בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גבר טוטאלי  

גבר טוטאלי

 
 
אמיר עמרמי

הוא מתחזה בטלוויזיה, משחק ב"קאמרי" ועכשיו גם מוסיקאי. עידו מוסרי מדבר על האלבום שבדרך, על ההשפעה האישית מהדמות ב"השיר שלנו" ומחדד: "אני לא הומו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה טל ששון? זה ששי טל? לא, זה עידו מוסרי (צילום: יח"צ)
 זה טל ששון? זה ששי טל? לא, זה עידו מוסרי (צילום: יח"צ)   
פחות משבוע למנאייק, ובחמישי הבא "השיר שלנו" תסגור עונה שלישית ומוצלחת, הודות, בין השאר לקאסט חדש ורענן. מי שהמשיך מהעונה הקודמת הם "רק" רן דנקר ואושרי כהן. ונינט שבאה על בסיס חצי פנסיון, יעל שרוני ופיני טבגר שבאו לדפוק כרטיס, ויואב צפיר ודליק ווליניץ שחתמו על משרה מלאה כשחקנים. אבל חוץ מזה קיבלנו שלל פרצופים חדשים.

בין הבולטים ניתן למצוא את ענת מגן-שאבו שמשחקת את חלי בנאי (השולתת!!), דנה עדיני בתפקיד שמש פרוסט, ועידו מוסרי שנתן תפקיד כפול במחיר של אחד – ששי טל, חייל קשוח מגבעתי, מאצ'ו אמיתי, שהשירה היא מושא לחלומותיו בלילות. החייל האמיץ מקבל הזדמנות להתקבל ללהקה צבאית על משבצת של הומו. כלומר, הוא אינו משתייך לקהילה הורודה, אלא נאלץ להתחפש לאחד מנאמניה כדי להתקבל ללהקה, תחת השם טל ששון (כולל שיער צבוע, הליכה עדינה, התנהגות, כל החבילה. מישהו אמר סטיגמה?).

מי שצפה בפרקי הסדרה היה יכול להבחין בכישורי המשחק המבורכים של מוסרי, שנעו בין שתי אישיות נפרדות, כשכל אחת נמצאת במרחק שנות אור מהאחרת. "הסדרה מאוד כיפית" מסכם מוסרי "והיא נותנת הזדמנות לכל שחקן להביא משהו מעצמו לתפקיד שלו".

נאמני הסדרה נתקלו מדי ערב בהומור הפנימי המהול בסדרה, שלפעמים הוגש במינון גדול מדי. מצד אחד ישנה דמותו של חורף דיין (ניר פרידמן), החבר של נינט שמפיק לה אלבום. כאילו, הבנתם? חורף במקום אביב, ודיין במקום גפן (משה דיין המנוח הוא דודו של יהונתן גפן יבדל"א). דוגמא להומור קונספטואלי שמצדיק דמות לאורך כל הסדרה. אולם התסריט מלא בירידות פנימיות בין הטאלנטים השונים שלפעמים לא היו עוברות מסדרונות של חטיבות ביניים.

יכול להיות שזה בא על חשבון תוכן אחר שפשוט אין? או שבגלל שמדובר בסדרת נוער הוחלט להסתלבט ולקחת הכל בקלילות.
"קודם כל, אני לא מסכים איתך שזאת רק סדרת נוער. היא לא בהכרח. זאת סדרה מאוד מיוחדת בקלילות ובנקודת מבט שלה, שהיא נקודת מבט מאוד בידורית. וברוב המקרים זה עובד לטובת הסדרה".

מקומו של עידו מוסרי מובטח כבר בעונה הבאה של "השיר שלנו", וכחייל נאמן ליחידתו הוא אינו עובר על חוקי ביטחון שדה, ולא מוכן לשחרר ואפילו רמיזה קטנה מסיום העונה. בשכנוע חוזר הוא מסכים לומר ש"לא כולם יישארו בחיים, ובוא נשאיר את זה ככה". הו, האימה! וחשבתם שהצרות מסתכמות בנסראללה.
 

עצור, אתה הומו

 יוצרי "השיר שלנו" עשו את הבלתי אפשרי, והפקיעו את המנייריזם הזול, וצילום האולפנים שאופייני לטלנובלות, לכדי אמירה משועשעת ומפוכחת. הסאב-טקסט של אותה אמירה הוא יאללה חבר'ה, כולנו צריכים להתפרנס, אז בואו נעשה את זה בדרך הטובה ביותר - נצחק על עצמנו, נצחק על הבראנז'ה המנופחת, ונשיר כמה שירים של ארץ ישראל היפה. ובאמת, אחד הדברים שעובדים הכי טוב ב"השיר שלנו", הוא התחושה שלכולם נורא כיף שם. והטקסט המושחז דואג לכך שהפאנצ'ים נורים לכיוון הבטנים הרכות של כולם, גם כשסבבה על הסט.

לביקורת המלאה >> 
מעבר להומור ולכוונות הטובות של הסדרה, הדמות של טל ששון מעלה כמה תהיות. בדרך ליצירת שוויון וקבלת הומוסקסואל לשורותיה של להקה צבאית, לא נותנים לנו ליהנות משוויון אמיתי. המקום אינו מאויש על ידי הומו מן המניין, אלא על ידי מתחזה. ההומו לא מתקבל בזכות עצמו, אלא בזכות מי שהוא לא. האם השיר הזה נשמע לכם מוכר?

מוסרי, מצידו, לא מתחבר לטענות. "בהקשר הזה אני יכול לתת לך לדוגמא את רועי, הדמות ששיחק יובל אברמוביץ' בעונות הקודמות. רועי היה הומו מן המניין, מה שנקרא, לא התחזה וגם היה בזכות עצמו. העניין הוא שיש כאן סיפור מעניין ומדליק מבחינה טלוויזיונית. בחור שמתחפש להומו, שהדמות שלו מתפתחת למקומות מאוד מעניינים.

"ששי טל הוא סוג של הומופוב. הדבר האחרון שהוא חשב שהוא יעשה בחיים זה להיות או להתחפש להומו. אבל הוא מתחפש בגלל החלום שלו, וזה בא להראות עד כמה אנשים מוכנים ללכת רחוק בשביל החלום שלהם. דברים גם קורים במהלך הסדרה. אורי גרוס, הכותב הראשי, היה מאוד קשוב למה שהיה לי להגיד על הדמות, ומה שקרה איתה לא היה רק מה שהוא רשם מראש. הדמות התפתחה למקום די מעניין. אותו ששי שהיה הומופוב וקיצוני בדעותיו, התחזה להומו ובסוף גילה שהוא מאוד מבולבל. לא בנטייה המינית שלו, אלא הוא גילה שהוא גם מחבב את אותו טל ששון שהוא יצר. הוא גילה שאוהבים אותו, שהוא מצחיק וחברותי. יצא מזה משהו מאוד אנושי".

ניקח לדוגמא את הדמות של תמרה וייס (אניה בוקשטיין). הנה לך דתייה שנכנסה ללהקה צבאית ולא מבחירה. היו צריכים להביא אותה בכוח. קצת מחזק את המעמד השמרני והחילוני כאחד.
"אני לא יודע אם הסדרה רוצה להיות שוויונית. גם עם תמרה יש סיפור יפה ואנושי. אני יכול שוב לתת לך את הדמות של נחי מהעונות הקודמות, שהיה דתי. במובן הזה יוצרי הסדרה ניסו לחפש סיפורים מעניינים מאשר פשוט להכניס אנשים כמו שהם. הרווחנו מזה דרמה, אקשן והומור. וגם נראה לי שזה לא כל כך רחוק מהמציאות. לך תבדוק מה קורה היום בלהקות צבאיות".

איפה אתה נמצא על הסקאלה בין ששי טל לטל ששון?
"אני לא אומר לך שהתפקיד לא השפיע עליי, כמו כל תפקיד שעשיתי בקריירה שלי. הדמות של ששי הגיעה בסוף הסדרה לשילוב בינה לבין טל, למשהו באמצע. אני לא הייתי הומופוב ואני לא איזה מאצ'ו. אני פשוט עידו, ואני איפשהו קצת ממה שנהיה מששי. משהו שמשלב גבריות ונשיות. אבל אני לא הומו".

למה חשוב לך לומר את זה?
"כי כנראה שיש זרעי ששי באישיות שלי. חשוב לי לציין את זה כי זאת האמת. שלא יחשבו משהו שהוא לא".
 

"אני הכנתי את טל לאודישן בערוץ הילדים"

מה קורה, אח שלו? מוסרי (צילום: יח"צ)
 מה קורה, אח שלו? מוסרי (צילום: יח"צ)   
עידו מוסרי (28) נולד לתוך השואוביז. הוא מוכר בזכות אחיו הגדול ממנו בשנתיים וחצי, טל מוסרי, אך הוא עומד בזכות עצמו. "טל ואני זוכרים את עצמנו במקצוע מאז שאנחנו זוכרים את עצמנו" מספר האח הצעיר. "זה נראה שעכשיו אני יוצא החוצה בגלל הסדרה, וזה גם עלול להיראות כאילו שאני הולך בעקבותיו, אבל זה רק למראית עין. התחלנו יחד כשהיינו ילדים. אני מגיל 8 ואחי מגיל 11".

עידו שיחק בחייו בתיאטרון ובטלוויזיה, הוא למד שלוש שנים בבית ספר למשחק של ניסן נתיב, שיחק בתיאטרון "גשר" והיום הוא משחק בתיאטרון "הקאמרי" ("הבן הטוב", "קרוב לבית" ו"עוץ לי גוץ לי". כן, כן). ברזומה המקצועי שלו תוכלו למצוא גם השתתפות בסרטי סטודנטים, בימוי להצגות, דיבובים לסרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה ועוד.

"זה לא פשוט להיות שני אחים שעובדים באותו תחום" מוסר מוסרי, "למרות שאנחנו רק מפרגנים אחד לשני. אני הכנתי את טל לאודישן המפורסם בערוץ הילדים. זה היה אודישן מאוד חשוב וגורלי מבחינתו, ועבדתי איתו על זה המון. מצד שני גם הוא עוזר ומייעץ לי. אבל כל אחד חיפש את הדרך כדי למצוא את האינדיבידואל, גם כדי להימנע מהשוואות. טל שיחק בתיאטרון כל השנים, ושנינו עברנו דרך בית ספר לאמנויות ותלמה ילין. עכשיו אני בעצמי הולך לכיוון חדש של מוסיקה".

בדיוק על זה רציתי לדבר איתך.
"זה גם משהו שרק עכשיו, למראית עין, אני מתחיל לעבוד עליו. כי זה מתבשל אצלי על אש קטנה כבר הרבה שנים. עוד קיים אצלי מהילדות".

מאיזה סגנון מוסיקלי אתה מגיע?
"קשה לי לענות על זה. אני כותב ומלחין, ועושה מוסיקה אישית. אני לא אוהב הגדרות. אני כותב על החיים שלי ועל מה שעובר עליי, וצריך לשמוע. אני עושה את האלבום בחברת 'הד ארצי', מה שמאוד משמח אותי, ואני עובד עם המפיק המוסיקלי המדהים משה לוי".

אגב, אם תרצו לתפוס כמה סנוניות מוסיקליות מעידו מוסרי למעט רגעי תהילה ב"שיר שלנו", קחו ליד את אלבום הבכורה של להקת ג'ינה סנאפ (עננה), בו מוסרי מתארח ונותן מכישוריו הווקאליים.

תהיה מוכן להקריב מקריירת המשחק לטובת קריירת השירה?
"אני מודה שאני כרגע נמצא בסיטואציה הזאת, כי אני אדם מאוד טוטאלי. תמיד חלמתי להיות שחקן הכי טוטאלי שיש. לשחק קלאסי ולא קלאסי, לעשות טלוויזיה וכל דבר. הבחירה ללמוד שלוש שנים בניסן נתיב, הייתה צעד להתגייסות טוטאלית למטרה. מצד שני, המוסיקה תבקש תשומת לב דומה. להיות זמר ומוסיקאי זה חלום לא פחות גדול שלי".

אז מה אתה אומר בשורה התחתונה?
"שאני עם זה על כל מה שזה אומר, אבל גם שאין לי תשובות, בשנה האחרונה הצלחתי לתמרן בין הסדרה, הקאמרי והעבודה על האלבום. אני מדבר איתך על עבודה משש בבוקר ועד שתיים בלילה. לפעמים חשבתי שצריך לקחת החלטה ולפנות זמנים. אני שמח שיש לי עכשיו חופש מהסדרה ושאני יכול להתרכז באלבום. ימים יגידו מה יהיה, אבל אני מבטיח לעצמי לנסות להיות טוטאלי בכל מה שאני אעשה. אני גם מקווה שהקהל יאהב את זה. אתה יודע, אנשים לפעמים לא אוהבים שאנשים עושים גם את וגם את זה. אני מאמין שאם הדבר אותנטי ואמיתי, ויש בו כוונה אמיתית, אז אין סיבה שאנשים לא יתחברו לזה".

פרק האחרון של "השיר שלנו 3" ישודר ביום חמישי הבא, ה- 17 באוגוסט בשעה 20:20 בערוץ הקולנוע הישראלי בלווין
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by