בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רועה נשים 

רועה נשים

 
 
לילך וולך

למרות שהיה יכול להיות מציצני גרידא, "פיליפ ושבע נשותיו" הוא מסמך מאופק ומרתק על גבר שנוהג במגוון נשותיו כבבהמות מרעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיליפ, נשותיו וילדיהם (צילום: יח"צ)
 פיליפ, נשותיו וילדיהם (צילום: יח"צ)   
סרטים תיעודיים הם בדרך כלל הגישה הכי ישירה אל חיים של אנשים אחרים. אחד הדברים שהכי מעניינים את האנושות הוא איך אנשים אחרים מעבירים את חייהם. בין אם מדובר בשבט פיגמים שעדיין גורס את החיטה שלו בין שתי אבנים, ובין אם מדובר בכתות נוצריות שמלקות עצמן עד אובדן חושים. כל אלו מעניינים אותנו בעיקר כי הם מאפשרים לנו לבחון את עצמנו באופן חדש אל מול המראה שמוצבת מולנו.

פיליפ שארפ הוא יהודי בריטי, רב לשעבר שטוען שלפני שש שנים נגלה אליו האל במופע אישי, סיפר לו שהוא מלך היהודים, וציווה עליו לשאת שבע נשים ולחיות באופן מקראי. פיליפ זה, לא התבלבל, התחיל לאסוף את נשותיו כאילו היו פוגים, וחי עם כולן בבית גדול ומט לנפול, יחד עם עדר סוסים שהחל לגדל, גם במצוות האל.

קל מדי לשפוט אורחות חייו של מישהו אחר - זה בדרך כלל בא לתת לנו את הביטחון שכולם מטורפים ואנחנו דווקא בסדר. הרי בלאו הכי שבמגזר היהודי-דתי היו עושים על שארפ קריעה, ובבריטניה היו זורקים אותו לכלא אם היה מנסה לשאת את נשותיו על פי החוק, אז שגם אנחנו נתנכל לו?

מה שמטריד הוא האופן בו מנוהלת המשפחה הקטנה כמו כת כוחנית, בה צבר לו הדואו-בוי האקסצנטרי הרבה יותר מדי כוח. כל שבע נשותיו הן מין ציפורים פצועות שפיליפ אסף תחת כנפיו החוסות במיני הבטחות על כך ש"האל רצה שנהיה יחד באופן אינטימי". הן כנועות וצייתניות, חרישיות ודואגות לכל צרכיו באופן אבסורדי כמעט, בעוד הוא מעיד על עצמו ש"אינו מקדיש מאמץ מיוחד לדאוג לאושרן".

נשים סוררות, בעלות דיעה משל עצמן, או זקנות מדי ללדת ילדים, יוגלו מן הבית לתקופה לא ידועה עד אשר יחליט פיליפ להחזירן או לגרשן מעל פניו. שלוש פעמים בשבוע מתכנסת המשפחה האלטרנטיבית כדי לדון במצב החזון, אז פיליפ אוחז במיקרופון זול כאילו היה אחרון מנחה סדנאות המודעות, ופונה לנשותיו כדי לבדוק האם יש באמת אמונה בליבן ובבית שלו, או שהן מתחזות ומזייפות. הוא ממשיל להן משלים על סוסים ועל טלאים, ומשווה אותן לשלל בהמות השדה, כדי להמחיש להן את העבודה הקשה שלו כרועה וכמאלף בהמות.

מיותר לציין שהנשים שנמשכות אל פיליפ הן אותן פליטות חברה, צעירות מכדי להתקומם, או כאלו עם עבר של התעללות או הזנחה. אחרת קשה להבין מה הן מחפשות דוקא אצל פיליפ השמנמן ובעל הגינונים של מנחה טוק-שואו בערוץ קהילתי, ששבוי בתוך הסיפור שלו עצמו.

למרות האופנים הנוחים להפיכת הסרט לפתח מציצני גרידא, מדובר בסרט תיעודי מעודן מאוד, מאופק ושקט, שנותן את הדגש דווקא על הנשים שחיות במשפחה. ולמרות שהנושא מרגיש לפעמים מעט מפוספס או לא ממצה מספיק, עדיין מדובר במסמך מרתק.

יס דוקו, שידור הבא: היום ב-16:28, יום ו' ב- 22:35.

בקטנה
כמה זמן עוד ייקח עד שבירה "נשר" יורידו את הפרסומת שמגרילה חופשה במלון בטבריה?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by