בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבמאי הטוב ביותר  

הבמאי הטוב ביותר

 
 
אפרת אסקירה וצוות האוזן השלישית

פרנסיס פורד קופולה, סטיבן ספילברג או פרנק קאפרה מי יקבל מכם את הפרס?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קלינט איסטווד (בלתי נסלח)

 
שנת הזכייה: 1993

למה הוא כאן: קלינט איסטווד נודע בתחילת הקריירה שלו בזכות טרילוגיית המערבונים של סרג'יו לאונה, בעבור חופן דולרים, הטוב הרע והמכוער והצלפים. בבלתי נסלח השחקן שהפך לבמאי מרסק את דמות הגיבור שפרסם אותו ונותן לה פרשנות חדשה, צינית והרבה פחות הירואית.

סצינה בלתי נשכחת: קלינט איסטווד הבוקר המזדקן מנסה לעלות על סוס בקפיצה מאחור וכושל, ביקשתם חלום ושברו? קיבלתם.

הטריילר של בלתי נסלח>>
 

מייק ניקולס (הבוגר)

 
שנת הזכייה: 1968

למה הוא כאן: מספרים שמייק ניקולס התאכזר כל כך אל דאסטין הופמן בזמן הפקת הבוגר וכך גרם לשחקן הצעיר להפוך לבנג'מין בראדוק החרדתי וחסר הביטחון, כוכב הסרט. הדינמיקה שבין בנג'מין וגברת רובינסון, בימוי ועריכת הסצינות והפסקול הפכו את הבוגר למייצג דור ילדי הפרחים ולמייצג על-זמני של חוסר האונים של בני עשרים ומשהו במפגשם הראשון עם העולם האמיתי.

סצינה בלתי נשכחת: בנג'מין הולם בזגוגית שמפרידה בינו ובין אהובתו, בתה של גברת רובינסון שבדיוק מתחתנת עם מישהו אחר.

הטריילר של הבוגר>>
 

פרנסיס פורד קופולה (הסנדק 2)

 
שנת הזכייה: 1975

למה הוא כאן: בפרק השני של הסנדק, הסגאה נמשכת עם מעללי משפחת קורלאונה המתרחשים בשני קווי זמן, באחד מתואר סיפורו של ויטו קורלאונה הצעיר ובשני סיפורו של בנו מייקל קורלאונה המבסס את שלטונו בעולם התחתון. זהו סיפור נפילתו המוסרית והמוחלטת של מייקל קורלאונה, הבן הטוב מהסרט הראשון, שלא מצליח להתחמק מהחיים שהוכתבו לו על ידי משפחתו והעולם לתוכו נולד ושקע עמוק יותר ויותר אל חיי הפשע.

סצינה בלתי נשכחת: מייקל קורלאונה מורה על רציחתם של מספר בוגדים, בהם אחיו. האח מובל בסירה, נושא תפילה אחרונה ואת קול היריה ניתן רק לשמוע כשמייקל מביט מחדרו שעל המזח באחיו, שהולך לישון עם הדגים.

הטריילר של הסנדק 2>>
 
 

סטיבן ספילברג (להציל את טוראי ראיין)

 
שנת הזכייה: 1999

למה הוא כאן: האקדמייה לקולנוע תגמלה את סטיבן שפילברג על שני סרטים "רציניים" שעשה, שניהם מתרחשים בימי מלחמת העולם השנייה. בלהציל את טוראי ראיין נשלחת קבוצת חיילים אמריקנים לחלץ חייל ששלושת אחיו נהרגו בקרבות. הסרט מתפקד כאפוס ארוך, איטי ומחושב שלא מייצר גיבורים אלא מציג את המלחמה כמאבק הישרדותי חסר תוחלת.

סצינה בלתי נשכחת: סצינת הפתיחה של להציל את טוראי ראיין נראית ומתפקדת כצילומים אותנטיים משדות הלחימה. המצלמה מציגה את נקודת ראותו של החייל הבודד המוקף באש, עשן, דם ורעש מכונות יריה, ללא מטרה או סוף הנראים לעין.

הטריילר של להציל את טוראי ראיין>>
 

פרנק קאפרה ( זה קרה לילה אחד)

 
שנת הזכייה: 1935

למה הוא כאן: פרנק קאפרה אחראי כאן על אחת מהקומדיות הרומנטיות הלבביות ביותר שיצאו מהוליווד. היא יורשת מיליונים מפונקת והוא כתב קטן שמחפש את הסיפור שיפרסם אותו, הם נפגשים, מרגיזים אחד את השני ממבט ראשון ובכל זאת נאלצים לבלות את הסרט האחד עם השנייה כך שבסופו, הם גם מתאהבים. בתקופה שבה הופק הסרט אסור היה להציג מגע פיזי בין הגיבורים הרומנטיים ולמרות האיסור פרנק קאפרה מצליח לייצר ולשמר מתח מיני בין הגיבורים הרומנטיים של סרטו.

סצינה בלתי נשכחת: קאפרה "כולא" את קלארק גייבל וקלודט קולבר בחדר מלון שהופך למיקרוקוסמוס לעולמם. המתח המיני--המתוחזק על ידי נורמות התקופה ואוסף השנינויות שהשניים מטיחים האחד בשנייה--מקבל גילום פיזי כשהחדר נחצה לשניים באמצעות וילון דק המפריד בינו ובינה.

הטריילר של זה קרה לילה אחד>>


לחזרה לפרויקט ולבחירת שאר המועמדים לחצו כאן >>

פרוייקט האוסקר של האוסקרים נערך בשיתוף עם ספריית האוזן השלישית>>
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by