בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע מגיעים ג'י ובוב השקט, כלה לובשת שחורים, גרוזיני בעל מחויבות משפחתית ומותחן חדש בטרום בכורה. "שווה צפייה" מסכם עבורכם לקט ביקורות על הסרטים החדשים שעולים היום

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ג'יי ובוב השקט מכים שנית

מה זה הרעש הזה? ג`יי ובוב משתדלים
 מה זה הרעש הזה? ג`יי ובוב משתדלים   
Jay & Silent Bob strike back

ג`יי ובוב (ג`ייסון מיוס וקווין סמית` עצמו) הם צמד בלתי נפרד של סוחרי סמים קלים, בטלנים והרפתקנים. כשהם מגלים שאולפני מיראמקס הולכים להפוך את סדרת הקומיקס שנעשתה בהשראתם לסרט עלילתי באורך מלא, הם יוצאים למסע ארוך והזוי מניו ג`רזי להוליווד ובמסגרתו הם נתקלים בשלל דמויות משעשעות. עוד משתתפים: בן אפלק, מאט דיימון, ג`יימס ואן דר בירק, ג`ייסון לי.

במאי: קווין סמית` (99 דקות, ארה"ב 2001)

הקרנות: ת"א - רב חן; י-ם - רב חן; חיפה - רב חן מ. הקונגרסים, רב חן לב המפרץ; אור עקיבא - רב חן; אשדוד - רב חן; אשקלון - רב חן; ב"ש - רב חן; בת ים - רב חן; הרצליה - רב חן; חולון - גלובוס; יהוד - רב חן; כ"ס - גיל; כרמיאל - רב חן; מעלה אדומים - רב חן; נתניה - רב חן; עפולה - רב חן; פ"ת - רב חן; ראשל"צ - רב חן; ר"ג - רב חן איילון; רחובות - רב חן; רעננה - רענן
 
Chicago Sun Times: עולמו הקולנועי של סמית` מורכב מאותן דמויות, ולכן, לאחר שג`יי ובוב התארחו בסרטים המבוססים על דמויות אחרות של סמית`, בסרט זה הדמויות מחזירות להן טובה ובאות להתארח. בדיחה פנימית באורך של סרט מלא. ההנאה מהסרט תלויה לחלוטין במידת השליטה בארבעת סרטיו הקודמים של הבמאי. בלי ידע מוקדם, אי אפשר להבין וליהנות כמו שצריך.

Film Threat: קומדיית מסע, חסרת תפניות עלילה יצירתיות כי מטרתה האחת היא להצחיק. סמית` ידוע בדיאלוג הפורה שלו עם מעריציו ההולכים ומתרבים. הסרט הזה הוא מחווה מלאת אהבה לכל אותם צופים שליוו אותו לאורך השנים. הדיאלוג שנון וקצבי מתמיד, והדמויות מגוונות ומשעשעות.

Eye weekly: מעריצי סמית` וודאי יכתירו את הסרט הזה כסרט הטוב ביותר שלו. צוות שחקנים משובח, חלקם בתפקיד עצמם, מבצעים סאטירה מבריקה על תעשיית הקולנוע. מגונה ומטופש, אך ניכר שכל המשתתפים נהנו מאוד לעשות את הסרט, וההנאה הזאת עוברת לקהל.
 

הכלה לבשה שחורים

הכלה לבשה שחורים. כרזת הסרט
 הכלה לבשה שחורים. כרזת הסרט   
La Mariee etait en noir

ז`אן מורו מגלמת כלה מאושרת שעומדת להינשא לבחיר ליבה. ביום חתונתה נרצח בעלה לנגד עיניה על מדרגות הכנסייה. שבורה ומיואשת מוצאת הכלה הבודדה מפלט בתכנון נקמה אכזרית ברוצחי בעלה. היא נחושה בדעתה לפתות ולרצוח אותם. שחקנים נוספים: מישל בוקט, ז`אן קלוד בריאלי.

במאי: פרנסואה טריפו (100 דקות, צרפת 1967)

הקרנות: תל אביב - לב, ירושלים - לב סמדר.
 
 
Chicago Reader: למרות שטריפו הקדיש את הסרט להיצ`קוק, ואף נעזר במלחין ברנרד הרמן שהיה שותפו של היצ`קוק, הסרט ייזכר בזכות תיאורי מצב רוח נוגים ומעופי דמיון פואטיים - מאפיינים אשר אינם היצ`קוקיים במיוחד. מורו אורבת לגבריה בצורה מלאת חן ובאובססיביות הולכת וגוברת.

DVD-Laser.com: הסרט משתעשע עם חלקי התשבץ המאפיינים את ז`אנר המותחן המסתורי באופן כה חינני, עד שהרצינות של העלילה מתערערת על ידי האופן המשעשע בו מסתריה נחשפים. הסרט מציע חוויה מרהיבה, מעוצבת באופן עילאי ומובנית כהלכה. מומלץ ביותר.

Virgin.net: הסרט מנסה לקחת קו עלילה היצ`קוקיאני ולהתייחס אליו כאל סיפור אהבה. הוא לא ממש מצליח לבצע את המשימה, אך עדיין שווה בהחלט לצפות בניסיון.
 

חתונה מאוחרת

לא כזה מסובך. חתונה מאוחרת
 לא כזה מסובך. חתונה מאוחרת   
Late Marriage

זאזא בן ה-32 (ליאור אשכנזי) הוא שידוך מבוקש בקהילה הגרוזינית. משפחתו מבקשת להשיא אותו על פי מיטב המסורת - לבתולה בת 18 יפה ועשירה, שתעריץ אותו. מדי ערב בוחן זאזא מועמדות לתפקיד, ודוחה אותן בטענות שונות. למעשה, מזה כמה שנים הוא מנהל רומן מלא תשוקה עם יהודית (רונית אלקבץ), גרושה ואם לילדה בת 6. משפחתו תעשה הכל על מנת שזאזא ימשיך את המסורת. האם יוותר על אהבתו האמיתית למען המשפחה? עם מוני מושונוב ולילי קוסאשווילי.

במאי: דובר קוסאשווילי (ישראל 1999, 100 דקות)

הקרנות: תל אביב - לב
 
עכבר העיר: זוהי בעצם דרמה טלוויזיונית מורחבת, המתרחשת בסצינות ארוכות למדי בכמה אתרי צילום נבחרים. התקציב המצומצם שעמד לרשות הסרט נראה כמו בכל הפקה ישראלית, אבל הכשרון, הכשרון. ובזה ניחן קוסאשווילי במנות גדולות. הוא מפיח רוח חיים בכל מצב, עושה את הבנאלי למקורי וייחודי ומדביק בהתלהבותו את השחקנים. ליאור אשכנזי מצוין בתפקיד זאזא ורונית אלקבץ עושה את התפקיד הטוב ביותר שלה עד היום. היא מתנפלת על הדמות בחן, בעוצמה, ללא מחיצות, ללא עכבות והתוצאה מדהימה. מוני מושונוב טוב מאוד, מדבר גרוזינית כאילו נולד וחי בטבילסי. ואמא קוסאשווילי, לילי, מגישה כאן במלוא כובד גופה משחק שילמד משהו את הילידים כאן. יום טוב לקולנוע הישראלי.

מעריב: סרט היוצר עולם שלם, מרתק, מרגש, קשוח ואנושי של ישראלים יוצאי ג`ורג`יה ששומרים על השורשים, המסורת והמשפחה בכל מחיר.

Variety: מכאיב ומצחיק באותה המידה. קוסאשווילי מביים ביד בוטחת, ומרפד את הסחיטה הרגשית שמפעילה משפחתו של זאזא, בלהיטות ומסירות אין קץ. מורכבות היחסים בין זאזא ליהודית מוצגת בצורה משכנעת ביותר.
 

אל תוציא מילה - טרום בכורה

נראה מסובך. אל תוציא מילה
 נראה מסובך. אל תוציא מילה   
Don`t say a word

נ`ייתן קונרד (מייקל דאגלס) הוא פסיכיאטר מצליח נשוי ואב לבת, אשר עולמו מתהפך עליו בבת אחת כאשר חבורת פושעים חוטפת את בתו בת השמונה. אם ברצונו לראות אותה בחיים, עליו להוציא ממוחה של מתבגרת מופרעת המאושפזת במוסד מקומי (בריטני מרפי), צירוף של מספרים הנחוץ לפושעים. לרשותו של נ`ייתן עומדות רק כמה שעות - האם יצליח להציל את בתו?

במאי: גארי פלדר (113 דקות, ארצות הברית 2001)

הקרנות: ת"א - רב חן; י-ם - רב חן; חיפה - רב חן מ. הקונגרסים, רב חן לב המפרץ; ב"ש - רב חן; בת ים - רב חן; הרצליה - רב חן; יהוד - רב חן; נתניה - רב חן; פ"ת - רב חן; ראשל"צ - רב חן; ר"ג - רב חן אואזיס; רחובות - רב חן
 
Chicago Sun Times: ארבעת קווי העלילה המצטלבים מטילים עומס על הצופה, מסבכים את הסיפור ופוגמים באמינות העלילה. המראה כללי של הסרט מוקפד ומעוצב מאוד, ונראה לעיתים כמו ציור. המשחק המצוין והמראה הכללי של הסרט, גורמים לו להראות הרבה יותר ממה שהוא - מותחן בינוני.

Eye weekly: אם אתם מצליחים להתעלם מהעלילה הלא אמינה, זהו מותחן ראוי למדי. הביום, הצילום והעריכה המוקפדת יוצרים סרט בעל מראה ואופי ייחודי ביותר. חבל שהפוקוס מונח תמיד על דמותו של דאגלס ולא מתמקד יותר בדמויות המשנה המצוינות.

Filmcritic: סרטון הבקרוב המרשים, וצוות השחקנים המשובח מעורר תקוות גדולות, שמתנפצות אחת אחת בעת הצפייה. שילוב של "נערה בהפרעה" ו"כופר". מותחן תפל ומשעמם. המשוגע היחיד בסרט הוא הבמאי, שעושה שימוש מופרז בסצינות פלאש-בק. הסרט הזה מציע כוכבים וריגושים זולים.
 

בשבועות הקודמים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by