בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתפלפלים באוניברסיטה  
 
 אמיטה גוש (מתוך האתר הרשמי)   
 
אורנה לב טוב

השבוע תארח אוניברסיטת תל אביב שלושה אושיות ספרותיות: הסופר ההודי אמיטב גוש, פרופ' בנימין הרשב והוגת הדעות ז'וליה קריסטבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוניברסיטת תל אביב מקיימת השבוע שלושה אירועים הפתוחים לקהל הרחב ונערכים לרגל ביקורם של שלושה אורחים חשובים: פרופסור בנימין הרשב, הוגת הדעות ז'וליה קריסטבה והסופר ההודי אמיטב גוש.

ביום שני, 23.01.06, בשעה 19:00 בבניין ווב, חדר 01, יחגוג החוג לספרות את זכייתו של פרופ' בנימין הרשב (הרושובסקי), מייסד החוג לתורת הספרות הכללית באוניברסיטת תל-אביב, בפרס א.מ.ת (אמנות, מדע ותרבות) על מפעל חייו במחקר הספרות.

בנימין הרשב, ממקימי החוג, שייסד בין היתר את כתב העת 'הספרות', נחשב לדמות בולטת מבין מחוללי "המהלך החדש" בשירה העברית בשנות החמישים ובעל שם עולמי בתחום מחקר ולימודי הספרות. כך לדוגמה, כותב עליו פרופסור מנחם פרי (ראש החוג לספרות ) בהזמנה לערב:
"למעשה השפיע (הרשב), במידה עצומה, יותר מכל אדם אחר, על האופן שבו אנו מלמדים ספרות וכותבים על ספרות כיום. לא בכל יום מתארח אצלנו אדם כהרשב".

תוכנית הערב תכלול כיבוד קל, ברכות, וחוקרי ספרות שונים: פרופ' מנחם פרי, פרופ' מנחם בריניקר, פרופ' בועז ערפילי ופרופ' איתמר אבן זוהר ידונו בנושא "מה למדנו מהרושובסקי ומה עלינו ללמוד מהרשב?", אלכס אנסקי יקריא מתרגומיו של הרשב לכתבי שלום עליכם ומאיאקובסקי ולבסוף בנימין הרשב עצמו ישא דברים לרגל זכייתו בפרס.

ביום חמישי, 26.01.06, בשעה 18:00 בבניין גילמן, אולם 223, תרצה הוגת הדעות ז'וליה קריסטבה על הגניוס הנשי, ולמחרת ביום שישי, 27.01.06, באולם קיקואין בבניין מקסיקו, יתקיים פאנל של סופרים ומשוררים בהשתתפותה של קריסטבה שיעסוק בשיח האהבה. בין המשתתפים בפאנל: מאיר ויזילטיר, אהרון שבתאי, עמליה כהנא כרמון, רונית מטלון, שרון אס וגדעון עפרת.
פרופסור קריסטבה נחשבת להוגת דעות מובילה בתחומי הפסיכואנליזה, הבלשנות והפמיניזם וספרייה ומחקריה מתפרשים על יריעה רחבה של נושאים ומוקדים. מהדורתו העברית של הספר 'סיפורי אהבה' ראה אור לאחרונה בהוצאת עם עובד, כמו כן בהוצאת רסלינג (שמתמידה בפרויקט תרגומם של ספרי הגות שלא זכו לתרגום עברי עד היום), יצאו לאחרונה לאור שניים מספרייה: 'בראשית הייתה האהבה' ו'כוחות הזוועה'. הספרים כולם יועמדו למכירה מחוץ לאולם ההרצאות.

לאורך השבוע כולו, יתארח בחוג לאנגלית באוניברסיטת תל אביב הסופר ההודי והפרופסור לאנתרופולוגיה חברתית - אמיטאב גוש. אמיטב גוש, מגיע לביקור בארץ לרגל הוצאתם לאור בעברית של שניים מספריו: 'בארץ עתיקה', בהוצאת חרגול - רומן המשלב כתיבה אוטוביוגראפית עם חקירה אינטלקטואלית היסטורית ומתאר את מסעו של אנתרופולוג הודי צעיר, המגיע לכפר נידח במצרים ומתחקה אחר עקבותיו של עבדו ההודי של סוחר יהודי בן המאה ה –12; ו'ארץ הגאות והשפל' בהוצאת ינשוף - ספרו האחרון של גוש העוסק באי מבודד ומרוחק, בין הים ומישורי בנגל, מעין ישוב אוטופי אשר בו מתרחשת פגישתם הדרמטית של פיאלי רוי, חוקרת אמריקאית צעירה וקאנטי דוט איש עסקים הודי, שמערערת את איזונו העדין של המקום.

אמיטב גוש הוא פרופסור מבוקש שכיהן כפרופ' אורח בתחומים שונים באוניברסיטאות רבות ביניהן הארוורד, קולומביה (ניו-יורק), קהיר, דלהי, כלכותה, ווירג'יניה, פנסילבניה ועוד.

האתר של אמיטב גוש
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by