בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום 

פרסום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1.

(ועוד:)
 (ועוד:)   
בשנות השבעים, עבודה בפרסום היתה משהו שקצת התביישת בו. התוודית על כך באוזני חבריך בחצי לחישה ובעיניים מושפלות. פרסום היה מעשה נוכלות, רמאות, האויב הידוע לשמצה של ההבטחה. הוא היה - מחשבה נוראה באותם ימים - קפיטליסטי לחלוטין. למכור דברים היה מעשה נמוך. היום, כולם - סופרים נכבדים, ציירים גדולים, אדריכלים, פוליטיקאים - כולם רוצים להיות במשחק.
 

2.

(וגם:)
 (וגם:)   
כל אחד, כל דבר, עומד למכירה. פרסומות הפכו ענקיות, מטפסות כמו קינג קונג על קירות הבניינים. ומה שיותר חשוב - אנשים אוהבים אותן. כשסולנקה היה צופה בטלוויזיה, הוא היה מנמיך את הקול בפרסומות. אבל חוץ ממנו, כולם - בזה הוא היה בטוח - היו מגבירים דווקא.
 

3.

(ולסיום:)
 (ולסיום:)   
הנערות בפרסומות - אסתר, ברידג`ט, אליזבת, האל, ג`יזל, טיירה, איסיס, אפרידיטה, קייט - היו נחשקות יותר מהשחקניות שהופיעו בסרטים שביניהן. לעזאזל, הבחורים בפרסומות - מארק ונדרלו, מרקוס שנקנברג, מרקוס אורליוס, מארק אנתוני, מארקי מארק - היו נחשקים יותר מהשחקניות בסרטים שביניהן.
 
 

4.

(סלמן ראשדי. מתוך ``זעם``, ספרו האחרון והמאוד יפה, שטרם תורגם)
 (סלמן ראשדי. מתוך ``זעם``, ספרו האחרון והמאוד יפה, שטרם תורגם)   
חוץ מלהציג את החלום על אמריקה היפה שבה כל הנשים היו בייבז וכל הגברים היו מארקים, אחרי שעשו את העבודה הבסיסית של מכירת פיצות ומכוניות ואני-לא-מאמין-שזאת-לא-חמאה, מעבר לכסף הגדול ולדיט-דיט-דיט של הדוט.קום, הפרסומות הרגיעו את כאביה של אמריקה. את כאב הראש שלה, את כאב הבטן שלה, את כאב הלב, את הבדידות, את כאב התינוקות וכאב הזקנים, הכאב להיות הורה והכאב של להיות ילד, כאב הגבריות וכאבה של האשה, כאב ההצלחה וזה של הכישלון, הכאב הטוב של האתלט והכאב הרע של האשם, זעקת הבדידות והבערות, העינוי החד כסיכה של העיר והכאב המשעמם, המעביר על הדעת של המישורים הגדולים והריקים, הכאב שרוצה משהו בלי לדעת מה הוא רוצה, ייסורי הריק הזועק בתוך כל נפש חצי-ערה וחצי-בהכרה שצופה בטלוויזיה.
לא פלא שפרסום היה מאוד פופולרי. הוא שיפר את המצב. הוא הראה לך את הדרך. הוא לא היה חלק מהבעיה. הוא פתר דברים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by