בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לסבו-שיק 

לסבו-שיק

 
 
לילך וולך

על פי "ישנן בנות", ניתן להבין כי לסביוּת היא לרוב גחמה אופנתית. לילך וולך חושבת שעם קצת פחות ליפגלוס וזגזוגים בין המינים, הסדרה היתה מצליחה לממש את כוונותיה הטובות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום: יח"צ
 צילום: יח"צ   
ישנן סדרות שאתה רוצה לאהוב, באמת. מנסה, משתדל, מחליק פינות, מודע לכוונות הטובות. ממלמל לעצמך שהשלם גדול מכלל חלקיו, ושאולי לא מוכרחים תמיד לשאוף דווקא להרמוניה מושלמת.

"ישנן בנות" היא כזו. היא עמוסת כוונות טובות וייצוגיות, פעילה נלהבת להראות שהנשים הלסביות אינן כולן מיקשה אחת. למעשה, "ישנן בנות" כל כך מעוניינת להרחיק את ההעדפה המינית שלהן מדיעות חשוכות על לסביות כעל גבריות במפגיע, פמיניסטיות זועמות, שונאות גברים ואגרסיביות, שהיא הפכה את כל המשתתפות לכאלו שנראות כאילו יצאו ממגזין אופנה של מרתה סטיוארט.

בעונה החדשה, טינה ובת' ממשיכות לנסות להחיות את חיי הזוגיות הכושלים שלהן ולאמץ חוקית את התינוקת של טינה. שיין וכרמן בזוגיות מושלמת, למרות שכרמן לא יצאה מהארון לגמרי. אליס מתחרפנת מהתרופות הפסיכיאטריות שלה ומטרידה באובססיביות את דיינה שנמצאת בגן עדן עם הקונדיטורית שלה. וג'ני, כרגיל, נושאת על כתפיה הזעירות את קשיי כל עולם הלסביות ועוד כמה קשיים קוסמיים שנסתפחו אליו.

לקח הרבה מאוד זמן, בצורה בלתי נסבלת ממש, עד שנכנסו ייצוגים לסביים לטלוויזיה. כמו בהרבה מאוד דברים, מהפכה גברית נעשתה קודם לכן ודמויות של הומוסקסואליים נכנסו כבר בטלוויזיה של תחילת שנות השמונים. אמנם הן היו דמויות נלעגות בדרך כלל, או חד-מימדיות, אבל לפחות לכל אחד בבית, היתה איזושהי תפיסה על האפשרות שיש דבר כזה.

להביא את מושג הנשים שמעדיפות את בנות מינן על פני גברים, כבר היה קשה הרבה יותר. צריך לקחת בחשבון שהבעיטה שנתנו בתפיסת הנשיות ומהי אמורה להיות, היתה הרבה יותר כואבת לחברה. אישה, למקרה שלא הייתם איתנו עד כה, אמורה לשאת תינוקות ברחמה, וכל אחד יודע שבתחום הזה, ממינוס ועוד מינוס לא יוצא פלוס. וכך, האישה הלסבית הפכה להיות סמל לדבר לא מתפקד, גם מבחינה חברתית וגם מבחינה פונקציונאלית - כלי ריק. לפיכך, יחד עם עוד כמה סיבות שנוגעות לשמרנות ולצרות אופקים, מקומו של הייצוג הלסבי היה חסר, ממש עד לא מזמן.

לכן, חשוב מאוד שיש סדרה כמו "ישנן בנות" כדי שתטאטא את החשיכה המטופשת והפחדנית מכל דבר שיש בו איום על הנורמטיבי לכאורה. חשוב שיהיו ייצוגים של נשים לסביות יפות ומצליחניות שחיות חיים מלאים ושלמים, ויהיה להן מספיק כסף כדי לנפוש בהמפטונס ולקנות מכוניות יפות ואם הן ירצו, הן יתחתנו זו עם זו, או יאמצו ילדים. וכל החופש הזה, כנראה חייב להגיע קודם כל דרך המסך הקטן, עד שגם אחרון הרד-נקס יתפוס את האפשרות הזו.

אבל בסדרה שמתיימרת שלהיות אותנטית ולשרש דימויים מגוונים ואפשריים, היה כדאי שבאמת יהיו מגוון דמויות שונות שרוצות דברים שונים. את כל אחת מהדמויות ב"ישנן בנות" אפשר להגדיר במילה או שתיים בלבד. הן רובן נוירוטיות, נוחות לערעור, נראות באופן מתמיד על סף התפרצות ומאוד מתחנפות לאיזו תפיסה כל-אמריקנית - רק אצל חלקן, הזהות הלסבית היא שלמה במידה כזו שהן אינן מזגזגות. ולא שאין דו-מיניות גם בעולם הלסביות, אבל אם באופן הזה אתה בוחר להציג את רוב הדמויות שלך, זה יוצר אמירה בעייתית באשר לתפיסה שלסביות היא סוג של שיגעון אופנתי חולף, ושאפשר, עם מספיק אלכוהול, לפתות כל לסבית לחזור למגרש הסטרייטי.

כדי ש"ישנן בנות" תוכל להיות יותר מסדרת קש על לסביות, היא מוכרחה להפסיק להעמיד פנים שהיא סוג של פורנו רך עם שאיפות רפובליקניות, ולנסות לגעת באופן קצת יותר קרוב לקרקע, קצת פחות מצועצע ומתוקן ליפגלוס.

התוכנית משודרת בימי שישי בשעות 00:16 ו-03:18, ובימי רביעי בשעות 22:30 ו-00:52 בערוץ יס פלוס

בקטנה
* בצפייה חוזרת בילד מרקו מ"הלב", קצת מטריד לגלות שהזאטוט היה מאני-דפרסיבי משהו. ולחשוב שדור שלם גדל על ברכיו הלא יציבות...
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by