בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שווה צפייה: הפנתר וורוד בהיר 

שווה צפייה: הפנתר וורוד בהיר

 
 
מיכל זמרני

השבוע עולים לאקרנים "הפנתר הוורוד" בכיכובם של סטיב מרטין וביונסה, "טרומן קפוטה", "שקרים באפלה", "העולם החדש" על פוקהונטס ונוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הפנתר הוורוד (The Pink Panther)

מתוך הסרט "הפנתר הוורוד"
 מתוך הסרט "הפנתר הוורוד"    
קומדיה/פשע. ארה"ב, 2006. בימוי: שון לוי

עיבוד מחודש למותחן מ- 1964, בו כיכב פיטר סלרס. הפעם נכנס סטיב מרטין לנעליו של אינספקטור ז'אק קלוסו, הנשכר על ידי ממשלת צרפת כדי לגלות מי רצח את מאמן הכדורגל המפורסם והעלים את הטבעת היקרה שלו, המשובצת ביהלום וורוד נדיר, הידועה גם בשם 'הפנתר הוורוד'. רשימת החשודים האפשריים כוללת כוכבת פופ מפורסמת ומהממת (ביונסה נואלס), שחקן כדורגל ורוצח שכיר ממוצא סיני. קלוסו והעוזר שלו, פונטן (ז'אן רנו), חייבים לפתור את התעלומה ולשמור שהבוס החמדן שלהם, דרייפוס (קווין קליין), לא יגנוב מהם את הקרדיט על פענוח הפשע. כל זאת מבלי להביא את שלטונות החוק הצרפתיים לכדי התמוטטות עצבים.

סרטו החדש של הבמאי שון לוי ("12 במחיר 1") זכה ל- 20% טריות ולביקורות קטלניות למדי מטעם מבקרי הסרטים של ארצות הברית. "למרות הופעתו השנונה של סטיב מרטין, רוב 'הפנתר הורוד' מרגיש כמו למדוד בגד ישן שכבר לא מתאים", אומרים בניו יורק טיימס. "אם יש לסרט ערך כלשהו, הוא בכך שכישלונו מדגים, על דרך הניגוד, את הטבע העדין של הקומדיה ואת מידת הכישרון של קומדיות אחרות", טוענים בסן-פרנסיקו כרוניקל. לעומתם, המבקר של הבוסטון גלוב מנסה למצוא את הצד החיובי באומרו "ובכן, לפחות סטיב מרטין מנסה שוב להיות מצחיק". בקופות הסרט דווקא הצליח יפה, והכניס עד עתה סכום של $46,548,715, פחות משבועיים לאחר יציאתו לאקרנים.

אתר הסרט
טריילר
העגבניות הרקובות
בוקס אופיס
 

ארץ קרה (North Country)

מתוך "ארץ קרה"
 מתוך "ארץ קרה"    
דרמה. ארה"ב, 2005. בימוי: ניקי קארו

סרט המבוסס על סיפורה האמיתי של ג'וזי איימס, הבחורה הראשונה שהגישה תביעה ייצוגית בארצות הברית בנושא הטרדה מינית. זוכת האוסקר שרליז ת'רון מגלמת את איימס, אם לשני ילדים, החוזרת לאחר התפרקות נישואיה לעיירת הולדתה בצפון מינסוטה. בחיפושיה אחר עצמאות כלכלית היא שומעת לעצתה של חברתה הוותיקה גלורי (פרנסס מקדורמנד) ופונה לעבודה במכרות הברזל, ספק העבודה המרכזי באזור, בו עובדים בעיקר גברים. למרות שבמקום עובדות נשים כבר שנים הן נמצאות במיעוט. הגברים אינם מרוצים כלל מהחדירה הנשית הזאת לטריטוריה שלהם, ואיימס וחברותיה נתקלות במסכת השפלות, התעללויות והטרדות מיניות. כשהדבר מגיע לידי תקיפה של ממש ג'וזי מחליטה לא לשתוק עוד, אולם אז היא מגלה שהעיירה כולה, גם הנשים, יוצאות נגדה ונגד תלונותיה הצודקות.

סרטה של במאית הניו-זילנדית ניקי קארו העניק לשתי הכוכבות שלו, הראשית (ת'רון) והמשנה (מקדורמנד), מועמדויות לגלובוס הזהב, לפרסי האקדמיה הבריטית, לפרסי גילדת שחקני המסך של אמריקה ולאוסקר. גם מבקרי הקולנוע בארצות הברית אהבו את הסרט, והעניקו לו ביקורות משבחות ו- 71% טריות במדד העגבניות הרקובות. "סיפור מרגש ורב עוצמה המסופר בכבוד ובאצילות", מחמיא המבקר של Variety. מבקר הבוסטון גלוב אמר על הסרט: "זה הרתיח אותי. זה שבר את ליבי. זה שכנע אותי שקארו הניו-זילנדית היא במאית חזקה ובעלת קול צלול, היכולה לכופף קלישאות בית משפט לפי רצונה". הקהל, לעומת זאת, לא נהר לאולמות הקולנוע כדי שיטרידו אותו עם עובדות אמיתיות. הסרט, שיצא באוקטובר, הכניס עד עתה רק $18,337,722 וטרם כיסה את עלות הפקתו.

אתר הסרט
טריילר
העגבניות הרקובות
בוקס אופיס
 

טרומן קפוטה (Capote)

מתוך הסרט "טרומן קפוטה"
 מתוך הסרט "טרומן קפוטה"    
ביוגרפיה / דרמה. ארה"ב, 2005. בימוי: בנט מילר

ביוגרפיה המבוססת על הנסיבות שבעטיין כתב הסופר טרומן קפוטה ('ארוחת בוקר בטיפאני') את ספרו רב המכר, 'בדם קר'. בשנת 1959 נרצחו ארבעת בני משפחה אחת בקנזס. קפוטה, שכתב אז עבור הניו-יורקר, שכנע את עורכי העיתון לממן את נסיעתו כדי לכתוב על הרצח כתבה למגזין, ויצא לחקור את הפרשה מלווה בסופרת זוכת פרס פוליצר - הרפר לי. למרות קולו הילדותי, המנהגים הנשיים שלו והבגדים המגונדרים, הצליח קפוטה לכבוש את ליבם של תושבי העיירה ושל השריף המקומי שתפס את צמד הרוצחים. הוא החל בסדרת פגישות עם הרוצחים עצמם בעת שהמתינו להוצאתם להורג ופיתח מערכת יחסים קרובה ואינטימית עם אחד מהם, פרי סמית', מה שהוליד בסופו של דבר לא כתבה, אלא ספר.

השחקן פיליפ סימור הופמן ("קולד מאונטן", "השעה ה- 25") זכה לביקורות משבחות במיוחד על ביצועיו בסרט, המגובות במספר רב של פרסים ומועמדויות, ביניהם פרס גלובוס הזהב, פרס האקדמיה הבריטית, פרס גילדת שחקני המסך של אמריקה ופרס המבקרים של ארצות הברית. בנוסף הוא מועמד לאוסקר על תפקידו, כמו גם הבמאי בנט מילר, שחקנית המשנה קתרין קיניר ("להיות ג'ון מלקוביץ'', "בתול בן 40") והסרט עצמו. מבקרי הקולנוע בארצות הברית העניקו לסרט ציון נדיר של 91% טריות. "הופמן תופס את מה שמוצג כיכולת רמיזה מדהימה, ומחבר זאת להבנה האישית העמוקה שלו על צורך האדם בקשר", אומר המבקר של הלוס אנג'לס טיימס. "כשהסרט טוב, וזה קורה לעיתים קרובות - הוא זוכר את מה שקפוטה עצמו שכח: היזהר מהכתב הסבור שהוא הסיפור", סבור המבקר של הבוסטון גלוב. ואילו המבקר של ה- CNN פוסק בפשטות ש"קפוטה הוא, ללא ספק, אחד הסרטים הטובים ביותר של השנה". הקהל עצמו התלהב פחות, ועד עתה הכניס הסרט $22,051,207. סכום לא גבוה, אבל מספיק כדי להפוך את הסרט דל התקציב לרווחי, שעלות הפקתו עמדה על 7 מיליון דולר בלבד.

אתר הסרט
טריילר
העגבניות הרקובות
בוקס אופיס
 
 

העולם החדש (The New World)

מתוך הסרט "העולם החדש"
 מתוך הסרט "העולם החדש"   
דרמה היסטורית / ביוגרפיה. ארה"ב, 2005. בימוי: טרנס מאליק

בשנת 1607 הופר האיזון העדין בין השבטים האמריקאים שחיו בהרמוניה עם הטבע באזור שמוכר כיום כארצות הברית, כאשר שלוש ספינות הנושאות 103 אנשים לבנים סיימו את מסען הארוך מאנגליה על פני 5,000 קילומטרים של אוקיינוס, והתקרבו אל חופי העולם החדש - אזור בו רגל אדם לבן לא דרכה מעולם. החייל המרדן ג'ון סמית' (קולין פארל) מתיידד, ומאוחר יותר מתאהב, בבתו הקטנה של המנהיג רב העוצמה של האימפריה האינדיאנית, פוקהונטס. סיפורם הפך לאחת המיתולוגיות האמריקאיות המפורסמות והשנויות ביותר במחלוקת.

סרטו של הבמאי טרנס מאליק ("שביל הזעם", "ימים ברקיע", "הקו האדום") זכה ל- 62% טריות ולביקורות מעורבות מטעם המבקרים בארצות הברית. "מאליק הוא במאי ותסריטאי בעל חזון יוצא מגדר הרגיל, שהם כידוע זן נכחד" מחמיא המבקר של הניו יורק דיילי ניוז. ב- CNN לעומת זאת, התלהבו פחות והשוו את הצפייה בסרט ל"צפייה בחילזון חוצה אוטוסטרדה של שמונה נתיבים". גם הצופים לא בדיוק נהרו אל אולמות הקולנוע, והסרט ששוחרר לפני חודשיים הרוויח עד עתה $12,001,157 בלבד ורחוק מלכסות את עלות הפקתו.

אתר הסרט
טריילר
העגבניות הרקובות
בוקס אופיס
 

שקרים באפלה (Freedomland)

מתוך הסרט "שקרים באפלה"
 מתוך הסרט "שקרים באפלה"   
דרמת מתח. ארה"ב, 2006. בימוי: ג'ו רות'

לילה. ניו ג'רזי. ברנדה מרטין (ג'וליאן מור) נכנסת לחדר המיון כשהיא פצועה ונתונה בהלם. לבלש לורנזו קאונסל (סמואל ל. ג'קסון) היא מספרת שמכוניתה נחטפה באזור לא מיושב בין שכונת גאנון הלבנה והמבוססת לשכונת דמפסי השחורה והענייה. לדבריה, גבר שחור עצר את מכוניתה, זרק אותה מהרכב אל הכביש ונסע משם כשבנה בן הארבע ישן במושב האחורי. הבלש מזעיק את כל כוחות המשטרה שבאזור כדי לנסות ולאתר את הילד, ואלה מקיפים את שכונת דמפסי ומטילים עליה עוצר עד שהילד החטוף יוחזר. קארן קולוצי (אדי פאלקו), מתנדבת שמתמחה באיתור ילדים נעדרים, מאחדת תושבים מגאנון ודמפסי המתחילים לחפש את הילד. החקירה הפלילית המחפשת אחר החוטף, שלטענת האם הגיע משכונת השחורים, מציתה במהרה את המתחים הבין גזעיים שזורמים מתחת לפני השטח של שתי השכונות ורק כשהחיפושים מגיעים ל"פרידומלנד" - בית יתומים ענק ונטוש, הדברים מתחילים להתבהר.

סרטו החדש של הבמאי ג'ו רות' ("אמריקה מאוהבת") זכה ל- 24% טריות ולביקורות פושרות למדי מטעם המבקרים של ארצות הברית. "הסרט מנסה חזק, והכוונות שלו טובות, אבל לא יכולתי לחכות שהוא יסתיים", אומר המבקר של יוסטון כרוניקל, ובניו יורק טיימס מרחיקים לכת ואומרים שמדובר ב"דרמה משעממת בצורה קטלנית, המהווה מועמדת מוקדמת לפרס הסרט הגרוע ביותר של השנה". בקופות עשה עד עתה הסרט $6,707,111 וזאת פחות משבוע לאחר צאתו לאקרנים, כך שנראה שעוד יש למה לחכות.

אתר הסרט
טריילר
העגבניות הרקובות
בוקס אופיס
 

הוואנה בלוז (Habana Blues)

מתוך האתר הרשמי
 מתוך האתר הרשמי    
דרמה מוזיקלית. ספרד/קובה/צרפת, 2005. בימוי: בניטו זמברנו

רוי וטיטו הם שני נגנים קובנים צעירים ומוכשרים, המנגנים יחדיו בהרכב מוזיקלי וחולקים את אותו חלום - להיות מפורסמים ולעזוב סוף סוף את הוואנה. רוי גר עם שני ילדיו ועם אשתו, קארידד, ולמרות אהבתם השניים לא מצליחים לגשר על הפערים ביניהם. טיטו גר עדיין עם סבתו. הם עומדים להעלות את ההופעה הגדולה הראשונה שלהם ומנסים להשיג לעצמם חוזה הקלטות ראשון, כאשר הם מגלים ששני מפיקים ספרדיים בעלי שם נמצאים בקובה בחיפוש אחר כישרונות צעירים חדשים. כל שעליהם לעשות בדרך אל השינוי הגדול של חייהם הוא להצליח לכבוש את הספרדים.

אתר הסרט
 

לחצות את הגשר: הצלילים של איסטנבול (Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul)

מתוך האתר הרשמי
 מתוך האתר הרשמי    
תיעודי. גרמניה / תורכיה, 2005. בימוי: פאטי אקין

הבמאי התיעודי יליד גרמניה פאטי אקין, זוכה פרס הגויה ופרס דוב הזהב בפסטיבל ברלין על עבודתו בתחום הקולנוע הדוקומנטרי, עורך בסרטו החדש מסע תרבותי באיסטנבול של ימינו, המציג דרך המוסיקה את התנגשות התרבויות בתורכיה המודרנית. מוסיקה מסורתית לעומת מוסיקת מועדונים. מוסיקה תורכית לעומת המוסיקה של המיעוטים החיים באיסטנבול (ארמנים, יוונים ואיטלקים). בסרט משתתפים מיטב המוסיקאים של איסטנבול בהווה ובעבר.

אתר הסרט
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by