בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שווה צפייה: קבלו את הזוכה  
 
 מתוך הסרט `בר ברוקבק`   
 
מיכל זמרני

השבוע עולים הזוכה הגדול של גלובוס הזהב 'הר ברוקבק', החדש של ג'ים קארי, הגירסה הקולנועית ל'רנט' וסיפורה של דומינו ציידת הראשים. ביקורות וטריילרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הר ברוקבק (Brokeback Mountain)

מתוך 'הר ברוקבק'
 מתוך 'הר ברוקבק'   
דרמה. ארה"ב, 2005. בימוי: אנג לי

הזוכה הגדול של טקס גלובוס הזהב האחרון מספר את סיפורם של אניס דל-מאר (הית' לדג'ר, 'קזנובה', 'האחים גרים: למבוגרים בלבד') וג'ק טוויסט (ג'ייק ג'ילנהול, 'בחורה טובה', 'ג'ארהד'), שני בוקרים בוואיומינג של שנת 1963, הנשלחים קיץ אחד לשמור על עדר כבשים בהר ברוקבק המבודד, ובחסות הבדידות והריחוק מתפתח ביניהם סיפור אהבה. כאשר נגמר הקיץ הם יורדים מההר וחוזרים איש איש לחייו, אך גם כשחולפות השנים, מנסים השניים להיאחז במה שהיה ביניהם בקיץ ההוא בהר ברוקבק, ולהתמודד עם החיים הכפולים שכופה עליהם המערב השמרני של ארה"ב.

מלבד פרס סרט הדרמה, הבמאי והתסריט הטוב ביותר שקטף הסרט בטקס גלובוס הזהב, קטף הסרט פרסים בפסטיבלים שונים ברחבי העולם, כולל פרס לבמאי הסרט, אנג לי ('נמר דרקון'), בפסטיבל ונציה, ומטעם איגודי המבקרים של לוס אנג'לס וניו יורק.

הסרט זכה ל- 87% טריות מטעם מבקרי הקולנוע של ארה"ב, שהגדירו אותו כ"אחד הסרטים הרציניים הטובים ביותר שנעשו אי פעם על הומוסקסואליות" (ניו יורק פוסט) ו"סיפור אהבה עמוק ורגיש, המתמודד עם דרכיו המסתוריות והלא נודעות של לב האדם, אשר שני הנאהבים בו הם במקרה גברים" (לוס אנג'לס טיימס). בקופות הכניס הסרט עד עתה $32,074,517, לאחר ששוחרר תחילה במתכונת מצומצמת לפני חמישה שבועות, וכבר הספיק לייצר מיני שערורייה, כאשר בית קולנוע ביוטה סירב להקרין אותו.

אתר הסרט
טריילר
 

דיק וג'יין עושים את זה (Fun with Dick and Jane)

מתוך 'דיק וג'יין עושים את זה'
 מתוך 'דיק וג'יין עושים את זה'    
קומדיה. ארה"ב, 2005. בימוי: דין פריסטון.

רימייק לסרט משנת 1977, בכיכובם של ג'ים קארי ותיאה ליאוני. דיק עבד קשה כל חייו עד שמונה לסמנכ"ל החברה בה הוא עובד, אולם יום אחד בלבד לאחר המינוי קורסת החברה בעקבות תרמית פיננסית. דיק ואשתו ג'יין נאלצים לראות את הרכוש היקר והחברים האמידים שצברו מתאדים בזה אחר זה, ולבסוף הוגים תוכנית: אם גניבה הייתה טובה מספיק בשביל הבוסים של דיק - היא טובה מספיק גם בשבילם. הזוג פוצח בסדרה של שודים קטנים, מגלה להפתעתו כישרון ממשי בתחום, ומחליט להתרחב וללמד את הבוסים לשעבר של דיק לקח.

המבקרים בארה"ב לא יצאו מגדרם מהסרט, והעניקו לו 29% טריות בממוצע. "הנושא שבו מתמקד הסרט הוא סקנדלים קואופרטיביים, דוגמאת אנרון וטייקו. זה מצחיק. חבל שהסרט עצמו לא עד כדי כך מתוחכם" אומרים ב-USA Today, ואילו המבקר של הלוס אנג'לס טיימס טוען ש"הנימה התזזיתית של הסרט לא מצליחה לחפות על העובדה שהסרט מספק מעט מאוד מכל מה שהבטיח. כל מי שמעורב בהפקה ידע מין הסתם שמתחבא פה איפשהו סרט טוב, אבל איש לא הצליח למצוא אותו". בבוסטון גלוב, לעומת זאת, סבורים ש"מבחינה סאטירית, מדובר בסרט שיורה, ופוגע", וזה יכול אולי להסביר את הנהירה של הקהל לאולמות. או שאולי זה ג'ים קארי. כך או כך, הסרט הכניס עד עכשיו, חודש לאחר יציאתו לאקרנים,$94,714,051 בארה"ב ו- $18,093,103 בכל העולם.

אתר הסרט
טריילר
 

רנט (Rent)

מתוך הסרט 'רנט'
 מתוך הסרט 'רנט'   
מיוזיקל. ארה"ב, 2005. בימוי: כריס קולומבוס

הגרסה הבימתית של אופרת הרוק 'רנט', שהוצגה בברודווי, זכתה בפרס הטוני, ושחקניה לקחו את פרס האובי עבור תפקידם. כעת מגיעה הגרסה הקולנועית, בניצוחו של כריס קולומבוס ('ארבעת המופלאים', 'הארי פוטר והאסיר מאזקאבאן'). הסרט, כמו המחזה, מתאר שנה בחייהם של שמונה חברים, אמנים שגרים באיסט וילאג' בניו יורק, וחייהם נקשרים אחד בשני, לטוב ולרע. העלילה יוצאת מנקודת מבטו של מרק (אנתוני ראפ), במאי צעיר שרק עתה הגיע אל העיר הגדולה, המתאהב בבחורה שהיא בעצם לסבית. השותף של מרק הוא נשא איידס ונרקומן לשעבר, והחבורה כוללת גם רקדן חובב סאדו-מאזו, דראגיסט ועוד צעירים שחולמים לעשות זאת בתפוח הגדול, אבל עד שההצלחה הגדולה תגיע, הם צריכים לעבוד כדי לשלם שכר דירה.

המחזמר, המהווה גרסה מודרנית לאופרה 'לה-בוהם' של פוצ'יני, נחשב לאחד החשובים ביותר של שנות התשעים, ורבים משווים אותו לפריצת הדרך שיצר המחזמר 'שיער', עם עלייתו לבמה. ממבקרי הקולנוע של ארה"ב הוא זכה ל-49% טריות ולביקורות מעורבות. "מעולם לא ראיתי את הגרסה הבימתית של רנט, אבל הסרט שבה אותי ב'הלו'", מחמיא המבקר של ה-CNN, בקריצה לסרט 'גרי מג'וויר'. בשיקגו סאן-טיימס, לעומת זאת, טוענים ש"אלו שלא ראו את הגרסה הבימתית של 'רנט' ירגישו שהם מחמיצים משהו, מה שאכן קורה". המבקר של הלוס אנג'לס סיטיביט סיכם זאת בצורה היצירתית ביותר, והתבסס על שיר הנושא של הסרט באומרו: "שמונת-אלפים-ארבעים-ומשהו שניות מעצבנות, איך מודדים את הזמן שבזבזת על רנט". בקופות הכניס עד עתה הסרט, ששוחרר לפי כחודשיים, $29,077,547. לא ניתן להגדיר זאת ככישלון, אבל זו גם לא בדיוק הצלחה.

אתר הסרט
טריילר
 
 

דומינו (Domino)

מתוך הסרט 'דומינו'
 מתוך הסרט 'דומינו'    
מתח/פעולה. ארה"ב, 2005. בימוי: טוני סקוט

מבוסס על סיפורה האמיתי של דומינו הארווי (קיירה נייטלי), בתם של השחקן האנגלי לורנס הארווי והדוגמנית פאולין סטון, דוגמנית-על שעייפה בחיים היומרניים של לוס אנג'לס, ומחליטה לזנוח את הקריירה המצליחה שלה ולהפוך לציידת ראשים. צייד הראשים הוותיק אד מוזלי (מיקי רורק) לוקח אותה תחת חסותו, והיא מגלה כישרון טבעי לתחום. אבל העניינים מתחילים להסתבך כאשר היא דולקת אחר חבורה של שודדי מכוניות משוריינות רעולי פנים, ובקלחת בוחשים גם אנשי מאפיה מצד אחד, וה-FBI מהצד השני.

דומינו הארווי עצמה עודדה את עשיית הסרט, אבל זעמה על כך שיוצרי הסרט החליטו להפוך את דמותה לסטרייטית, בעוד היא עצמה הייתה לסבית מוצהרת. היא נמצאה מתה באמבטיה בדירתה שבווסט הוליווד ביוני 2005. אבל העובדות האישיות, מרתקות ככל שיהיו, לא העלו את קרנו של הסרט בעיני המבקרים בארה"ב, שהעניקו לו 16% טריות מבישים. "אדיוטי בצורה שהיא פוגעת וגסה דיה על מנת לעורר משהו שדומה לרחמים", קוטל המבקר של ה-VILLAGE VOICE. "הניוון של הסרט משעשע למשך כמה זמן, אבל מתיש בסופו של דבר. שתי עיניים אינן מספיקות לצפייה בו", אומרים בניו יורק פוסט. ואילו המבקר של הרולינג סטונס מסכם את העניין, כשהוא פוסק ש"הגיע לה יותר". גם בקופות הסרט לא הצטיין, ובשלושה חודשים שעברו מאז יציאתו לאקרנים הרוויח בכל העולם סכום של $19,243,724 בלבד.

אתר הסרט
טריילר
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by