בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בילויי הסופשבוע  

בילויי הסופשבוע

 
 
טל היינריך

מלבד אירועי לילה לבן יש עוד שפע תערוכות, מופעים והמלצות חמות לוויקאנד קיצי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חמישי

בובות הבראץ' בתערוכותו של יובל שלגי (צילום: יח"צ)
 בובות הבראץ' בתערוכותו של יובל שלגי (צילום: יח"צ)   
תערוכה: "עובר אורח"
"עובר אורח", תערוכת היחיד של האמן יובל שלגי, כוללת ציורי שמן על בד בגדלים שונים. ציוריו מכילים אלמנטים פיגורטיביים, שמקבלים תפנית שונה כאשר הם פוגשים את משיחות המכחול האבסטרקטיות. דימוייו של שלגי לקוחים מהעולם הטלוויזיוני ומעולמו האישי, הפרטי, נעים בחופשיות בין האינטימי והמנוכר - לצד אבא נמצא גם דונלד טראמפ, פריס הילטון והבראץ נוכחות ומשמעותיות, כמו הדיוקן העצמי.
גלריה מ. ג'ולי, גליקסון 7, תל אביב, בין השעות 20:00-00:00, טלפון: 03-5253389

לילה לבן בתל אביב
העיר תל אביב מקיימת את מסורת "לילה לבן" זו השנה השנייה, במסגרתה מקומות הבילוי והפנאי ייפתחו עד השעות הקטנות של הלילה. מקור החג הוא ההכרזה של ארגון אונסקו על העיר כאתר מורשת תרבות עולמית. שפע גלריות ומקומות קולטורה יפתחו הלילה את שעריהם לציבור, ביניהם: מוזיאון ארץ ישראל, מוזיאון תל אביב ומרכז הבאוהאוס, גלריות אנגל, בינט, בית האמנים, גבעון ורוזנפלד. לאורך שדרות רוטשילד יתקיימו מיצגי אמנות בהם עבודות וידאו, תיאטרון ומחול.

בסינמטק וקולנוע הוד יוקרנו מרתונים של סרטים מז'אנרים שונים. בתיאטראות המרכזיים יעלו הצגות בשעות הלילה המאוחרות. הרכבי מוסיקה יופיעו במנטה ריי, נמל תל אביב, מרכז ענב, גולדסטאר זאפה ובמוזיאון תל אביב. בסוזן דלל יפתחו אירועי פסטיבל מחולוהט. בגני יהושוע ובנמל תל אביב יתקיימו אירועי ספורט.
עוד על "לילה לבן" >>

תערוכה: "משולש ברמודה"
"משולש ברמודה", המיצב של האמנית אוה דברה, עוסק בגבולות הפנטזיה במימד של זמן. המיצב מורכב משלושה אלמנטים: העתקי זירוקס של צילומים, ספר שירים וסאונד, המתייחסים לתקופה בה האמנית חייתה באיים הקריביים. אוה כתבה ספר שירים בשם "פרקי גן-עדן", אשר נקרא בתערוכה בלווי סאונד של הקלטות אותנטיות מיערות הגשם באמזונס.
פתיחת התערוכה - בית האמנים, אלחריזי 9, תל אביב, החל מהשעה 19:30

מופע חינם של ורטיגו - "לידת הפניקס"
במסגרת פרויקט "חופשי בקיץ" של הקרן לירושלים תתאפשר כניסה חינם למגוון מופעי מוסיקה, תיאטרון ומחול בירושלים בחודשי הקיץ. זו הזדמנות לראות ללא תשלום את "ורטיגו", להקת המחול הירושלמית הידועה. המופע ''לידת הפניקס" לוקח את האמנות אל מחוץ לכותלי התיאטרון, אל הטבע, כמו בימי קדם. בתוך כיפה עשויה במבוק, נוצר מגע בלתי אמצעי בין הרקדנים הרוקדים על אדמה עם הקהל החובק אותם במעגל. כוריאוגרפיה: נעה ורטהיים, מוסיקה: רן בגנו.
מתחם הרכבת בירושלים, מופע ראשון בשעה 19:00, מופע שני בשעה 21:30. חלוקת כרטיסים תעשה במתחם החל משעה לפני תחילת מופע. מספר הכרטיסים מוגבל

תערוכה: "תל אביב שלי"
תערוכה המשקפת את פניה הצבעוניות והתוססות של העיר הגדולה, דרך עדשתם של 73 צלמים. התמונות מביאות בטכניקות שונות סיפורים מתוך הווייתה של העיר: ארכיטקטורה חדישה לצד מבנים ישנים וזנוחים, פני התושבים - אנשי שם, סופרים, אמנים, כמו גם אנשים חסרי בית ושם, שגרה יום יומית לצד אייקונים תרבותיים.
פתיחת התערוכה במסגרת אירועי "לילה לבן" - מתחם ביאליק, בית העירייה הישן - ביאליק 27, תל אביב, בשעה 22:00. טלפון: 03-5254530. כניסה חופשית

יום הסטודנט באוניברסיטה הפתוחה
לראשונה מקיימת האוניברסיטה הפתוחה יום סטודנט. במסגרתו ייערכו הופעות של אמנים, ביניהם משינה ומירי מסיקה, להקת "הסיקסטיז" תשיר שירי נוסטלגיה, והופעה של להקת האו"פטימיסטים מורכבת מסטודנטים של האוניברסיטה. עוד מציע הערב: הקרנות ברצף של סרטי איכות, מוסיקה אירית בפאב האירי, פינות התרגעות וטיפולים, פינות קפה של "קפה ג'ו", דוכנים של סטודנטים יוצרים, דוכני אוכל ומגוון פעילויות.
קמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברעננה, בין השעות 17:00-23:00
 

שישי

מתוך התערוכה "ניסוי כלים" (צילום: יח"צ)
 מתוך התערוכה "ניסוי כלים" (צילום: יח"צ)   
אמנות רב תחומית: "ניסוי כלים #3"
"ניסוי כלים", אירוע רב תחומי המשלב תיאטרון, מחול, וידיאו, צילום, ציור, מיצבים, מיצגים, ועבודות סאונד, מתקיים זו הפעם השלישית במרכז ביכורי העתים בתל אביב. באירוע, המתפרס על שלוש קמות, יוצגו עבודותיהם של 30 אמנים לצד פרזנטציות מתוך מופעי במה חדשים. בין המיצגים: עבודתה של האמנית לנה רובין - "כאן ייפתח סניףAM:PM ", תהלוכה של תזמורת צופי המועדון האורתודוקסי ביפו, והקליפ של עדי פקט - Text and the City יוקרן על בניין.
מרכז ביכורי העתים, הפטמן 6, תל אביב, חמישי-שישי-שבת, בין השעות 20:00-24:00, מחיר: 20 שקלים

תערוכה: "הגוף הנשי בשילוב הטבע"
תערוכת צילומים של האמנית ג'ודי בלס, המתמחה בצילומי שחור לבן, צבע ולאחרונה גם בעיבוד דיגיטלי. הצילומים בתערוכה הם אוסף של האישה והטבע בהרמוניה של צבעים וצורות. באוסף זה ניתן ייצוג לדמות האנושית בהתמזגותה עם הטבע. בעבודות ניתן לראות דברים מוכרים וידועים המוצגים יחדיו במצבים שאינן קיימים בטבע. כל צופה יבין ויראה את ההשתקפות לפי ראותו וניסיונו האישי ולכן כל בבואה הנשקפת מן התמונות תדרוש מן הצופה מבט מעמיק.
בעמותה גלריה לאמנות הצילום, רחוב אסתר המלכה 12, תל אביב, בין השעות 11:00-14:00

טעימה מקורסי "אסכולות"
"אסכולות" - בית הספר ללימודי תרבות ודעת של האוניברסיטה הפתוחה, מרחיב את פעילותו ומקיים מפגשי טעימה מהקורסים החדשים. האירוע הראשון בסדרה יכלול שתי הרצאות וסרט. את ההרצאה הראשונה יעביר עודד ציון בנושא "ספרד מ- 1492 ועד 1936: הפואבלו הספרדי, בין אחדות לפירוד". ההרצאה השנייה מפי נסים דיין, תעסוק בדמות הילד בעיני המבוגר הקולנועי. הסרט שיוקרן הוא "לשון הפרפר" בבימויו של חוסה לואיס קוארדה (ספרד 1999)
קמפוס האוניברסיטה הפתוחה, רבוצקי 108, רעננה, בין השעות 09-12:30, מחיר: 49 שקלים. לפרטים והרשמה: 1-700-700-169
 

שבת

מתוך התערוכה "מברשות" (צילום: יח"צ)
 מתוך התערוכה "מברשות" (צילום: יח"צ)   
תערוכה: "מברשות"
אלפי מברשות ססגוניות מתקופות ומארצות שונות מוצגות בתערוכה חדשה במוזיאון ארץ ישראל, תל אביב. המברשת, לסוגיה השונים, היא אחד האביזרים היותר שימושיים. היא נמנית על אותם חפצים נדושים שאחרי השימוש נזרקים, אולם מאירה זווית בחיי היומיום של בני האדם לאורך דורות, במדינות ובתרבויות שונות. היא מספרת לנו על עקרונות ההיגיינה של הגוף, על התפתחות חומרי ייצור שונים, על מיומנויות שעברו מן העולם ועל פריצות דרך עיצוביות.

התערוכה מציגה אלפי מברשות מכל העולם מסוגים שונים, מן המאה ה- 18 ועד ימינו: מברשות שיניים ושיער, מברשות לסירוק פאות, מברשות גילוח, מברשות לבגדים ולניקוי פירורים, מברשות צוואר (לניקוי אחרי תספורת) ומברשות לכובעים, מטאטאים, מברשות לרהיטים ולניקוי תנורים, מברשות לניקוי נעליים ותריסים, מברשות לסירוק סוסים, מברשות צביעה ומכחולים ועוד. לכבוד התערוכה יתקיימו בחודש אוגוסט הצגות מיוחדות של "תיאטרון המברשת".
מוזיאון ארץ ישראל, חיים לבנון 2, תל אביב

הצגה: "מרטיניק"
החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה מעלה הצגה חדשה מאת רננה רז ועופר עמרם. "מרטיניק" היא אסופה של סצנות היוצרות תרכובת סהרורית ומהורהרת, שהמשותף להן הוא שכולן מתרחשות במטבח. ההצגה מתמקדת בתיאטרון תנועתי ואין בה כמעט טקסט. "היצירה מאפשרת לבחון כיצד ניתן להשתמש בגוף על מנת להעביר תחושות ורגשות בלי מילים, רק באמצעות תנועות והבעות", אמרה רננה רז.
אולם התיאטרון, המשכן לאומנויות ע"ש ד"ר ראובן הכט, אוניברסיטת חיפה, שישי - 13:00, שבת - 21:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by