בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע נוכל לפגוש אם צעירה שלא מוכנה לוותר על חלומה, מהמר צעיר שמוצא דרך מקורית לשלם את חובותיו, בחורה אובססיבית שרוצה להיות מלכת יופי ומתמטיקאי גאון שנאבק בשפיות דעתו, בטרום בכורה. מה אומרות הביקורות על הסרטים החדשים שעולים השבוע על המסכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הבחורים בחיי

תסריט פלצני. הבחורים בחיי
 תסריט פלצני. הבחורים בחיי   
Riding in Cars with Boys

בברלי (דרו ברימור), היא בחורה צעירה מקונטיקט שבגיל 16 מוצאת את עצמה בהריון. כדי להרגיע את הוריה המזועזעים (לוריין בראקו וג`יימס וודס) היא מתחתנת עם אבי התינוק (סטיב זאן) ומביאה את ילדם. וכך, בעוד בעלה הבטלן מתמכר לסמים, היא לא בוחלת באף עבודה על מנת להגשים את חלומותיה - ללכת לקולג` ולהוציא לאור את ספרה. לצדה עומדת חברתה הטובה פיי (בריטני מרפי) שבעצמה מסתבכת בלא מעט צרות. מבוסס על סיפור חייה האמיתי של הסופרת בברלי דונופריו.

במאית: פני מרשל (ביג), 132 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: ת"א - רב חן דיזנגוף; ירושלים - רב חן; חיפה - רב חן הקונגרסים, רב-חן לב המפרץ; פתח תקווה - רב חן; נתניה-רב חן; בת ים - רב חן; רעננה - פארק; ראשל"צ - רב חן; באר שבע - רב חן; הרצליה - רב חן; רחובות - רב חן; קרית אונו - רב חן; אשקלון - רב חן
 
Real.com: תסריט קצת פלצני וכמה בעיות אמינות, פוגמים מעט בהנאה הכללית (ברימור ממש לא נראית בת 16 וחברתה הטובה מרפי, ממש לא נראית מעל 16). ברימור המקסימה מביאה לתפקיד התלהבות והרבה רגש. פיסת חיים נעימה ודי ריאליסטית.

Film Journal International: ליהוק לקוי של כל הדמויות אך בעיקר של בברלי: הצופים כל כך מחבבים את ברימור שקשה להם לראות בה אם לא-ראויה, למרות שכך מתעקשת הבמאית להציג אותה. בימוי מאולץ באופן קיצוני. כל הדמויות חוץ מבברלי מתוארות באופן שטחי ולא אנושי.

EFilmcritic: הסרט כולו מעביר תחושה של תקליט מונוטוני ושבור - חייה הקשים של בברלי הנאחזת בחלומותיה ממשבר למשבר. מאבקה של בברלי להוציא את ספרה לאור, אינו מעניין ואינו מצחיק והיא מוצגת כטיפוס דרמטי מדי, חלקלק ואגואיסט.
 

ביוטיפול

לא טוב. ביוטיפול
 לא טוב. ביוטיפול   
Beautiful

למונה היבארד (מיני דרייבר) יש חלום אחד מילדות - לזכות בתואר מלכת היופי. מגיל עשר היא מתמודדת במאות תחרויות, ולעולם אינה זוכה. לצדה ניצבת תומכת כתמיד, חברתה הטובה רובי (ג`ואי לורן אדמס), שאף אימצה באופן חוקי את ילדתה הקטנה של מונה על מנת שזאת לא תפגע בסיכוייה לזכות בכתר (כי מי שמע על מיס אמריקה שהיא גם אם חד-הורית?). מונה תעשה הכל כדי לנצח, אבל האם תהיה מוכנה לרמוס גם את רגשותיהם של הקרובים לה ביותר?

במאית: סאלי פילד, 112 דקות, ארה"ב 2000

הקרנות: תל-אביב - הוד; חיפה - אורי; פתח-תקווה - גיל; נתניה - גיל; אשקלון - גיל; אשדוד - גיל
 
 
Real.com: מעשייה מייגעת, עמוסה בדמויות מעצבנות, בדיחות ממוחזרות והתפתחויות עלילתיות טיפשיות. הסרט נע בין קומדיה לדרמה כמו נהג שיכור שהתרסק לתוך סניף של בלוקבסטר. בלתי אפשרי לחבב את דמותה האנוכית של מונה.

Film Journal International: הסיבה היחידה שהסרט הכל כך צפוי ומלאכותי הזה איכשהו עובד היא מיני דרייבר, שמעצבת את מונה כאנטי-גיבורה בלתי-נשכחת. הופעה יוצאת דופן גם של איזנברג כבתה הדעתנית של מונה. סקירה מעניינת של מאחורי הקלעים של תעשיית תחרויות היופי.

EFilmcritic: למרות המשחק המצוין, נכשל הסרט גם כדרמה וגם כקומדיה. הבעיה נעוצה בכך שהבמאית פילד והתסריטאי פשוט לא יודעים איך להעביר בדיחה ואיך לגרום לנו לאהוב מספיק את הגיבורה שלנו בכדי שנחכה לשינוי הפסיכולוגי שעליה לעבור. ציון: בינוני ומטה.
 

משחק חזק

מרגש. משחק חזק
 מרגש. משחק חזק   
Hardball

קונור א`וניל (קיאנו ריבס), מהמר כפייתי, חייב כסף - והרבה. בלית ברירה הוא פונה לחברו הטוב פלמינג (מייק מק`גלואן), שיחלץ אותו מהבוץ אליו נקלע ומידי הבריונים שיהרגו אותו אם לא יחזיר את חובו. פלמינג מציע לו עסקה - הוא ישלם לו 500דולר לשבוע אם יסכים לאמן את קבוצת הבייסבול הצעירה של ילדי השכונות בשיקגו.

בהתחלה הילדים הקשוחים וחסרי המשמעת לא ממש מתרגשים מנוכחותו של א`וניל, שמצדו רק רוצה לגמור את האימון וללכת להשתכר ולהמר. לאט לאט מגלה א`וניל שהוא באמת יכול לעזור לילדים קשי-היום (שכמה מהם ספורטאים לא רעים בכלל) והם מצידם, לומדים לבטוח בו. דרמה קומית.

במאי: בריאן רובינס, 106 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: תל-אביב - גלובוס
 
Real.com: חביב ביותר, אם לא מפריע לכם לראות דרמה קומית בעלת סוף ידוע מראש - קונור ייגמל מהימורים, יתחבב על הילדים ויתפתח כאדם. הופעה משכנעת ומלאת רגשות של ריבס שמצליח להקסים ילדים ומבוגרים כאחד.

Film Journal International: תסריט מצוין ומשחק מלא דקויות של כל צוות השחקנים. הצצה לחייהם הקשים והאלימים של ילדי השכונות שמסוגלים לזהות במדויק את סוג הקליע שנורה ברחוב השני, רק לפי הרעש שעשתה הירייה.

EFilmcritic: זהו לא סרט נהדר, אבל זה סרט מלא רגש ואולי זה בדיוק מה שדרוש לנו בזמנים מפחידים כאלה של מוות, טרוריזם וחורבן. קיימים כמה רגעי קיטש נדושים אבל בסיכומו של דבר, הסרט מקדם אמון ועזרה הדדית בצורה אמינה ומעוררת הזדהות.
 

נפלאות התבונה - טרום בכורה

מרתק. נפלאות התבונה
 מרתק. נפלאות התבונה   
A Beautiful Mind

הסרט עוקב אחר סיפורו של המתמטיקאי, זוכה פרס הנובל, ג`ון נאש (כיום בן שבעים), מימיו כגאון צעיר ומבטיח בפרינסטון, ההוגה תיאוריה מתמטיקאית מקורית ומהפכנית, דרך קריירת ההוראה שלו, עבודתו בשירות משרד הביטחון האמריקני בעת המלחמה הקרה, יחסיו עם אשתו אליסיה (גק`ניפר קונלי) ומחלת הנפש ממנה סבל ובעטיה אושפז. תיאור חיים של גאון. דרמה.

במאי: רון הווארד (כופר, אפולו 13, ספלאש), 134 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: תל אביב - גלובוס, פאר; חולון - גלובוס; חיפה - גלובוס, אורי; ירושלים - גיל; ראשל"צ - הזהב; כפר סבא - גיל; נס-ציונה - גיל; נתניה - גיל; פתח תקווה - גיל, היכל; הוד השרון - גיל; אור-יהודה - גיל; אשדוד - גיל; אשקלון - גיל; באר-שבע - אורי; אילת - גיל; רעננה - רענן; קרית ביאליק - קריון; נהריה - גלובוס
 
Real.com: לאחר השליש הראשון והקליל, מגיעים שני השלישים האחרונים בהם מעמיק הסרט ולוקח את הצופה למקומות אפלים ומרתקים. הגבול בין מציאות לדמיון מטשטש, ורון הווארד מצליח ליצור סרט מעניין ביותר. החיסרון היחיד הוא שהרבה מהקונפליקטים מוגשים בכפית לצופה ולא ניתנת לו אפשרות להבין לבד. לצופים ברור מאוד מי הבחור הטוב, מי הרע, מה הבעיה ומה הפתרון.

Film Journal International: כבר מסצינת הפתיחה ברור שהרבה תבונה הושקעה בסרט הזה. ליהוק מצוין של קרואו כגאון כריזמטי וסמכותי אך משוגע ופרנואיד באותה מידה, ושל ג`ניפר קונלי כאשתו התומכת אך המתוסכלת. הבמאי מצליח להמחיש לצופים גאונות אמיתית מהי ולשתף אותנו בעולמו של נאש. סיפור אנושי על הישג, סבל וגאולה.

EFilmcritic: הופעתו של קרואו עדינה, מלאת דקויות ואמינה. אפשר לראות שהסרט נעשה על ידי מישהו שיודע מה הוא עושה - הוא ממוקד, מאורגן היטב ומלא מחשבה. אולי הוא לא ישנה את חייכם אבל הוא מכיל כמה רגעים בלתי נשכחים.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו לבחור לאיזה סרט בא לכם ללכת

החברות הכי טובות שיש, לבבות באטלנטיס, קייט וליאופולד, סטיקמן, יאללה! יאללה!

ונילה סקיי, טומי, הון משותף, מייק באסט- מנהל את אנגליה

ג`ירפות, מאחורי קווי האויב, חדשות הספנות, עד לרצח, העולם שבפנים


מה אתם חושבים על הסרטים האלו? נהניתם? לא נהניתם? פורום הקולנוע של נענע עומד לרשותכם

לארכיון הביקורות המלא:
movies.nana10.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by