בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

רוברט דה נירו ואדי מרפי, צמד לייצים, מככבים בקומדיית שוטרים, ווסלי סנייפס חוזר בדמותו של בלייד, קוטל הערפדים האגדי, וסופסוף מגיע אלינו הסרט הבוסני עטור הפרסים "שטח הפקר". הזריזים יוכלו לתפוס את "החדר" ו"משחק מכור" בטרום בכורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שואו טיים

זקנים חסרי מנוח. דה נירו ומרפי בשואו טיים
 זקנים חסרי מנוח. דה נירו ומרפי בשואו טיים   
Showtime

רוברט דה נירו הוא מיטש פרסטון, בלש רציני וקשוח במשטרת לוס- אנג`לס. כאשר טריי סלרס (אדי מרפי), שוטר סיור השואף להיות שחקן, מפריע לפרסטון ומקלקל לו מעצר, מתעצבן הנ"ל ויורה במצלמת טלוויזיה של רשת חדשות הנמצאת במקום.

הרשת, כמובן, ממהרת לתבוע את משטרת לוס- אנג`לס בתביעה של מיליוני דולרים. לעזרתם נחלצת במאית ממולחת (רנה רוסו), אשר מציעה למשטרה עסקה, שבה התביעה תבוטל אם יסכימו פרסטון וסלרס לככב בסדרת תעודה בסגנון ה"ריאליטי שואו" עבור הרשת. פרסטון מסכים בלית ברירה, וכך, חובר לסלרס האנרגטי והמעצבן. השניים הופכים לכוכבי תקשורת ומנסים בין השאר גם לתפוס כמה פושעים. קומדיה.

במאי: טום דיי (שנגחאי נון), 95 דקות, ארה"ב 2000

הקרנות: אור יהודה- גיל; אילת- גיל; אשדוד- גיל; אשקלון-גיל; באר –שבע-אורי; בת ים - רב חן; הוד השרון-גיל; הרצליה - רב חן; חיפה- גלובוס, אורי; חולון- גלובוס; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; כרמיאל-רב חן; מבשרת-הראל; נהריה- גלובוס; נס ציונה-גיל; נתניה- גיל; פתח תקווה- גיל, היכל; קרית ביאליק- קריון; רחובות - רב חן; רמת גן- לב אלרם; קרית אונו- רב חן; ראשל"צ- גיל, הזהב; רעננה- פארק; תל אביב- גלובוס, פאר, הוד.

Reel.com: השידוך בין דה נירו למרפי פשוט גאוני, הסרט עצמו- ממש לא! מצד אחד "שואו טיים" מהווה פיסת אסקפיזם לא רעה משפע החדשות והטרור הסובב אתנו, ואפילו מציע כמה בדיחות לא רעות בכלל. מצד שני, תסריט גרוע, דמויות שטוחות וקווי עלילה לא הגיוניים הופכים את הסרט לבינוני ומטה.

FilmCritic: מכיל כל קלישאת סרטי "שוטרים שהם גם חברים" (בסגנון "נשק קטלני") אפשרית ומלא בהומור עצמי. דה נירו מפתיע ביכולותיו הקומיות.
קומדיה מצחיקה ומפתיעה. בידור טוב.

Hollywood.com: הכימיה בין דה נירו למרפי יוצאת דופן. צוות השחקנים המעולה הוא זה שמשכיח את התסריט הרעוע והצפוי והופך את הצפייה למהנה. הבדיחות על הוליווד ועל תעשיית הטלוויזיה, מצחיקות במיוחד.

 

בלייד II

הייתם בוחרים את האיש הזה לוועד הבית? ווסלי סנייפס
 הייתם בוחרים את האיש הזה לוועד הבית? ווסלי סנייפס   
Blade II

על אומת הערפדים המפלצתיים מאיים גזע יצורים מפלצתי עוד יותר, המכונה "דה ריפרס".
שיטת הפעולה של הריפרים היא פשוטה מאוד - כל ערפד שננשך על ידי ריפר הופך לריפר בעצמו, שיטה שנוסתה בהצלחה רבה על ידי הערפדים עצמם נגד בני-האדם בסרט הקודם.

כאשר נודע כי המטרה הבאה של הריפרים היא להשתלט גם על בני-האדם, למנהיג הערפדים (רון פרלמן) לא נותרת ברירה והוא מגייס את בלייד על מנת שיעזור לו לחסל את האויב המשותף. בלייד, (ווסלי סנייפס) גיבור-על בלתי מנוצח, חציו אדם, חציו ערפד מצטרף לעזרתם של שנואי נפשו, הערפדים. אותם ערפדים שעשו הכל כדי לחסל אותו בסרט הקודם.

במאי: גילרמו דל טורו (מימיק), 108 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: אור יהודה- גיל; אור עקיבא- רב חן; אילת- אילת; אשדוד- רב חן; אשקלון-רב חן; באר –שבע-רב חן; בת ים- רב חן; הוד השרון-גיל; הרצליה-רב חן; חיפה-רב חן מרכז הקונגרסים, רב-חן לב המפרץ; חולון- גלובוס; יהוד- רב חן סביונים; ירושלים- רב חן; כפר סבא- גיל; כרמיאל- רב חן; נתניה- רב חן; עפולה- רב חן; פתח תקווה- רב חן; רחובות-רב חן; רמת גן-רב חן אואזיס; ראשל"צ- רב חן; רעננה – רענן; תל אביב-רב חן.

Reel.com: סופסוף סרט המשך שלגמרי עולה על הסרט המקורי- בעיקר מבחינת רמת השנינות והסגנון הויזואלי. הציפייה והמתח הולכים ונבנים בהדרגה מתוכננת. אפילו סצינות הקרב ההונק-קונגיות, שהפכו לנדושות בשל שימוש יתר, בנויות היטב ומצליחות לרתק.

FilmCritic: הקו המנחה את הבמאי הספרדי, המתמחה בסרטי אימה ומיתולוגיה, הוא ליצור כמה שיותר התרגשות בקרב הצופים- והוא בהחלט מצליח. הצופה נשאב לתוך עולמם האפל של הדמויות ונדבק באנרגיה שלהם. הסחת דעת מבדרת ומעולה.

Hollywood.com: סיפור קלוש וצפוי המלווה בתפאורה מהממת (צולם בפראג) וקטעי אקשן עוצרים נשימה. שטחי כמו הקומיקס עליו הוא מתבסס ולכן גם מבדר ביותר. דמותו של בלייד מכנית מדי ונעדרת תשוקה.


 

שטח הפקר

במערב אין כל חדש. עדיין
 במערב אין כל חדש. עדיין   
No Man’s Land

סרבי ובוסני, אוייבים מושבעים, מוצאים את עצמם לכודים בתוך חפיר נטוש באמצע שטח הפקר- באמצע של אזור הקרב בין שני הצדדים. יחד אתם נמצא גם חייל שמוקש הוטמן מתחת לגופו והוא אינו יכול לזוז עד שיפורק.

צ`יקי הבוסני (ברנקו דיוריץ`) ונירו הסרבי (רנה ביטורגץ`) מנסים לגייס לעזרתם את כוחות האו"ם על מנת שיביאו חבלן שיפרק את המוקש, ויסייעו לכל אחד מהם לחזור לצד שלו של המתרס. כשכוח האו"ם מגיע , מגיעה גם התקשורת והעניינים מסתבכים. דרמה קומית.
הסרט הוא זוכה פרס האוסקר 2002 לסרט הזר הטוב ביותר.

במאי: דניס טנוביץ`, 98 דקות, בוסניה/בלגיה 2001

הקרנות: חיפה-מוריה; ירושלים-לב סמדר; רחובות- רב חן; רמת אביב- לב אביב; רעננה- רענן; תל אביב- לב דיזנגוף.


Reel.com: סיפור שמסופר בהרבה פשטות, רגישות והומור כשהמסר העיקרי הוא ברור- המלחמה הזו, כמו כל שאר המלחמות, היא בזבוז חסר משמעות של חיי אדם. באמצעות הדמויות מעביר הבמאי את דעתו על המלחמה ונדמה שהוא מצדד דווקא בבוסניה.

FilmCritic: מצליח להציג תמונה מדויקת, נוקבת ומאוזנת של הקונפליקט בין הסרבים לבוסנים, ולועג למערב על חוסר יכולתו (או אדישותו) לעשות מעשה ולמנוע את כל הטבח הזה. משחק מעולה של כל השחקנים.

Hollywood.com: הכימיה המצוינת בין השחקנים והידיעה שהם מגלמים דמויות שוודאי קרובות ללבם, היא שמעבירה את האירוניה השזורה לאורך כל הסרט. סרט שמגיע מהלב של אותם אנשים שחיים את אבסורד המלחמה. מתוק- מריר ומעורר מחשבה.

 
 

השבוע בטרום בכורה

החדר

הקרנות: אילת- אילת; אשדוד- רב חן; אשקלון-רב חן; באר שבע-רב חן; בת ים- רב חן; הוד השרון-גיל; חיפה-רב חן מרכז הקונגרסים, רב-חן לב המפרץ; יהוד- רב חן סביונים; ירושלים- רב חן; נתניה- רב חן; פתח תקווה- רב חן; רמת גן-רב חן איילון; ראשל"צ- רב חן; רעננה- רענן; תל אביב-רב חן.


משחק מכור

הקרנות: באר שבע-אורי; חיפה- אורי; חולון- גלובוס; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; נתניה- גיל; קרית ביאליק- קריון; ראשל"צ- הזהב; תל אביב-פאר, הוד.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר ביקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו לבחור לאיזה סרט בא לכם ללכת.

לא יכול בלי, משחקים מפתים

ממעמקי הגיהנום, נבואות איש העש, מכונת הזמן, חתונת מונסון, שארלוט גרי, חוקר המס

ג`ון קיו, קטע מהסרטים, אי.טי, עידן הקרח, מציצים, פגיעה היקפית, פיטר פן

האם הגיע הזמן שדה נירו יתמקד רק בקומדיות? סרט מלחמה זה טוב או רע בימים אלו? מי יותר קוטל- בלייד קוטל הערפדים או באפי קוטלת הערפדים?

בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע

לארכיון הביקורות המלא
movies.nana10.co.il
 

אתרים

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by