בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'נין 

ג'נין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1.

(נירה ברוייר, מהנדסת מזון. והיא ממשיכה:)
 (נירה ברוייר, מהנדסת מזון. והיא ממשיכה:)   
בעלי ואני חשבנו לנסוע לג`נין, לבדוק באופן אישי על מה בעצם מדובר. אבל לא הצלחנו לתאם את החופשות שלנו.
 

2.

(והיא מתעקשת להמשיך:)
 (והיא מתעקשת להמשיך:)   
בסוף החלטתי לנסוע לבד. בהתחלה קצת התלבטתי, כי בכל זאת: כבר אישרו לך חופשה, אז תבזבזי אותה במקום כמו ג`נין? ועוד כשיש מבצעים לאירופה שזה ממש לא כסף.
 

3.

(והיא לא מרפה:)
 (והיא לא מרפה:)   
אבל אמרתי לעצמי, בתור אזרחית, בתור אחת שצריכה להחליט בשביל עצמה, את חייבת את זה לעצמך. וחוץ מזה שהבן שלי משרת באחד הטנקים שמה, אז חשבתי שבדרך אולי אני אביא לו משהו חם לאכול. כמובן, שעד שהגעתי הכל התקרר. אומרים "עיירה", ואת חושבת, כמה גדולה יכולה להיות עיירה? ומיד את חושבת על עיירות באמריקה, בית קטן בערבה כאלה. מאה תושבים ושריף אחד וחנות אחד שמוכרים בה הכל. אבל ג`נין, בתור עיירה, יש שם יותר אנשים משלורה אינגלס פגשה בכל הסידרה.
לפני שנהייתה עיוורת, הכוונה. כי אחרי שנהייתה - מאיפה לה לדעת כמה אנשים היא פוגשת?
 
 

4.

(והיא נוסעת הלאה:)
 (והיא נוסעת הלאה:)   

בכל מקרה, בניגוד למה שאומרים בתקשורת, אני דווקא מצאתי חבר`ה עם מורל על הכיפאק. אפילו הרוסים, שלכאורה מה להם ולזה. חלק קיטרו, כמובן, אבל תראו לי חייל שלא מקטר. בזמני, במבצע סיני, יצא לי לישון באוהל סיירים, והיה ממש נורא. מגרד, ויתושים, וזה. ומה שהיה לי עוד מוזר, שלא היה לי באוהל אף סייר.
 

5.

(ויש לה מסקנה:)
 (ויש לה מסקנה:)   

משם המשכתי לעיירה עצמה, כדי לשמוע ממקור ראשון מה בסך הכל הם רוצים. והם היו מאוד נחמדים, הראו לי איפה האנשים שהם טוענים שחסרים להם -
אם כי, לך תדע - אומרים לך פה בבית גרו שבעה אנשים, ואת רואה רק ארבעה. מאיפה לך? מה שאת לא רואה, את לא רואה. זה שוב פעם אותו המקרה כמו לורה אינגלס.
ואז הראו לי את המקום שמכינים שם את המתאבדים הבאים, ואיך הם מתאמנים בלהתפוצץ (זה קורס הכנה די בסיסי), ונתנו לי לאכול מהדבר הזה שהנשים שלהם מכינות - איך קוראים לזה - בוקובזה - חוביזה - לא יודעת, אבל זה טעים שזה לא יאמן. המון שמן, אמנם.
 

6.

(ויש סיום:)
 (ויש סיום:)   
המסקנה האישית שלי מכל הביקור הזה היא, שצריך לעקור את תשתית הטרור, ואחרי זה לעשות שלום עם מי שיישאר, אם יישאר, ואם לא אז אדרבא ואדרבא, זה רק מוכיח.
 

7.

(וזהו, כיבתה את האור והלכה לישון)
 (וזהו, כיבתה את האור והלכה לישון)   
כשחזרתי בעלי מה זה קינא בי. סיפרתי לו בפרטי פרטים, אבל הוא לא קיבל בהכרח את המסקנה שלי, ואמר שהוא חייב לנסוע ולראות בעצמו, כי הכי טוב זה מראה עיניים. וזה נכון. חבל רק שאנחנו מוגבלים מבחינת זמנים. אם הייתי למשל בתקופת השואה, הייתי מתה לנסוע לראות, איך שאומרים, הכצעקתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by