בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הזוכים בטקס גלובוס הזהב 
 
 מתוך הסרט `הר ברוקבק` (צילום: יח``צ)   
 
מיכל זמרני

'הר ברוקבק' זכה בפרס בגדול של טקס 'גלובוס הזהב' שנערך בליל אמש והסרט הישראלי- פלסטיני 'גן עדן עכשיו' קטף את פרס הסרט הזר הטוב ביותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך הסרט 'הולך בדרכי' (צילום: IMDB)
 מתוך הסרט 'הולך בדרכי' (צילום: IMDB)   
הגאווה הישראלית, השמורה בדרך כלל לנטלי פורטמן, הניחה הלילה את הפוליטיקה בצד והופנתה כולה לבמאי הפלסטיני האני אבו-אסד, שסרטו 'גן עדן עכשיו' זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר. הסרט הביס את הסרטים 'חג שמח' ('Joyeux Noel' – צרפת), 'מהומה בשנחאי' ('Kung fu Hustle' – סין), 'Tsotsi' (דרום אפריקה) ו- 'Wu ji') The Promise' – סין), באחד מהטקסים הנחשקים ביותר בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה העולמית – טקס פרסי גלובוס הזהב.

כבר למעלה משישים שנה מחלק איגוד העיתונאים הזרים של הוליווד את פרס גלובוס הזהב לסרטים, לסדרות ולאנשי התעשייה המצטיינים. הפרס נחשב לאחד היוקרתיים ביותר בתעשיית הקולנוע, ולמנבא אמין למדי בכל הנוגע למועמדויות לטקס האוסקר, הקרם-דה-לה-קרם של התעשייה. בניגוד לאוסקר, מעניק גלובוס הזהב פרסים גם לסדרות טלוויזיה (החל משנת 1956), ומחלק את כל הקטגוריות שלו לשתיים. קומדיות ומיוזיקלס, למשל, לא נשפטים באותה קטגוריה עם דרמות. בנוסף, מעניק מדי שנה האיגוד את הפרס על שם מפיק העל האגדי ססיל בי. דה-מיל, לאושיה כלשהי בעלת הישגים יוצאי דופן בתחום הבידור. בפרס זכו בשנתיים האחרונות מייקל דאגלאס ורובין וויליאמס. השנה היה זה השחקן הבריטי סר אנתוני הפוקינס, הזכור בעיקר כחניבעל (הקניבל) לקטר בסרט 'שתיקת הכבשים' ובהמשכיו, 'דרקון אדום' (הראשון מבחינה כרונולוגית) ו'חניבעל'. בשנים האחרונות הופיע הופקינס גם בסרטים 'הכתם האנושי' ו'לבבות באטלנטיס', ובמהלך הקריירה שלו גילם בין השאר את ריצ'רד ניקסון, זורו והיטלר. הופקינס קיבל את הפרס מידי השחקנית ההריונית גווינת' פאלטרו, ששיחקה לצידו בסרט 'הוכחה'.
 

קולנוע

 
הזוכה הגדול של הערב הוא הסרט 'הר ברוקבק' ('Brokeback Mountain'), שהיה מועמד לשבעה פרסים בטקס, וקטף ארבע מהם, ובהם בקטגוריה המרכזית של הערב - פרס סרט השנה בתחום הדרמה, כשהוא משאיר מאחור את 'הגנן המסור' ('The Constant Gardener'), 'לילה טוב ומזל טוב' ('Good Night, and Good Luck'), 'היסטוריה של אלימות' ('A History of Violence') ו'נקודת מפגש' ('Match Point'). הסרט, המספר את סיפורם של שני בוקרים הומואים, ומבוסס על סיפור קצר מאת אני פרו, קטף גם את פרס התסריט הטוב ביותר (והביס את 'התרסקות', 'לילה טוב ומזל טוב', 'נקודת מפגש' ו-'מינכן'), ואת שיר הנושא הטוב ביותר -A Love That Will Never Grow Old. בנוסף לקח בליל אמש את הפסלון, הבמאי הסיני אנג לי, שזכה בפרס הבמאי הטוב ביותר על עבודתו ב'הר ברוקבק', והביס את פרננדו מיירלס ('הגנן המסור'), ג'ורג' קלוני ('לילה טוב ומזל טוב'), פיטר ג'קסון ('קינג קונג' - King Kong''), וודי אלן ('נקודת מפגש') וסטיבן ספילברג ('מינכן' – Munich').

זוכה מכובד נוסף הלילה הוא הסרט המוסיקלי 'הולך בדרכי' ('Walk the Line'), הביוגרפיה הקולנועית על חייו של זמר הקאנטרי ג'וני קש, הקרויה על שם שירו המפורסם. הסרט קטף את פרס סרט השנה בקטגוריית הקומדיה או הסרט המוזיקלי, והביס את הסרטים 'גברת הנדרסון גאה להציג' ('Mrs. Henderson Presents'), 'גאווה ודעה קדומה' ('Pride & Prejudice'), המפיקים ('The Producers') ו'הדיונון והלוויתן' ('The Squid and the Whale'). הזוג הקולנועי ג'ואקים פיניקס וריס ווית'רספון, המככבים בסרט כג'וני קש וזוגתו ג'ון קרטר, זכו שניהם, בהתאמה, בפרס פרס השחקן הטוב ביותר והשחקנית הטובה ביותר בקומדיה או בסרט מוסיקלי. פיניקס גבר על המתמודדים קיליאן מרפי ('ארוחת בוקר בפלוטו' –'Breakfast on Pluto'), ג'וני דפ ('צ'רלי בממלכת השוקולד' – 'Charlie and the Chocolate Factory'), פירס ברוסנן ('המטאדור' – 'The Matador'), נתן ליין ('המפיקים') וג'ף דניאלס ('הדיונון והלוויתן'). ווית'רספון, שזכתה גם בפרס השחקנית הטובה ביותר של איגוד מבקרים אחר - איגוד המבקרים של אמריקה - הביסה את המתמודדות שרה ג'סיקה פרקר ('עד שהמשפחה תפריד בינינו' – 'The Family Stone'), ג'ודי דנץ' ('גברת הנדרסון גאה להציג'), קיירה נייטלי ('גאווה ודעה קדומה') ולורה לייני ('הדיונון והלוויתן').

השחקן פיליפ סימור הופמן, שזכה על תפקידו בסרט 'קפוטה' ('Capote') בפרס השחקן הטוב ביותר של איגוד המבקרים של אמריקה, זכה הלילה גם בפרס איגוד המבקרים הזרים, וקטף את פרס גלובוס הזהב לשחקן הטוב ביותר בדרמה, על כניסתו המוצלחת לנעליו של הסופר טרומן קפוטה. הופמן גבר על המועמדים הית' לדג'ר ('הר ברוקבק'), ראסל קרואו ('סינדרלה מן' – 'Cinderella Man'), דייויד סטרטיירן ('לילה טוב ומזל טוב') וטרנס האוורד ('Hustle & Flow'). פליסיטי הופמן, עקרת בית נואשת, לקחה את פרס השחקנית הטובה ביותר בדרמה, על משחקה כטרנסקסואל סטנלי 'ברי' אוסבורן בסרט 'טרנס אמריקה' ('Transamerica'). הופמן, שהייתה מועמדת גם לפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית, הקדימה את מריה בלו ('היסטוריה של אלימות'), זאנג זי יי ('זכרונותיה של גיישה' – 'Memoirs of a Geisha'), שרליז ת'רון ('המדינה הצפונית' - 'North Country') וגווינת' פאלטרו ('הוכחה – 'Proof').

ג'ורג' קלוני, מגולח ויפה כבימי עלומיו באי.אר, לקח מידיהם של נטלי פורטמן ('קרוב יותר') ואדריאן ברודי ('הפסנתרן') את פרס שחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו כסוכן סי.אי.איי בסרט 'סוריאנה' ('Syriana'). על הבמה הוא אמר כי היה בטוח שיפסיד דווקא לפול ג'יאמטי ('סינדרלה מן'). מועמדים אחרים לפרס המשנה היו מאט דילון ('התרסקות' – 'Crash'), בוב הוסקינס ('גברת הנדרסון גאה להציג') ו-וויל פארל ('המפיקים'). פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר הלך לרייצ'ל וויז, על תפקידה בסרט 'הגנן המסור'. וויז גברה על מישל וויליאמס ('הר ברוקבק'), שירלי מקליין ('בנעליה' – 'In Her Shoes'), סקארלט ג'והנסן ('נקודת מפגש') ופרנסס מקדורמנד ('המדינה הצפונית'). פרס העיבוד הקולנועי הלך לסרט 'גאווה ודעה קדומה', שגבר על 'הר ברוקבק', 'סיפורי נרניה: האריה, המכשפה וארון הבגדים', 'סוריאנה' ו'קינג קונג'.
 
 

טלוויזיה

באופן לא מפתיע, זכתה הסדרה 'עקרות בית נואשות' בפרס סדרת הטלוויזיה הקומית או המוסיקלית הטובה ביותר, והשאירה מאחור את הסדרות 'תרגיע', 'Entourage', 'כולם שונאים את כריס ו- 'Weeds'. הסדרה 'אבודים' לקחה את פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר, וגברה על 'Commander in Chief', 'Grey's Anatomy', 'Prison Break' ו'רומא'. סרט הטלוויזיה 'Empire Falls', בכיכובם של אד האריס, פיליפ סימור הופמן, הלן האנט ופול ניומן (שלקח את פרס שחקן המשנה על משחקו בסרט זה), זכה בפרס בקטגוריית מיני הסדרה או סרט טלוויזיה הטובים ביותר.


ג'ינה דייויס, כנשיאת ארצות הברית, לקחה את פרס השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה על משחקה בסדרה 'Commander in Chief', וגברה על המתמודדות קיירה סג'וויק ('The Closer'), פטרישיה ארקט ('Medium'), פולי ווקר ('רומא') וגלן קלוז ('המגן'). מרי לואיז פרקר הביסה לא פחות מארבע עקרות בית נואשות (מרשה קרוס, טרי האצ'ר, פליסיטי הופמן ואווה לנגוריה), כשלקחה את פרס השחקנית הטובה ביותר בקומדיה או סרט מוסיקלי, על תפקידה בסדרה 'Weeds'.
השחקנית השחורה ס. אפאטה מרקרסון בת ה-53, לקחה את פרס השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה או סרט טלוויזיה, על משחקה בסרט הטלוויזיה 'Lackawanna Blues'. מרקרסון ההמומה סיפרה על הבמה כי זהו תפקידה הראשון בסרט. היא גברה על שחקניות ותיקות כמירה סורבינו ('Human Trafficking'), קלי מקדונלד ('The Girl in the cafe), האלי ברי ('Their Eyes Were Watching Godw') וסינתיה ניקסון (מירנדה מ'סקס והעיר הגדולה, על 'Warm Springs'). סנדרה או, הקנדית ילידת קוריאה, לקחה את פרס שחקנית המשנה בסדרה, מיני סדרה או סרט טלוויזיה, על תפקידה בסדרת הדרמה 'Grey'sAnatomy'.

יו לורי לקח את פרס השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה על תפקידו כרופא הגאון, העצבני והמכור למשככי כאבים גרגורי האוס. לורי הודה לעמיתיו בסדרה 'האוס' על ידי פתקים אקראיים ששלף מכיסו. הוא גבר על מועמדים מבטיחים לא פחות: קיפר סאת'רלנד ('24'), פטריק דמפסיי ('Grey's Anatomy'), וונטוורס מילר ('Prison Break') ומת'יו פוקס ('אבודים'). פרס השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית או מוזיקלית הלך לסטיב קארל על תפקידו במוקויומנטרי 'המשרד'. קארל גבר על לארי דייויד ('תרגיע'), ג'ייסון לי ('My Name Is Earl'), זאק בראף ('סקראבס') וצ'רלי שין ('Two and a Half Men'). הבריטי הלוהט ג'ונתן ריס מאיירס, לקח את פרס השחקן הטוב ביותר במיני סדרה או סרט טלוויזיה, על תפקידו כמלך הרוק'נרול במיני סדרה 'אלביס'. מאיירס, המשחק גם בסרט 'נקודת מפגש', הביס את דונלד סאת'רלנד ('Human Trafficking'), אד האריס ('Empire Falls'), ביל נייט ('The Girl in the Cafe') וקנת' בראנה ('Warm Springs'). פרס שחקן המשנה בסדרה, מיני סדרה או סרט טלוויזיה הלך, כאמור, לפול ניומן הוותיק, על תפקידו בסרט הטלוויזיה 'Empire Falls'. ניומן לא נכח בטקס ולא קיבל את הפרס בעצמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by