בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

הרבה בעיטות ופעלולי-לחימה ב'נשיקת הדרקון' הסוער, רומן לסבי במלודרמה קנדית - וניקול קידמן ב'מולין רוז', שעלה בשבוע שעבר בטרום-בכורה והשבוע עושה את הבכורה הארצית שלו. שווה צפייה, מדור הקולנוע השבועי של נענע, מציג ביקורות טריות על הסרטים החדשים, הרבה לפני כולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נשיקת הדרקון

הולכים מכות בפריז. `נשיקת הדרקון`
 הולכים מכות בפריז. `נשיקת הדרקון`   
Kiss of The Dragon
כוכב אמנויות הלחימה ג`ט לי מגלם מפקד יחידה סודית של משטרת שנחאי, הפוגש בפריז את מפקד המשטרה המקומי (צ`קי קריו). השניים מנסים לחשוף ביחד כנופיית מאפיה סינית הפועלת באירופה, אך העניין מסתבך לאחר שהמפקד הצרפתי מעורב ברצח כפול ומנסה להפליל את לי בפשע. בתגובה, מתחבר לי עם אמריקנית שנכפתה לרדת לזנות והתמכרה לסמים (ברידג`ט פונדה), והצמד החדש מנסה מתמודד מול המפקד המושחת. לוק בסון ("ניקיטה, "האלמנט החמישי") שותף לכתיבת התסריט.
בימוי: כריס נהון
צרפת 2001 (100 דקות)

הקרנות: ת"א - רב-חן דיזנגוף, רעננה - רענן, ר"ג - רב-חן אואזיס, רחובות - רב-חן, ראשל"צ - רב-חן, פ"ת - רב-חן, עפולה - רב-חן, נתניה - רב-חן, נהריה - גלובוס, כרמיאל - רב-חן, כפר-סבא - גיל, ירושלים - רב-חן, יהוד - רב-חן סביונים, חיפה - רב-חן לב המפרץ ורב-חן מרכז הקונגרסים, חולון - גלובוס, הרצליה - רב-חן, בת-ים - רב-חן, באר-שבע - רב-חן, אשקלון - רב-חן, אשדוד - רב-חן, אילת - תאטרון.
 

הביקורת יורקת אש על 'נשיקת הדרקון' -

מיסטר שואוביז: שיעמומון מבולגן שאינו ראוי לצפייה, בעיקר בגלל האדיוטיות הקורנת ממנו. אתה, האזרח הממוצע, צריך לראות את הסרט הזה בדיוק כמו שביל גייטס צריך לזכות בלוטו. בגלל העריכה הגרועה והתסריט העלוב, סרט כמו `קראטה קיד` נראה כמו יצירת מופת בהשוואה ל`נשיקת הדרקון`. הציון: כוכב אחד מתוך חמישה.

אי-אונליין: ג`ט לי הוא אולי לא שרירי כמו ברוס לי או מצחיק כמו ג`קי צ`אן, אבל עדיין כיף לראות אותו מכסח את הצורה לכמה בחורים צרפתיים. העלילה בכלל לא חשובה. העיקר הוא שהצופים לא יהיו מאוכזבים כשהם רואים את הגיבור משתמש בכדורי סנוקר, מקלות סיניים (צ`ופסטיקס) או אביזרי דיקור סיני כדי להילחם באויביו הרבים.

שיקגו סאן טיימס: ציון שמונה. בסיפור שבו הפעולות הגופניות של הגיבור גובלות במדע בדיוני, איך אפשר לצפות מהעלילה לדבוק בכללי ההגיון הישר? המראה החזותי של הסרט מוצלח מאוד, והצילום האפרפר-ירקרק מקנה לו איכות מתאימה. לסיפור אין שום חשיבות או משמעות מלבד קטעי העלילה המוצלחים והאלגנטיים. ג`ט לי נכנס יפה לתפקיד: לא שחצן, לא מתבלט מדי, אלא רק איש זר בעיר זרה.

* * *
 

אבודות והוזות

רומן לסבי בפנימייה סגורה. `אבודות והוזות`
 רומן לסבי בפנימייה סגורה. `אבודות והוזות`   
Lost and Delirious
מאוס ברדפורד (מישה ברטון) עוזבת את אביה ואמה החורגת ומצטרפת לפנימיית בנות פרטית. היא מתיידדת במהירות עם שתי השותפות שלה לחדר (פייפר פראבו וג`סיקה פארה), אך מערכת יחסים לסבית בין השתיים יוצרת מתחים חדשים ומורכבים.
בימוי: ליאה פול
קנדה 2001 (100 דקות)

הקרנות: ת"א - גלובוס, ירושלים - גיל, חיפה - גלובוס
 
 

הביקורת קצת איבדה את 'אבודות והוזות'

אי-אונליין: גרוע מאוד. מלודרמה דלוחה ואיטית, מלאה בקלישאות ומשחק שטחי. הבימוי רק מפריע לנסיונות הנואשים של השחקניות להפיח חיים בסיפור הלא-מוצלח.

מיסטר שואוביז: שלושה כוכבים מתוך חמישה. הסרט מפספס את רוב ההזדמנויות הטובות ביותר שלו לומר משהו משמעותי. התוצאה הסופית בלתי-משכנעת בעליל. הבימוי לא מצליח להמריא, נקלע למבוי סתום ושופע קלישאות לעוסות. זה חבל, בגלל שמדובר בעיבוד לספר משובח עם שחקנית ראשית מוצלחת (פייפר בראבו), והסרט לא מגשים את הפוטנציאל הטמון בהם.

טי-וי גייד: נושא הלסביות זוכה לטיפול רענן ובלתי-נצלני. אמנם הסיפור צפוי למדי, אבל הבימוי הרגיש מצליח להתגבר על המלכודות בתסריט הבינוני ולהשתמש בשחקניות הצעירות והטובות (ובמיוחד פייפר פראבו) כדי להציל את הסרט כולו מכשלון.

* * *
 

מולין רוז'

יש חיים אחרי טום קרוז. קידמן במולין רוז`
 יש חיים אחרי טום קרוז. קידמן במולין רוז`   
Moulin Rouge

בשבוע שעבר עלה הסרט הזה בטרום-בכורה, ולכן כתבנו עליו במדור הזה. השבוע, כשהוא עולה לבכורה ארצית, נספר עליו שוב.

ניקול קידמן ואוואן מקגרגור מגלמים זוג נאהבים, על רקע פריז הסוערת של 1899 ומועדון-הקברט הידוע לשימצה `מולין רוז`. קידמן היא סאטין, כוכבת המועדון הזנותית-משהו (`קורטיזן`), ומקגרור הוא כריסטיאן, משורר רגיש ומוכשר, המתאהב בה כמובן. הענינים מסתבכים כאשר דוכס עשיר ומעצבן (ריצ`רד רוקסבורג) נכנס לתמונה ומנסה להשתלט על המועדון וסאטין בעזרת ממונו הרב. אלא שגם הדוכס וגם המשורר לא יודעים את האמת הקשה על מושא אהבתם. מעוצב כמחזמר מודרני וכולל שירים של נירוונה, מדונה, אלטון ג`ון, פוליס ודיויד בואי.
בימוי: באז לורמן
ארה"ב 2001 (126 דקות)

הקרנות: ת"א - גת, חיפה - רב-חן חורב ורב-חן לב המפרץ, ירושלים - רב-חן, פ"ת - רב-חן, רעננה - רענן, סביונים - רב-חן, רחובות - רב-חן, נתניה - רב-חן, ראשל"צ - רב-חן, הרצליה - רב-חן, באר-שבע - רב-חן, רמת-גן - רב-חן קניון איילון, אילת - תיאטרון, אשדוד - רב-חן, בת-ים - רב-חן, אשקלון - רב-חן, עפולה - רב-חן, כרמיאל - רב-חן, אור עקיבא - רב-חן. 

הביקורת התאהבה במוליון רוז', פחות או יותר

CNN: ססגוני, מחשמל, מפואר. שופע בתנועה וצבעים, אבל לא תמיד עובד באופן מושלם. לפעמים העריכה קופצנית מדי והתוצאה מרגיזה במעט. ועדיין הפרוייקט פשוט מתעופף מן המסך מרוב אנרגיה. זוהי מסע קולנועי מלבב, שמעניין יותר את העיניים מאשר את הלב. קידמן ומקגרגור שרים מצוין ונראים טוב ביחד. גם כשהעלילה קצת כושלת פה ושם, הסרט לא קורס.

אי-אונליין: מצד אחד, הכל שופע ארכיטקטורה היפר-ריאליסטית, משחק ססגוני ותלבושות מדהימות. מצד שני, השילוב בין מדונה ואופרה איננו תמיד גאוני, ולעתים אף מגוחך. קידמן נוקשה מדי ונראית כמו בובת חרסינה שעלול להישבר בכל רגע. המאמץ של הבמאי ניכר, אבל המחזמר הזה לא ממש מוצלח.

סלון.קום: המחזמר המבולגן הזה יגרום לצופיו להתנהג כמו שיכורים מאוהבים, אך אחרי כמה ימים, הם ישכחו את ההנג-אובר. הבמאי מסרב לתת לנו לשקוע בסיפור הרומנטי, וזו בעיה: מצב הרוח הכללי הוא של טירוף מערכות. אמנם זהו מיש-מאש של עיצוב ותלבושות קיטשי ומענג בו-זמנית. בסופו של דבר, הספקטקל מציף את העיניים, אבל מותיר אחריו זיכרון נעים.

* * *
 

בשבועות הקודמים

עד כאן הסרטים החדשים שעלו השבוע. יש לנו עוד המון סרטים פחות-חדשים בארכיון המלא. הנה שלוש דוגמאות מהשבועות האחרונים:

לצאת מהארון, אמריקן פאי 2

החייט מפנמה, לאקי ברייק, אספלט צהוב

דג-חרב, את מטורפת...אתה חתיך, שבע-עשרה שנים

נמאס לקרוא ביקורות? הגיע הזמן שאתם תספרו על הסרטים שראיתם בפורום הקולנוע של נענע!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by