בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'קאס, זוז הצידה  

ג'קאס, זוז הצידה

 
 
לילך וולך

"קני נגד ספני" היא אולי מהמטומטמות שבתוכניות, אבל גם מהמצחיקות שבהן. לילך וולך אומרת שאם כבר ראליטי, אז לפחות אחת עם מודעות עצמית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קני וספני (צילום: יח"צ)
 קני וספני (צילום: יח"צ)   
הקונספט האפקטיבי של גברים מבוגרים עושים שטויות בשיא הרצינות, מוכיח עצמו כמצחיק ביותר בכל מידה של השוואה – מונטי פייטון, פריי ולורי, ג'ורג' בוש ועוד רבים וטובים, שלמדו שהדרך אל ליבו של הקהל הוא בדיסוננס האדיר שבין גבר מגודל ומלא חשיבות עצמית לבין טקסטים מטופשים או מעשים דביליים להחריד. אם אתם חושבים על ג'קאס, תשכחו מזה - "קני נגד ספני", שמתהדרים בשמות סאות' פארקים למהדרין, הם תופעה בפני עצמה.

קני וספני הם חברים טובים, או יריבים שזוממים לרצוח האחד את השני, אין לדעת באמת. הם מעמידים זה את זה בתחרויות דביליות כמו "מי יכול לעמוד הכי הרבה זמן", "מי יכול לא לישון הכי הרבה זמן", "להישאר כבול באזיקים" - הבנתם את הפרינציפ. למעשה אין להם עבודה ויש להם הרבה זמן פנוי כדי להגות ולתכנן תוכניות-על, שאנחנו זנחנו בערך בגיל 13.

אבל, מה שיוצר את הסיבה האמיתית לצפות בריאליטי-תחרות-שעשועון המצחיק הזה, הוא ממש לא התחרות לאותו פרק, אלא האינטרקציה בין שני הווירדוס הרציניים והתמוהים האלו. קודם כל, לא מדובר באמריקאים אלא בקנדים, וזה ידידיי, כמו שאמרו אנשי מונטי פייטון הצדיקים - משהו אחר לגמרי. ספני, הוא כנראה היצור הלחוץ, המנג'ס חסר ההומור והגמישות הגדול ביותר בהסטוריית הטלוויזיה. דמיינו את רוס מ"חברים" על כדורי פאראנויה ועכשיו תכפילו את זה פי מאה. הוא יבבן, מפסידן גרוע, ובאופן כללי לא מרוצה מהחיים. קני, לעומתו, הוא ערמומי ורגוע, משדר תמימות מזוייפת ולא ממש נוטה להתרגש. במקום בו יש תחרות, הוא ידאג לכופף את החוקים לטובתו עד כמה שאפשר, ובדרך יעצבן את ספני, מה שהופך את כל העסק לכדאי יותר בשבילו.

התחרויות שמתנהלות באופן רציני מאוד, אבל בלי שום מסגרת הגיונית, מגובות בשלל אביזרים ועזרים כמו חיתולים למבוגרים (בתחרות העמידה), יועצים שונים, אנשי מדע מפוקפקים ובוררים שייפסקו בשעת משבר מי מבין הליצנים צודק. החלק הטוב ביותר בתוכנית הוא כמובן כשמישהו מפסיד ואז חוטף את ההשפלה. לדוגמא, כסיסת ציפורני הרגל של חברו בעזרת שיניו, ואחרי כל זה גרגור מי פה בהם ירק קני בלי ידיעתו של ספני... מקסים.

כמה שזה נשמע מטומטם, וזה אכן מטומטם, מדובר באחת הסדרות המצחיקות ביותר בתחום ההומור הלא אנין במכוון. אז אם כבר ריאליטי - לפחות אחד עם מודעות עצמית.

בקטנה
*בלאו הכי אין שום צידוק לקיום ערוץ בידור ישראלי, אבל המיחזור חסר הבושה הוא באמת סוג של יריקה בפני הצרכנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by