בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע, אב נואש משתלט על חדר מיון, שוורצנגר נואש מנסה לנקום, תיכוניסטים יורדים על סרטי נעורים, חיות מסתבכות בהרפתקה ממש לפני עידן הקרח, אי.טי. מנסה להתקשר הביתה, פיטר פן מלמד ילדים לעוף וגוטה עדיין שומר על הצריף שלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ג'ון קיו.

מעייף. ג`ון קיו.
 מעייף. ג`ון קיו.   
John Q

ג`ון קיו (דנזל וושינגטון) הוא האיש הממוצע ברחוב. פועל חרוץ שחי במרכז אמריקה ומנסה לגמור את החודש. לרוע מזלו, שעות העבודה שלו קוצצו וכתוצאה מכך גם הביטוח. כשבנו הצעיר לוקה בלבו ומוכרח לעבור ניצוח השתלה דחוף, מבשרים לו שלטונות בית החולים שאין ביכולתם להכניס את בנו לרשימת הממתינים להשתלה, ללא ביטוח מתאים וללא מקדמה רצינית. באותו רגע מחליט ג`ון לעשות מעשה נואש - הוא חוטף את כל צוות חדר המיון ומחזיק בהם כבני ערובה, עד שלא יכניסו את בנו לרשימה. דרמה. עם: ג`יימס וודס, אן הייש.

במאי: ניק קסבטס (היא כל כך יפה), 114 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: ת"א - רב חן דיזנגוף; ירושלים - רב חן; חיפה - רב חן מרכז הקונגרסים, רב-חן לב המפרץ; רמת גן- רב חן קניון איילון; פתח תקווה - רב חן; נתניה - רב חן; בת ים - רב חן; רעננה - רענן; ראשל"צ - רב חן; באר שבע - רב חן; הרצליה - רב חן; רחובות - רב חן; יהוד- רב חן סביונים; אשקלון - רב חן; אשדוד - רב-חן; מעלה אדומים - רב חן; אור עקיבא - רב-חן; עפולה - רב-חן; כרמיאל - רב-חן; הוד השרון- גיל; נהריה- גלובוס; חולון- גלובוס; אור יהודה - גיל
 
Hollywood.com: צוות השחקנים המצוין מתבזבז על תסריט שטחי ומגמתי. וושינגטון המוכשר מצליח בקושי להעלות את דמותו מעל למלודרמה המאפיינת אופרות-סבון. הבימוי אף הוא די בינוני - הבמאי לקח סוגיה עמוקה כמו מערכת הבריאות בארה"ב וטיפל בה בצורה שטחית ורשלנית.

Entertainment Weekly: הסרט סובל מבעיית אמינות קשה - שום דבר החל מהטיפוסים בחדר מיון וכלה בחוסר האנושיות המוחלט של הצוות הרפואי, לא נראה אותנטי. הכל נראה כמו קריקטורה מוגזמת של טובים מול רעים תוך הצדעה לפעולה הנואשת של קיו, במקום בחינה וניתוח של מצב מערכת הבריאות באמריקה, שהביא אליה.

Real Views: אין ספק שלבו של הבמאי (שבתו אף היא מושתלת איברים) ושל כל הצוות המעולה, היה מלא בכוונות טובות. למרבה הצער הסרט עצמו הוא בינוני, מטיף מוסר, ולא מצליח לספר סיפור עקבי ואמין מרוב ניסיונותיו להפיץ את התעמולה שלו.
 

פגיעה היקפית

מגוחך. פגיעה היקפית
 מגוחך. פגיעה היקפית   
Collateral Damage

גורדון ברואר (ארנולד שוורצנגר) הוא כבאי אהוב ואיש משפחה למופת מלוס אנג`לס. עולמו חרב עליו כאשר אשתו ובנו היחידי נהרגים כתוצאה מפיצוץ גורד שחקים. על הפיצוץ אחראי טרוריסט קולמביאני המכונה "הזאב" (קליף קרטיס). כשברואר רואה שגלגלי הצדק נעים לאט מדי, הוא מחליט לנקום ב"זאב" בעצמו; אחרי הכל אין לו מה להפסיד. סרט פעולה.

הסרט התפרסם בכך שהיה מתוכנן לעלות לאקרנים באוקטובר, אך בשל ארועי הטרור של 11 בספטמבר, והעובדה שהסרט מכיל תמונות די דומות לאסון, נדחתה עלייתו עד עתה.

במאי: אנדרו דייויס (רצח מושלם, הנמלט), 115 דקות, ארה"ב/מקסיקו 2001

הקרנות: תל אביב - גלובוס, הוד; ירושלים - גיל; חיפה - גלובוס, אורי; אשקלון - גיל; חולון - גלובוס; ראשל"צ - גיל, הזהב; כפר סבא - גיל; נתניה - גיל; פתח תקווה - גיל, היכל; אשדוד - גיל; באר-שבע - אורי; אילת - גיל; קרית ביאליק - קריון; קרית שמונה - גיל; נצרת - גיל; הוד השרון - גיל; רמת-גן - לב אלרם; רעננה - פארק; נהריה - גלובוס; צמח - בית גבריאל; שהם - גלובוס; בת ים - רב חן; כרמיאל - רב חן; קרית אונו- רב חן; חדרה - לב
 
 
Hollywood.com: בגלל ששוורצנגר לא יודע לשחק, כולנו מתייסרים בחלקו הראשון של הסרט בו הוא נאלץ להביע אבל כבד על אובדן משפחתו. למרבה המזל, מהר מאוד הוא חוזר לשגרת ההרג והנקמה שלו. בנוסף, הוא מקיף את עצמו בשחקנים שדווקא כן יודעים לשחק, ולכן הסרט איכשהוא נסבל. לא מומלץ לכל מי שעדיין בטראומה מאסון מגדלי התאומים בשל סצינות שמזכירות מאוד את האירוע.

Entertainment Weekly: לחלוטין מגוחך ולא אמין. לא ברור למה "הזאב" וחבורתו שונאים את האמריקנים ועוד יותר לא ברור למה זה צריך לעניין אותנו. בגיל 54 שוורצנגר כבר לא מסוגל לרוץ ולכסח לרעים את הצורה כמו פעם. מומלץ לו שיפרוש עם הכבוד המועט שעוד נשאר לו.

Real Views: אחד היתרונות שהפכו את שוורצנגר לכוכב פעולה במשך כל שנות השמונים היה שהוא לא לקח את עצמו ברצינות. הבעיה בסרט הזה, שנעשה אחרי ששורצנגר הספיק לעבור ניתוח לב, הוא שאין בו מקום להומור עצמי. רק ארני, חשוק שיניים סר וזעף, נראה כמו רובוט אוטומטי בדרכו אל הנקמה.
 

קטע מהסרטים

נחמד. קטע מהסרטים
 נחמד. קטע מהסרטים   
Not Another Teen Movie

ג`ייק ויילר (כריס אוואנס) הוא החתיך של השכבה וכוכב פוטבול פופולרי במיוחד. הוא מתערב עם חבריו שיצליח להפוך את ג`ייני בריגס (צ`יילר לי), אמנית מתחילה, משקפופרית ומפוזרת למלכת מסיבת הסיום. פרודיה על כל ז`אנר סרטי הנעורים הכוללת מחוות ל"מועדון ארוחת הבוקר", "פריס ביולר" ועוד.

במאי: ג`ואל גאלן, 89 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: ת"א - רב חן דיזנגוף; ירושלים - רב חן; חיפה - רב חן מרכז הקונגרסים, רב-חן לב המפרץ; רמת גן - רב חן אואזיס; רחובות - רב חן; ראשל"צ - רב חן; קרית אונו - רב חן; פתח תקווה - רב חן; ערד - סטאר; נתניה - רב חן; מעלה אדומים - רב חן; כרמיאל - רב-חן; הרצליה - רב חן; בת ים - רב חן; אשקלון - רב חן; אשדוד - רב-חן; אילת - הקניון האדום
 
Hollywood.com: צוות השחקנים מגלם בדיוק רב את כל הסטריאוטיפים של סרטי נעורים. הבמאי מצליח לצחוק על הז`אנר בצורה מחוכמת, תוך מחוות לסרטי נעורים מהאייטיז והניינטיז. מכיל כמה רגעים טובים במיוחד, אך אפשר לחכות לווידאו.

Entertainment Weekly: האירוניה היא שכדי להעביר סיפור אהבה טוב פשוט צריך ללהק את הדמויות לפי טיפוסים - הנסיכה, המורד, הספורטאי הדביל. פרודיה קטלנית ועסיסית על כל קלישאות סרטי הנעורים שהצטברו לנו כמו שעווה בתוך האוזן בשלוש השנים האחרונות.

Real Views: צריך להיות מוכשר לפחות כמו מונטי פייתון על מנת לעשות צחוק מקומדיות - למרבה הצער הסרט הזה לא עומד במשימה. רובו מייגע ומדי פעם מבליחות להן ההברקות שמסתכמות בקושי בחמש דקות.
 

עידן הקרח

מהנה. עידן הקרח
 מהנה. עידן הקרח   
Ice Age

הזמן הוא עידן הקרח, לפני עשרים אלף שנה. כדי להימנע ממכת הקור, נודדות כל החיות דרומה. רק מאנפרד הממותה המתבודדת (בקולו של ריי רומנו/טוביה צפיר) מחליט ללכת בכיוון ההפוך. לרוע מזלו, סיד העצלן והפזיז (בקולו של ג`ון לגוויזאמו/טל פרידמן), חיה חסרת אחריות ומצחיקה, מחליט להתעלק עליו. כשהשניים מוצאים תינוק אנוש קטן, הם מחליטים להחזיר אותו לשבט בני האדם בהקדם האפשרי, לפני שתתפוס אותם הקרה. אבל התינוק מעניין גם את דייגו (בקולו של דניס לירי/יורם יוספברג), נמר מתוחכם וערמומי שמצטרף לחבורה ומתכנן עבורם תוכניות אחרות לגמרי. אנימציה ממוחשבת.

במאי: כריס וודג`, 82 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: ת"א - רב חן דיזנגוף; ירושלים - רב חן; חיפה - רב חן חורב, רב-חן לב המפרץ; רמת גן- רב חן קניון איילון; פתח תקווה - רב חן; נתניה-רב חן; בת ים - רב חן; רעננה - רענן; ראשל"צ - הזהב; באר שבע - רב חן; הרצליה - רב חן; רחובות - רב חן; יהוד- רב חן סביונים; אשקלון - רב חן; אשדוד- רב-חן; קרית אונו- רב חן; מעלה אדומים- רב חן; אור עקיבא- רב-חן; עפולה - רב-חן; כרמיאל- רב-חן; קרית שמונה-גיל; ערד- סטאר; נהריה- גלובוס; חולון- גלובוס; כפר סבא - גיל; הוד השרון- גיל; חולון- גלובוס; אילת- הקניון האדום
 
Real Views: סרט שחובה לראות ולו רק בשל סיבה אחת - סנאי קשה יום שנאבק בניסיונות נואשים להחביא את בלוט האורן שלו. יש אנשים שהתעצבנו מעלילתו המרכזית של הסרט וכל הזמן חיכו לראות את הסנאי. ילדים ודאי יתלהבו, למבוגרים יהיה בידור טוב. לא מוצלח כמו "שרק" ו"מפלצות בע"מ" ולא מגיע לרמת התחכום או האנימציה שלהם. מאנפרד בקולו של ריי רומנו מנומנם מדי.

Efilmcritic: התסריט רחוק מלהיות מקורי (שואב מ"שרק" ומ"מפלצות בע"מ") אבל הביצוע בשילוב הדיבוב החינני פשוט מקסימים. שלושת הדמויות העיקריות משלימות זו את זו ומהנה לצפות ביחסים ביניהן. בידור טוב לכל המשפחה.

Shadows On The Wall: אנימציה מקורית ומלאת דמיון - סיפור לא כל כך. כבר מהתחלה ברור מה עומד לקרות בין הדמויות, מהן התפניות ואיך הכל ייגמר. הכל מאוד מוכר וקצת משעמם, אבל מה זה חשוב, הכל נראה מדהים! סצינות האקשן פשוט עוצרות נשימה.
 

אי.טי.

נפלא. אי.טי.
 נפלא. אי.טי.   
E.T.

אי.טי (ראשי תיבות של Extra-Terrestrial, כלומר מישהו שלא מהכוכב הזה) הוא חייזר קטן בעל כוחות מיוחדים שנשאר על כדור הארץ עקב תקלה. אליוט בן העשר (הנרי תומס) מוצא אותו מסתתר במוסך המשפחתי ומנסה לעזור לו ליצור קשר עם החללית שלו, ולחזור הביתה. בין אליוט לאי.טי נרקמת מערכת יחסים מיוחדת.

במאי: סטיבן שפילברג (אינדיאנה ג`ונס, להציל את טוראי ראיין), 115 דקות, ארה"ב 1982

הקרנות: החל מיום שישי ב-11:00 בבוקר. הסרט מוקרן לעיתים בדיבוב עברי ולעיתים בגרסה האנגלית. רצוי לבדוק.
תל אביב - גלובוס, פאר; ירושלים - גיל; חיפה- גלובוס, אורי; אשקלון-גיל; חולון- גלובוס; ראשל"צ- הזהב; רוטשילד- גיל; נס ציונה-גיל; כפר סבא- גיל; נתניה- גיל; פתח תקווה- גיל, היכל; הוד השרון- גיל; אשדוד- גיל; באר -שבע-אורי; אילת- גיל; קרית ביאליק- קריון; שוהם-גלובוס; קרית שמונה-גיל; נהריה- גלובוס; מבשרת- גיל; טבריה- בית גבריאל; רב חן קניון איילון; רחובות - רב חן; בת ים - רב חן; קרית אונו- רב חן; הרצליה - רב חן; רעננה - רענן
 
Chicago Sun (רוג`ר אברט): גדולתו של הסרט הזה, שמצליח לרגש ולהקסים גם אחרי שנים, הוא בכך שכולו מצולם מנקודת המבט של אי.טי היצור או של אליוט הילד. עובדה זו לוקחת את הצופים למסע מרגש ומאפשרת להם להזדהות עם הדמויות לחלוטין. ראיתי את הסרט בחברת נכדי בני ארבע ושבע, והם היו פשוט מרותקים.

Apollo Guide: מצליח לגעת בילד הפנימי שבכל אחד מאתנו, ולהתגבר על כל מחסומי ההגיון, הבגרות והאיפוק שבנינו במשך השנים. היחסים בין אליוט ואי.טי מפותחים בצורה מקסימה ומרגשת. חוויה.

EFilmCritic: היצור הכי מקסים שנראה על המסכים. עדיין מרגש אחרי כל השנים. סרט חובה לכל המשפחה.
 

בחזרה לארץ לעולם לא

מבדר. בחזרה לארץ לעולם לא
 מבדר. בחזרה לארץ לעולם לא   
Peter Pan in Return to Never Land

סרט המשך לסרט דיסני המצליח, "פיטר פן", משנת 1953. וונדי עזבה את ארץ לעולם לא ועכשיו היא אמא בעצמה. את ההרפתקאות שהיו לה על האי ועם פיטר פן, היא חולקת עם ילדיה. אבל בתה ג`יין בת השתים עשרה (בקולה של אניה בוקשטיין), מסרבת בכל תוקף להאמין שיש פיות בעולם וחושבת שאמא שלה המציאה את הכל.

אבל בארץ לעולם לא, הזמן לא עובר ןהכל נשאר כשהיה. קפטן קוק (בקולו של אוהד שחר) עדיין נחוש למצוא את האוצר שלו. על מנת לגרום לפיטר פן (בקולו של דורון בן עמי) לגלות לו היכן החביא את האוצר, הוא חוטף את ג`יין (הוא משוכנע שהיא וונדי) ומביא אותה לארץ לעולם לא. אנימציה מוסיקלית לילדים. הסרט מוקרן בדיבוב עברי בלבד.

במאי: רובין באד, 72 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: ת"א - רב חן דיזנגוף; ירושלים - רב חן; חיפה - רב חן חורב, רב-חן לב המפרץ, רב חן מרכז הקונגרסים; רמת גן- רב חן קניון איילון; פתח תקווה - רב חן; נתניה-רב חן; בת ים - רב חן; רעננה - פארק; ראשל"צ - הזהב; באר שבע - רב חן; הרצליה - רב חן; רחובות - רב חן; יהוד- רב חן סביונים; אשקלון - רב חן; אשדוד- רב-חן; קרית אונו- רב חן; מעלה אדומים- רב חן; אור עקיבא- רב-חן; עפולה - רב-חן; כרמיאל- רב-חן; נהריה- גלובוס; חולון- גלובוס; כפר סבא - גיל; הוד השרון- גיל; אור יהודה- גיל
 
Chicago Sun: קומדיה מצויירת מחוכמת ומלאת אנרגיה וכמובן מלוטשת כהלכה, כפי שהיינו מצפים מכל סרט שיוצא מבית דיסני. אבל "בחזרה לארץ לעולם לא" לא כריזמטי או מבריק במיוחד כמו שאר הסרטים של דיסני שעשו הרבה רעש (כמו "מפלצות בע"מ למשל) ולכן הוא טוב ליומית או לווידאו.

Apollo Guide: האנימטורים עשו עבודה נהדרת ושילבו את האנימציה הקלאסית של דיסני עם טכניקות מחשב מקצועיות. למרות שהעלילה יבשה לעיתים ולא עקבית, ישנן כמה סצינות בלתי נשכחות וכל הסרט אנחנו מחכים לראות איך יגיב פיטר פן כשיגלה את וונדי המבוגרת, ומתי תתחיל סופסוף ג`יין להאמין בפיות.

EFilmCritic: שום דבר מיוחד. הדמויות לא מיוחדות, אין הברקות מרשימות, ובסיכומו של דבר זה סרט נשכח בעליל. כנראה הוא נעשה כי מישהו בדיסני חשב שאפשר יהיה להרוויח אתו כסף קל. בידור קליל.
 

מציצים

קלאסיקה. מציצים
 קלאסיקה. מציצים   
לרגל מלאת 30 שנה לסרט "מציצים" הוא עולה להקרנה מחודשת ברחבי הארץ בעותק חדש ומשופר. אריק איינשטין הוא אלי, זמר די כושל, נשוי ואב לבת, שלא מתבייש לבגוד באשתו על ימין ועל שמאל בצריף של גוטה המציל (אורי זוהר). הסרט מתאר את ההווי התל-אביבי בשנות השבעים, שכולו סתלבט, בחורות וסבבה.

במאי: אורי זוהר (עיניים גדולות, הצילו את המציל), 90 דקות, ישראל 1972

הקרנות: תל אביב - רב חן האופרה; ירושלים - גיל; חיפה - פנורמה; פתח תקווה - גיל
 
עיתון תל אביב - דורון צברי: "אורי זוהר של "מציצים" הוא במאי בשיא כוחו האומנותי. בסרט זה.. הוא מנסח את דמותו של הישראלי, בן הארץ, בצורה שלא נראתה קודם על המסך.. כולם מחפשים לשרוד, לעשות כמה לירות, לעשות חיים, לזיין כמה שיותר ולצחוק עם החבר`ה. לחיות את החיים הרגילים בצל החזון של האבות המייסדים. את העיסוק האובססיבי במין ובכיבושים חדשים מלווה המציצנות. כולם מציצים לכולם.
כשחושבים על העובדה שכיום, (שלושים שנה לאחר עשיית הסרט) מוליכים את טבלת הרייטינג "פספוסים" של יגאל שילון (ובזמנו) "פוקוס" של רפי גינת, ניתן לומר שזוהר היה נביא המקדים את זמנו בתיאור הישראלים כאומה של מציצנים".
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו לבחור לאיזה סרט בא לכם ללכת.

קרוסרודס, ראש בראש, מוסקיטר, ואמא שלך גם, ילד רע, טקסי 2

מלהולנד דרייב, משפחת טננבאום, המורה לפסנתר

האיש שלא היה שם, פארק גוספורד, בלאק הוק דאון, נסיך הרחוב


למה שוורצנגר בוחר סרטים בהם הוא חייב להפגין רגשות? האם אפשר לעשות פרודיה מקומדיה? האם אי.טי עדיין מרגש? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע

לארכיון הביקורות המלא -
movies.nana10.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by