בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נ' כמו נטלי  

נ' כמו נטלי

 
 
אפרת אסקירה

בין סרטי השבוע: "ונדטה", ו"אינסטיקנט בסיסי 2". ביקורות וטריילרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חיים בין השורות (The Squid And The Whale)

מתוך הסרט "חיים בין השורות"
 מתוך הסרט "חיים בין השורות"    
ז'אנר: קומדיה/דרמה, מדינה: ארצות הברית, במאי: נוח באומבך

נוח באומבך, שותפו של ווס אנדרסון לכתיבת עמוק במים, כתב וביים דרמה קומית אוטוביוגרפית על ילדותו. בהתאם למסורת הקולנועית המקובלת לגבי משפחות ניו יורקיות בשנות ה-80, גם כאן מדובר בגרעין משפחתי אינטלקטואלי אך לא מתפקד. אבי המשפחה (ג'ף דניאלס) הוא סופר לשעבר שהפך למורה כשלא זכה להצלחה שלדעתו הגיעה לו. כשהאם (לורה ליני) מפתחת גם היא נטיות ספרותיות, המתח בין בני הזוג מתפרץ בסט רומנים מחוץ לנישואים. שני הילדים של בני הזוג מגיבים בהתנהגויות אקסצנטריות שאמורות להיות גם משעשעות.

המבקרים בארצות הברית אהבו את חיים בין השורות שזכה ל-95% טריות וציון של 8 מתוך 10 במדד העגבניות הרקובות. קנת' טוראן מהלוס אנג'לס טיימס סבור שהסרט "דק אבחנה, משוחק לעילא, וניחן ברגישות וכנות חדות שיגרמו לכם לצחוק כיוון שלא תוכלו לעמוד בבכי". ניקולס שאגר ממגזין סלאנט לא יכול שלא להשוות וטוען ש"סרטו של באומבך מחליף את הדיוק האירוני של ווס אנדרסון בהתעמתות בוטה יותר עם העולם הרגשי המוטרד והמבולבל של הדמויות". הסרט זכה למועמדויות ברוב פסטיבלי הקולנוע החשובים באמריקה, כולל מועמדות אחת לאוסקר על התסריט וזכייה בפרס הבימוי בפסטיבל סאנדנס. בקופות הסרט הצליח קצת פחות עם $7,372,734 בתום כ-25 שבועות. בשל התווית האיכותית והמעמד הכמעט סבריטאי של הבמאי, מדובר בסרט בעל פוטנציאל גבוה להפוך למרענן הרשמי של הפסח בקרב חובבי הקולנוע האמריקאי העצמאי.

טריילר
האתר הרשמי
 

אינסטינקט בסיסי 2 (Basic Instinct 2)

מתוך הסרט "אינסטיקנט בסיסי"
 מתוך הסרט "אינסטיקנט בסיסי"   
ז'אנר: מותחן, מדינה: ארצות הברית, במאי: מייקל קייטון ג'ונס

14 שנים אחרי אינסטינקט בסיסי, שרון סטון חוזרת לתפקיד קתרין טרמל, הפאם פטאל הרצחנית וחובבת דוקרני הקרח. העלילה שוב דלה, טרמל שוב מסתבכת עם החוק והפעם שואבת אל תוך עולמה את הפסיכיאטר שנשלח לאבחן אותה. במסע קידום הסרט סטון זרקה כל מיני טיזרים לאוויר וטענה שהסרט יצא חושני לאללה ושאפילו מספר סצינות נשארו על רצפת חדר העריכה כיוון שהיו חושניות מידי. קצת עצוב. בכל מקרה צפו לסצינות ערום, אבל הפעם מצד בחורה בת 48.

מייקל קייטון ג'ונס, שאחראי על סדרת סרטים שנעה על גבול הרע עד הגרוע במיוחד, מביים את הסרט, כך שגם בגזרה זו אין למה לצפות. מעט המבקרים שהספיקו לראות את הסרט שנאו אותו ונתנו לו 17% טריות, שזה מאוד לא טרי וגם ציון של 3.3 מתוך 10. "זה הולך להיזכר לא רק כאחד ההמשכונים הגרועים בהיסטוריה אלא גם כאחד הסרטים הגרועים בכל הזמים", מעריך קלינט מוריס ממובי הול ורק ויקטוריה אלכסנדר מהאתר פילמס אין רוויו הצליחה להודות ש"אוקיי, זה ממש גרוע. אבל חיבבתי את זה". אינסטינקט בסיסי יצא לאקרנים בארצות הברית רק מחר, כך שאת מידת הכישלון המסחרי נדע רק בתחילת השבוע הבא.

הטריילר
האתר הרשמי
 

אין כמו בבית (Failure to Launch)

מתוך הסרט "אין כמו בבית"
 מתוך הסרט "אין כמו בבית"   
ז'אנר: קומדיה רומנטית, מדינה: ארצות הברית, במאי: טום דיי

מת'יו מקונוהיי הוא טריפ, סוחר אניות וחובב ספורט אתגרי בן 35 שעדיין גר עם ההורים. שרה ג'סיקה פרקר היא פאולה, הבחורה שההורים של טריפ שוכרים כדי לגרום לו להתאהב בה ובעזרת האהבה לפרוש כנפיים ולעוף מהבית לדירה משלו. כמובן שהתכניות משתבשות. פאולה מגלה שטריפ הופך עבורה ליותר מסתם השלמת הכנסה ואחרי עוד כמה פיתולים עלילתיים יש גם סוף טוב ורומנטי. הקאסט מצטיין בשחקני משנה מוצלחים כקת'י בייטס המגלמת את אמו של מקונוהיי ובזואי דשנל המגלמת את חברתה הטובה של ג'סיקה פרקר.

אין כמו בבית הוא הקומדיה הרומנטית המצליחה של השנה שבתום שבועיים של הקרנות מסחריות החזיר את עלות הפקתו והכניס $64,266,235. המבקרים אמנם לא התאהבו והעניקו לסרט 28% טריות וציון של 4.9 מתוך 10. לפי כריס היואיט מסנט פול פיוניר פרס, "ישנן כל כך הרבה הסחות דעת באין כמו בבית, עד שנראה שהסרט משתעמם מהסיפור של עצמו", ואילו סטפן האנטר מהוושינגטון פוסט סלחני יותר וכותב ש"לכל דמות ניתנו מספיק מוזרויות כדי להפוך את הסרט למהנה ומרומם".

טריילר
אתר רשמי
 
 

ונדטה (V for Vendetta)

מתוך הסרט "ונדטה"
 מתוך הסרט "ונדטה"   
ז'אנר: מותחן אקשן פנטזיה, מדינה: ארצות הברית, במאי: ג'יימס מקטיג

התקופה היא העתיד הלא רחוק, המקום הוא בריטניה והמציאות - אלטרנטיבית. אחרי מלחמה גרעינית ומגיפות ביולוגיות, עלה בבריטניה משטר פשיסטי ומדכא. V עוטה המסכה (הוגו וויבינג, אייג'נט סמית' מהמטריקס) הוא לוחם צדק/טרוריסט הנאבק בשלטון, נטלי פורטמן היא איווי, בת טיפוחיו ויחד הם מפוצצים את בנייני הפרלמנט ופועלים להחזרת חופש המחשבה והפעולה בעולם ששכח את המושגים הללו. ונדטה הוא עיבוד נאמן פחות או יותר לרומן הגרפי הקאלטי V for Vendetta שחיכה שנים לעיבוד קולנועי. את התסריט לסרט כתבו יוצרי המטריקס, האחים וושבסקי שהפקידו את הבימוי בידי עוזר הבמאי הקבוע שלהם ג'יימס מקטיג.

במדד העגבניות הרקובות ונדטה קיבל 76% טריות וציון של 6.9 מתוך 10, ההולמים את האופי הנישתי של הסרט. בכל זאת, פנטזיה פילוסופית ומדכאת שמבוססת על קומיקס משנות ה-80. מתיו טרנט מוויו לונדון חשב שהסרט "הוא מותחן משוחק היטב, מהנה ומעוצב בחכמה שבאמת נותן לך משהו לחשוב עליו בזמן שאתה צופה בדברים מתפוצצים". שון ברנס מפילדלפיה וויקלי החמיא פחות "האחים וושבסקי כותבים באותו סגנון קשקשני וחסר הומור כפי שעשו בסדרת המטריקס. חשבו על מועדון קרב, רק בלי האירוניה". בקופות ונדטה הכניס $47,292,260 בתום כשבועיים של הפצה, שהם קצת פחות מ-54 מיליון הדולר שעלתה הפקתו.

טריילר
אתר רשמי
 

המסור 2 (Saw 2)

מתוך "המסור 2"
 מתוך "המסור 2"   
ז'אנר: אימה, מדינה: ארצות הברית, במאי: דארן לין בוסמן

המסור חוזר, והפעם כולא שמונה אנשים בבית זוועות עם סיכוי קלוש להיחלץ. למה? כי הוא משחק משחקי עינוי פסיכולוגי עם אביו של אחד מהנערים הכלואים, השוטר האמיץ דוני וולברג, לשעבר ניו קידס און דה בלוק. ההמשכון לסרט האימה המצליח מ-2004 צפוי להיות אלים יותר, מפחיד יותר ומדמם יותר, כי ככה נראים המשכונים של סרטי אימה שרוצים להצליח יותר מהסרט המקורי. המסור 2 הצליח במשימה שהציב לעצמו כשעלה למפיקים רק 4 מיליון דולר והכניס בקופות $87,039,965 ב-10 שבועות.

במדד העגבניות הרקובות המסור 2 קיבל 35% טריות וציון של 4.6 מתוך 10. ג'ורג'י קישלינג מאנטרטיינמנט וויקלי מחמיא בערבון מוגבל "התחרות צמודה, אבל המסור 2 הוא B movie טוב רק במעט יותר מהמסור". ראיין דבלין ממגזין פרמייר מסכם עם " המסור 2 נראה כמו פרק באפקט הפחד או האח הגדול, עם במאי זוועות בראשו ואם זה לא נראה לכם כסיבה להתרחק מהסרט המגוחך הזה, ובכן, הרגישו חופשיים להתענג על הטעם המפוקפק שלכם".

טריילר
אתר רשמי
 

יש לה ביצים (She's The Man)

מתוך הסרט "יש לה ביצים"
 מתוך הסרט "יש לה ביצים"   
ז'אנר: קומדיה רומטית, מדינה: ארצות הברית, במאי: אנדי פיקמן

היה רגע אחד בהיסטוריה של סרטי בנות העשרה, אחרי עידן ג'וליה סטיילס ומעט בצמוד למנדי מור, שבו לא היה ברור איזו כוכבת תפרוץ ילדים תצליח יותר, אמנדה ביינס או הילארי דאף. הרגע הזה עבר ואמנדה ביינס נותרה לאסוף את פירורי התסריטים שהילארי דאף השאירה מאחוריה. יש לה ביצים הוא סרט שאריות שכזה, שדאף הייתה עושה אם לא היה לה תור אצל המומחה להפרעות אכילה באותו היום. ביינס מגלמת את הנערה ויולה שרוצה לשק כדורגל ולכן מתחזה לבחור, סבסטיאן. אוליביה, הנערה המקובלת בשכבה מתאהבת בויולה/סבסטיאן, שמאוהבת בדיוק שמאוהב באוליביה. במקור קראו לסיפור הלילה ה-12 של התסריטאי הנודע וויליאם שייקספיר.

המבקרים היו חלוקים בדעותיהם לגבי הסרט החדש ונתנו לו 48% טריות וציון של 5.3 מתוך 10. באמצע כזה. רובם הסכימו שהסיפור לא עובד ולגבי אמנדה ביינס הדעות התחלקו בין תואמי רוג'ר איברט ש"מצא את ביינס מלבבת", ובין המחמירים כמו אואן גלייברמן מאנדרטיינמנט וויקלי שהכריז ש"ביינס, עם לחיי הסנאי שלה ועיניה הבוהות נראית יותר כמו גירסה מוזרה של איזה מין שלישי". בקופות הסרט הכניס $21,284,978 בתום כשבועיים ובכך כיסה פלוס את עלות הפקתו, כך שביינס, גם אם היא לא הילארי דאף, כנראה שלא תצא לנו מהקולנוע בעתיד הקרוב.

טריילר
אתר רשמי
 

קליק (Imagine Me & You)

מתוך הסרט "קליק"
 מתוך הסרט "קליק"   
ז'אנר: קומדיה רומנטית, מדינה: ארה"ב/בריטניה, במאי: אול פרקר

האק ורייצ'ל מתחתנים. לוס, הבחורה של הפרחים מהחתונה מתחילה לצאת עם קופר, חבר של האק. הארבעה הופכים לחברים קרובים אבל אז ניצת קשר האהבה האמיתי של הקומדיה הרומנטית הזו, ביו שתי הבנות. אול פרקר בטח חשב שהוא הביא אותה בטוויסט מטורף. רייצ'ל ולוס מתאהבות וצריכות להתגבר על כל מיני קשיים, כמו בני הזוג שלהם והעובדה שהן פתאום לסביות אבל גם כאן הנתיב העלילתי סטנדרטי ואחרי כמה פיתולים עלילתיים מגיע הסוף הטוב והרומנטי. את צוות השחקנים מובילה פייפר פרבאו האמריקאית (12 במחיר 1), זוגתה היא לנה הדי הבריטית (האחים גרים) ובעלה הוא מת'יו גוד הבריטי (חופשייה לאהבה).

זה לא ממש לעניין לדבר על הצלחה קופתית בארצות הברית כשמקור הסרט המדובר בבריטניה. אחרי 8 שבועות בארצות הברית, קליק הכניס רק $672,243, אולי זה קצת ואולי זה בגלל התוכן הלא רגיל, אבל מצד שני גם יכול להיות שעלות ההפקה שלו הייתה 2 פאונד וחצי כמרבית הסרטים הבריטיים דלי התקציב, ואז יכול להיות שנרשם כאן סוף טוב גם ברמת ההפקה. המבקרים לא נפלו מהסרט ונתנו לו 30% טריות עם ציון של 4.8 מתוך 10. קן פוקס מטי.וי. גייד התרגש מהמסר של "הקומדיה הרומנטית המתוקה-מרירה של פרקר שמתמודדת עם נושא רציני ברגישות וכבוד". אליסון בנדיקט מהשיקאגו טריביון הייתה עוקצנית מעט יותר ופסקה ש"יכול להיות שמתרחש משהו מתקדם כשסיפור אהבה לסבי הופך לנוראי ודביק כמו רוב הסיפורים הסטרייטיים הדומים לו".

טריילר
האתר הרשמי
 

שמונה מתחת לאפס (Eight Below)

מתוך "שמונה מתחת לאפס"
 מתוך "שמונה מתחת לאפס"    
ז'אנר: דרמת הרפתקאות, מדינה: ארצות הברית, במאי: פרנק מרשל

פול ווקר ("מהיר ועצבני") עובד באנטארטיקה יחד עם ג'ייסון ביגס ("אמריקן פאי") ו-8 כלבי המזחלת שלהם. המסע אליו הם יוצאים משתבש בעקבות סופת שלגים קשה. צוות החילוץ יכול לסייע רק לבני האדם שבחבורה ולכן ווקר נאלץ להשאיר את הכלבים שלו בסופה, בתקווה שיוכל לשוב במהרה ולחלץ גם אותם. מכאן והלאה זהו סרט על כלבים ועל נסיונותיהם להישאר בחיים ולהישאר נאמנים זה לזה. הבמאי פרנק מרשל דווקא מתמחה בסרטי חיות (קונגו) והישרדות בקרח (לחיות), כך שסביר ששמונה מתחת לאפס יהיה בידור אפקטיבי בסגנון דיסני לכל המשפחה.

שמונה מתחת לאפס הכניס סכום נאה של $77,674,547 אחרי כ-6 שבועות וזכה ל-72% טריות ולציון של 6.6 במדד העגבניות הרקובות. המבקרים התאהבו בחיות, וקיט בוואן מהוליווד.קום רצה אחרי הצפייה "לחבק את הכלבלב הקרוב לליבו ולהבטיח לו שלעולם לא ישאיר אותו נטוש בערבות הקרח". ניק רוג'רס מהסטייט ג'ורנל רג'יסטר חתם ב"סיפור הישרדות שובה, עם צילום מרשים, תחושת סכנה ארקטית והחזיקו חזק, עבודה יפה של פול ווקר".

טריילר
האתר הרשמי
 

קרוסלת הקסמים (The Magic Roundabout)

מתוך "קרוסלת הקסמים"
 מתוך "קרוסלת הקסמים"   
ז'אנר: אנימציה/ילדים, מדינה: צרפת/בריטניה במאים: דייב בורת'וויק , ז'אן דובאל , פרנק פאסינגהם

קרוסלת הקסמים הרוסה, המכשף הרשע מסתובב חופשי וחורף תמידי מאיים על הארץ הקסומה נמצאת. ארבעה חברים: שבלול, פרה, ארנב וכלב יוצאים למשימת הצלת העולם וכליאת המכשף הרשע. סרט האנימציה הוא עיבוד לסדרת טלוויזיה משנות השישים והוא עולה לקולנוע בארץ באנגלית וכן בדיבוב לעברית. את הקולות לגירסה באנגלית תורמים בין היתר קיילי מינו, רובי וויליאמס, איאן מק'קלן וג'ים ברודבנד.

טריילר
אתר רשמי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by