בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה הסיפור  

מה הסיפור

 
 
תרבות נענע

בואו לקבל רמזים על המותחן עוצר הנשימה בכיכובם של השחקנים הגדולים ג'ודי פוסטר ודנזל וושנגטון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכל מתחיל פשוט למדי, ארבעה אנשים לבושים כצבעים צועדים לתוך הלובי העמוס של בנק מנהטן, אבן פינה בוול סטריט והסניף המרכזי של מוסד פיננסי עולמי. בתוך שניות, השודדים המחופשים מכניסים את הבנק למצור מתוכנן היטב, וחמישים הלקוחות ואנשי הצוות הופכים לכלי משחק בשוד.

קית' פרייז'ר (דנזל וושינגטון) וביל מיטשל (ציווטל אג'ייפור), בלשי NYPD המתמחים בתיווך במצבי שבויים, מוזנקים למקום האירוע עם ההוראות ליצור קשר עם מנהיג השודדים, דאלטון ראסל (קלייב אוון), ולהביא לשחרורם הבטוח של בני הערובה. השניים עובדים בצמוד עם ראש המחלקה לאירועי חירום, קפטן ג'ון דאריוס (ווילם דפו), וכולם מקווים כי המצב יידון בצורה שקטה וכי השתלטות על הבנק ושחרורם של השבויים לא יארך זמן רב.

אולם, נראה כי השודדים נמצאים כל הזמן צעד אחד לפני פרייז'ר ודאריוס. חשדו של פרייז'ר כי יש בשוד הבנק הזה יותר מהנראה לעין מוכח כנכון עם כניסתה לזירה של מדליין ווייט (ג'ודי פוסטר), שמבקשת פגישה אישית עם השודד ראסל. יו"ר הבנק, המליונר ארתור קייס (כריסטופר פלאמר), מתעניין אף הוא, באופן די תמוה ובכל רגע נתון, במתרחש בתוך הבנק.

אבל מהי מטרתם האמיתית של השודדים? למה לא נעשה על ידם שום דבר על מנת לזרז את העניינים? פרייז'ר בטוח שמישהו מושך בחוטים בלתי נראים ושמשא ומתן סודי מתרחש שעה שהמצב הופך פחות ופחות יציב. עם נאמנויות ומניעים שעומדים בספק, הבלש נכנס למשחק מסוכן של חתול ועכבר – אבל עם חוקי משחק שכל הזמן משתנים, טעות אחת יכולה להביא את משחק "ההרמות" הזה לתוצאה הרת אסון.

על ההפקה
במשך שנים רצו המפיק זוכה האוסקר, בראיין גרייזר, והבמאי המועמד לאוסקר, ספייק לי לעבוד ביחד. נראה היה שהתסריט ל"האיש שבפנים" היווה את הרקע המתאים לעבודה המשותפת של שני הקולנוענים האלה. לי, שאחראי לסרטים רבים בעלי ביקורת חברתית נוקבת, בירך על ההזדמנות לביים מותחן חכם, מתוחכם ועוצר נשימה. "ראסל ג'ווירטז כתב תסריט מדהים המבוסס על הז'אנר של סרטי שוד, אהבתי את התסריט ומאוד רציתי לעשות אותו", אומר ספייק. "זה הזכיר לי גרסה מודרנית לסרט 'Dog Day Afternoon' שהוא אחד הסרטים האהובים עלי", הוא מוסיף.

גרייזר ולי ידעו שיש להם סיפור אינטליגנטי בידיים שיכול להיות אתגרי לצילום. התסריט טווה אלמנטים חשובים בעלילה ברגעים בלתי צפויים שעה שהוא עובר בין הסיפורים של הדמויות השונות. לדוגמא, דלטון ראסל מציג את הסרט באמצעות פניה ישירה לקהל אותו הוא מעודד "לשים לב למה שאני אומר, בגלל שאני בוחר את מילותיי בקפידה ואני לעולם לא חוזר על עצמי". אמירה זו מתגלה כנכונה שעה שהקהל רודף אחרי השחקנים לאורך מסדרונות וחדרים חשוכים על מנת לגלות מי האחראי על איזו הונאה ומי יסיים כשידו על העליונה. לכן, ועם סיפור כזה, לא הייתה דרך שהסרט יכול היה להצטלם בלי סוללה מרשימה של שחקנים.

"האיש שבפנים" מציג את דנזל וושינגטון בשיתוף הפעולה הרביעי שלו עם ספייק לי. וושינגטון אומר "ספייק ואני באמת הבנו את אחד את השני במלקולם איקס. הוא יודע מה הוא רוצה, הוא מפוקס מאוד והוא נותן לי לעשות את הקטע שלי. הוא במאי מאוד מתקדם בשיטות הצילום שלו, ועכשיו יש לי אפילו יותר הערכה אליו אחרי שאני ניסיתי לביים סרט בעצמי ("אנטואן פישר").
כמו וושינגטון, גם שאר השחקנים בצוות – קלייב אוון, ג'ודי פוסטר, כריסטופר פלאמר, ווילם דפו, מנו את ההזדמנות לעבוד עם לי כאחת הסיבות העיקריות בגינה החליטו לעשות את הסרט.

"היינו מדברים על צוות החלומות", אומר גרייזר, "וספייק פשוט היה מתקשר אליהם ישירות. הוא התקשר לדנזל שמיד אמר 'כן'. הוא פנה לקלייב אוון והביא אותו להפקה והוא גם זה שהביא את ג'ודי".

לג'ודי פוסטר יש מעמד בעולם הקולנוע שמאפשר לה לבחור את הסרטים שלדעתה הכי מתאימים לה. "ספייק הוא מישהו שתמיד ריתק אותי ושאהבתי את סרטיו. תמיד רציתי להיות מעורבת במשהו שהוא עושה. האמת, שחשבתי שזה לא יקרה כי לסרטים שעשה אף פעם לא היה נושא שיכול היה לכלול אותי", אומרת פוסטר, "אז אני ממש נרגשת מהסרט ומההזדמנות הזו".

"ג'ודי מביאה למסך אומנות גדולה, קלאס ואינטיליגנציה", אומר ספייק, "היא מביאה את הייחוס. בנוסף היא נתנה מספר הופעות מדהימות לדעתי בסרטים גדולים, ביניהם ב'שתיקת הכבשים' וב'נהג מונית'".

על השחקנים והיוצרים
דנזל וושינגטון (הבלש קית' פרייזר): פעמיים זוכה האוסקר, לוושינגטון ניסיון רב על המסך ומגוון רחב של סרטים ודמויות אותן גילם. בין סרטיו: "גלורי", "ריצ'רד ה- 3", "נקמה בוערת" של טוני סקוט, "המועמד ממנצ'וריה", "יום אימונים מסוכן" (עליו זכה באוסקר לשחקן הטוב ביותר), "אנטואן פישר" (אותו גם ביים), "הוריקן", "המצור" לצידו של ברוס וויליס, "מלקולם איקס" (עליו היה מועמד לאוסקר), "מהומה רבה על לא דבר" של קנת בראנה, "מסיסיפי מאסלה", "פילדלפיה" לצידו של טום הנקס ו"תיק שקנאי" לצידה של ג'וליה רוברטס. כיום הוא משתתף בצילומי הסרט "דז'ה וו" של הבמאי טוני סקוט.

קלייב אוון (דאלטון ראסל): מהשחקנים הבריטיים הבולטים היום. הגיח לתודעה על תפקידו בסרט "קרופייה" של הבמאי מייק הודג'ס. עוד שיחק ב"גוספורד פארק" של רוברט אלטמן, ב"מעבר לגבול" לצידה של אנג'לינה ג'ולי, "המלך ארתור" לצידה של קירה נייטלי, "עיר החטאים" לצידם של ברוס וויליס ומיקי רורק, "מחיר הבגידה" לצידה של ג'ניפר אניסטון. ב- 2005 זכה בפרס גלובוס הזהב על תפקידו ב"קרוב יותר" של מייק ניקולס. על תפקיד זה היה מועמד גם לפרס האוסקר לשחקן המשנה הטוב ביותר.

ג'ודי פוסטר (מדליין ווייט): רשמה הופעות מדהימות ב"נאשמים" וב"שתיקת הכבשים". זכתה בשני פרסי אוסקר ובמוניטין של אחת השחקניות הטובות בדורה. המועמדות הראשונה שלה לאוסקר הייתה בגין תפקידה בסרטו הבלתי נשכח של מרטין סקורסזה, "נהג מונית". פוסטר הופיעה בכ- 40 סרטים שונים, ביניהם: "הטיסה", "החדר", "אנה והמלך", "נל" לצידו של ליאם ניסן עליו הייתה מועמדת לאוסקר, "מווריק", לצידו של מל גיבסון, "סומרסבי", לצידו של ריצ'רד גיר, "באגסי מלון" ו"איש קטן ושמו טייט".

כריסטופר פלאמר (ארתור קייס): נהנה מ 50 שנים של עשייה קולנועית והופעה על הבמות. השתתף ביותר מ- 100 סרטים. ביניהם: "צלילי המוסיקה" האגדי, "האיש שהיה למלך", "ווטרלו", "השותף השקט", "מלקולם איקס", "שנים עשר הקופים", "המקור" של הבמאי תומס מאן, "נפלאות התבונה" של הבמאי רון הווארד, "ניקולס ניקלבי", אלכסנדר", "אוצר לאומי". עכשיו ניתן לראותו על המסכים גם ב"סיריאנה" וב"העולם המופלא".

ווילם דפו (ג'ון דריוס): אחד מהשחקנים המוערכים ביותר. קצר שבחים על משחקו הבלתי נשכח ב"צילו של ערפד". בין הסרטים בהם שיחק: "הפצוע האנגלי", "פלאטון" של הבמאי אוליבר סטון עליו קיבל מועמדות לאוסקר, "הפיתוי האחרון של ישו", של הבמאי מרטין סקורסזה, "מיסיסיפי בוערת" של הבמאי אלן פרקר, "מנדרליי" של לארס פון טרייר, "הטייס", "עמוק במים" ו"ספיידרמן".

ספייק לי (במאי): תסריטאי, במאי, שחקן, מפיק, סופר ופילנטרופ שהגדיר מחדש את תפקידו של הטאלנט השחור בתעשיית הקולנוע. נחשב לבמאי האפריקני – אמריקני הבולט ביותר ולמורה של "איך לעשות לבד" סרטים עצמאיים. בין סרטיו: "השעה ה- 25", "מלכי הקומדיה", "קדחת הג'ונגל", "עשה את הדבר הנכון" (עליו היה מועמד לאוסקר על כתיבת התסריט), "נערה 6", "מלקולם איקס" (שהיה מועמד לשני אוסקרים).עוד בין סרטיו:
"Bamboozeled", "Get On the bus", "She's gotta have it", "Mo's better blues"

אין פרט בלתי חשוב. אין רמז שניתן לזרוק.

האיש שבפנים, סרטו של ספייק לי

ארה"ב- 2006
אורך הסרט: 128 דקות
בקולנוע מיום חמישי, 23.3.06

לאתר הסרט לחצו כאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by