בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שווה צפייה: ביזיזות  

שווה צפייה: ביזיזות

 
 
מיכל זמרני

השבוע עולים לאקרנים 'רק ידידים', 'גברת הנדרסון גאה להציג', 'ליברטין', 'בלי חוקים' ו'יס'. ביקורות וטריילרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

גברת הנדרסון גאה להציג (Mrs. Henderson Presents)

מתוך הסרט 'גברת הנדרסון גאה להציג'
 מתוך הסרט 'גברת הנדרסון גאה להציג'   
דרמה קומית. בריטניה, 2005. בימוי: סטיבן פרירס

גב' הנדרסון (ג'ודי דנץ') בת ה-69 התאלמנה זה עתה. היא עשירה, מלאת חיים ואנרגיה, והשעמום מביא אותה להחלטה לקנות את תיאטרון הוינדמיל. כיון שאין לה מושג איך לנהל אותו, היא שוכרת את שירותיו של ויויאן ון-דאם (בוב הוסקינס), מקצוען אמיתי עם רעיון - ליצור מופע רוויו המשלב בידור נון-סטופ ווודוויל. התיאטרון הופך להיות הצלחה מסחררת, עד שתיאטראות אחרים מחקים אותו, והוא מתחיל להפסיד כסף. או אז עולה גב' הנדרסון על רעיון אחר, מהפכני לא פחות – להעמיד נערות ערומות על הבמה. התיאטרון מנצל פרצה בחוק המאפשרת להעלות מופעים ומחזות בעירום מל, וגב' הנדרסון בעלת הקשרים ויכולת השכנוע הבלתי נלאית, מצליחה להרים מופע חדשני, מיוחד ופרובוקטיבי. הבשורה מופצת ברחבי העיר והתיאטרון מתמלא מפה לפה. הבעיות מתחילות כשלונדון מופצצת והממשלה מורה לסגור את התיאטראות.

סרטו החדש של הבמאי סטיבן פרירס ('דברים יפים מלוכלכים'), המבוסס על סיפור אמיתי מאנגליה של שנות השלושים, מתאר שני אנשים שונים לחלוטין, המצליחים יחד לעצב את פני ההיסטוריה התרבותית הבריטית, ולצבוע בחן רב ובשמחה את לונדון בתקופת המלחמה. הסרט היה מועמד לפרס הסרט הטוב ביותר בקטגוריית קומדיה/מיוזיקל בטקס גלובוס הזהב האחרון, ודנץ' והוסקינס היו מועמדים שניהם לפרס על משחקם. מבקרי הקולנוע בארה"ב העניקו לסרט 61% טריות וביקורות אוהדות. "בדיוק כמו שתמיד תהיה אנגליה, תמיד יהיו סוגים מסוימים של סרטים אנגליים: אלו המספקים בידור ממורק היטב, משוחק לעילא ומשעשע בנימוס, שלעולם יהיו ללא רבב", משבח הלוס אנג'לס טיימס, ואילו המבקר של ניוזדיי בוחר להחמיא לבמאי, באומרו ש"פרירס מוכיח בעקביות כי הוא איננו מסוגל לעשות סרט לא מעניין". בארה"ב שוחרר הסרט במספר מצומצם של 54 תיאטראות בלבד, והכניס בחודשיים שחלפו מאז שחרורו $2,070,806 בארה"ב ו- $8,565,978 בסך הכל.


אתר הסרט
טריילר
העגבניות הרקובות
בוקס אופיס
 

ליברטין (The Libertine)

מתוך הסרט 'ליברטין'
 מתוך הסרט 'ליברטין'    
דרמה. בריטניה, 2004. בימוי: לונס דנמור

סרטו הראשון של הבמאי לורנס דנמור, דרמה תקופתית המתארת את סיפור חייו של המשורר ג'ון ווילמוט, המוכר יותר בשם הדוכס מרוצ'סטאר, אליל המין של המאה ה-17. ווילמוט היה הולל, חובב אלכוהול ונשים, ומת בגיל צעיר, רק כדי לקבל את ההכרה שלה היה ראוי לאחר מותו. את ווילמוט מגלם ג'וני דפ, ובסרט משחקים גם סמנתה מורטון וג'ון מלקוביץ'.

מבקרי הסרטים העניקו לסרט 37% טריות בממוצע וביקורות לא אוהדות ברובן. בניו יורקר סבורים ש"בחלקו השני בעיקר הסרט הופך לקודר, מתחיל להתפזר, ובסופו חובט בכנפיו בייאוש, יותר כמו תהליך עבודה ולא כמו יצירה גמורה". המבקר של הניו יורק פוסט, לעומת זאת, אומר ש"מדובר בקומדיה היסטורית מבדרת, מפתה וחשופת ניבים". קצת קשה לומר מה חושבים עליו הצופים בשלב זה. בארה"ב הוא שוחרר לעת עתה בהפצה מצומצמת במיוחד של שתי תיאטראות בלבד, והכניס עד עתה, בקצת יותר מחודשיים בהם הוא מציג, סכום של $44,462. בעולם הוא כבר הספיק לעשות $1,091,305, המהוות מעל ל-96% מהכנסות הסרט. כנראה שעוד יש למה לחכות.

אתר הסרט
טריילר
 

רק ידידים (Just Friends)

מתוך הסרט 'רק ידידים' (צילום: יח"צ)
 מתוך הסרט 'רק ידידים' (צילום: יח"צ)   
קומדיה. ארה"ב, 2005. בימוי: רוג'ר קומבל

כאשר היה בתיכון, ספג כריס (ריאן ריינולדס) את השפלת חייו, כאשר ידידתו הטובה ג'יימי (איימי סמארט), שבפניה התוודה על אהבתו, ריסקה את ליבו לרסיסים. העובדה שאז היה שמן רק הוסיפה למימד ההשפלה. היום השתנו פני הדברים. כריס הוא מפיק מצליח בחברת תקליטים, וגם חתיך הורס המחוזר ע"י כוכבת הפופ הלוהטת ביותר בשטח. אולם זכר ההשפלה ההיא לא נמחה, וכאשר הוא נתקל שוב בג'יימי, הוא מוכן לעשות הכל כדי לכבוש את ליבה, ולהצליח בשאיפתו הישנה – להגיע איתה למצב של יותר מידידים.

הקומדיה החדשה של רוג'ר קומבל ('הכי מתוק שיש') זכתה ל- 42% טריות מפתיעים מעת המבקרים שמעבר לים. המבקר של הניו יורק פוסט טוען ש"הסרט מראה שרעיון חסר חיים יכול להתעלות מחוץ לארון המתים של התסריט שלו, ולתפוס באחיזת חנק מעל ל- 2000 מסכי קולנוע". באינטרטיימנט וויקלי, לעומת זאת, סבורים שמדובר ב"קומדיית נעורים תוססת, נקייה ופקחית". הקהל, כנראה, מסכים עם עמדה זו, מכיוון שעד עתה הכניס הסרט, ששוחרר לפני קצת יותר מחודשיים, סכום נאה של $32,509,164.

אתר הסרט
טריילר
 
 

בלי חוקים (Green Street Hooligans)

 
דרמת פשע. בריטניה, 2005. בימוי: לקסי אלכסנדר

מאט (אלייג'ה ווד) עוזב את ארה"ב ועובר לגור אצל אחותו ובעלה בלונדון, לאחר שגורש מהארוורד ללא הצדקה. שם הוא פוגש את אחיו הצעיר של הבעל, פיט (צ'רלי הנאהם), ויוצא איתו לערב של שתייה כבדה, המסתיים בתקרית לא נעימה עם כנופייה מברמינגהם. פיט וחבריו מצילים את מאט, ואז הוא מבין שהם שייכים בעצמם לכנופייה של בריוני כדורגל (חוליגנים). מאט נרתע בתחילה מהאלימות, אולם עד מהרה מצטרף אל חבריו החדשים, בעולם שהולך ונהיה אלים יותר, לקראת משחק הכדורגל המרכזי של העונה.

הסרט הבריטי על כוחה של אלימות הספורט קיבל 45% טריות וביקורות מעורבות מטעם המבקרים בארה"ב. "סרט באורך מלא העוסק כולה בטימטום, בטרור ובאישור העצמי המשמח של ביריוני כדורגל", אומר המבקר של הניו יורק טיימס בביקורת משבחת. בפילדלפיה דיילי ניוז התלהבו פחות, וטענו שמדובר בסרט ש"מלמד אותנו שאלימות זה דבר רע, חוץ מכשזה מרגיש טוב, או עוזר לנו לפתור את הבעיות שלנו". בארה"ב שוחרר הסרט בספטמבר האחרון, בתפוצה מקסימלית של 29 בתי קולנוע, והכניס של $346,830 בלבד. ברחבי העולם הוא הכניס עד היום סכום של $3,154,346.

אתר הסרט
טריילר
 

יס (Yes)

 
דרמה. בריטניה/ ארה"ב, 2004. בימוי: סאלי פוטר

סרטה החדש של הבמאית הבריטית סאלי פוטר ('האיש שבכה') מביא את סיפור אהבתם של אישה אמריקאית הנשואה לפוליטיקאי מוכר (ג'ואן אלן), וגבר ממוצא לבנוני (סימון אבאקריאן). במהלך הרומן נתקל הזוג בבעיות וקונפליקטים על רקע של דת, פליטיקה ומיניות. הם יוצאים למסע שלוקח אותם בין השאר לבלפסט, לביירות ולהאוואנה, ומשאירים מאחוריהם שביל של לבבות שבורים, כשברקע הבעל הבוגד והנבגד, דודה אהובה ומנקה פילוסופית שאוספת אחריהם את כל הלכלוך.

הסרט זכה לציון של 51% טריות ולביקורות מעורבות מטעם מבקרי הקולנוע בארה"ב. "סרט חי ונועז, לא חזרה על חומר מוכר ובטוח", מחמיא המבקר של השיקגו סאן-טיימס. בוושינגטון פוסט, לעומתו, טוענים ש"זו חוויה נועזת, ניסוי מעניין. אבל סרט זה לא". בהתאם לכך הרוויח הסרט, ששוחרר בארה"ב לפני כחצי שנה, $396,760 בארה"ב, וברחבי העולם $661,946 בלבד.

אתר הסרט
טריילר
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by