בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבקת כוכבים 

אבקת כוכבים

 
 
לילך וולך

"כוכבים עם הצפון" הוא עוד מיזם אפוי למחצה שנתן את התחושה שמישהו דחף את האינסטנט סלבריטיז לוואן, זרק להם שכפ"צ וטרק את הדלת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הילה נחשון ואבי קושניר (צילום: יח"צ)
 הילה נחשון ואבי קושניר (צילום: יח"צ)    
עד לפני המלחמה הזו, היתה פשוט הבנה שקטה שיש מקומות שעדיף שלא לגור בהם, ואם כבר החלטת שכן – קח בחשבון שיכולים להטיח בך קטיושה או קסאם בראש. במדינה בה מושג הביטחון הוא כל כך ארעי ויחסי, גם זה היה משהו. לאחרונה גילינו שהתפיסה שלנו לגבי מה בטוח בחיים היא מופרכת מיסודה, ואף אחד לא יכול לעשות דילים עם אלוהים בהם מובטח לו יום המחר.

המצב בו לשליש מדינה התהפכו החיים, בעוד שבשאר המקומות החיים נראים פחות או יותר אותו הדבר, הוא מצב מבלבל ומורט עצבים. הפעם לא מדובר באיזה צונאמי מרוחק שהמוח מצליח להדחיק - בסך הכל ארבעים דקות נסיעה צפונה, נחרבים הכלכלה, הביטחון, החופש הגדול והיומיום.

מאחר שהיצור הקרוי אדם, הוא משונה ומורכב, יש כל מיני תופעות שונות למצב הזה – נוצר כעס, יש מרמור, תחושות אשמה, גילויי נדיבות ורוחב לב, ואפילו, לא נעים לומר, ריח של נצלנות.

רשויות הטלוויזיה ככללן לא ממש יודעות מה לעשות עם הסיטואציה – במלחמת המפרץ הכל היה מאוד ברור וגם לא מסובך מבחינה ערכית או גיאוגרפית: היינו כלי בתוך מערכה גדולה מאיתנו וכולם חטפו אותה, או לפחות היו בעלי פוטנציאל לחטוף. ובדרך כלל, חוץ משיבוש החיים וכמה זריקות אטרופין שהונחתו שלא לצורך, הכל עבר די בשלום. מעולם לא היתה מדינה בקונצנזוס מאוחד יותר, הכבישים היו רגועים, אנשים אמרו שלום, כמו בבנימינה של ימי הילדות. והטלוויזיה ידעה מה תפקידה.

עכשיו, לעומת זאת, אפשר לקרוא את המבוכה של הזכיינים והרשויות הטלוויזיוניות: מצד אחד לא נעים, מצד שני, הסדרות החדשות שרכשנו מעלות עובש. מה עושים? אז מה שעושים זה כל מיני מבצעי כיסוי תחת בצורת "אנחנו עדיין רוקדים עם כוכבים, רק מקדישים את הרומבה לילדי הצפון", "כוכב נולד מעניק מאוורר חינם על כל 20,000 אס.אמ.אסים לזהבית פסי", ושאר נסיונות מאולצים ומדיפים ריח רע של שגרת חירום עאלק.

"כוכבים עם הצפון" היתה עוד אחד מן המיזמים האפויים למחצה הלא ברורים הללו, שאורגנו עם המפות של החתונה מאתמול. שילוב בין טלתרום, ספיישל איוורור כשרונות, ומחווה עצמית וגורפת של ערוץ 2 לעצמו. לא הרעיון עצמו הוא בעייתי – שלא תבינו לא נכון: ההתגייסות והתרומות, יחד עם ההדגשה שמדובר בפנייה לבעלי חברות שיכולים לתרום ממרכולתם, היא יפה ומשמחת.

ובכל זאת, אי אפשר היה שלא להתגרד בחוסר מנוחה אל מול האווירה הכללית של חציית גבולות הטעם הטוב, והתחושה המאולצת לעיתים שמישהו דחף את האינסטנט סלבריטיז לוואן, זרק להם שכפ"צ לחיקם וטרק את הדלת, תוך שהוא מזרז את הנהג – "קדימה, לקריית שמונה, בערוץ 10 כבר יש להם טאלנטים מהבוקר במקלטים!!".

רגעים של חוסר נחת: ההתנשמויות והשתנקויות הסמי-ארוטיות סמי "היפים והאמיצים" של ריטה; שרית חדד מכריזה על עצמה כזמרת המלחמות - בת כמה היית במלחמת של"ג?; אבי קושניר מבטיח כל חמש דקות ש"תיכף חוזרים מהפרסומות"; וזמן ה"בידור" שווה לזמן הפרסומות ומבטיח לכם, שמישהו עושה עלינו גרושים.

כבר אמרנו חוסר נחת? שייגמר מהר, והמקלטים יחזרו להיות מבנים שמתגלשים על הגג שלהם בסקטים. אמן.

שודר בערוץ 2, בשעה 21:15

בקטנה
אם מאיה ישעיהו שוב צווחת בפרסומת באוזני התינוק שלה – "התינוק שלי הוא החיים שלי!!", אני מתקשרת למועצה לרווחת הילד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by