בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיסטר די.ג'יי 

מיסטר די.ג'יי

 
 
אמיר עמרמי

"עולם הזוהר הוא בשבילי הדבר הכי נבוב שיכול להיות" אומר ליאור מילר, פעם דוגמן מלך הביצה. היום הוא יוצר מוסיקה, מככב בסרטים, מצר על הסגידה לטייסטו ומהלל את מטרופולין. הקאמבק בפתח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"לא מוכן להיות חלק מהמשחק" (צילום: רפי עגיב)
 "לא מוכן להיות חלק מהמשחק" (צילום: רפי עגיב)   
בחול המועד פסח מעלה ליאור מילר (או בשם הבמה הנוכחי - די.ג'יי ליאור מילר) סט במסגרת פסטיבל "אקספיריינס" שיתקיים במעיינות חוגה. מילר נמצא בביצה התרבותית כבר למעלה מעשר שנים, החל מקריירת דוגמנות ועד לקריירת משחק ומוסיקה שמלווה אותו עד היום. כל קיומו המקצועי עומד על טהרת האמנות, ואם תנסו לפנות אליו ברבדים אישיים קרוב לוודאי שתקבלו יחס מנמנם חסר שיתוף פעולה.

מילר מאס כבר מזמן ברכילות הצהובה, בהתעסקות הבלתי פוסקת במערכת היחסים עם אשתו לשעבר יעל אבקסיס, ובכל דבר אחר שהוא לא מוצא אותו כענייני. בימים אלה הוא עובד על שני שירים חדשים, טקסטואליים לחלוטין, שהוא עתיד להוציא במהלך החורף הבא.

כשמילר בן ה- 34 נחשף לראשונה לקהל הרחב, רבות מנשות הממלכה הציונית כמהו להיות פיסת בד ממעילו. כיום, כמעט עשר שנים אחרי אותה פרסומת ידועה, הוא מתעסק במשחק ובמוסיקה. מה שנשאר מעולם הדוגמנות הוא הפנים היפות שלו. לפני חודש ימים חזר לגור באזור המרכז, אחרי תקופה ארוכה שסלד מהסצנה המקומית וביקש לשים את ראשו במקום אחר. "אני יודע שאני חוזר לבלאגן" מספר מילר, "אבל אני מגיע אליו ממקום אחר. אני בנאדם אחר ממה שהייתי. אנחנו משתדלים להשתדרג, אתה יודע".

בתקופה האחרונה הוא השתתף בסרט קולנוע חדש של חיים בוזגלו שייצא בקרוב. כמו כן, כיכב בסרט החדש של איתי לב "חמש דקות בהליכה" לצידו של עומר ברנע, סרט דל תקציב שצולם בשבוע אחד. "זה היה פשוט מדהים. תענוג לראות איך בנאדם בא עם חלום ותקציב זעום ועשה עבודה מדהימה" הוא מספר. בנוסף שיחק מילר בשנה שעברה בסדרה "כתב פלילי" ששודרה בערוץ הראשון.

ההתעסקות המוסיקלית שלו החלה כמעט לפני שש שנים עת התחיל לדג'ה במועדונים השונים, אולם "הכל התחיל עוד הרבה לפני, וזה מגיע מאהבה מאוד גדולה למוסיקה שתמיד הייתה שם".

זאת הייתה אהבה פאסיבית בעיקר?
"משהו כזה. לא עשיתי עם זה כלום כי לא האמנתי שאני יכול לעשות משהו. זה לא שאני לא יכול לנגן, אלא כנראה שאני עצלן מדי. מה שכן, הכרתי אנשים שיודעים להתעסק עם כלים ונגנים ממש טובים. ישבתי איתם, אמרתי מה שאני רוצה, גם מבחינת אקורדים ומקצבים ועשינו מוסיקה ביחד. אחר כך הגיעו כל תוכנות המחשבות כמו Q-Base ואחרות, והתחלתי לשבת בבית ולעבוד איתם".

בחול המועד פסח, כאמור, הוא מעלה די. ג'יי סט עם הרכב בשם פרייבט טייסט (Private Taste) ש"היה מיועד בעיקר לסצנת מועדונים. זה הצליח לנו מאוד יפה ועלינו על משהו חזק. זה גם מאוד מייצג את הקו המוסיקלי שלי בתחום, שנע בין אלקטרו האוס וגרוב האוס שכזה".

ולא תהיה איזו סנונית מהשירים החדשים?
"לא. זה פשוט לא מתאים. הטמפו של השירים שלי הוא לאט יותר. הייתי שמח לומר שזה משהו בין Zero 7 ל- Air, אבל הלוואי שיכולתי להוציא סאונד כמו שלהם, המנוולים האלה (צוחק)".

מה בעניין מוסיקת רוק?
"תראה, זה לא שאני לא אוהב רוק. אבל גם הרוק הבריטי שיש היום, לדוגמא, מביא איתו נגיעות של מוסיקה אלקטרונית. אני לא מבטל את זה".

תאמינו או לא, בכל מה שקשור ליצירה שלו מילר מתעטף במעטה של חוסר ביטחון. בימים אלה הוא עובד על שני שירים חדשים, אחד בשם "לדשדש בדשא" שהלחין למילותיה של מיכל שפירא, ואת השיר השני "אין לי מה לומר לך" תשיר זמרת בשם שרון שמשי, כשמילר אחראי על כל העיבודים.

אתה גם מתכוון לתת את כוחך בטקסטים?
"יש כמה שירים שכתבתי אבל יש לי בעיה של חוסר ביטחון. זה אחרת לכתוב טקסט לבין להקריא משהו שמישהו אחר כתב. זה כמו שיש הבדלים בין להיות דוגמן למוסיקאי. זה משהו אחר לגמרי. יש למשל עוד שיר שאני כתבתי, ואברהם (טל - א.ע) מ'שוטי הנבואה' הלחין אותו".
 
Lior Is A D.J (צילום: יח"צ)
 Lior Is A D.J (צילום: יח"צ)   
חרף ההצהרות על החורף הבא, מילר מעיד כי שום דבר לא ייצא עד שהוא יחליט שהכל טוב מספיק. הוא מאוד קנאי לעשייה שלו וכל נושא החשיפה עדיין טעון אצלו. מן הסתם, ההוצאה של שירים חדשים תלווה בבאזז ולמרות הסלידה שלו מכל העניין, מילר כבר למד לחיות עם זה "אל תיעלב או משהו, אבל אני כבר למדתי להתמודד איתכם, העיתונאים. למדתי לצבור שעות טיסה בעניין, חלקן טובות וחלקן מיותרות".

ואתה מוכן נפשית להתעסקות שתהיה סביב החזרה שלך לעולם הזוהר?
"להתעסק עם די ג'יי זה משהו אחד, וזה משהו אחר כשאתה מוציא חומרים משלך. עדיין שניהם מתעסקים במוסיקה שאני מאוד אוהב אותה. המונח הזה 'עולם הזוהר', הוא בשבילי הדבר הכי נבוב שיכול להיות. למרות שכאילו אני מגיע משם וכבר הייתי בביצה הזאת, יש עדיין את האנשים שמסתכלים על זה מבחוץ וכל מיני ברברנים שמתעסקים בדברים שלא שלהם".

זה חלק מהמשחק, לא?
"תראה, אני חזרתי למרכז לפני חודש. המזל שלי זה שאני גר בשכונה אבל יש לי בית מבודד עם חומות וקצת ירוק סביבי. זה לא משהו שאני לא מכיר. אני חי את זה כבר עשר שנים פחות או יותר. אני מכיר את כל העניינים. הייתי בכל מקום וראיתי הכל".

אנשים אוהבים לדעת על גיבורי הטלוויזיה שלהם כי זה מקרב אותם ונותן להם להרגיש נורמליים.
"ולא רק שאני רגיל, אלא גם מתרגש. תשמע, זו שיחה פילוסופית למקום אחר, על זה שאנשים שמחים בצרות של אחרים ואיך זה נותן להם להרגיש נורמלי. אני לא אוהב את זה שמתעסקים בחיים של אחרים. באיזשהו מקום, מישהו כנראה קבע את המחיר כשאתה מתעסק בטלוויזיה. יש כל מיני כותבי תעריפים שמחליטים על המחיר. אני לא מוכן לשלם מחיר שאף אחד לא שאל אותי אם אני מוכן לשלם. בגלל זה מאוד קשה לי בתעשייה הזאת. אני מאוד שומר על עצמי".

אתה גם אבא לילד קטן, וגם עליו אתה צריך לשמור כל הזמן.
"זה אוי ואבוי למי שמתעסק איתי. אני לא מוכן להיות חלק מהמשחק".

אז מילר אינו מוכן להיות חלק מהמשחק ופשוט רוצה לחלוק את המוסיקה שלו עם אותם אלה שיטו את האוזן, אך גם יבואו ממקום נקי. "הביקורות לא מעניינות אותי" הוא מצהיר, "אני אשמח אם אנשים יתחברו ואם לא, אז לא קרה שום דבר. אני מנסה להוציא משהו שלי שאני מאמין בו. אם זה סרט או שיר או סט ב'אקספיריינס'. אתה יודע, זה תמיד נראה קל מדי כשמישהו מתקלט. אבל להיות תקליטן טוב זה סוג של אמנות. זה לא סתם לבחור טרקים וזהו. אני לא יודע כמה אתה בקיא בחיי הלילה, אבל היום רוב הדי.ג'ייז שבאים לנגן, באים כדי לתת מוסיקה שהקהל יאהב ואם טייסטו הוא הכי טוב בעולם אז יש פה בעיה. באמת. יש פה בעיה מאוד גדולה. זאת מוסיקה רדודה, משעממת ומהירה מדי. אני גם כל הזמן מרגיש שהוא מזויף ושאין בו עומק".

פנית לחברת תקליטים עם החומרים?
"עוד לא הצגתי לאף אחד, אבל אני חושב שאם אני אפנה לחברה אני אלך לכיוון של 'התו השמיני' כי יש להם ראש פתוח. אין לי משהו נגד חברות התקליטים הגדולות אבל תן להם למכור מסות. כך למשל את הפרויקט של מטרופולין - זה הדבר הכי טוב ששמעתי. נכון שהוא מכיל דברים שיש עליהם מחלוקת, אבל ההפקה המוסיקלית מעולה, העיבודים ברמה מאוד גבוהה ואני אוהב אותו. יש זמרות טובות, עריכה נכונה, הגשה נכונה, הכל".

"אבל חוץ מזה, אתה פותח תחנות רדיו אחרות ואני גם עוקב אחרי ערוץ המוסיקה, אתה רואה מי נמצא בראש המצעדים. זה עצוב. אין בעיה, תמיד אפשר לדפוק להיט בשלוש דקות ולהביא מישהי בלונדינית עם קוצים, סטרפלס וחוטיני. אבל לא לשם אני מכוון. אני רוצה משהו אחר".

די.ג'יי ליאור מילר יופיע בפסטיבל Experience בחול המועד פסח במעיינות החוגה, בתאריכים 16-18 לאפריל
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by