בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קחו ריטלין  

קחו ריטלין

 
 
לילך וולך

הזהרה: צפייה ממושכת בערוץ הילדים עלולה להפוך אתכם לגוש היפראקטיבי, צווחן ומעצבן. לילך וולך חוזרת בזמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש גדול, גוף קטן. בראץ (יח"צ)
 ראש גדול, גוף קטן. בראץ (יח"צ)   
החופש הגדול מתקרב בצעדי חמסין גדולים ודביקים, אי אפשר יהיה לעלות על אוטובוסים מבלי להתיישב על ארטיק נמס או ערמת חול. וכל המדינה מעל לגיל 18 תתפלל כאחת שיגיע כבר ראש השנה ואיתו חידוש חוק הלימודים. אך בינתיים – גם אם ההורים ישלמו הון תועפות מופרז לקייטנות הכי יצירתיות, יוקרתיות, מקוריות ומעייפות, עדיין הבייביסיטרית הכי נמרצת של הילדים שלכם, תהיה כמו תמיד, זו שאינה מתעייפת לעולם – הטלויזיה.

אז מה בעצם קורה מתחת לאף שלנו, בערוץ הילדים, ומה נתחב אל בין האוזניים הזעירות ואחר כך נצרח בראש חוצות באמצע הסופרמקרט? קודם, יש להתחיל באמירה החד משמעית – בערוץ הילדים לא מאמינים בדיבור, בלחישה, בזמזום, או אפילו בצווחה מרוסנת. אך ורק צרחות רמות ומצרידות. מהרגע בו תפקירו נפשכם בפני קטעי הרצף, המנחים ורוב סרטי המדובבים, תזכו בעיקר לאותו אפקט של ישיבה ליד הרמקולים במועדון הבי –מטאל. נשאר להסיק מזה אחר כך שילדים אינם צורחים רק כי הם מפלצות זעירות שנועדו להוציא מבוגרים תשושים משלוותם, אלא פשוט כי אינם שומעים שום דבר מאז שהושיבו אותם מול הטלויזיה להיפנוזה היומית.

באולפן ערוץ הילדים, תתפלאו, מנחים מנחים שלאו דוקא סובלים ילדים, ומתייחסים לעבודתם כמעין לימבו שנועד בסופו של דבר אם יכפרו על חטאיהם ויבדרו זאטוטים משך כמה שנים, להביא אותם אל מעוז הערוץ 2. כל זה היה בסדר, אם הם היו מצליחים להסתיר את שאט הנפש שלהם מילדים, רובם, חוץ מאלו שכבר נמחקה להם סופית האישיות, אינם מסוגלים לכך. אם להתייחס רק לאחת הדוגמאות, מיקי גבע, צועק בפניהם של הילדים, מבדר את עצמו בלהקניט אותם, ומשאיר אותם המומים ונבוכים כשאינו מצליח לזכור את שמם או מלגלג על האופן בו הם מדברים. אגב, אם תהיתם איפה המלאכים שלכם למדו שזה מצחיק ומקובל להטריד אנשים בטלפון, הגעתם אל המקור החינוכי.

אך מלבד אלו, יותר מאי פעם, משקיע ערוץ הילדים בסדרות מקור המותאמות לילדים, חלקן כבר ותיקות יותר אך עדיין אפקטיביות, כמו "הפיג'מות" המבדרת לעילא שמצליחה ללכת על קו תפר מדוייק של להיות מצחיקה ושנונה מבלי לבזות, להתנמך או להרגיז כל צופה מבוגר שנקלע לסביבה.

שתי הזכייניות "הוט" מול "יס" יצרו סדרות מקור מותאמות לילדים ונוער עם אוריינטציה חינוכית/לימודית שמצליחה להחליק בגרון בלי לגרום ליותר מדי כחכוחים וממצבות מודלים לחיקוי הרבה יותר מעניינים ולבושים מרוב המודלים הקיימים – "השמיניה" ו"ראש גדול". שתי הסדרות לא יגרמו לכם ליותר מדי רגשות אשם כשתאשפזו את בני טיפוחיכם אל מולן, ובסוף בתור בונוס הם עוד יוכלו לשתף אתכם במשהו מן הטבלה המחזורית.

אל מול תוכניות המקור הסבירות ומעלה, מפציץ כמובן הערוץ באלפי זוועות צבעוניות ורוטטות תמידית שיכולות לגרום לילד הכי רגוע להתנהג כבהרעלת קפאין. מומלץ להימנע בכל מחיר מה"בראץ" האיומות – הנפשת בובות גועליות, עצומות ראש, עינים ושפתיים, עם שאיפות מורכבות כמו נסיעה בלימוזינה סגולה. מצד שני, יכול להיות שהשבב כבר מושתל כל כך עמוק, שאף ילד לא יתן לכם לכבות את הטלויזיה. שיהיה קל, וכמו שאותה ילדת שנות השמונים של הטלויזיה החינוכית היתה אומרת – שנעבור את הקיץ בשלום!

בקטנה
*כמה מרענן שיש עדיין פרסום שלא מסתמך רק על קוי מחשוף גמישים וירכי פלדה משתקשקות "פריגת צלול", עם הגברים המתנערים בסוסיות מתוקה אחרי השלוק. חמוד וקולע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by