנסיעה של המעלית, ולא אל הקיר הנגדי, כפי שדורשים חוקי הפיזיקה.
 
 
מלחמת העולמות (War of the Worlds)
כאשר ריי והילדים מתחבאים במרתף, הם נדחקים לחדר קטן, המחשיך לחלוטין כאשר ריי סוגר את הדלת, ומתעלם מהעובדה שהחלונות שמעל ראשי הילדות אפשרו לאור יום מלא לחדור אל תוך החדר, לפני שריי סגר את החדר, ואחרי שהוא פתח אותה על מנת שהם יוכלו לצאת.

משחק מכור (The Longest Yard)
כאשר אדם סנדלר נוסע לאחור אל תוך מכונית המשטרה, הוא גורם נזק לחלק האחורי בבנטלי שלו. אולם כאשר מכונית המשטרה רודפת אחריו, לא רואים על מכונית הבנטלי אפילו שריטה.

אלקטרה (Elektra)
כאשר אלקטרה סוגרת את דלת תא הטלפון על מק'קייב, ניתן לשמוע צליל חיוג. תאי טלפון אינם משמיעים צליל חיוג, וגם בהנחה שהם היו עושים זאת, אלקטרה הניחה את השפופרת לפני כן, כך שככה או ככה, לא צריך היה לשמוע שום דבר.

סיפורי נרניה: האריה, המכשפה וארון הבגדים (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe)
כאשר גברת מק'ריידי באה לאסוף את ילדי פבנסי מתחנת הרכבת, ומסתכלת עליהם מלמטה למעלה, ניתן לראות את מסך הרפלקטור משתקף בעדשות משקפיה. המסך משתקף גם כאשר הם מגיעים לבית, והיא עושה להם סיור, כאשר היא אומרת "לא יהיו הפרעות לפרופסור".

ממלכת גן עדן (Kingdom of Heaven)
כאשר הצבא המוסלמי מגיע לטירה, צילום צדדי מראה את הכוחות מגיעים אל נקודה מסויימת, ועוצרים. הצופה חד העין יבחין בוודאי ביתדות הצהובים המסומנים בסרטים צהובים, המסמנים לניצבים של הצבא המוסלמי את נקודת העצירה.

ותודה לרונן צומר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by