בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
על התערוכה  
 
 
תרבות נענע

כל מה שרציתם לדעת על תערוכת "אל המעיין" המוצגת בימים אלו במוזיאון תל אביב ועוסקת בנחל הירקון ותוואי המטרופולין הישראלית המצטופפת סביבו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אל המעיין: חתך-רוחב במטרופולין של ישראל

 
אוצרים:
מאירה יגיד-חיימוביץ – אוצרת לאדריכלות ולעיצוב, מוזיאון תל אביב לאמנות
נטלי קרטס וזאב מאור – אמנים-אוצרים אורחים

הפתיחה ביום חמישי, 24 בנובמבר 2005 , בשעה 8 בערב, באולם מרקוס ב. מיזנה, האגף ע"ש גבריאלה ריץ'. בשעה 21:30 יתקיים בגלריה מיצג של שחר מרקוס ו"המלבן"

התערוכה "אל המעיין" במוזיאון תל אביב לאמנות מציגה את עקבותיו של מסע בנחל הירקון, הפורש ורושם מרחב הגדוש במרירות, תשוקות וחלומות של המטרופולין הישראלית.

התערוכה ושני כרכי הקטלוג, המהווים חלק בלתי נפרד ממנה, הם תוצר של מגוון שיתופי פעולה בין אמנים, אדריכלים, דייגים, ארכיאולוגים, שייטים, נדל"ניסטים, אקולוגים, מעצבים, תיאורטיקנים, אנשי פרסום ופעילי ציבור, סדרה של פעולות משותפות שממוססות את האבחנות המסורתיות בין אמנות ואוצרות לבין פרקטיקות חברתיות ותרבותיות אחרות המעצבות את המרחב הציבורי.

התערוכה כוללת 13 עבודות מיצב, מיצג, צילום, וידיאו, סאונד, מוצרי צריכה ופיסול, שיוצגו בגלריה ע"ש ריץ' במוזיאון תל אביב לאמנות בין נובמבר 2005 לפברואר 2006. העבודות, שנעשו במיוחד לתערוכה מתגבשות לכדי חתך-רוחב בנוף העירוני המצטופף והנדחס של ליבת המדינה.

שני כרכיו של קטלוג התערוכה, המשמשים כמדריך וכמקראה, כוללים עבודות אמנות נוספות על אלה המוצגות בגלריה, תיעוד של תהליכי החקירה והעבודה, סקירות של מצב התכנון הפיסי לאורך הנחל, הצעות לעבודות (סייט ספסיפיק) המתערבות במרחב, ומאמרים העוסקים בהיבטים שונים של תרבות האורבניזם הישראלי.


התערוכה "אל המעיין" היא פרי של שיתוף פעולה בין מאירה יגיד-חיימוביץ', האוצרת לעיצוב ואדריכלות של מוזיאון תל-אביב לאמנות, לבין האמנים נטלי קרטס וזאב מאור, שהוזמנו להציג ולאצור עמה את התערוכה. זהו פרויקט שני של שיתוף פעולה בין יגיד-חיימוביץ לקרטס ומאור: קדמה לו התערוכה "בניין חדש", שעסקה בתחרות האדריכלים לתכנון הבניין החדש במוזיאון תל-אביב לאמנות ואגב כך הציגה את אחורי הקלעים של תהליך התכנון ואת אסטרטגיות התנועה של מוזיאון במרחב הציבורי והתרבותי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by