בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמת שלום הגלילי 

מלחמת שלום הגלילי

 
 
לילך וולך

הצוות של "רצועת הביטחון" מפחד הרבה יותר לייצג את התל אביביות הזחוחה, שהם נציגיה בימים כתיקונם, מאשר להגיד מילה רעה על אולמרט. זה לא עובד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי הפאנל (צילום: יח"צ)
 חברי הפאנל (צילום: יח"צ)   
זה לא שהמצב נהיה יותר טוב, זה רק שמוכרחים באיזשהו אופן לחזור לשגרה באפיקים מסויימים. אם אנחנו לא יודעים מתי זה קורה, יש לנו את הטלוויזיה שתנחה אותנו – במקום 20 שעות חדשות רצופות, יש לנו מדי פעם גם רצועת בידור זהירה. מאוד מאוד זהירה.

"רצועת הביטחון", היא "משחק מכור", בערך, פחות או יותר. צדי צרפתי היה מעווה את פרצופו ולוחש: זה ליד, ליד. ולא שציפינו שתיכף ומייד יסתערו עלינו בפרשנויות פוליטיות ארסיות, אבל אפילו כמה חיוכים ממוקדים היו יכולים להיות במקום.

ברור כשמש שאי אפשר לחזור לשגרה, והפעם, שלא כמו במלחמת המפרץ, מורגשת גם טרוניה פנימית שאי אפשר להתעלם ממנה – את תל אביב מכנים בשאט נפש "הבועה", וכבר נשמעו כמה חיפאים שהתפללו בקול רם שגם במרכז "ידעו מה זה". את אילת בכלל סופרים כחוץ לארץ, ועל כל מה שבאמצע, מלבד שדרות, לא מדברים בכלל.

אם נכון הדבר ואם לאו, המדיה הטלוויזיוניות נתפסת כבעלת אוריינטציה תל אביבית מובהקת, כשמדי פעם עושים טובה וזורקים איזה "מעורב ירושלמי" לתוך הקלחת, כדי שלא יגידו בבאר שבע ובקריות שהם לא מבינים את הז'רגון. כרגע, יותר מתמיד, נזהרת הטלוויזיה מלייצג תל אביביות זחוחה. מה שבדרך כלל עוד נסלח כגחמה של מתבגר מרדני, הוא כרגע בלתי נסבל בעין הציבורית הנחלקת יותר מתמיד לצפון ולדרום.

"משחק מכור", היתה תמיד מוצר תל אביבי: גם אם היא הצליחה להצחיק בירושלים או לעצבן בנהריה. וכרגע, נדמה שהצוות, שהתאסף מחדש לקראת "רצועת הביטחון", פוחד מזה הרבה יותר מאשר לדבר לא יפה על אולמרט. כל זה לא היה משנה, אם "רצועת הביטחון" - עם קשר ל"משחק מכור" או בלי - היתה מצליחה להיות מצחיקה.

היא לא. היא מפורקת, אקלקטית ומבוהלת מקווים אדומים, הרבה יותר מדי כדי להצליח ללכת בין הקווים מבלי ליפול. אפילו החיבור התוסס שליין את גלילי לא הצליח לעשות את העבודה. ולהביא את ספי ריבלין ובראבא היתה בחירה לא מוצלחת. אף על פי ששניהם בעלי יכולות קומיות נדירות, הם פשוט בלטו בחוסר התאמתם כמו בוהן ארוכה מדי. גורי אלפי מצליח בכל מקרה לייצר זהב מפחם, איפה שהוא לא נוחת, כך שהוא כנראה הצלע החזקה. אבל במשחק כזה, צריך נבחרת שיודעת ומכירה היטב את המהלכים של כל מי שנמצא איתך על אותו המגרש. כרגע עוד לא.

נקווה שלא יהיה לנו גם את שבוע הבא כדי לבחון את ההתחממות של המלחמה ושל "רצועת הביטחון" הטלוויזיונית, שכולנו נחזור לשלווה ושחברי "משחק מכור" יחזרו לחופש לו הם זקוקים ויחדדו ניבים לקראת העונה הבאה שתהיה שקטה-שקטה. אמן.

ערוץ 2, 21:45

בקטנה
*אם עוד מישהו עם חיוך אופורטוניסטי "יחבק את כל ילדי הצפון", אני שולחת את יצחק קדמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by