בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סרות טעם  
 
 רפי גינת (צילום: קוקו)   
 
לילך וולך

הזחיחות, השמחה לאיד וההשתלחות הבלעדית ברשת טיב טעם ב'כלבוטק', גרעו מהתחקיר. לילך וולך נועצת סיכה בבלון הנפוח רפי גינת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתונות חוקרת נתפסת בעיני כאחד המקצועות היותר מעניינים וחשובים שיכול לבחור לו אדם. הרדיפה המוחלטת אחרי האמת (או לפחות אחרי העובדות, כי 'אמת' היא מושג די פלואידי), תוך לפעמים חירוף נפש ממשי. כל זה באמת מאוד גבוה, נאצל ומוסרי, ואפילו בעל פן אלטרואיסטי. אני מעריצה ממש את האנשים שחשיפת שחיתויות, העלמות ומציאת ה"אנשים הרעים", הם חלק מעבודתם היומיומית.

אפשר להניח בביטחון ובשלווה, שאם הדברים היו תלויים רק בגופים הממשלתיים שאמורים לעשות את עבודתם, אך בדרך כלל אפשר למצוא אותם טובלים את הביסקוויט בתה עם לימון, היינו כולנו במוקדם או במאוחר נטרפים על ידי חיידק אלים, או מגדלים את ילדינו על דיאטה מאוזנת של עופרת בחלב. ועל כל זאת - תודה.

ועכשיו, אחרי שמנינו את כל הצד החיובי של העוסקים במלאכה, נטפטף את טיפת התרעלה לכוס השביעות העצמית - הסכנה האורבת לכל מי שבטוח במוסריותו ובעליונותו. ברוב התחקירים הטלוויזיונים, שמובאים אלינו לאחר צלצולי אזהרה רמים, שופרות אימה ופאניקה, מייד לאחר שהתרגלנו לפרצופו החמור של המגיש/ה, והתמקמנו על האינטונציה הנוזפת-סרקסטית, אפשר לזהות עוד אלמנט. לא גדול, מין אלמנטצ'יק זעיר, שמרצד בזוויות העיניים של אלו ש"יצאו גדולים". השמחה לאיד.

השמחה לאיד, היא זו אשר בסופו של דבר מכערת את התמונה הכללית, מנמיכה את התוצאות וגורמת לנו להתכווץ לפעמים בחוסר נוחות. 'כלבוטק' יוצאת במרדף אחרי 'טיב טעם'. אם להודות על האמת - לא אכפת לי באופן אישי מ'טיב טעם', כפי שלא אכפת לי מארגון הבולאים. אין לי מניות במקום, ואני בהחלט לא מעוניינת, בדיוק כמוכם, שימכרו לי בשר עוף שמתחזה לטרי. מקום כזה, כמו כל מקום אחר שעוסק במזון, צריך להענש חמורות, ולהיבדק באשר למדיניות החסכנות על חשבון בריאות הציבור.

אבל אי אפשר היה להימלט מן השמחה לאיד, הטפיחה העצמית על השכם, שהיה בתחקיר הזה. אני לא אכנס לקונספירציות גזעניות, חברתיות, וכו', אך ודאי שהיה מכובד יותר, אם ההשתלחות בספקי בשר, היתה מתרחבת מעבר ל'טיב טעם' ובודקת עוד רשתות אשר מוכרות סחורה דומה. אולי זה היה גורם לחלק מחוסר הנוחות להטשטש.

ההכרזה מלאת הפאתוס של רפי גינת שמדובר ברשת מזון אשר אהודה מאוד על יוצאי חבר העמים, רשת אשר מוכרת "בשר טרפה" (כדברי גינת), גרמה לתחקיר להראות כאילו יד אלוהים חיה מעורבת בחשיפת העובדות, וחרון האל תכף שורף את הסניף הענק שליד איקאה. ושוב, אינני באה לסנגר על אף אחד שהטעה, מעל וסיכן את הציבור - אבל, אם כבר לקחת את העמדה החוקרת, ה"מוסרית" יותר, אז לפחות אל תחטא בעצמך בהיבריס.

בקטנה
* אפרופו עופות במצוקה - שום ארגון חובב זכויות בע"ח עוד לא הקים צעקה כנגד הפרסומת הגועלית ל שוקו 'שוק', בה הנערה המרגיזה זורקת כרית על תרנגול מבוהל? מישהו מנמנם במשמרת?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by