בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חלום (2) 

חלום (2)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חלום אמת וחלום שקר.

אליהם של היוונים הקדמונים היו שולחים למאמיניהם חלומות, להודיעם רצון האלים. לפעמים היו אלו חלומות אמת, ולפעמים חלומות שקר. כלומר, לפי אמונתם, החלומות תמיד היו מהאלים: אלא שיכול האל לתעתע בך כרצונו.

אין תפיסה זו ילדותית כפי שהיא נשמעת. החלום תמיד מקושר למקום עמוק, מקום תת מודע, ולפעמים זהו מקום עמוק ואמיתי, ולפעמים זהו מקום עמוק ושקרי.

יכול להיות "עמוק ושקרי"?

הו, כן. כי יש דרגות עומק, דרגות של תת מודע, דרגות של מידע קדום ורדום ונסתר שמתגלות לנו בחלום, או בהזיה, או במדיטציה, או ברוח נבואה. ויכול להיות שאנו מקבלים אותות ברורים ביותר מעומק מסויים, שהוא אמנם עמוק ונסתר, אבל הוא רק חלקו של דבר גדול יותר. של עומק גדול ממנו. ואנו נוטים לייחס לו חשיבות מוחלטת, לתפור מסביב לחלק-האמת הזה אמת בדויה וגדולה, סיפור שלם שמתאים לנו. כי בכל מקרה, ה"מידע" הזה הגיע ממקום עמוק יותר מחיינו היומיומיים.

חלקיק אמת נגלה בחלום. לקחנו אותו, תפרנו מסביבו סיפור, ומכרנו אותו לעצמנו בתור אמת.

ומתי אנו יכולים לדעת שחלום - או חוויה מיסטית, או רגש עמוק - הוא חלום אמת?

כשהוא רומז על הדרך, אבל לא מציע סיפור.

כלומר, כשהוא מסיר את הצעיף מעל עיניך ונותן לך הצצה אל משמעות חייך. אבל ההצצה היא עמוקה כל כך שאינך יכול לתפור מסביבה סיפור. היא רק מראה לך שיש עומק גדול מזה שאתה נמצא בו. וקוראת לך ללכת אליו.

וזו התשובה לכל אלה שחוזרים - מהחלום, מהודו, מהסדנה, מרומן אהבה מלא תשוקה ורגש - ושואלים את עצמם, מה לעזאזל אני עושה עם זה בחיים האמיתיים?

התשובה היא: כלום. אם זה היה אמיתי, זה כבר יעשה אותך. רק תזכור כל הזמן מה שראית - שהחיים אינם מתחילים ונגמרים בכאן. ותעשה מה שצריך לא לבגוד בזיכרון הזה. כל השאר ייעשה מעצמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by