בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רגע, מההתחלה  

רגע, מההתחלה

 
 
לילך וולך

שש נשים פטפטניות נעזרות בשתי נשים אחרות כדי להשיג לא ברור מה. לילך וולך לא הצליחה להבין מה רוצים מהחיים שלה ב"מתחילות מחדש"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך הסדרה (צילום: יח"צ)
 מתוך הסדרה (צילום: יח"צ)   
באמת לא ברור מה מטריד יותר - תכניות פסיכו-אינסטנט, בהן ד"ר פיל מרביץ את משנתו עד שמוכרחים לצאת לפרסומות, הקהל באולפן מוחא כפיים והופ טרללה - הנערה באולפן מפסיקה לחתוך את עצמה ולצאת עם בחורים מכת השטן. להלן אופציית הטיפול נוסח טרומן שואו, בה אפשר לדבר בפתיחות מול כל העולם, אבל רק עד שבעלי המניות דורשים לפרסם קורנפלקס (אנחנו באמת מקווים שהטיפול הזה עזר לך, אם לא - לפחות יזהו אותך מחר במכולת. דרך צלחה).
או שמא האופציה השנייה, כפי שהיא מוצגת ב"מתחילות מחדש", שהיא כבר סאגה אחרת לגמרי ומבלבלת לא פחות.

לכאורה, זו תוכנית ריאליטי, ערוכה ומצולמת כמו ריאליטי, בה מתקבצות שש נשים שונות מרחבי ארה"ב בבית אחד כדי להשתפר ולשפר את חייהן. בפתיח ההולמרקי תוכלו לשמוע ציטוטים מספר הקלישאות העולמי לגבי מה הן רוצות להשיג בחייהן: "אני רוצה לאהוב יותר את עצמי", "אני רוצה להיות אני טובה יותר" ושאר פנינים מופלאות שמשאירות את הצופה מבולבל ונבוך, בשביל עצמו, בשבילן.

הקונספט מבלבל כי גם אחרי דקות ארוכות של צפייה, לגמרי לא ברור במה אתה צופה - שש נשים שבעיקר מפטפטות עצמן למוות, נעזרות בשתי "מדריכות לחיים", כדי להשיג לא ברור מה. אחרי שהן השיגו את המה שזה לא יהיה שלהן, הן אמורות לעזוב את הבית ולפנות את מקומן לאומללה אחרת. הטשטוש נובע מכך שלא מוסבר בשום אופן מהי המטרה המדוייקת – לורי רוצה לאהוב מחדש ולהצליח לתקשר עם אנשים אחרים. האם היא אמורה לגור בבית הזה עד שהיא תתחתן? קאסי רוצה ללכת לקולג'- א': מה הבעיה שלך? לכי כבר. ב:מה אם אף מכללה לא תקבל אותה - האם נאלץ לצפות בפני הירח שלה עוד כמה שנים טובות? כל זה לא ברור, בעיקר מאחר שהתוכנית לא עומדת במסגרת ז'אנרית ברורה משל עצמה.

ובאשר לתוכן - לאחר צפיה של כמה פרקים, זה נראה כמו "בעל זבוב" בגרסה של טמפקס, ומאחר שהן לא "הדוגמניות", "פרוייקט Y" או כל ריאליטי מוגדר אחר, זה לא כיף בכלל לראות אותן צורחות זו על זו, נשברות או מנהלות דיוני סרק. הצפייה נשארת בגדר המציצנות המביכה והלא נעימה. הדרמה היא יומיומית למדי, וקשה ממש להתאהב בנשים המלוהקות. מקסימום אפשר להתפעל מעד כמה שהן אמריקאיות עם דפוסי מחשבה מושתלים מראש.

הדבר היחידי שיש אולי לתת עליו את הדעת הוא תפיסת "בעיות הנשים". מאז שהיא הוגדרה בזמנו על ידי כבוד מר פרויד, נדמה שבמקומות מסוימים, היא נשארה תקועה בתודעת הקולקטיב כאיזה גורם מסתורי ששייך לנשים כמו שדם הווסת שייך להן. התפיסה האנכרוניסטית והמעצבנת מאוד, שאת בעיות ההגשמה, הסיפוק וההצלחה של נשים, יכולות לפתור עבורן רק מי שהן בעצמן נשים, ממסגרת אותן מחדש במתחם האוהל האדום בלי שהן בכלל מבינות את הדבר. ההסבר המטופש שניתן בסדרה לגבי מושגים כמו "אחוות נשים" או "אחוות אחיות", הוא מופרך מיסודו, ושוב מעמיד אותן נזופות בפינה של החיים כדי להרהר במה שהן לא עשו בסדר. נשים הן לא בהכרח אחיות זו לזו, בדיוק כמו שגם גברים מסוגלים לספק כלים ותמיכה עבורן - וזה אפילו לא מועלה כאופציה בתוך אחוות ה'הולי-הובי' המצוייצת של "מתחילות מחדש".

התוכנית משודרת בערוץ הוט 3 מדי יום בשעה 16:45

בקטנה
* רובי קולטריין כפיצג'רלד ב"המפצח", מפריך גם בצפייה חוזרת את התקנונים הנוקשים לגבי גברים נחשקים. מסתבר שאפשר להיות שמן מהמר וגס רוח ביותר ועדיין להיות אליל. הידד!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by