בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

חמישה סרטים עולים השבוע על המסכים. היפית נעלמת, אבן מהפנטת, מכונית מרוץ שועטת, אח חסר אחריות וסרט תעודה על ילדים באזור ירושלים. שלושה מאוד לא מומלצים, ושניים דווקא מומלצים בחום. שווה צפייה מביא פניכם את תמצית הביקורות על הסרטים החדשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קללת אבן העקרב הירוקה

הרבה יותר מקללה. הלן האנט
 הרבה יותר מקללה. הלן האנט   
The curse of the jade scorpion

ניו- יורק, .1940 וודי אלן מגלם חוקר ביטוח שמסוגל לפצח כל פשע בזכות יכולתו להיכנס לתוך ראשו של הגנב. הלן האנט היא מומחית התייעלות שמתחילה לעבוד בחברת הביטוח של אלן. השניים מתעבים זה את זה ולא מסתירים זאת. ערב אחד, יוצאים כל העובדים למופע בידור. באדיבותו של סולטן המהפנט, האנט ואלן עוברים היפנוזה, המסבכת אותם בפרשת שוד תכשיטים וברומן מפתיע.

במאי: וודי אלן (111 דקות, ארה"ב 2001)
 
Jam movies: אפילו מעריציו המושבעים ביותר של אלן, יצטרכו לחפש בנרות משהו שימצא חן בעיניהם בסרט. תפניות העלילה והבדיחות כל כך צפויות, שקשה להתנער מההרגשה שכל זה כבר נראה ונעשה בעבר. קומדיה במשקל נוצה.

Eye weekly: הקומדיה הכי פחות רומנטית של השנה. האנט ואלן אמנם מחליפים ביניהם שנינויות בקצב כמו כלבי ים מאולפים, אבל אין ביניהם טיפת כימיה או משיכה. עיקר החולשה של הסרט נמצאת בדמויות החד-ממדיות ובעלילות המשנה. אלן השתלט על כל השורות החכמות בתסריט והשאיר להאנט רטינות זועמות.

FilmCritic: נדמה כאילו הסיבה היחידה בגללה עשה אלן את הסרט היא כדי שהוא יוכל לנשק את שרליז ת`רון (הצעירה ממנו בארבעים שנה), וקשה להאשים אותו. הסרט חביב וכולל כמה פואנטות משעשעות למדי, אך לקראת המערכה השלישית הוא הופך לנגרר ומתיש.
 

הקרקס הנעלם

פיבי בעקבות גורלה. הקרקס הנעלם
 פיבי בעקבות גורלה. הקרקס הנעלם   
The invisible circus

סן פרנסיסקו, .1977 פיבי (ג`ורדנה ברוסטר) בת ה-18 מסיימת את התיכון. אחותה הגדולה פיית` (קמרון דיאז), הייתה ילדת פרחים שנסעה לאירופה על מנת לשנות את העולם, ובסופו של דבר התאבדה בפורטוגל. פיבי, שהייתה קשורה אליה מאוד, מחליטה לברר מה עבר על אחותה בשבועות האחרונים לחייה ומה הניע אותה להתאבד, שש שנים קודם. היא אורזת תרמיל ואת הגלויות ששלחה לה פיית` ממסעה באירופה, ונוסעת בעקבותיה.

במאי: אדם ברוקס (98 דקות, ארה"ב 2001)
 
 
Jam movies: סגנון הבימוי הרדום של ברוקס והדיאלוגים הריקים שבתסריט, הופכים סרט דרמטי וחזק בפוטנציה, למסכת מייגעת של פסיכולוגיה בגרוש. גם צוות השחקנים המוכשר לא מצליח לרומם את אווירת הנכאים השורה בסרט.

Eye weekly: שימוש יתר בקריינות רקע מונע מהקהל לפרש את ההתפתחויות בעצמו ומאכיל את המסרים בכפית. קשה להאמין שפיבי ופיית` הן באמת אחיות. הסוף לא מספק.

FilmCritic: מי שהולך לסרט בציפייה לבלות זמן איכות עם דיאז הזוהרת, שייקח בחשבון שהתפקיד שלה הוא משני ביותר. עיקר הסרט נופל על כתפיה הרציניות וחסרות החדווה של ג`ורדנה ברוסטר, ולכן הוא גם איטי, מבולבל ועגום.
 

מהיר ועצבני

ורוד זה סקסי. מהיר ועצבני
 ורוד זה סקסי. מהיר ועצבני   
The fast and the furious

שוטר סמוי (פול ווקר), חודר לעולם מרוצי המכוניות הנשלט על ידי כנופיות בלוס-אנג`לס, כדי להתחקות אחר עקבות שוד גדול שהתבצע באזור. לרוע מזלו הוא מתאהב באחותו של מנהיג הכנופיה (ג`ורדנה ברוסטר, פיבי מה"קרקס הנעלם") ונאלץ לבחור בין מילוי משימתו המבצעית לבין הליכה בעקבות צו מצפונו וליבו.

במאי: רוב כוהן (100 דקות, ארה"ב 2001)
 
Jam movies: סאגה המונעת על ידי טסטוסטרון ומספרת את סיפורם של המהירים והכועסים. הגברים הם חזירים מאצ`ואיסטים והנשים הן רק קישוט. הדיאלוגים הגרועים מעוררי גיחוך והסרט כולו בנוי כמותחן מלא הורמונים לבני נוער מתבגרים. האיטיים והרגועים שמחפשים תוכן בסרטים, יכולים ללכת למקום אחר.

Eye weekly: אפילו הדמויות לא נראות נהנות כשהן מתחרות במכוניותיהן המושקעות. גבותיהן מכווצות בריכוז ונראה כאילו הן בעיצומה של פעולת מעיים מאמצת במיוחד ולא בעיצומו של מרוץ מרגש. סרט יומרני וריק, שמנסה להסיח את דעתו של הצופה בעזרת פסקול קצבי ואפקטים חזותיים מגניבים.

FilmCritic: מה כבר אפשר לצפות מסרט שהכותרת שלו יכולה לשמש שם לסרט פורנו גרוע? עשרים הדקות הראשונות מבטיחות ביותר מבחינת עריכה, קצב ואדרנלין. למרבה הצער, תסיימו את הסרט עצבניים על המהירות שבה העלילה החלה להתפרק ממש לנגד עיניכם.
 

מישהו לסמוך עליו

מישהו לסמוך עליו, באמת
 מישהו לסמוך עליו, באמת   
You can count on me

הוריהם של סמי וטרי מתו בתאונת דרכים כששניהם היו ילדים קטנים. אך בעוד סמי נשארה בעיירת הולדתה ובבית הוריה, הפך טרי לנווד חסר בית ופורע חוק. השנים חלפו. סמי (לורה ליני), עובדת בבנק ומגדלת לבדה את בנה בן השמונה (רורי קלקין). יום בהיר אחד, מגיע טרי (מארק רופלו) לעיירה על מנת לבקש כסף מאחותו. סמי שמחה לקראתו, ומנסה לגרום לו לשמש מעין דמות גברית בחייה של בנה. בין הפרחח חסר השורשים והילד הפיקח מתפתחת מערכת יחסים מיוחדת שמשפיעה גם על סמי לחולל כמה שינויים הכרחיים בחייה.

במאי: קנת` לונרגן (111 דקות, ארה"ב 2000)
 
Jam movies: אחד הסרטים הכי טובים שנעשו השנה, ובכלל. סוד קסמו של הסרט טמון בחיבה שהצופים מפתחים לדמויות. היחסים בין סמי לטרי מצליחים להנציח את המיטב אך גם את הגרוע ביותר, שביחסי משפחה. דרמה עדינה ומרגשת.

Eye weekly: מה שמבדיל בין "מישהו לסמוך עליו" לדרמות הוליוודיות נדושות זה לאו דווקא העלילה היחסית מוכרת אלא הריאליזם הניכר בכל פריים. במקום להציג אוסף קלישאות מלודרמטיות, מצליחים הבמאי והשחקנים לשוות לסרט נופך מציאותי ולכן גם מרתק.

FilmCritic: תערובת של מוכר עם בלתי-צפוי. יצירת הבכורה של הבמאי-תסריטאי קן לונרגן, כוללת בדיוק את המידה הדרושה של יצירתיות ודיאלוג מפתיע שהופכים את הסרט לחובה. צוות שחקנים מרשים ומדויק.
 

הבטחות

הבטחות. עדיין
 הבטחות. עדיין   
Promises

סרט תעודה ישראלי המנסה להציג את הסכסוך היהודי-ערבי ואת מורכבות החיים בארץ ישראל, מבעד לעיניהם של שבעה ילדים החיים באזור ירושלים. אחד הבמאים, יליד ישראל, משוטט ונפגש עם ילדים חילונים, חרדים, ערבים, יהודים, אמריקנים וישראלים.

במאים: ג`סטין שפירו, בי.זי. גולדברג (106 דקות, ארה"ב 2000)
 
InsideOut: מתוך מודעות ברורה לדקויות של תוויות וזהויות, "הבטחות" מצליח לגלם את המורכבות מרובת הפנים של הקונפליקט, שאינו ניתן לצמצום לכדי פתרון פשוט של אחדות או חלוקה. הילדים נאלצים להתמודד עם מגוון שסעים בזהותם ומציגים הבנה בוגרת ביותר לגילם.

OffOffOff film review: תוצאת המפגש מעניינת למרות שהלקחים מהחוויה ומהסרט כולו הם מעורבים. מצד אחד, קצת פשטני להניח שאם אנשים בחברה כל כך מפולחת וקרועה פשוט ישבו יחד וידברו, הם יהיו מסוגלים ללמוד להסתדר. מצד שני, הסרט מראה כיצד שינוי יוכל להתרחש רק אם יוסרו המחסומים הפיסיולוגיים והפסיכולוגיים שמונעים משני הצדדים לדבר אחד עם השני.
 

בשבועות הקודמים

למדור "שווה צפייה" ארכיון ביקורות משובח הסוקר את כל הסרטים שעלו בשנתיים האחרונות. הנה כמה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

לא רק בלונדינית, אחי, מורטל טרנספר

החטא הראשון, פריצה, המרקיז דה סאד, סטריפטיז באיגואנה הכחולה, ונגו

סיפורו של אביר, אפוקליפסה עכשיו- הגרסה המלאה, מצב רוח לאהבה


ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by