בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בילויי הסופשבוע 

בילויי הסופשבוע

 
 
טל היינריך

שפע המלצות לוויקאנד פרוע עם ריאליטי ללא צנזורה, תזמורת המהפכה, ערב על אפריקה והרבה רוק וג'אז

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חמישי

מתוך התערוכה "אורבניים" (צילום: יח"צ)
 מתוך התערוכה "אורבניים" (צילום: יח"צ)   
תערוכה - "אורבניים"
גלריית החלונות בעזריאלי תציג את תערוכתה של תמר מייק לאופר, ילידת 1960 בתל אביב. תמר במקצועה היא ארט-דירקטור המפתחת ומעצבת תוכנות ומשחקי מחשב, אמנית דיגיטלית מזה 15 שנה. את תערוכתה השנייה היא בחרה להציג דווקא במגדלי עזריאלי מתחת ל"קפלה" השקופה, מאחר ומצאה בחלל זה את החיבור בין - תכני עבודותיה האחרונות לבין צמד הבניינים המפארים את קו הרקיע של העיר תל אביב והנשקפים מגג ביתה. הפעם בחרה תמר לעסוק בדימויים מחיי היום יום שלה, בשלוש סדרות של עבודות כשהדומיננטית מביניהן היא הסדרה על האופניים ומכאן שמה של התערוכה - "אורבניים" החיבור בין האורבני לאופניים. התערוכה באה לסכם תקופה של התוודעות לנופים ומראות מנקודת מבט שלא תמיד ניתן לראותם במרוץ היום-יום, אך בדיווש על אופניים העיר מקבלת מימד אחר לפתע.
פתיחת התערוכה תתקיים בגלריית החלונות, קומה שלישית בקניון עזריאלי, בשעה 20:00

תזמורת המהפכה
מרכז ענב שמח מארח את "תזמורת המהפכה" - מופע מוסיקלי יחיד במינו. "תמורת המהפכה" היא יוזמה של 40 סטודנטים מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, נגנים מצטיינים. התזמורת מגדירה את עצמה כ"מעבדה מוסיקלית" למוסיקאים צעירים, למלחינים ולמבצעים כאחד. אחת ממטרותיה העיקריות של התזמורת המיוחדת הזו, היא לקרב את המוזיקה הסימפונית לקהלים חדשים. התזמורת מבצעת אך ורק מוזיקה ישראלית מקורית אשר רובה נכתבת במיוחד עבורה.
מרכז ענב, רחוב אבן גבירול 71 בתל אביב (על גג גן העיר), בשעה 21:00. מחיר: 75 ₪, טלפונים להזמנת כרטיסים: 03-5464333, 03-5217766
 
 
"48 שעות - בלי צנזורה"
קטע הווידאו בו מישהי מסבירה על האופן הייחודי בו היא משפריצה על עצמה בושם לקוח מתוך "48 שעות", תכנית ריאליטי חדשה שעולה בערוץ 2 וב"יס" בפורמט שעדיין לא נתקלנו בו. התכנית תשודר מדי סוף שבוע שיחל בימי חמישי ויסתיים בשבת, ובמהלכו ישודרו שלושה פרקים עוקבים: צמד המגישים דורית בר אור ועידו רוזנבלום, שתי בחורות וארבעה בחורים נכנסים ללופט מאובזר למשך 48 שעות משם רק שניים ייצאו כזוג. כבר בסיומה של התכנית הראשונה ינופו שני גברים. בלילה שבין התכנית הראשונה לשנייה יעבירו הבנות את הבנים שנותרו מבחני אישיות. בתכנית השנייה הבנות יכריעו מי הגבר שיישאר עמן ללילה השני. כבר באותו לילה סוער, הכוח עובר אל הגבר, שיבחר בתוכנית האחרונה מי היא בת הזוג האידיאלית שלו. צופי הלווין יוכלו לצפות בהמשך ההתרחשויות מהלופט, כיוון שבתום כל תכנית בערוץ 2 ישודרו בערוץ הקולנוע הישראלי שתי תכניות ובהן ההתרחשויות שקרו בשני הלילות הסוערים שבין הפרקים, ללא כל צנזורה.
"48 שעות" תשודר בחמישי בשעה 22:45, בשישי 23:00 ובשבת 23:00, בערוץ 2

ערב וידאו-ארט של רן סלוין באוזן השלישית.
רן סלוין מציג חמש עבודות וידאו בלופ בכל חמשת חדרי ההקרנה של האוזן השלישית. סלוין עובד עם וידאו וסאונד כבמאי עורך ומלחין ובאימפרוביזציה חיה מאז שנות ה- 90 המוקדמות. עבודותיו עומדות על הקשר בין סאונד לתמונה בקונטקסט אורבני דקונסטרוקטיבי רחב, בעבודות וידאו ארט וקולנוע ניסיוני. סרטיו הקצרים מוקרנים ברחבי העולם וזוכים להכרה ותהודה, כמו כן הופעותיו החיות העושות שימוש בתוכנות וידאו וסאונד לאימפרוביזציה בזמן אמת.

בין העבודות יוקרן הסרט "Insomniac City" - מותחן אפל המשלב עולמות דיגיטליים מלאכותיים מתוך המציאות האורבאנית של תל אביב. יצירה אודיו-ויזואלית המתחקה אחר תופעות גבוליות של חוסר שינה והזיה, ומפגישה בין מציאות לאשליה, בין הווה לבין עתיד ובין דוקומנטרי ופיקציה. הסרט הוצג במקור בביאנלה לארכיטקטורה בוונציה ומאז הוא מוצג בארצות שונות באירופה ובסינמטקים בישראל.
האוזן השלישית, רחוב קינג ג'ורג' 48 בתל אביב, בין השעות 20:00-24:00. מחיר: 20-25 ₪

תערוכה - "12 הנועזים"
במסגרת פרויקט חינוכי-חברתי של בצלאל תתקיים התערוכה "12 הנועזים + חכי"ם". בתערוכה יציגו הסטודנטים החונכים מבצלאל ונבחרות ציור המורכבות מילדי רמלה, אופקים, רהט ונצרת, פרויקטים משותפים לצד "12 הנועזים" - חמישה עשר אמנים מהשורה הראשונה בישראל ואמנים אורחים נוספים. הפרויקט מפגיש כ- 40 סטודנטים ללימודי אמנות עם נבחרות של בני נוער ערבים ויהודים, לפעילות משותפת של יצירה, לימוד וחינוך. האמנים הנוטלים חלק בתערוכה: משה גרשוני, גדעון גכטמן, יחזקאל ירדני, יאיר גרבוז, דויד ריב, מיקי קרצמן, מיכה אולמן, דויד וקשטיין, דוד גינתון, לארי אברמסון, אסד עזי, אבי גנור, גל ויינשטיין, אבישי אייל ואביטל גבע.
פתיחת התערוכה תתקיים בגלריה לאמנות עכשווית, רחוב הזית 4 ברמלה (ליד אשכול הפיס ותיכון "ישי"), בשעה 20:00

מפגשים וסיורים בכפר בלום
מלון "פסטורל" שבכפר בלום ובית הספר "אסכולות" יקיימו סופשבוע משותף של מפגשים וסיורים אינטלקטואלים. סוף השבוע יכלול מפגשים עם אנשים מרתקים בשיחות על פוליטיקה, אמנות ותרבות. במפגשים ובסיורים יחשפו המשתתפים ל"דרך חיים" ייחודית של קבוצות ובודדים. נוסף על נופי הטבע המרהיבים יובילו מדריכי הסיורים לביקור גלילי בנפתולי ההיסטוריה, האומנות ובדרכם של המתיישבים בעת החדשה. רגע לפני שבת תתקיים הרצאה בנושא: "האומנות כחיים והחיים כאומנות" ולאחר מכן ארוחת ערב חגיגית בערב של מוסיקה ישראלית בשילוב מוסיקה אירית. ביום שבת, ירצה איתי אנגל ויספר על התנסותו האישית, חוויותיו, תחושותיו, התלבטויותיו המוסריות ועל היתרונות והחסרונות כעיתונאי ישראלי באזורי מלחמה.
"פסטורל" כפר בלום, טלפונים: 04-6836611 או 04-6959441
 
 

שישי

אינפיוז (צילום: יח"צ)
 אינפיוז (צילום: יח"צ)   
אינפיוז ואגיט פופ במעבדה בירושלים
ערב משותף של אינפיוז ואגיט פופ בבר המעבדה בירושלים - החיבור בין תל אביב לירושלים. אגיט פופ היינו לייבל ירושלמי, גם מעצם המיקום הפיזי וגם במנטליות. קבוצת אגיט פופ קמה מתוך ההתרחשות התוססת ומקיימת מרחב רעיוני חוצה סגנונות. הייחוד בקבוצה הוא הניסיון לאחד מספר קהילות שנחשבות נפרדות כמו קהילת הטכנו, קהילת ההיפ הופ והרגאיי, כי בפאבים הירושלמים מנגנים כל ערב סגנון אחר. את הערב יפתח מארקי פאנק עם פאנק ראגיי ועד היפ הופ, אחריו יעלה וולטר עם סט שיגיע עד גריים ודראם אנ בייס ורוקי בי ורויסון יתפסו את המיקרופון לכמה קטעים. אחריהם יעלו ביסייק ומיוט לסט דראם אנ בייס יחד עם אמסריוס על המיקרופון.
המעבדה, דרך חברון 29 בירושלים, בשעה 22:00. מחיר: 30 ₪

מרתון "פינק פלויד" בסינמטק תל אביב
הקרנת חומרים על להקת "פינק פלויד" בבכורה בישראל. החלק הפותח את הערב יוקדש לשנותיה הראשונות של הלהקה 1967-1972 ובו יוקרנו קטעים נדירים בליווי כתוביות המספרות את סיפורה של הלהקה. החומר כולל הופעה במועדון UFO הלונדוני, הופעות מתוך תכניות טלוויזיה אירופאיות והופעות מבלגיה, צרפת, אמסטרדם ועוד. בנוסף, יוקרן הסרט הדוקומטנריThe Pink Floyd and Syd Barrett Story . חלקו השני של המרתון יוקדש למופע The Wall ובו יוקרן הסרט התיעודי Behind The Wall, הכולל ראיונות עם כל חברי הלהקה וצוות ההפקה של המופע.
סינמטק תל אביב, רחוב שפרינצק 2 פינת קרליבך, בשעה 24:00. מחיר: 45 ₪

הופעת בכורה ליניב רז בקולטורה
שישי בקולטורה ייפתח בהופעת בכורה לאמן היוצר יניב רז, היוצר רוק ישראלי מקורי, אמיץ, חושפני ואינטימי. בהופעה זו יציג יניב לראשונה את חומריו האישיים והמקוריים, אשר בימים אלו נאספים לאלבום. על ההפקה המוסיקלית והעיבודים של המופע אחראי חגי אשבל. חברי ההרכב: גיטרה ושירה-יניב רז, חשמלית - רודד קורל, קלידים - ארנון שרון, בס - אריק סיבן ותופים - חגי אשבל. לאחר מכן תערך מסיבה אלקטרונית.
מועדון הקולטורה, רחוב הרצל 154 בתל אביב, פתיחת דלתות בשעה 21:00. מחיר: 50 ₪, טלפון: 03-5187238

"טי ברייק" נפרדים מקפה ברזילי
"טי ברייק", הצוות שניגן ביום השישי הראשון לפתיחת קפה ברזילי, נפרד מהמקום במסיבה אחרונה. אם.סי סניקרס יתארח וד.ג'יי שוקולאב ינגן את סט הסיום.
קפה ברזילי, רחוב ברזילי 5 (פינת לבונטין) בתל אביב, בשעה 24:00. מחיר: 40-50 ₪
 

שבת

מאור כהן ולהקתו (צילום: יח"צ)
 מאור כהן ולהקתו (צילום: יח"צ)   
רוק ופאנק ב"סאמפל"
הערב ב"סאמפל" ייפתח עם סט של די.ג'יי יוני-או, וימשיך להופעה של פרויקט הרוק "ישראלים / פעולה / סקס". זהו פרויקט הרוק החדש של מאור כהן, תום מוכיח, תמיר שקולניק ויובל קיינר (זקני צפת) שיעלו במופע רוק ופאנק מחוספס חסר פשרות.
סאמפל, נחלת בנימין 47 בתל אביב, החל מהשעה 22:00. כניסה חופשית (25+), טלפון: 03-5668008

קונצרט מסדרת "מלאכי המוסיקה"
הקונצרט הבא בסדרת מלאכי המוסיקה בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה מתקן עוול היסטורי ונותן במה למלחין מיכאל היידן, אחיו של יוזף היידן. האח הפחות מוכר שחי ועמד בצילו של אחיו הבוגר נפטר בדיוק לפני 200 שנה. בקונצרט תבוצענה יצירות של שני האחים יוזף ומיכאל היידן לצד יצירה של מוצרט לרגל השנה ה- 250 למותו: יוזף היידן - מיסה נלסון, מיכאל היידן - מיסה סנקטי אלויסי ומוצרט - דיוורטימנטו מספר אחת. בקונצרט תופיע התזמורת הקאמרית-קלאסיקה חדרה, בניצוחו של גל אלטרוביץ עם הסולנים : אולה בינדר ומריה יופה (סופרן), יוליה פלטקין (מצו-סופרן), איתן דרורי (טנור) ואנדריי טריפונוב (בס) ומקהלת עמק חפר ומקהלת ווקאליזה בניהולו של שמעון לבטוב.
היכל אמנויות הבמה הרצליה, רחוב ז'בוטינסקי 15, בשעה 20:30

ערב על מאלי ואפריקה האחרת
במסגרת אירוע הפתיחה של החנות "אומה מודרן אתניק" בבית בנמל, יתקיים מפגש מיוחד על מאלי ואפריקה האחרת בהנחיית דובי לנץ. במהלך המפגש יוצגו פרטי אמנות מרהיבים: פסלי שיוורה, מסכות בוזו, דלתות דוגון, בובות במנה, מלווים בסיפורים, אמונות, צלילים ותמונות ייחודיות. בערב זה תפתח תערוכת שלטי מספרות ממאלי, שתוצג במתחם בית בנמל במהלך חודש מרץ.
בית בנמל, האנגר 26 בנמל תל אביב, בשעה 20:00. הכניסה חופשית

מופע ג'אז - מחווה לגרשווין וקול פורטר
רביעיית איריס ועופר פורטוגלי מעלה מופע ג'אז כמחווה לגרשווין וקול פורטר, עם מיטב השירים של גדולי המלחינים האמריקאים במאה ה- 20, שהפכו לקטעי סטנדרט בג'אז. איריס פורטוגלי - שירה, תופים, עופר פורטוגלי - פסנתר, אילן סאלם - חליל ועודד גולדשמידט - קונטרבס.
בית התרבות בשהם, בשעה 21:00. מחיר: 40-50 ₪, טלפון: 03-9723001
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by