בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

עקרת בית משבדיה שזוכה לחמש עשרה דקות של תהילה בקדם אירוויזיון, טוני מה"סופראנו'ס" כמפקד כלא קשוח וטים אלן (שפץ ביתך) בקומדיה מטורפת. מה אומרים המבקרים על הסרטים שעולים השבוע על המסכים? המדור שווה צפייה מסכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ZOOM IN, סרט אחד בשבוע

תדליק נר או תאכל קניידל? שרית חדד
 תדליק נר או תאכל קניידל? שרית חדד   
פעם בחיים Once in a lifetime

אחד הדברים המעטים שעדיין מאחדים את כולנו, ונותנים לנו קצת נחת וגאווה לאומית, כמו גם תירוץ לגנות את כל הגויים האנטישמיים, ולירות לעברם קצת בוז ושאט נפש (וגם קליפות גרעינים) הוא האירווויזיון.

התחרות שהתחילה בשנת 1956, כללה רק שבע מדינות, ונועדה ליצור אחדות ואחווה בין מדינות אירופה המסוכסכות, שאחרי מלחמת העולם השנייה, באמצעות השפה הבינלאומית של המוסיקה. במשך השנים הפכה התחרות לתעשיית על, נוצצת ומספקת פרנסה לזמרי עבר מתקמבקים, אחרי שלא קיבלו אותם ל"ספינת האהבה". הדבר הראשון שעושות כל מדינות הבלקן וברית המועצות החדשות, מייד אחרי שקובעות לעצמן המנון חדש, הוא להגיש בקשת חברות לאיגוד השידור האירופאי, על מנת שיוכלו להשתתף בתחרות. ואכן, השנה, תתקיים תחרות האירוויזיון ה-47, באסטוניה- מדינה צעירה (בעבר חלק מברית המועצות) שזכתה לעצמאות מלאה רק בשנת 1991 (וכבר מ1994 משתתפת באירוויזיון).

הרשת היא גן עדן לחובבי התחרות. באתר הרשמי של התחרות, תוכלו לשמוע את השירים. אם הימורים עושים לכם את זה, באתר הבא תוכלו לראות בדיוק מה הסיכוי של כל ארץ, על פי חישובים סטטיסטיים מסובכים, שלוקחים בחשבון שלל קריטריונים. אם בא לכם להשתעשע תוך כדי צפייה, אתם מוזמנים לכנס חברים, להכין מלאי של אלכוהול ולפצוח במשחק שתייה שמחייב אתכם לקחת לגימה בכל פעם שאחד המנחים מנסה להיות מצחיק, כשהמנחה מחליפה שמלה, כשהמנחים עולים על דבריהם של אלו שנותנים נקודות בגלל הדיליי (הלאג) בתקשורת, או
כשהמבצעים דומים למישהו שאתם מכירים. את החוקים המלאים תמצאו כאן.
 
אירוויזיון כדרך חיים. פעם בחיים
 אירוויזיון כדרך חיים. פעם בחיים   
בתזמון מופלא עולה השבוע על המסכים הסרט השבדי "פעם בחיים". וזוהי דרך מצוינת להיכנס לאווירת הקרב וההתרגשות שתועבר בשידור ישיר בערוץ 1 (הפעם היחידה בשנה שבה הממירים השונים מכוונים רק עליו). אם בישראל, על שלושת זכיותיה בתחרות, משמעותו של האירוויזיון חורגת מתחרות פזמונים רגילה, הרי שבשבדיה, על זכיותיה הרבות, האירוויזיון הפך כמעט דת. הסרט הזה מספק לנו מבט משעשע אל העם השבדי ומסתבר שאכן האובססיה של השבדים לאירוויזיון עוברת אפילו את זו של הישראלים. פולחן האירוויזיון השבדי הגיע לשיאו עם זכייתה של להקת `אבבא` ב - 1974 עם השיר `ווטרלו`.

מאז, שבדיה אירחה את האירוויזיון כבר חמש פעמים וזכתה בתחרות עוד שלוש פעמים נוספות: ב - 1984, ב - 1991 זו הייתה הזמרת קרולה, המופיעה בתפקיד עצמה בסרט, וב - 1999 זכתה שבדיה בתחרות עם השיר Take Me To Your Heaven. השנה תייצג את שבדיה להקת השבדיות Afro-Dite עם השיר `Never Let`.
 
 
הסרט "פעם בחיים" מספר את סיפורה של מונה (הלנה ברגסטרום), עקרת בית, אחות סיעודית לנער נכה, ואם לארבע בנות (הקרויות על שמן של זמרות פופ שבדיות מפורסמות) שברגע של השראה, מחברת שיר, ושולחת אותו לתחרות הקדם השבדית. חלומה של המשפחה ושל אחיה הטרנסווסטיסט (לובש בגדי נשים) של מונה, הוא לייצג את המדינה באירוויזיון, בו הם צופים באדיקות. כשמונה נכנסת לקדם, והופכת לגיבורה לאומית, משתנים חיי כולם. קומדיה מרגשת. דובר שבדית.

במאית: סוזאן ביאר, 108 דקות, שבדיה 2000

הקרנות: חיפה- סינמה קפה מוריה; רחובות- רב חן; רמת גן- לב אלרם; רמת אביב- לב אביב; תל אביב- לב דיזנגוף.

Tvropa: הסרט מתרחש במציאות החיים הקשה של החברה השבדית המודרנית. למרות מדיניות הרווחה המתקדמת בה נוקטת המדינה, עדיין נתן למצוא בה מובטלים ואנשים פשוטים וקשיי יום, כמו מונה ומשפחתה. השגרה המדכאת של חיי המשפחה של מונה מוצגת בריאליזם רב. האם מציאות קשה, חלומות על חיים טובים יותר, ומחלה סופנית הם נושאים טובים לקומדיה? למרבה המזל ב"פעם בחיים" התשובה היא- בהחלט כן.

זוהי קומדיה על אנשים אמיתיים ועל הבעיות המאוד אמיתיות שלהם. הסרט מושפע ממסורת הקולנוע הבריטי לפיה מצבים חברתיים מורכבים וקשים מועברים בצורה מלאת הומור ואהבה. הצחוק שלנו כצופים מעורר בנו הזדהות עם מצבן של הדמויות. ביאר הבמאית, מוכשרת ביותר, ובעברה שלל קומדיות מוצלחות. את התסריט כתב יונאס גרדל, קומיקאי ומנתח של הנפש השבדית הלאומית.

מעריב (עירית שמגר): חובבי האירוויזיון לתולדותיו, יהנו!
 
 

המבצר האחרון

המאזין למוזיקה נגד מחזיק תמונת הנכד.  המבצר האחרון
 המאזין למוזיקה נגד מחזיק תמונת הנכד. המבצר האחרון   
The Last Castle

קולונל ווינטר מנהל את הכלא הצבאי עליו הוא מופקד , הידוע בכינויו "המבצר", בשתלטנות סאדיסטית. הגנרל אירווין (רוברט רדפורד), האסיר החדש בבלוק, לא רואה את רודנותו של ווינטר בעין יפה ומחליט לארגן את האסירים, חיילים אף הם, נגדו. בכלא מתפתח מאבק כוחות פסיכולוגי. מי ינצח? דרמה.

במאי: רוד לורי (המועמדת), 130 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: אילת- גיל; אשדוד- גיל; אשקלון-גיל; באר שבע-אורי; בת ים- רב חן; הוד השרון-גיל; חיפה- גלובוס,אורי; הרצליה- רב חן; חולון- גלובוס; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; נהריה- גלובוס; נס ציונה-גיל; נתניה-גיל; פתח תקווה- גיל, היכל; קרית ביאליק- קריון; ראשל"צ- הזהב, גיל; רעננה- פארק; תל אביב- גלובוס, הוד, פאר.
 
 
Film Journal International: הדמויות מוכרות עד זרא: האיש הרע נהנה ממוזיקה קלאסית בזמן שהוא מתכנן את התעללויותיו באסירים, בעוד האיש הטוב, מוסרי עד שורשי שערותיו ומחזיק תמונות של נכדיו בתאו. שם המשחק הוא תזמון, ותזמון, הוא שהופך דרמת כלא שגרתית זו , למותחת במיוחד (כולל סצינת הסיום הבנויה כהלכה).

USA Today: המלחמה היא לא במנהל הכלא הרשע אלא בתסריט המקוטע. כוח כבד של כוכבים מתבזבז בדרמה הזו, המתלהטת שלא לצורך והמעמיסה על הצופים סמליות מיותרת (למשל המטפורה הגלומה בקיר האבנים אותו אנוסים האסירים לשוב ולבנות כל פעם מחדש). גדוש בפטריוטיזם של אחרי "אסון התאומים".

E!online: כדאי לכם לבקר במבצר האחרון. גם אם בסוף הסרט גל עצום של פטריוטיזם הוליוודי יאיים להטביע אתכם, ההופעות המכובדות (במיוחד הופעותיהם של רופאלו וקליפטון כחיילים הנלחמים על כבודם) הופכות את הביקור במבצר לנסבל. הציוןB- :.
 

צרה גדולה

זהו הומור הארדקור. צרה גדולה
 זהו הומור הארדקור. צרה גדולה   
Big Trouble

הסרט עצמו נמצא בצרה גדולה, מכיוון שכלל סצינות בהן פצצה גרעינית נמצאת על מטוס חטוף ועמד לעלות על המסכים ימים מספר אחרי אסון התאומים. בשם הטקט והתקינות הפוליטית, נדחה מועד צאתו עד עתה.

טים אלן הוא אליוט ארנולד, עיתונאי זוכה פרס פוליצר, שאיבד לחלוטין את הערכת בנו המתבגר לאחר שהתגרש, פוטר ונאלץ לעסוק בפרסום. שרשרת של טעויות בזיהוי וניסיונות מוטעים לרצח, מכניסים לתוך חייו את אנה (רנה רוסו) ובעלה הדוחה (סטנלי טוצ`י) , אותו מנסים לרצוח זוג רוצחים שכירים. ברקע נמצאת פצצה גרעינית שהמחליפה ידיים ועומדת להתפוצץ. האם יצליח אליוט להציל את העולם ולזכות בהערכת בנו? נראה שכן והוא יעבור הרבה צחוקים ושיגועים בדרך. משתתפים נוספים: ג`ייסון לי, ג`נין גרפולו. קומדיה מטורפת.

במאי: ברי זוננפלד (פרוע על המערב, גברים בשחור), 85 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: אשדוד- רב חן; באר שבע-רב חן; בת ים- רב חן; הרצליה- רב חן; חיפה-רב חן חורב, רב-חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; נתניה- רב חן; סביונים- רב חן; עפולה- רב חן; פתח תקווה- רב חן; ראשל"צ- רב חן; רחובות- רב חן; רמת גן-רב חן איילון; רעננה -פארק; תל אביב-רב חן (האופרה).
 
 
Film Journal International: התסריט הקלוש, בשילוב בימוי מוגזם שנוטה לסלפסטיק, הופכים את סרט לגרוע למדי. "מוטרף" אין משמעותו בהכרח גם "מצחיק". צוות השחקנים המכובד לא מצליח להציל את הסרט.

USA Today: האירועים זורמים בקצב נהדר ולפני ששמת לב כבר נגמר הסרט- סימן לקומדיה טובה ומתוזמנת היטב. למרות שהבדיחות הן על הנושאים הכי צפויים שיש (פרסומות לבירה, אוהדי פוטבול ועוד), הן מצחיקות ביותר. קליל ומהנה.

E!online: שעה וחצי של בריחה טוטאלית מהמציאות באדיבותם של צוות שחקנים משעשע ביותר. אנשים נחבטים זה בזה, מוסיקה משוגעת מתנגנת ברקע, והעלילה מתפתלת לה בדרכים מוזרות. כיף גדול ומפגר! הציוןB :.
 

בשבועות הקודמים

 
לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

מלחמת המשובטים, השוד, פיניירו

מג`סטיק, דרגונפליי, סדוק, בחירתו של הארט,ילדים של אף אחד, על שפתי

מלך העקרבים, אגדות וסיפורים, ניצחון האהבה, כאוס, לנטנה, מאחורי השמש


אילו סרטי אירוויזיון אתם מכירים? רוצים לראות את טוני סופראנו מתעלל באסירים? האם מאז עבודותיו עם קווין סמית`, ג`ייסון לי רק הולך ומשתפר?
בואו להביע את דעתכם בפורום הקולנוע של נענע

ארכיון הביקורות המלא
 

אתרי סרטים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by