בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארץ קטנה עם פלולה 

ארץ קטנה עם פלולה

 
 
לילך וולך

"מילואים" מטיחה ישר לפנים שלנו את הגסות, הרשלנות והיהירות שלנו. והשאלה היא: מי לעזאזל צריך את זה בסופו של יום?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נתי רביץ ודרור קרן (צילום: יוני המנחם)
 נתי רביץ ודרור קרן (צילום: יוני המנחם)   
אחד מהסלוגנים הטובים ביותר לקידום הסדרה "טירונות", ואחר כך "מילואים", היה – "תסתכלו עליהם ותראו אותנו". כי מי לא רוצה לראות את עצמו בטלוויזיה? הלא אחת הסיבות שסדרות מצליחות ונחקקות בתודעה היא היכולת שלהן להעמיד מראה כלשהי מול פני הדור. אלפי צעירים חלמו לגור בסחי של פלורנטין בשביל הסיכוי להיות צמר ותותי, ו"אלי מק'ביל" הוציאה מן הארון את דמותה של הרווקה הנוירוטית שמסרבת להתבגר.

כשאנחנו טוענים ש"זה מדבר אלינו", אנחנו בעצם בדרך כלל אומרים, שזה מזכיר לנו את עצמנו. זה יכול להיות סוד הצלחתה של העונה השנייה של "מילואים", וגם סיבת הדפקותה על שערי הרייטינג מלמטה. "מילואים" באמת דומה למציאות - דומה מדי?

אנחנו מתגייסים באופן שונה לכל חוויה תרבותית המזומנת לנו. אם זה קונצרט – אנחנו עוברים למוד המכובד שלנו, מתאזרים בסבלנות יתרה, עוטים את הפרצוף החגיגי שלנו, ומתנהגים כאילו גדלנו על "בייבי מוצרט". כשמדובר בטלוויזיה, בסתם יום של חול, בדרך כלל סף הספיגה שלנו מסתיים במהדורת החדשות היומית ומשם ואילך אנחנו מעדיפים שיעשו לנו נעים במוח, אבל בעדינות.

זה, אגב, לא תירוץ לעשיית או לצריכת טלוויזיה גרועה - זו פשוט קביעה לגבי ההעדפות הרצויות. בדרך כלל זה משחק לרעתנו בצורת אלפי שעשועונים ריקניים, פרסומות צווחניות שמנסות למשוך את תשומת ליבנו הנודדת ושאר מרעין בישין.

"מילואים" דומה לנו, אולי דומה מדי. למרות שאין מה להשוות בין שתי הסדרות, היא מזכירה את "זינזאנה" בקירבה היתרה שלה – בלי חוצצים, בלי הגנות. הכל מוטח לפניו של הצופה ההמום, שלא מבין מאיפה זה בא לו ולמה זה מגיע לו. אם צריך להסתכל עליהם ולראות אותנו, הרי שאנחנו רשלניים, גסים, ומלאי אגו. בהנחה שכל זה נכון – האם זה מה שאנחנו רוצים לראות ב-21:00 בערב?

צופה, כל צופה, זקוק למרחק דרמטי מסוים - משהו שיזכיר לו במקביל שזה גם מכוון אליו, אבל גם לא המציאות אחד לאחד. אנחנו זקוקים לרגעים של חמלה, רגעים של חסד (התינוקת הפלסטינית בת יומה, היתה התחלה לא מספיק ממומשת). למען ההגינות, יש לציין שבתקציר הפרקים הבאים נראה שהסדרה הולכת לכיוון הנכון הזה - מכניסה קצת הומור ומידה של רחמים. אז אולי תוכל "מילואים" להיות סדרת מקור מאוזנת וחכמה שיש מה להתגאות בה.

ימי שלישי, 21:00, ערוץ 2

בקטנה
"הכרישים" – מזמן לא נראו אנשים רבים כל כך מזיעים הרבה כל כך. שמישהו יביא למתמודדים הלחוצים חולצות להחלפה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by