בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הייתה לנו הזכות 

הייתה לנו הזכות

 
 
טל היינריך

עידן רייכל, יוני דותן, מתי כספי ונוספים מספרים על הקשר שלהם עם שושנה דמארי ז"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עידן רייכל (צילום: יח"צ)
 עידן רייכל (צילום: יח"צ)   
מילים חמות מפי מכרים של שושנה דמארי שנאמרו לאחר מותה בתכניות הרדיו והטלוויזיה השונות ששודרו אתמול (שלישי).

חנן יובל: "האישה הזאת, קודם כל, היה בה שילוב מופלא של גאווה אמיתית וחוש הומור ציני על עצמה. זה נתן קומבינציה שאף פעם לא ידעת אם היא צוחקת או מתכוונת לדברים, ביחסים האישיים - אוי, איזה תמונה יפה יש לך. אוי, כמה היית יפה? מה זאת אומרת הייתי? עכשיו! וכך לכל אורך הדרך, ואפילו אתמול בלילה... איך שכבה עם עיניים פקוחות, ובעיניים שלה היה משהו יוצא דופן. הייתה בה תכונה שנולדים אתה לפי דעתי... אפשר להיות זמר נפלא ואפשר להיות מוסיקאי ואפשר להיות כוכב נולד. אבל אי אפשר להיות כוכב אמיתי כמו שנולדים איתו, ושושנה נולדה עם זה".

דודו אלהרר מספר על תהליך העבודה עם שושנה: "אני זוכר אישה מלאת חיים, מלאת הומור, מלאה עקיצות לקולגות. היא ידעה בדיוק את ערכה ואת המקצועיות שלה. לקח איזה שנה עד שהצלחנו להגיע לאחד עשר שירים שהתאימו לה מכל הבחינות, והיא ביצעה אותם בצורה שאנחנו לא מכירים היום. היא לא יודעת מה זה פאנץ' - היא שרה שיר מהתחלה ועד הסוף. זה ביצוע מושלם אצלה.

אני גם הסתובבתי איתה אחר כך בסיבוב קונצרטים בכל הארץ. הדבר שהייתי כל הזמן מתפעם, משתאה ממנו, זה איך היא שרה את השירים האלה חמישים שנה, וכל פעם כשהיא שרה אותם היא שרה את זה כאילו בפעם הראשונה, כמו שעכשיו היא שרה 'כלניות', כך היא שרה את זה כעבור חמישים שנה, כאילו היום נולד השיר והרגע הזה היא המציאה אותו. זאת הייתה חוויה בלתי רגילה. בסופו של דבר את כל התקליט של 'אור' היא עשתה ביום שישי בשעתיים וחצי".

יוני דותן מספר על היכרותו עם שושנה וזיכרונותיו ממנה: "ההיכרות שלנו היא מהיום שנולדתי - סבתא שושנה. היא הייתה כמו אימא מאמצת של אבא שלי זכרונו לברכה. בחתונה השנייה של אבא שלי לאימא שלי היא תפסה את תפקיד האימא וליוותה את אבא לחופה, בגלל שסבתא נפטרה בגיל מאוד מוקדם, וכל השנים היא תפקדה כסבתא שלי. הייתי הולך ומבלה, ובחגים היא באה אלינו, ועושה חגים אצלנו.

יש לי ממנה רק זיכרונות מצחיקים. שושנה הייתה טיפוס מאוד מצחיק. אנחנו בשנים האחרונות בכלל היינו הולכים כל שבוע - שבועיים לשבת במסעדה לאכול, לפני שנתיים צרפנו גם את עידן. הכרתי בינה לבין עידן וכך נוצר גם הפרויקט שלהם וגם עוד אחד התווסף לחבורה, היינו יושבים וצוחקים ומרכלים ושרים ביחד, ורק זיכרונות מצחיקים ויפים. היא הייתה בן אדם עם הרבה דעה. היה לה הרבה מה להגיד. גם לטוב וגם לרע. המון שמחת חיים. תמיד עקיצות מצחיקות, תמיד את המילה הטובה, תמיד - היא, היא הייתה מאוד חמה".

הדברים נאמרו בתכניתו של רפי רשף 'נכון להבוקר' בגלי צה"ל

דן אלמגור מספר על הקשר שלו עם דמארי: "את יופייה המהמם ואת החיוך עם שיני השנהב שלה ראיתי לראשונה מקרוב כשהייתי בן 22, כשנפגשנו באולפני 'קול ישראל' בתכנית של 'שלושה בסירה אחת'. אבל מגיל 7-8 גדלתי על שושנה כמו רבים מבני גילי. הייתה אז רק תכנית אחת של זמר ברדיו, הייתה אז רק תחנת רדיו אחת 'קול ירושלים' ואחר כך 'קול ישראל', וכל יום שבת בצהרים ב- 12:30 רותי שפירא סמילן הייתה מגישה 'תכנית כבקשתך' לשירים עבריים, ולא הייתה תכנית בלי לפחות שיר או שניים של שושנה, 'כלניות', ו'אני מצפת', ו'דובי דובי שן', ו'זה יעבור'. כילד ברחובות הקשבתי לשירים האלה וידעתי אז באמת ידעתי שאני רוצה להיות פזמונאי ולזכות לכתוב לה שיר".

הדברים נאמרו בתכנית 'עניין אחר' ברשת ב' בהגשת עמיקם רוטמן

אפי נצר מדבר על הקשר של עם שושנה ומסביר את הצלחתה:" היא הייתה מגה זמרת. אדירה. ענקית. היא הייתה המלכה. כשאומרים מלכה, וזה היה מתבטא, כשדיברת אתה, לא יכולת לחוש אחרת. היינו בסיבוב הופעות באנגליה, בלונדון לפני כמה שנים. וזו הייתה חוויה. הייתה לי זכות. אני הרגשתי שהייתה לי זכות להיות אתה כל כך הרבה, והיא הייתה כמו אחת מכולם, וצוחקת. היה לה חוש הומור חד כמו תער".

מתי כספי: "שושנה הייתה אישה קטנה, נמוכת קומה. אבל כשהיא הייתה עולה על הבמה, היא הופכת למלכה. זה בזכות האישיות הכובשת ובזכות הקול המיוחד שלה. היה לי הכבוד והעונג להפיק בעבורה את התקליט 'אור', שבו עשיתי עיבודים לפילהרמונית, והיא שרה. זו הייתה חוויה בלתי רגילה להיות לצידה באולפן, כי אז ראיתי אומן במלוא הדרו".

הדברים נאמרו בתכנית 'הכל דיבורים' ברשת ב' בהגשת איילה חסון

עידן רייכל מספר על הימים האחרונים לצד שושנה במיטת חוליה, והחיבור איתה: "היא הייתה מאוד חזקה, ואני יכול להגיד שהיא לא הייתה יכולה לבקש סיום יותר מכובד וראוי ומרגש. היא הייתה מוקפת פה באוהבים שכל האוהבים הם גם המעריצים, ושמעה איתם את השירים שלה. במשך כל ארבעת הימים לא זזנו מהמיטה שלה ומהמסדרון, ישנו כאן. כשהגיעה למיון היא אמרה לרופא שהיא צריכה לסיים פה תיק תק, יש לה הופעה עוד שבועיים, ואחרי זה היא ככה שקעה לה בעניינים. אז היא סיימה את הדרך שלה עם תקווה גדולה ועם ציפייה".

"...חיבור שהיה ממעריץ באמת לזמרת נפלאה, ואחרי זה, אחרי שהסכימה ונענתה לחיזורים אז אתה גם יודע על האישה הנפלאה ואתה מגלה חברה טובה, אתה מגלה דמות ססגונית, אתה מגלה את מה שעומד מאחורי ההבדל הגדול בין מישהי ששרה יפה לבין מישהי שהיא פתאום הופכת למלכה לבין כלת פרס ישראל, כל התהליכים האלה שעשו אותה מה שהיא".

הדברים נאמרו בתכנית 'מה בוער' בגלי צה"ל בהגשת רזי ברקאי

יוסי אלפי מספר על הקשר שלו עם דמארי ועל ימיה האחרונים : "הקשר עוד משנים. הפעם הראשונה שנתקלתי בה, הייתה כשאני הייתי בלהקת השריון והיא כבר הייתה שושנה דמארי. מאחורי הקלעים ראיונו אותה מסתדרת ומתאפרת ומסדרת את עצמה, ואנחנו מסתכלים, היא מסתכלת עלינו ואומרת חייל לא ראית אישה מימך. זאת האישה הפנטסטית".

"משמיעים את המוזיקה ואנשים מסביבה כולל האחיות שרים את השירים שלה, וזה פשוט לא להאמין. אלו רגעים קשים מאוד. בפסטיבל האחרון ישבו אנשים על הבמה וסיפרו עליה סיפורים, אבל לפני שמישהו התחיל לספר סיפור עליה, היא תמיד קמה ואמרה תיכף אני אספר לך מה אתה רוצה לספר לי. היא ידעה את הסיפורים של עצמה בעל פה, והיא עשתה את כל הדברים שאפשר לעשות".

הדברים נאמרו בתכנית 'כל בוקר' בערוץ 10 בהגשת קובי מידן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by