בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אורגזמה קוסמית 

אורגזמה קוסמית

 
 
טל היינריך

רפיק קמחי, מבשר הטנטרה ומחבר 'להזדיין בסבלנות', מספר על הסדנאות שהוא מעביר ומזהיר מפני מדריכים שרוצים לטפל בחינם ובעירום. תתחילו לקרוא, אתם לא חייבים לגמור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רפיק קמחי (צילום: יח"צ)
 רפיק קמחי (צילום: יח"צ)   
כשהוטלה עלי משימת הראיון עם רפיק (תמיר קמחי), הייתי בטוחה שהוא יכלול שפע מילים כמו אוראלי, אנאלי וכל הטיות השורש ז.י.ן. למרבה הפתעתי, אולי יש לומר בורותי, טנטרה זה לא רק ערבוב של סקס עם מדיטציה, רפיק לא משגל מבוקר עד ערב והמילה הכי גסה שהוא סיפק הייתה "חדירה".

ביקשתי מראיס-אל-טנטרה להסביר להדיוטות שכמותי מה זה בעצם טנטרה: "טנטרה באה מהשורש 'טאן' שפירושו לטוות או לרקום. העיקרון הראשי של הטנטרה הוא חיבור, מיזוג. לחבר משהו שגדול יותר מסכום חלקיו. אפשר להמשיל אותה לסריגת סוודר: אתה לוקח את פקעת החוטים שלך - רצונות, מחשבות, חלומות, חברים, כסף, סקס - את העולם שלך, וסורג ממנו מציאות רב-ממדית, גמישה".

מההסבר הזה, כל מה שהצלחתי להבין היה שהטנטרה-מן הוא בערך כמו ברמן: מערבב, מוזג, מחבר, יוצר קוקטייל, ובסוף מקיים יחסי מין. הרפיק עשה סדר במיס-מאץ' שנוצר לי בראש: "אנשי הטנטרה, בגדול, יוצרים את החיים. חומר הגלם שלהם הוא אנרגיית החיים, הליבידו, הקונדליני - שלוש מילים שמתכוונות לאותו דבר - ליצר. אותו כוח שביטויו החזק ביותר (אך לא היחידי), הוא המין, והם מחפשים דרכים לשחק איתו ולהפעיל אותו וליצור בעזרתו חיבורים ושילובים, עד שהם הופכים את עולמם לגוש גדול של זרימה אנרגטית אינסופית. אנשי הטנטרה חיים על החיבורים האלה - על יצירת הקשרים בין תופעות".

כל אחד יכול לעשות את זה?
"כמובן, אבל רוב האנשים חסומים עם אנרגיית החיים שלהם ולא באשמתם. החברה כולה מזהירה אותנו מפני היצר - שנהיה צנועים, מנומסים, שנהיה ילדים טובים. אנחנו גדלים להיות אנשים ממושמעים שמאוד מפחדים מהיצר שלהם. הוא נתפס בעינינו כ'בהמי' ומביך. לכן ישנם רבים המגיעים לסדנאות טנטרה ומגלים שהדבר דורש מהם להיפתח ולהעיז, להוריד קליפות, ומוותרים בסוף. מכאן שהיא לא מתאימה לכולם. לא, לא".

תמיר קמחי, לשעבר שדרן בגלי צה"ל, פרץ לראשונה לתודעתנו כמנחה במגזין הנוער 'תוסס'. מאוחר יותר המשיך ליצירת הסדרה התיעודית 'אופטימיות קוסמית', להנחיה בתכנית 'Y בלילה' לצד ליאון רוזנברג ואריק משעלי, ולמסע אחר עשרת הדיברות בתכניתו 'הדיבר ה- 11'. בנוסף, כתב את הספר 'להזדיין בסבלנות', הפורש את סודות הטנטרה למיניות גברית חדשה ומציג שתי טכניקות ממסורת המין הרוחני, ולצדן טכניקת נשימה ופילוסופיה טנטרית.

אתה מודע לעובדה שטנטרה מתקשרת לאנשים רק עם סקס, אורגיות ועירום?
"מה לעשות. אבל הטנטרה בפועל מתעסקת עם היצר כדי להפוך אותו ליצירה. כלומר לתעל את האנרגיות הגסות של המיניות לכדי אומנות. להרים אותן למעלה בתהליך שפרויד קרא לו 'עידון'. למדיטציה הזוגית שפיתחתי, שחלקים ממנה מוצגים ב'רד', קראתי 'אמנות ההתמסרות' כי בעיניי, לדעת להתמסר לכוחות היצר ולעשות איתם יוגה או מדיטציה זה דבר עילאי. אולי התענוג הכי גדול שיכול להיות מזומן לאדם".

בעודי מתאמצת להבין את פשר דבריו על חוויה עילאית בשילוב מדיטציה וסקס, תהיתי על סוגיית הגמירה. כאילו מה, הם לא גומרים בסוף וזה כיף להם?! או שזו סתם עוד דעה קדומה.

"כיוון שכל כך הרבה אנשים גומרים מהר, יוצא שהטנטרה מקדישה חלק גדול מכתביה לטכניקות איך לא לגמור בכלל, וזאת כדי להאריך את המשגל. אבל שיהיה ברור, אפילו אם הצלחת שלא לגמור - אבל עדיין לא נכנסת למדיטציה תוך כדי זיון - זה אומר שאתה לא עושה טנטרה", הסביר רפיק, שמעביר סדנאות טנטרה לכל החפץ בריגוש שונה.
 
 
בשביל מה אנשים צריכים סדנאות טנטרה?
"רובנו מרגישים חוסר סיפוק בחיים. עם הגיל, גם המין כבר נהיה משעמם. יש קשר בין חוסר סיפוק זה לחוסר סיפוק זה. אנחנו לא מנענעים את האנרגיה של החיים שלנו - מרגישים תקועים בעבודה, תקועים במשפחה, אין ריגושים. מי שחש שהאנרגיה שלו תקועה, בא לסדנת טנטרה".

בסדנאות מקיימים יחסי מין מלאים?
"אצלנו בסדנאות לא מקיימים יחסי מין ולא מתפשטים. שמעתי שיש מדריכים שמעזים ללכת 'עד הסוף' ואני חושש שאצלם הרבה פעמים, הדרך והמטרה מתבלבלות, ובעייני זה לא טוב. הטנטרה מעיפה אותך הכי גבוה דווקא כשהיא שמה לך גבולות, ואנחנו שמים גבולות מאוד ברורים בסדנאות שלנו".

אבל בסרט שלך כן רואים אנשים ערומים.
"זה רק בגלל שהדי.וי.די מיועד לזוגות שחפצים להתאמן בטכניקה הזו בצנעת ביתם, בחדר השינה הפרטי שלהם, ועבורם הטכניקה תהיה יעילה ביותר אם הם יקיימו אותה בחדירה מלאה. בסדנאות, כאמור, האנשים מתרגלים אותה בבגדים".

איזה סוג של אנשים מגיעים לסדנאות או מגלים עניין?
"אנשים רגילים. קשה לאפיין אותם. אולי פתוחים או מעיזים יותר, אבל בסך הכל, כולם רוצים ליהנות מהחיים ללא הבדל דת גזע ומין".

יש טנטרה לגייז?
"לא שמעתי עליה. יכול להיות שבעולם, אבל בישראל נראה לי שלא. פעם מישהו הזמין אותי להנחות סדנא לו ולחבריו ההומואים, אבל ברגע האחרון הוא ביטל בגלל היענות דלה של המשתתפים".

אמנם רפיק נראה לי אדם שבשניות יכול להצמיח כנפיים, לעוף ולהתנתק מהעולם אילו רק ירצה בכך, אבל כשרוב הסובבים אותו מתעסקים בסקס ומנסים להעצים את האקט כמה שיותר עם נשימות, שאיפות ואגלי זיעה - אני בספק אם הוא מצליח להישאר אדיש למצב, וגם אם כן, האם הרפיק של רפיק נשאר אדיש בתוך השרוואל. החלטתי לברר מה באמת קורה שם בפנים. אל חשש, את המידע לא דליתי באמצעים פיזיים, אלא דרך השפתיים.

אתה מקבל ריגוש מיני בסדנאות?
"אם את שואלת כמשתתף, אז כן. כשאתה בתוך הקבוצה, בתור מישהו שבא לעבור תהליך - אז בטח, חווים ריגוש מיני והוא גם עובר. אחר כך הוא חוזר בגלים, וזה משהו מאוד מגניב וכיף. אבל אם את שואלת בתור המדריך, אז כמובן שעבורי כל העניין בסדנאות זה לתעל את המיניות שלי. זה מה שאני מלמד וזו האמת שאני צריך לייצג, אחרת אני אהיה ראוי להדרכה. בסדנאות אני משתמש באנרגיית היצר שלי כדי להפעיל את הסדנא. לכן כשאני מסתכל מהצד על קבוצה של האנשים שרוקדים, קופצים, מתחבקים ובוכים בסדנא, אני יכול לראות בו זמנית איך הכול מיני, ושום דבר לא מיני. את יכולה להבין את זה?"

אני בהחלט מנסה. איזו הסמכה יש למי שמעביר סדנאות?
"זהו, שאין. בדרך כלל השמועה עוברת שמישהו הוא מורה טוב וככה יודעים, אבל אין דיפלומות בעולם הטנטרה. צריך להיזהר ממטפלים שרוצים לתת טיפול בחינם ובעירום".

אז אלי הגיעה השמועה על המדריך הטוב, רפיק, ואם הוא כבר נמצא מולי - חשבתי לדאוג קצת לתחת של עצמי, ובתור אחת שמעולם לא עברה סדנא ופתאום מודאגת מהעובדה שאולי היא מפספסת משהו באמת חזק ומהנה, שאלתי את החבר בגוף שלישי רביעי:

האם יש סיכוי שבני זוג שמעולם לא התנסו בטנטרה יחוו אורגזמה עוצמתית באותה מידה של כאלה שכן?
"להתנסות בטנטרה זה לא רק ללמוד טכניקות של נשימה חדשות ותנוחות יוגה חדשות. אלא זו עבודה על פתיחת ערוצים. לכן היכולת של זוג להגיע לאקסטזה תלוי בעיקר בטיב הקשר שלהם, במידת האמון שהם נותנים אחד בשני ובאיכות התקשורת שלהם".

"לפעמים דווקא גבר ואישה שנפגשים בפעם הראשונה בסדנא, יכולים לחוות מדיטציה פיצוצית לגמרי, הרבה יותר עוצמתית מזוג נשוי ותיק שעושה אותה לידם. בעוד שלזוגות ותיקים כבר אין מתח מיני ואין מסתורין, יותר קשה להם להעלות את האנרגיה ודווקא הזוג החדש מצליח להגיע לאורגזמות קוסמיות, משום שהם נרגשים יותר זה מזו, משום שהם לא מכירים ומקרינים אחד על השני סרטים שמאוד עוזרים לריגוש לעלות. אבל לזוגות, על אף שזה לא תמיד קל, המדיטציה הזו חשובה הרבה יותר כי היא פותחת ערוצים - היא דבר חדש, וזוגות תמיד צריכים חידוש", הסביר האיש והשרוואל.

תן כמה טיפים כדי שהקוראים יוכלו לנסות ולשדרג לעצמם את החוויה המינית.
"לנשום עמוק. לנשום זה חמצן, זה לב פועם, זה כדוריות דם שמתחילות לרוץ בוורידים בטירוף. נשימות עמוקות מביאות לטראנס. לנשום שטוח זה מסתגר, מתגונן. זה ללכת פנימה. לנשום עמוק זה לפתוח.

"אז נשמו עמוק וגם ההפך - נישפו ארוכות. תנו לאוויר שיוצא לצאת בגדול. נשיפות קולניות. להיאנח. להשמיע קול. גם גברים וגם נשים, תנו לעצמכם ביטוי! בהצלחה".

מי שמעוניין בקצת יותר מנשימות, מוזמן לבקר באתר של רפיק, בו ניתן גם לקנות את הדי.וי.די.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by