בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע אתם מוזמנים להציץ לעולם התחתון הבינלאומי - גנגסטרים בצרפת מטרידים פסנתרן, נערה צעירה מתוודעת לכלא הצרפתי וגנגסטר אנגלי פסיכופת מפר את השלווה. המדור "שווה צפייה" מסכם עבורכם קומץ ביקורות על הסרטים החדשים שעולים היום על המסכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לצאת נקי

נחמד. לצאת נקי
 נחמד. לצאת נקי   
Sexy Beast

לאחר קריירת פשע משגשגת, זונח גארי דאב (ריי וינסטון) את אנגליה האפרורית, ויחד עם אשתו וזוג חבריו הטובים עובר להשתקע בספרד החמה. את שעותיו הוא מעביר ברביצה בבריכה הפרטית שלו, ובארוחות עם חבריו. האידיליה מופרת כשיום אחד מגיע לביתו פושע מסוכן ופסיכופט בשם דון לוגן (בן קינגסלי), המבקש ממנו לבוא איתו לאנגליה לעוד "מכה" אחת. דאב ממש לא מתלהב מהרעיון, אבל לאיש כמו לוגן אסור להגיד לא.

במאי:ג`ונתן גלייזר (88 דקות, בריטניה 2001)

הקרנות: ת"א - לב דיזנגוף, לב אביב; חיפה - מוריה; רחובות - חן; רעננה - רענן
 
Film critic: כשקינגסלי שותק הוא דומה לנחש קוברה מסוכן, אך כשהוא מדבר הוא מזכיר יותר ג`וק מוטרף. כל שאר הדמויות הן פרודיה יד שניה על סטריאוטיפים קולנועיים: הגנגסטר, הבלונדה המטומטמת ועוד. הסרט מותיר אותך אדיש. מיותר.

BBC online: הופעתו המוגזמת של קינגסלי הופכת את הסרט ממותחן פשע לקומדיה שחורה אינטנסיבית. הבימוי חי ומלא הפתעות. סרט מבדר ומותח עם צוות שחקנים משובח.

Haro online: הברקות הבימוי והצילום מחפות על תסריט שלוקה מעט בחסר. ריי וינסטון מגלם את דאב באדישות מסוימת, ולא מסייע לנו להבין מה מניע אותו ומה עובר בראשו. למרות כל פגמיו, מצליח הסרט לבדר בזכות ההומור האנגלי החריף ששזור בו.
 

על האהבה

מטריד. על האהבה
 מטריד. על האהבה   
De l `amour

למריה (וירג`יני לדויין) בת העשרים יש הכל: משפחה אוהבת, חברים תומכים וחבר. היא סיימה את לימודיה, מצאה עבודה זמנית וכל עתידה לפניה. יום אחד היא גונבת מחנות ונעצרת. כאשר היא מסרבת להודות בגניבה, עולמה הבטוח מתמוטט והיא מגלה כמה עובדות על החיים.

במאי: ז`אן פרנסואה רישה (90 דקות, צרפת 2001)

הקרנות: ת"א - פאר; י-ם - גיל; חיפה - גלובוס
 
 
עכבר העיר: רישה, שמעולם לא למד קולנוע, ממשיך להוכיח שהוא קולנוען פיוטי ומיומן, ומביא סרט בוגר ובשל על המורכבות של החיים בפרברים המתועשים, ברחובות בהם גרים בשכנות אינטימית אנשים מלאומים שונים, בקהילות בהן היכולת של האדם להתקדם בחיים קיימת אך חמקנית.

וראייטי (מתוך עכבר העיר): הבמאי הצעיר, שסיים את סרטו הראשון בסצנה של סקס אלים על מכסה מנוע של מכונית, בחר הפעם להחליף את ההגיגים המרקסיסטים באהבה כמרכיב בסיפור, והתוצאה היא מרדנית פחות, אך לא פחות מאלפת.
 

מי ירה בפסנתרן?

חידתי. מי ירה בפסנתרן
 חידתי. מי ירה בפסנתרן   
Shoot the pianist

צ`רלי קוהלר (שארל אזנבור), לשעבר פסנתרן קונצרטים מפורסם, מנגן כיום באחד מהבארים העלובים בעיר. צ`ארלי ויתר על קריירה מוסיקלית והוא שקוע כולו בבריחה מהמציאות. ערב אחד מתפרץ לבאר צ`יצו (אלברט רמי), אחיו, איש העולם התחתון, שבורח מכמה גנגסטרים. כדי לעזור לאחיו, חייב צ`רלי לנפץ את השריון שבנה מסביבו ולהתמודד עם כל הסודות האפלים מהם ניסה לברוח.

במאי: פרנסואה טריפו (85 דקות, צרפת 1960)

הקרנות: תל אביב - לב, ירושלים - לב סמדר
 
TV guide: מחווה נפלאה לסרטי גנגסטרים הוליוודיים. מעבר לעלילה הצפויה בכוונה, מעניק הבמאי פירושים משלו למהות האהבה, ההצלחה וחיי הפשע ומספק לצופים אסופה של רגעים מצולמים וכתובים להפליא, שאינם מקדמים את העלילה אך מעניקים לסרט נשמה.

CultureVulture: הסרט חוטא בתימלול יתר - מדברים על הדברים במקום להראות אותם, ולכן הוא נסחב לעיתים. אדי, בגילומו המושלם של אזנבור, הוא אחת הדמויות החלולות ביותר שנראו על מסך הקולנוע, ואינו מסוגל לבטא כל רגש שאינו קשור ישירות לצרכיו או רצונותיו. הסיום מהווה שיא קולנועי ואמנותי.

ביקורת הסרטים של הארווי: למרות משחקו המשובח של אזנבור, הוא נעדר כריזמה מספקת למשוך את הקהל, וכדי לשמר את רמת העניין נוספות כל הזמן עוד ועוד דמויות. בימוי אנרגטי ומרתק. סצינות הדיאלוג הסוריאליסטיות והפלאש-בקים מקנים לסרט אווירה דקה של פארודיה עצמית.
 

הבטחות

הסרט התיעודי ``הבטחות`` עולה היום להקרנות יומיות בקולנוע "לונדון" בתל אביב.
 

בשבועות הקודמים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by