בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע ישחקו לפנינו הנערים מל גיבסון, בדמות קולונל שמראה לוייטנאמים מאיפה משתין הדג וז'אן רנו הצרפתי, שמראה דברים דומים בקומדיה המתרחשת ביפן. הזריזים יוכלו לראות את ריצ'ארד גיר כבעל מקורנן, בטרום בכורה של "בוגדת". מה אומרים המבקרים על הסרטים שעלו היום על המסכים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חיילים היינו

אהבה מקודשת בדם. חיילים היינו
 אהבה מקודשת בדם. חיילים היינו   
הסרט מתאר את מהלכו של הקרב הגדול הראשון בין חיילי ארה"ב לויאט-קונג במלחמת ויטנאם, שהתקיים בנובמבר 1965. בראש הקרב עומד הקולונל מור(מל גיבסון), שנאלץ להוביל את חייליו אל מקום המכונה "עמק המוות", שם מתחולל אחד הקרבות הקשים ביותר בתולדות המלחמה, בו היחס בין האמריקנים לויטנאמים הוא אחת לחמש. את הקרב הנורא מלווה העיתונאי ג`וזף גאלאווי (בארי פפר), נצר למשפחת לוחמים נודעת שמחליט לתעד ולצלם הכל, כדי להמחיש למשפחתו וחבריו, בארה"ב את זוועות המלחמה.

במאי: רנדל וואלאס (האיש במסכת הברזל), 117 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: אילת- גיל; אשדוד- גיל; אשקלון-גיל; באר שבע-אורי; בת ים- רב חן; חיפה- גלובוס,אורי; הרצליה- רב חן; חולון- גלובוס; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; נהריה- גיל; נתניה-גיל; פתח תקווה- גיל; קרית ביאליק- קריון; ראשל"צ- הזהב, גיל; רחובות- רב חן; רמת גן- רב חן; רעננה- פארק; תל אביב- גלובוס, הוד, פאר.

Filmcritic.com: שייך לגל סרטי הפטריוטיזם שאחרי "אסון התאומים". הסרט מתמקד במחיר הנפשי שגובה המלחמה מהחיילים ומבני משפחותיהם שנשארו מאחור. למרות כוונותיו, הסרט מציג תאור גרפי ריאליסטי ביותר של אימת המלחמה ותו לא, ולכן ייזכר בשל סצינות הקרב שלו ולא בשל הדימויים האנושיים שהוא מציג. הדמויות היחידות שפותחו לכדי עומק ממשי הן של מור ושל גאלאווי, שאר הדמויות שטוחות וזניחות.

Jam Movies: נופל לקלישאות הידועות של סרטי מלחמה- חיילים מתים, המבקשים מחבריהם לומר לנשותיהם שהם אוהבים אותם, שימוש מופרז בהילוך איטי ובהלמות תופים במהלך סצינות המלחמה ועוד. יש לשבח את תשומת הלב שהסרט מפנה לקורבנות הנוספים של המלחמה- לוחמי הצד הוייטנאמי מעולם לא הוצגו באור כל כך אנושי, כמו גם הנשים ומשפחות החיילים. סרט מלחמה מהוקצע וטוב.

Eye Weekly: האם זה באמת הכרחי להראות גופות שרופות, כדורים מפוצצי מוח וגפיים מעופפים באוויר? הגימיק הזה, במסגרתו הבמאי ממקם את הצופה ממש בתוך זירת הקרב, כבר מוצה עד תום בסרטים אחרים.
 

וואסאבי

המפקח קלוזו פוגש את הארי המזוהם. מצחיק?
 המפקח קלוזו פוגש את הארי המזוהם. מצחיק?   
Wasabi

הובר (ז`אן רנו), שוטר קשוח ואלים במשטרת צרפת, מגלה שאהובתו היפנית, שנעלמה לפני 19 שנה, נמצאה מתה. המוות המסתורי שלה גורם לו לנסוע ליפן ולחקור את קורותיה. בטוקיו הוא פוגש את יומי (ריוקו הירוזו- כוכבת על ביפן), צעירה קופצנית ואנרגטית שמסייעת לו בחקירה. השניים מסתבכים עם העולם התחתון. קומדיית פעולה. דוברת צרפתית.

במאי: ז`ראר קראווצ`יק, 94 דקות, צרפת/יפן 2001
כתב והפיק: לוק בסון (ניקיטה, לאון)

הקרנות: אשדוד- רב חן; באר שבע-רב חן; הרצליה- רב חן; חיפה-רב חן מרכז הקונגרסים, רב-חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; נתניה- רב חן; סביונים- רב חן; פתח תקווה- רב חן; ראשל"צ- רב חן; רחובות- רב חן; רמת גן-רב חן איילון; רעננה -רענן; תל אביב-רב חן דיזנגוף .

Plume Noire: נראה שלוק בסון לא השקיע יותר מדי בתסריט כי הוא דמגוגי ודל. העלילה מכילה תפניות בלתי הגיוניות לצד התפתחויות שגרתיות מדי. כל מי שקיווה שסצינות הפעולה יפצו על התוכן, צפוי להתאכזב. האקשן לוקה בחסר- אין מרדף, אין פיצוץ, אין קרב יוצא-דופן ורק כמה יריות בודדות נורות פה ושם. הדמויות ניחנות בתחכום ומורכבות פסיכולוגית שאינה עולה ברמתה על זו של הדמות המצויירת רואד ראנר (מיפ מיפ), וזאב הערבות שרודף אחריו.

Ecran Noir: קטסטרופה של סרט. אין בו כלום. מוצר שיווקי לחלוטין, שכל מטרתו היא להצליח מסחרית ביפן ובצרפת. נעדר תסריט, עומק ואקשן משביע רצון. הבימוי נטול כל אישיות. בחמש הדקות הראשונות של "שעת שיא 2" יש יותר אקשן, בידור טוב והנאה מאשר בכל "וואסאבי".

showbizz.net: סרט נטול יומרות, ולא מקורי בכלל, שתפקידו לבדר. ז`או רנו נותן את הגרסה שלו לדמותו של "הארי המזוהם"- הוא זה שמחזיק את הסרט על כתפיו בקסמו האישי והמחוספס. סרט מהנה, מצחיק ומבדר.
 

בוגדת- טרום בכורה

לין וליין בנפתולי התשוקה, נגיד. בוגדת
 לין וליין בנפתולי התשוקה, נגיד. בוגדת   
Unfaithful

אדוארד סאמר (ריצ`ארד גיר) אוהב מאוד את אשתו קוני (דיאן ליין). לזוג ילד בן תשע והם חיים בבית מרווח בפרבר סמוך לניו-יורק סיטי. יום אחד, נתקלת קוני בפול (אוליביה מרטינז), סוחר ספרים צרפתי. בין השניים מתפתח רומן סוער שמוציא את קוני משלוות נפשה. אדוארד חש שמשהו עובר על אשתו. כשהוא מגלה את דבר בגידתה, החלום האמריקני המוצק של הזוג מתחיל להתערער.

במאי: אדריאן לין (הצעה מגונה, לוליטה), 124 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: אשדוד- רב חן; באר שבע-רב חן; חיפה-רב חן חורב, רב-חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; נתניה- רב חן; פתח תקווה- רב חן; ראשל"צ- רב חן; רמת גן-רב חן אואזיס; קרית אונו- רב חן; תל אביב-גת.

Chicago Sun Times (רוג`ר אברט): הסרט לא מספק הסברים פסיכולוגיים מייגעים לבגידתה של קוני- וטוב שכך. הוא מצליח להימנע משימוש בריגושי מותחן זולים, ומציג שני מבוגרים שקולים, אדוארד ואשתו, שנקלעו לדילמה כמעט בלתי ניתנת לפתרון. זוהי אינה דרמת פשע אלא טרגדיה בחיי נישואין.

Apollo Guide: שוב עוסק לין בנושא האהוב עליו- מיניות אובססיבית. מצולם ללא רבב, טעון באווירה מינית מחשמלת, אך לוקה בתחום התוכן ומתהדר במערכת סיום לא מספקת בעליל. חוסר יכולתו של גיר להביע עוצמת רגשות, והעלילה הצפויה, גורעים מהחוויה. סרט רדוד (לא ברור מדוע פועלות הדמויות כפי הן פועלות) אך סקסי ביותר.

Spliced Online: חבל שהבמאי תמיד מתעניין בשערוריות פסיכו-סקסואליות ולא בחקר מוחי- רגשי, של התנהגות ומניעים, כי לסרט הזה היה פוטנציאל להיות דרמה פסיכולוגית מצוינת ולא המותחן היאפי, מלא קטעי הסקס היצירתיים והפוטוגניים שהנו.
 
 

בשבועות הקודמים

 
לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

פעם בחיים, צרה גדולה, המבצר האחרון

מלחמת המשובטים, השוד, פיניירו

מג`סטיק, דרגונפליי, סדוק, בחירתו של הארט,ילדים של אף אחד, על שפתי

האם לראות סרטי מלחמה -בעיצומה של מלחמה, זה מומלץ או לא? לוק בסון, פעם רוצח סדרתי לתפארת והיום קומיקאי בשקל?
בואו להביע את דעתכם בפורום הקולנוע של נענע
ארכיון הביקורות המלא
 

אתרי סרטים

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by