בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע מגיעות סוף סוף המפלצות החמודות ביותר בעולם, אך גם אלוף עולם באגרוף, אב מפגר המנסה לגדל את בתו ומשפחה אמריקנית המתמודדת עם טרגדיה. מה אומרים המבקרים על הסרטים החדשים בקולנוע?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מפלצות בע"מ

מקסים. מפלצות בערבון מוגבל
 מקסים. מפלצות בערבון מוגבל   
.Monsters Inc

מונסטרופוליס, עיר המפלצות, שואבת את כוחה מצעקות הפחד של ילדים קטנים. לאספקה סדירה של צעקות ילדים טריות דואג תאגיד מפלצות בע"מ. מדי יום נשלחים העובדים, המפלצות הכי מפחידות, לחדרי ילדים בעולם, וכשהללו צועקים בפחד, צעקתם הופכת לאנרגיה. כלל אחד ברור לכל העובדים - ילדים הם קטלניים ואסור לבוא אתם או עם הדברים שלהם במגע, מחשש להרעלה.

המפלצת סאלי (בקולו של ג`ון גודמן) הוא המפחידן הכי מצליח, וככזה הוא מפורסם מאוד ברחבי העיר. המעריץ העיקרי של סאלי הוא חברו הטוב מייק (בקולו של בילי קריסטל). יום אחד, בשל טעות של סאלי, חוצה ילדה קטנה את הגבול לעולם המפלצות. סאלי ומייק המפוחדים, מנסים להחזיר אותה הביתה. אולם, לאויבו הגדול של סאלי, רנדול (בקולו של סטיב בושמי) יש תוכניות אחרות. קומדיה מצוירת.

במאי: פיט דוקטר (צעצוע של סיפור), 95 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: ת"א - רב-חן דיזנגוף; ירושלים - רב-חן; חיפה - רב-חן חורב, רב-חן לב המפרץ; רמת גן - רב-חן; פתח תקווה - רב-חן; נתניה - רב-חן; בת ים - רב-חן; רעננה - פארק; ראשל"צ - רב-חן, הזהב; באר שבע - רב-חן; הרצליה - רב-חן; רחובות - רב-חן; סביונים - רב-חן; אשקלון - רב-חן; אשדוד - רב-חן; קרית אונו - רב-חן; מעלה אדומים - רב-חן; אור עקיבא - רב-חן; עפולה - רב-חן; כרמיאל - רב-חן; נהריה - גלובוס; חדרה - לב; חולון - גלובוס; כפר סבא - גיל; הוד השרון - גיל; או יהודה - גיל; אילת - אילת
 
Eye Weekly: שנון ומלא דמיון. מתעלה על "צעצוע של סיפור" - הרבה פחות רגשני ולכן גם הרבה יותר מהיר. עולם עשיר בפרטים, דמויות מצחיקות ומצבים משעשעים. למה הוליווד לא עושה סרטים כאלו גם למי שמעל גיל שש?

Rolling Stone: הנאה מושלמת לילדים ומבוגרים כאחד. דיבוב מוצלח במיוחד של בילי קריסטל כמייק הציני והנאמן, וג`ון גודמן כסאלי המפלץ, טוב לב וחכם. שווה צפייה.

Haro Online: צעד נוסף קדימה בתחום האנימציה הממוחשבת - כשסאלי זז, ניתן לראות איך כל אחת מהשערות שעל הפרווה שלו זזה בהתאם, מה שמשווה לכך מראה של פרווה אמיתית. סרט שנון ומקורי.
 

קוראים לי סם

מניפולטיבי. קוראים לי סם
 מניפולטיבי. קוראים לי סם   
I am Sam

סם (שון פן), בחור מפגר בעל רמת התפתחות שכלית של ילד בן שבע, עובד למחייתו בבית קפה ומגדל את בתו הקטנה לוסי (דקוטה פנינג) לאחר שאמה נטשה אותם. כשהילדה מתחילה להיות מפותחת יותר מאביה, מחליטות הרשויות להוציא אותה מידו. סם פונה אל עורכת הדין הקשוחה, ריטה האריסון (מישל פייפר), על מנת שתעזור לו לזכות בחזקה על בתו. תוך כדי העבודה על התיק לומדת ריטה דבר אחד או שניים על עצמה ועל אהבה.

במאי: ג`סי נלסון, 132 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: ת"א - גת; ירושלים - רב-חן; חיפה - רב-חן חורב, רב-חן לב המפרץ; ראשל"צ - רב-חן; סביונים - רב-חן; פתח תקווה - רב-חן; נתניה - רב-חן; רחובות - רב-חן; אשדוד - רב-חן; רעננה - רענן
 
 
Eye Weekly: סוחט דמעות, כתוב היטב ומשוחק באופן יוצא מין הכלל. בולטת במיוחד הופעתו מלאת הדקויות של שון פן. הידרדרות קלה בשליש האחרון של הסרט, שטומן בחובו שיא אחד יותר מדי. עדין, מחמם-לב ואצילי.

Rolling Stone: מחושב, מניפולטיבי וסנטימנטלי ללא בושה. הסצינות המתארות את חייהם של האב המוגבל ובתו הקטנה בהחלט מעניינות, אבל ברגע שהעלילה עוברת לבית המשפט הסרט מתחיל להזכיר אופרת-סבון, ורק שון פן מצליח לשמור על דמות מכובדת ואמינה.

Haro Online: הבמאי מנסה לעשות את הכל כדי שהצופים יבכו בסימפטיה לנוכח גורל הדמויות. בניסיונות שלו לסחוט מהצופים כמה שיותר רגש, הסרט מחמיץ את המטרה וגורם לצופים להיאנח באי-נוחות. מתוק מאוד ואפילו מדי.
 

עלי

 
Ali

הסרט מתמקד בעשור בחייו של המתאגרף המפורסם מוחמד עלי, עשור בו ביסס את מעמדמו כאלוף העולם במשקל כבד. הסרט עוקב אחר הנשים בחייו, הקרבות, פעילותו החברתית, מעמדו כסלבריטאי וסירובו לשרת במלחמת ויאטנם. סיפורו של אלוף. בתפקיד עלי, וויל סמית`.

במאי: מייקל מאן (המקור), 155 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: תל אביב - דיזנגוף; ירושלים - גיל, תיאטרון ירושלים; חיפה - גלובוס, אורי; אשקלון - גיל; חולון - גלובוס; ראשל"צ - גיל, הזהב; בת-ים - רב-חן; כפר סבא - גיל; נתניה - גיל; פתח תקווה - גיל, היכל - רק ביום ו`; הרצליה - רב-חן; רמת גן - רב חן; רמת השרון - כוכב; אשדוד - גיל; באר-שבע - אורי; אילת - גיל; רעננה - רענן; רחובות - רב-חן; קרית ביאליק - קריון
 
Eye Weekly: הסרט מצטיין בסגנון ריאליסטי, שחזור מדויק של פרטי התקופה ובחיקוי טוב למדי של עלי על ידי ויל סמית`. הבעיה היא שנדמה שהבמאי שם דגש רב מדי על צורה ושכח את התוכן. אין בסרט שום עומק או הבנה למניעי הדמויות. הוא נראה כמו סרט תיעודי מושקע על חייו של עלי.

Rolling Stone: הסרט ארוך מדי ושאפתני מדי. שורה של שחקני אורח מצוינים כמו ג`ון ווייט וג`פרי רייט. הופעה מלאת אנרגיה ומדויקת של סמית`. סצינות הקרב מבוצעות ומצולמות בצורה מבריקה ומרגשת ביותר.

Haro Online: ברגע שמוחמד עלי המקורי עדיין חי ומפורסם, אין הרבה מקום לאלתורים ופרשנות על מהלך חייו ולכן הסרט בעיקר מתאר אירועים ולא מפרש אותם. שווה צפייה רק בשל וויל סמית`. שאר הדמויות לא מפותחות.
 

בחדר המיטות

נפלא. בחדר המיטות
 נפלא. בחדר המיטות   
In The Bedroom

מאט ורות חיים חיי שלוה בביתם שבמיין הכפרית, ארה"ב. מאט (טום ווילקינסון) הוא רופא העיירה, ורות (סיסי ספייסק) מנהלת את מקהלת התיכון. לשניים בן יחיד, פרנק (ניק סטאל) שבמהלך חופשת הקיץ יוצא עם נטלי (מריסה טומיי), מלצרית ואם לשניים. נטלי נמצאת בעיצומם של תהליכי גירושין מבעלה האלים (וויליאם מאפות`ר).

רות לא רואה בעין יפה את הקשר בין בנה לנטלי, ופוחדת שהאהבה תמנע ממנו להמשיך ללימודי ארכיטקטורה בסוף הקיץ. בעלה דווקא מבין מה מצא בנו בבחורה המקסימה. את שלוות הקיץ מפרה טרגדיה נוראית, שלאחריה כל אחת מהדמויות צריכה לבנות את עצמה מחדש. דרמה עטורת פרסים.

במאי: טוד פילד, 130 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: תל אביב - לב; רמת אביב - לב אביב; רמת גן - לב אלרם; הרצליה - לב דניאל; ירושלים - לב סמדר; חיפה - אורי, סינמה קפה מוריה; נתניה - גיל; פתח תקווה - גיל; חולון - גלובוס; קרית ביאליק - קריון
 
Eye Weekly: שחקנים משכמם ומעלה בסיפור מותח ומרגש בו זמנית. חסרונו של הסרט טמון בבימוי האליפטי של פילד - הוא מחליק מעל פני האירועים באופן כזה שקשה מאוד לתפוס אותם לחלוטין, והם יותר מרתקים ממובנים.

Rolling Stone: מצליח להיות בו זמנית דרמה רגישה ומלאת נשמה וגם מותחן מרתק. ווילקינסון וספייסק בהופעה מדויקת וכואבת. הסרט קשה לצפייה; כל הנכנס לחדר השינה עושה זאת על אחריותו בלבד.

Haro Online: כל הכבוד לפילד (שחקן בעצמו) על הבימוי המשובח. הוא לוקח את הזמן ומפתח את הדמויות והאווירה על חשבון קצב העלילה, מה שהופך את הסרט לאיטי לעיתים, אך עדיין מרתק. משחק עדין ביותר ומשכנע מאוד של כל הצוות.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו לבחור לאיזה סרט בא לכם ללכת.

נפלאות התבונה, הרוזן ממונטה כריסטו

ביוטיפול, הבחורים בחיי, משחק חזק

החברות הכי טובות שיש, לבבות באטלנטיס, קייט וליאופולד, סטיקמן, יאללה! יאללה!


אהבתם את מפלצות בע"מ? סבלתם ב"עלי"? גם לכם קוראים סם? פורום הקולנוע של נענע עומד לרשותכם

לארכיון הביקורות המלא -
movies.nana10.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by