בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההתרסקות של הר ברוקבק  

ההתרסקות של הר ברוקבק

 
 
מיכל זמרני

אוסקר 2006: "התרסקות" גבר על "הר ברוקבק" ולקח את פרס הסרט הטוב ביותר. אנג לי התנחם בפרס הבימוי. "גן עדן עכשיו" לא קיבל את פרס הסרט הזר, וכצפוי – פיליפ סימור-הופמן וריס ווית'רספון הם השחקנים הטובים ביותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טקס האוסקר 2006, שנערך אמש בלוס אנג'לס, נפתח במחווה למנחי עבר, כולל בילי קריסטל, סטיב מרטין ו-וופי גולדברג, ובסופה מצא את עצמו מנחה הערב, ג'ון סטיוארט, במיטה עם ג'ורג' קלוני. כמה מתאים בטקס בו חלק גדול מהסרטים המועמדים עוסקים במיניות שנויה במחלוקת, הומוסקסואלים וטרנסג'נדרים, או כפו שהגדיר זאת סטיוארט: "ערב טוב גברים, נשים, פליסיטי" (בקריצה אל פליסיטי הופמן, המגלמת טרנסקסואל ב'טרנס-אמריקה').

הטקס הנוצץ ביותר של הוליווד כלל הרבה פאתוס, כמה תלבושות מגוחכות (שרליז ת'רון עם פרח בד שחור ענקי על הכתף) והצדעות לביוגרפיות, לסרטים הכל-אמריקנים, וכרגיל, לאנשי התעשייה שאינם איתנו עוד. אולם בסופו של לילה ארוך, לא נרשמו יותר מדי הפתעות בטקס פרסי האקדמיה ה-78 במספר, להוציא אחת, ענקית ועצומה, שאותה שלפה האקדמיה מהכובע ממש לקראת הסוף, בקטגוריה האחרונה והחשובה ביותר – פרס הסרט הטוב ביותר של השנה.
 

הסרט הטוב ביותר

יופי של התרסקות. האגיס ושולמן, מפיקי הסרט (תמונות: רויטרס)
 יופי של התרסקות. האגיס ושולמן, מפיקי הסרט (תמונות: רויטרס)   
השחקן ג'ק ניקולסון הכריז על 'התרסקות', סרטם של פול האגיס וקתי שולמן, כזוכה בפרס הסרט הטוב ביותר של השנה, כשהוא משאיר מאחור את 'מינכן', 'טרומן קפוטה', 'לילה טוב ובהצלחה' ואת הסרט שכולם הימרו עליו, זוכה פרסי 'גלובוס הזהב' ופרס האקדמיה הבריטית BAFTA, דרמת הבוקרים ההומואים 'הר ברוקבק'.

במאי הסרט המפסיד ('הר ברוקבק'), אנג לי, נאלץ להתנחם בפרס הבמאי הטוב ביותר, כשהוא גובר על במאי הסרט הזוכה ('התרסקות'), פול האגיס, כמו גם על בנט מילר ('טרומן קפוטה'), ג'ורג' קלוני ('לילה טוב ובהצלחה') וסטיבן ספילברג ('מינכן').
 

השחקן הטוב ביותר

השחקנים הטובים ביותר. ווית'רספון וסימור-הופמן
 השחקנים הטובים ביותר. ווית'רספון וסימור-הופמן   
בקטגוריות האחרות לא נרשמו כמעט הפתעות. פרס השחקן הטוב ביותר של השנה הוענק, כצפוי, לפיליפ סימור-הופמן, על כניסתו לנעליו של הסופר ההומוסקסואל, מחבר 'בדם קר', טרומן קפוטה, בסרט הקרוי על שמו. הפסלון המוזהב של האוסקר יצטופף על המדף של הופמן לצד פרסי BAFTA, גלובוס הזהב בדרמה, איגוד המבקרים של אמריקה וגילדת שחקני המסך. הופמן גבר על המועמדים טרנס הווארד ('Hustle & Flow'), הית' לדג'ר ('הר ברוקבק'), ג'ואקים פיניקס ('הולך בדרכי') ודייויד סטראטאירן ('לילה טוב ובהצלחה').
 
 

השחקנית הטובה ביותר

 
גם בגזרת השחקנית הטובה ביותר לקחה הבחירה הצפויה, ריס ווית'רספון, את הפרס, על תפקידה כזמרת ג'ון קרטר בביוגרפיה על חייו של ג'וני קאש, 'הולך בדרכי'. ווית'רספון, אשר זכתה על תפקידה זה בשלל פרסים, כולל BAFTA, פרס גלובוס הזהב בקומדיה או סרט מוסיקלי, פרס איגוד המבקרים של אמריקה ופרס גילדת שחקני המסך, הזילה דמעות על הבמה כשהודתה למשפחתה ולבעלה, השחקן ריאן פליפה.

היא הביסה שתי זוכות אקדמיה קודמות, ג'ודי דנץ' ('גברת הנדרסון גאה להציג') ושרליז ת'רון ('ארץ קרה'), כמו גם את קיירה נייטלי ('גאווה ודעה קדומה') וזוכת גלובוס הזהב בקטגוריית שחקנית הדרמה, פליסיטי הופמן ('טרנס-אמריקה').
 

שחקן המשנה

מה קורה פה?! ג'ורג קלוני, שחקן המשנה הטוב ביותר
 מה קורה פה?! ג'ורג קלוני, שחקן המשנה הטוב ביותר   
את פרס שחקן המשנה הטוב ביותר קיבל מידיה של ניקול קידמן רופא אי.אר לשעבר ג'ורג' קלוני, עבור תפקידו ב'סוריאנה', עליו זכה גם בפרס גלובוס הזהב. קלוני, שהיה מועמד גם לפרס הבימוי והתסריט על סרטו 'לילה טוב ובהצלחה', אמר על הבמה "אז אני מבין שאני לא זוכה בפרס הבימוי" (וצדק, כמובן). הוא גבר על המתמודדים מאט דילון ('התרסקות'), פול ג'יאמטי ('סינדרלה מן'), וויליאם הארט ('היסטוריה של אלימות') וג'ק גילנהול ('הר ברוקבק').
 

שחקנית המשנה הטובה ביותר

השחקנית הבריטית רייצ'ל וייז ('הגנן המסור'), קיבלה את הפסלון המוזהב מידיו של מורגן פרימן לאחר שהוכרזה כשחקנית המשנה הטובה ביותר, והשאירה מאחור את אמי אדאמס ('Junebug'), קתרין קיניר ('קפוטה'), פרנסס מקדורמנד ('ארץ קרה') ומישל וויליאמס ('הר ברוקבק'). וויז תוכל להציב את הפסלון בארון לצד הפרסים האחרים שקיבלה עבור תפקידה זה, בהם פרס גילדת שחקני המסך של אמריקה, פרס הקולנוע הבריטי העצמאי ופרס גלובוס הזהב.
 

התסריטים הטובים ביותר

אנג לי, בימאי הסרט 'הר ברוקבק'
 אנג לי, בימאי הסרט 'הר ברוקבק'   
את פרס התסריט המעובד הטוב ביותר לקחו תסריטאי הסרט 'הר ברוקבק', לארי מק'מארתי ודיאנה אוסנה, שגברו על תסריטאי הסרטים 'טרומן קפוטה', 'הגנן המסור', 'היסטוריה של אלימות', ו'מינכן'.

פול האגיס ורוברט מורסקו לקחו את פרס התסריט המקורי הטוב ביותר, עבור הסרט 'התרסקות', כאשר הם משאירים מאחור את תסריטאי 'לילה טוב ובהצלחה', 'נקודת מפגש', 'סוריאנה' ו'חיים בין השורות'.
 

הסרט הזר הטוב ביותר

הסרט הדרום-אפריקאי 'צוצי', זוכה פרס בחירת הקהל בטורנטו, לקח את פרס הסרט הזר הטוב ביותר, כשהוא משאיר מאחוריו את המועמדים 'חג שמח' הצרפתי; 'La Bestia nel cuore'האיטלקי, זוכה פרס הסרט הטוב בפסטיבל ונציה; הסרט הגרמני 'סופי שול: הימים האחרונים' ('Sophie Scholl - Die letzten Tage') ואת 'גן עדן עכשיו' הפלסטיני, זוכה פרס גלובוס הזהב באותה קטגוריה.
 

פרסים נוספים

סרט האנימציה הטוב ביותר הוא 'וואלאס וגרומיט והארנב הקטלני', שגבר על 'הטירה הנעה' ו'חתונת רפאים'. השיר הטוב ביותר נושא את השם הייחודי 'It's Hard Out Here for a Pimp', מתוך הסרט 'Hustle & Flow'. הסרט התיעודי הטוב ביותר של השנה הוא 'משפחת הקיסרים' ('Marche de l'empereur, La'), ופרס הסרט התיעודי הקצר הטוב ביותר ניתן ל: 'A Note of Triumph: The Golden Age of Norman Corwin'. פרס האפקטים הויזואליים ניתן ל'קינג קונג' ע"י בן סטילר, שהצדיע לתחכום הוויזואלי הקולנועי כשהוא לבוש בחליפה ירוקה ה'נעלמת' על מסך ירוק או כחול. 'קינג קונג' לקח גם את פרס הסאונד ופרס עריכת הסאונד (שני פרסים שונים).
 

עוד זוכים:

• עריכה: יוגס ווינבורן, 'התרסקות'
• צילום: דיון ביבי, 'זכרונותיה של גיישה'
• הסרט הקצר: 'Six Shooter' של מרטין מק'דונג.
• סרט האנימציה הקצר: 'The Moon and the Son'. הפרס הוגש ע"י צ'יקן ליטל וחברתו אבי מולארד.
• הפסקול המקורי: 'הר ברוקבק'.
• עיצוב אמנותי: 'זכרונותיה של גיישה'.
• עיצוב תלבושות: קולין אטווד, 'זכרונותיה של גיישה'.
• איפור: הווארד ברגר ותמי ליין, 'סיפורי נרניה: האריה, המכשפה וארון הבגדים'.
 

פינת המנחה על שם ג'ון סטיוארט:

מנחה הערב ג'ון סטיוארט
 מנחה הערב ג'ון סטיוארט   
• על הורדות סרטים פיראטיות: "תפסיקו עם זה! תסתכלו על האנשים האלו. לחלק מהנשים פה
בקהל אין מספיק כסף כדי לקנות בד שיכסה להן את החזה!"

• על ג'ורג' קלוני: מועמד לפרס הבימוי על "לילה טוב ובהצלחה": "זו הדרך בה מסתיימים כל הדייטים
של ג'ורג' קלוני".
.
• על טרומן קפוטה: "הסרט שהראה לכולנו שלא כל ההומואים הם קאובויז סטריאוטיפיים".

• על מינכן: "קודם סטיבן ספילברג עשה את רשימת שינדלר. עכשיו את מינכן. אני חושב שאני מדבר
בשם כל היהודים כשאני אומר שאני לא יכול לחכות לראות מה יקרה לנו הלאה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by