בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המפיקים באים 

המפיקים באים

 
 
מיכל זמרני

"המפיקים" המצופה והסרט הזר הטוב ביותר. ביקורות וטריילרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המפיקים – המחזמר (The Producers: The Movie Musical)

מתוך הסרט "המפיקים"
 מתוך הסרט "המפיקים"   
קומדיה מוזיקלית. ארה"ב, 2005. בימוי: סוזאן סטרומן

השנה היא 1959. מקס ביאליסטוק (נתן ליין) היה פעם מלך ברודווי, והיום הוא מפיק כושל. ההצגה החדשה שלו, "מצחיקון", ירדה מהבמות לאחר ערב הבכורה, והוא חייב הרבה כסף למשקיעות שלו, נשים קשישות הבטוחות שהוא מאהבן. ואם זה לא מספיק, רואה חשבון נוירוטי בשם ליאו בלום (מתיו ברודריק) מגיע לעבור לו על הספרים. אבל אז פולט בלום, בהערת אגב, שבעזרת קצת חשבונאות יצירתית אפשר להרוויח הרבה יותר כסף מהצגה כושלת מאשר מלהיט. מקס ביאליסטוק נדלק, ומחליט להעלות בעזרתו של בלום מחזמר שייכשל בוודאות. לאחר חיפוש קדחתני הם מוצאים את "האביב של היטלר", מחזמר ניאו-נאצי קאמפי, שוכרים את הבמאי הגרוע ביותר בנמצא ושורה של שחקנים איומים – והמופע יוצאת לדרך. אלא שמשהו משתבש, והמחזמר הגרוע ביותר בעולם מתגלה כלהיט.

סרטו של מל ברוקס 'המפיקים' משנת 1968 היה להיט, וזיכה את כותבו בפרס האוסקר לתסריט הטוב ביותר. בעקבות הסרט עלה על בימות ברודווי המחזמר, שהפך גם הוא ללהיט, וגרף את פרס הטוני. סרטה הנוכחי של סוזאן סטורמן, סרט-מחזמר המבוסס על המחזמר שמבוסס על הסרט, היה מועמד לשלל פרסים בטקס גלובוס הזהב האחרון, ובהם פרס הסרט הטוב ביותר (קומדיה/סרט מוזיקלי). מבקרי הקולנוע בארה"ב העניקו לסרט 53% טריות וביקורות מעורבות. "אז כמה טוב הוא הסרט שמבוסס על המחזמר שמבוסס על הסרט" שואל המבקר של הוושינגטון פוסט, ועונה לעצמו: "טוב למדי". בניו יורק טיימס, לעומת זאת, סבורים ש"אומה תורמן כשבדית השואפת להיות שחקנית היא ניצוץ הגאונות היחיד בחיזיון הנוצץ, הרועש, האגרסיבי וחסר הטעם הזה". גם צופי הקולנוע לא יצאו מגדרם, והסרט הרוויח עד עתה, בשלושה חודשים של הקרנות, $19,398,532, ועדיין רחוק מלכסות את עלות הפקתו.

אתר הסרט
טריילר
 

מאהב קטן (Loverboy)

מתוך הסרט "מאהב קטן"
 מתוך הסרט "מאהב קטן"   
דרמה. ארה"ב, 2005. בימוי: קווין בייקון

סרטו הראשון של השחקן קווין בייקון כבמאי מעבד למסך את ספרה המצליח של ויקטוריה רדל, העוסק בחיי משפחה ובאהבה אובססיבית. הוריה של אמילי היו מאוהבים מכדי לכלול אותה בזוגיות שלהם, והיא נשארה מחוץ למעגל. כאישה בוגרת אמילי לא מחפשת בית או בעל, מה שהיא באמת רוצה זה ילד, והיא יוצאת למסע פרוע מגבר אחד למשנהו, עד שלילה אחד היא פוגשת סוכן נוסע, נכנסת להריון ויולדת בן. היא קוראת לו פול, אבל עבורה הוא תמיד יהיה המאהב הקטן. היא יוצרת עבורם עולם נפלא וקסום של ספרים, מוסיקה, משחקים רבי המצאה ומסירות חסרת גבולות. אבל מגיע היום בו הילד גדל ורוצה לצאת החוצה ולהכיר אנשים חדשים, ואמילי מוצאת את עצמה בפרשת דרכים כאשר היא מנסה לשמור על העולם הסגור שלהם. קירה סדג'וויק, אשתו בחיים של קווין בייקון, מגלמת את אמילי הבוגרת, ובתו סוזי בייקון את אמילי בילדותה. בנוסף, משחקים בסרט מאט דילון, סנדרה בולוק, מריסה טומיי, אוליבר פלאט ובייקון עצמו.
 

מטאדור (The Matador)

מתוך הסרט "מטאדור"
 מתוך הסרט "מטאדור"   
קומדיית פשע. ארה"ב, 2005. בימוי: ריצ'רד שפרד

ג'וליאן נובל (פירס ברוסנן), רוצח שכיר משועמם, פוגש יום אחד את דני רייט (גרג קיניר), סוכן מכירות נוסע. המפגש מוליד מערכת יחסים עמוקה ומוזרה, המעוררת את כל אחד מהצדדים במידה שהוא לא חשב שאפשרית. כאשר המתנקש חווה התמוטטות עצבים, מעסיקיו מוציאים עליו חוזה. היחיד שיכול לעזור לו הוא סוכן המכירות.

מבקרי הקולנוע בארה"ב העניקו לסרט 75% טריות וביקורות אוהדות. בשיקאגו טריביון מגדירים את הסרט כ"מצחיק ונוגע ללב". בשיקאגו סאן-טיימס מפרטים קצת יותר, וטוענים ש"הבמאי-תסריטאי ריצ'רד שפר מאזן בין הצד המקברי והסנטימנטלי של הסרט, ומבין שלמרות שהוא מכיל שאלות כגון 'האין אנשים מצליחים חיים תמיד עם דם על הידיים?', הנושא האמיתי שלו הוא חברות". בניו יורקר, לעומת זאת, סבורים ש"המטאדור נקרע בין הפאן הקומי לחקירה מוסרית, אבל לא ממש הולך עד הסוף מהדרכים". בקופות הכניס הסרט, שיצא בדצמבר, $12,534,183, סכום שמכסה בקושי את עלות הפקתו.

אתר הסרט
טריילר
 
 

צוצי (Tsotsi)

מתוך הסרט "צוצי"
 מתוך הסרט "צוצי"   
דרמת פשע. דרום אפריקה, 2005. בימוי: גאווין הוד

זוכה פרס האוסקר לסרט הזר בטקס האחרון מגיע אלינו היישר מדרום אפריקה. צוצי הוא גנגסטר צעיר, בן בלי שם, מנהיג כנופיי אלימה, המוצא את עצמו לפתע מטופל בתינוק, אותו גילה במכונית שאותה שדד באלימות. הוא מתחיל לטפל בילד, ולאט לאט נקשר אליו, ונחשף לצדדים הרכים יותר וצמאים לאהבה שלו עצמו. הסרט נבחר לפרס חביב הקהל בפסטיבל טורנטו, פסטיבל אדינבורו, פסטיבל דנבר ופסטיבל סנט לואיס.

מבקרי הקולנוע בארה"ב העניקו לו 77% טריות וביקורות אוהדות על פי רוב. "דרמה שקולה ורצינית אודות גאולה רוחנית, הממקמת קלישאות ישנות בשטח לא מוכר", מחמיאים בבוסטון גלוב. "יהיו החולשות שלו אשר יהיו, צוצי מכפר עליהן בהופעה המצויינת", אומרים בלוס אנג'לס טיימס, ובשיקאגו סאן טיימס מגדירים את הסרט כ"יצירה פשוטה, ועם זאת עמוקה". הסרט מציג בארה"ב מאז אמצע םפברואר, והכניס עד עתה סכום של $470,438 ב-30 תיאטראות.

אתר הסרט
טריילר
 

הישאר! (Stay)

מתוך הסרט "הישאר!"
 מתוך הסרט "הישאר!"   
דרמת מתח. ארה"ב, 2005. בימוי: מארק פורסטר

הפסיכיאטר סאם פוסטר (יואן מק'גרגור), נתקל יום אחד מטופל בשם הנרי לת'הם (ראיין גוסלינג), סטודנט מופרע לאמנות. הנרי, המושפע מצייר שהוא מעריץ שהתאבד ביום הולדתן ה-21, מודיע לסאם שהוא מתכוון להתאבד ביום שבת בחצות, בדיוק בזמן בו הוא עצמו יהפוך ל-21, בדומה לצייר שאותו הוא מעריץ. פוסטר, שהתמודד בעבר עם ניסיון ההתאבדות של חברתו לילה (נעמי ווטס), מנסה לאשפז את הנרי, אבל נכשל, ובעוד הוא מנסה להצילו, הוא מוצא את עצמו נגרר אל תוך האובססיה שלו.

סרטו החדש של במאי "למצוא את ארץ לעולם לא" ו"מונסטר בול" זכה ל-25% טריות ולביקורות צוננות למדי מטעם המבקרים שמעבר לים. "במותחן חסר ההומור של מארק פורסטר, ירידה מהפסים היא אירוע מרגש הנחשב למותרות", אומרים בויללג' וויס, ובסאן פרנסיסקו כרוניקל מגדירים את הסרט כ"חבילה יפה וריקה מבפנים". בשיקאגו סאן-טיימס, לעומת זאת, סבורים ש"כשהסרט נגמר, ואנחנו יודעים את כל מה שצריך לדעת, זה מעורר מחשבה". בקופות הסרט כשל, והכניס עד עתה, מאז יציאתו באוקטובר, $3,626,883 בלבד.

אתר הסרט
טריילר
 

קרוב לבית (Close to Home)

מתוך "קרוב לבית"
 מתוך "קרוב לבית"    
דרמה. ישראל, 2006. בימוי: וידי בילו, דליה הגר

מירית (נעמה שנדר), נערה מופנמת וצייתנית, וסמדר (סמדר סייר), נערה עצמאית ומרדנית, מגוייסות לשירות צבאי במג"ב, משובצות כזוג מתוך הנחה שאופיין המנוגד יביא לביצוע טוב של הפקודות והמטלות, ונשלחות לפטרל בירושלים למודת התלאות. תהליך ההתקרבות בין השתיים קשה, וכל אחת מהן עסוקה בעולמה הפרטי, הכולל התאהבויות, פרידות וחברויות. אך עם הזמן, על רקע פיגוע, כלא וכמעט לינץ, נוצר ביניהן קשר אישי. הסרט נכלל בבחירה הרשמית בפסטיבל ברלין 2006.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by