בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע מגיע אלינו הארי פוטר - הקוסם המפורסם בעולם, עיבוד מודרני ל"אותלו" של שייקספיר, העוסק בתככי קנאה ואהבה בקבוצת כדורסל בתיכון, וסרט תעודה הבוחן את סוגיית ההומוסקסואליות בחברה החרדית. הזריזים יכולים להספיק לראות את גווינת' פאלטרו בקומדיה החדשה של האחים פארלי, בהקרנת טרום בכורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הארי פוטר ואבן החכמים

נאמן למקור. הארי פוטר ואבן החכמים
 נאמן למקור. הארי פוטר ואבן החכמים   
Harry Potter and the Sorcerer`s stone

עיבוד לספרה המצליח של ג`יי. קיי. רולינג. הארי בן ה-11 (דניאל רדקליף), חי אצל דודיו וסובל מהתעללות יומיומית. יום אחד הוא מגלה שהוא צאצא למשפחת קוסמים, ויוצא ללמוד בבית ספר מיוחד לקוסמים. בבית הספר הוא מתיידד עם הרמיוני (אמה ווטסון) ורון (רופרט גרינט), שיחד עוברים הרפתקאות שונות ומשונות.

במאי: כריס קולומבוס (153 דקות, ארה"ב 2001)

הקרנות: ת"א - גלובוס, פאר, הוד; י-ם - גיל; חיפה - אורי, גלובוס; אור יהודה - גיל; אור עקיבא - רב חן; אילת - גיל; אשדוד - גיל; אשקלון - גיל; ב"ש - אורי; בת ים - רב חן; הוד השרון - גיל; הרצליה - רב חן; חדרה - לב; חולון - גלובוס; כפ"ס - גיל; כרמיאל - רב חן; מבשרת - גיל; נהריה - גלובוס; נ"צ - גיל; נצרת - גיל; נתניה - גיל; עפולה - רב חן; פ"ת - גיל; צמח - בית גבריאל; ק. ביאליק - קריון; ק. שמונה- גיל; ראשל"צ - גיל, הזהב; רחובות - רב חן; ר"ג - לב אלרם; רעננה - פארק; שהם - גלובוס
 
Planet sick boy: בדרך כלל סרטים מדוברים כל כך מאכזבים את המעריצים, אבל סרט זה מצליח להנציח את הספר בדיוק כפי שדמיינו אותו בראשם הקוראים הנלהבים, ואף יכבוש בקסמו גם את מי שלא מכיר את הארי (מן הסתם אנשים שהיו תחת שלטון הטאליבן בשנים האחרונות). הנאה מובטחת.

Slant magazine: תערובת גדושה ושגרתית של אפקטים, שרצה בקצב מהיר מדי. העיבוד הקולנועי לא מצליח להעביר את מורכבות דמותו של הארי כפי שהוצגה בספר. הילדים ייהנו מהעיבוד הקולנועי, אבל חסרה בו נשמה.

Movie pie: משחקם של שלושת הילדים טוב מדי, ולעיתים נדמה שהם בובות מאומנות היטב. מי שקרא את הספר לא יופתע מהסרט, כיוון שהוא מתאר במדויק את מהלכי הספר. למרבה הצער הסרט לא מצליח ללכוד את הקסם של רולינג במלואו.
 

או

לא נאמן למקור. או
 לא נאמן למקור. או   
O

עיבוד מודרני למחזה "אותלו" מאת ויליאם שייקספיר. אודין (מקיי פייפר), שחור יחיד בתיכון פרטי של לבנים, הוא שחקן כדורסל מצטיין ובן טיפוחיו של המאמן. הוא מעורר את קנאת כולם וזוכה בליבה של דזי היפה (ג`וליה סטיילס), אבל הוגו (ג`וש הארטנט), שעינו צרה בהצלחתו של אודין, עושה כל שביכולתו על מנת להרוס אותו. האם יגלו אודין ודזי את המזימה הנרקמת סביבם לפני שיהיה מאוחר מדי?

במאי: טים בלייק נלסון (91 דקות, ארה"ב 1998)

הקרנות: ת"א - רב חן דיזנגוף; י-ם - רב חן; חיפה - רב חן חורב; פ"ת - רב חן; ר"ג - רב חן איילון; רעננה - רענן
 
 
Planet sick boy: התסריט מעובד היטב ומכיל גם כמה משפטים מקוריים של שייקספיר, אך בעיקר דיבור יומיומי וסלנג. מערכת היחסים בין הוגו לדזי לא ברורה מספיק. האם הוא רוצה אותה לעצמו או רק לנקום באודין? סרט די טוב.

Slant magazine: עיבוד בינוני ושטחי ל"אותלו". הסרט נעדר כל דיון רציני בסוגיית הגזע, והמתח בין אודין השחור לחבריו הלבנים. כל מה שנשאר היא תמונה עגומה של הנוער האמריקני, השש אלי קרב ומחפש פתרונות אלימים לבעיותיו.

Movie pie: ההעברה של "אותלו" לבית ספר תיכון מוצלחת באופן מפתיע. מקיי פייפר, כאודין, מפגין משחק מעולה ומצליח להציג דמות מורכבת ומיוסרת. הסוף מפתיע ומזעזע ולא לגמרי ברור מה הביא אליו.
 

לפניך ברעדה

כואב. לפניך ברעדה
 כואב. לפניך ברעדה   
Trembling Before G-d

סרט תיעודי הבוחן את תופעת ההומוסקסואליות והלסביות בחברה הדתית חרדית. בתלמוד נכתב כי הומוסקסואליות היא חטא שעונשו מוות. בסרט מתראיינים יהודים-דתיים הומוסקסואלים מלונדון, לוס אנג`לס, מיאמי, סן-פרנסיסקו, ירושלים וברוקלין, המספרים את סיפורם. מולם הביא הבמאי את מגוון עמדות היהדות והרבנות בנוגע להומוסקסואליות וההתמודדות עמה.

במאי: סנדי שמחה דובובסקי (94 דקות, 2001)

הקרנות: ת"א - סינמטק; י-ם - סינמטק; חיפה - סינמטק
 
Planet sick boy: התוכן נשמע מעניין, אבל בפועל אין בסרט שום דבר מפתיע או מזעזע במיוחד. כמו כן הוא חוטא לעיתים בהצגת תמונה חד צדדית. לחילוניים שבצופים, מתחשק לטלטל את המרואיינים ולגרום להם לזנוח את דתם, כדי שיוכלו לצאת מהארון.

Slant magazine: סקירה מרובת צדדים הבוחנת את ייסוריהם של אלו המקווים לחיות בשלום עם נטיותיהם המיניות ועם אמונתם הדתית. כיוון שזוהי דילמה מסובכת וקשה, הסרט נמנע מלהציע פתרונות.

Filmcritic: מוכיח את האוניברסליות של תופעת המשיכה המינית לבני אותו מין - זוהי לא מחלה, אלא העדפה מולדת שאי אפשר לשנות או להעלים (למרות השיטות המטופשות שמציעים הרבנים לכמה מהמרואיינים). החיסרון הוא שכל המרואיינים עונים על אותן שאלות ולכן ככל שהסרט מתקדם, הסיפורים חוזרים על עצמם.
 

הפנטזיה של האל - טרום בכורה

נחמד. הפנטזיה של האל
 נחמד. הפנטזיה של האל   
Shallow Hal

כשהאל היה בן תשע, ציווה עליו אביו לפני מותו, שלעולם לא יצא עם אישה שהיא פחות מיפיפהיה מושלמת. השנים עברו והאל (ג`ק בלאק) יחד עם חברו מאוריציו (ג`ייסון אלכסנדר) הם בחורים שטחיים ודי לא מושכים, מהסוג שמטריד דוגמניות-על ומתפלא שמסרבים לו. שניהם לא מוכנים להתפשר על פחות.

כשהאל נתקע במעלית עם גורו מפורסם, משתנים חייו. הגורו מהפנט אותו כך שיראה את היופי הפנימי של האישה כיופי חיצוני. האל, שלא מודע להיפנוזה שעבר, מתאהב עד מעל לראש ברוזמרי, בחורה הנראית כמו היפופותם ושוקלת כמוהו, אך כשהוא מסתכל עליה, הוא רואה את יופיה הפנימי בדמות גווינת` פלטרו. אף אחד לא מאמין שהאל השטחי באמת התאהב בבחורה כל כך שמנה. האם תחזיק האהבה מעמד גם כשהאל יראה את רוזמרי כפי שהיא נראית באמת?

במאים: בובי ופיטר פארלי (105 דקות, ארה"ב 2001)

הקרנות: ת"א - רב חן דיזנגוף; י-ם - רב חן; חיפה - רב חן לב המפרץ, רב חן מרכז הקונגרסים; פ"ת - רב חן; אשדוד- רב חן
 
Planet sick boy: כשרונם של האחים פארלי להצחיק אותך ואחר כך לגרום לך להרגיש אשם על שצחקת מהומור כל כך גס וירוד, מכה שנית. סרט איטי יחסית שמכיל כמה קטעים מתים וכמה סצינות חמודות להפליא (כל עוד אתם מוכנים לרעיון הבסיסי לפיו כוכבת אנורקטית כמו פאלטרו, עושה פרודיה על נשים כבדות משקל).

Slant magazine: הרבה יותר עדין, מתוק ואפילו קצת עצוב מ"משתגעים על מרי". בניגוד לסרטים הקודמים של השניים, בהם הוצגו דמויות דפוקות ומעוותות רק כדי להצחיק, כאן כל דמות דפוקה טומנת בקרבה הסבר וסיבה.

Filmcritic: אם אתם אוהבים בדיחות על שמנים, זה הסרט בשבילכם! מצחיק אבל לא היסטרי, כי כל הבדיחות המצחיקות באמת נמצאות בסרטון ה"בקרוב". פלטרו לא נראית שלמה לחלוטין עם התפקיד שלה - אחרי הכל, לבחורה יש אוסקר ביד ובכל זאת היא מככבת בקומדיה של האחים פארלי.
 

בשבועות הקודמים

למדור שווה צפייה ארכיון ביקורות מלא בכתובת:
Movies.nana10.co.il


הנה כמה דוגמאות מהשבועות הקודמים:

לצאת נקי, על האהבה, מי ירה בפסנתרן?

אינג`יל, בדיוק כשהתאהבנו

מיליונר מי שגומר ראשון, הדוויג והשארית העצבנית, צלו של ערפד, אל תוציא מילה


ראיתם את הסרטים? יש לכם מה להוסיף? בואו לדבר בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by