בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שניים אוחזין 

שניים אוחזין

 
 
טל היינריך

הסרטים "אביבה אהובתי" ו"אדמה משוגעת" חולקים, לפי שעה, את פרס הסרט הטוב ביותר, עם מספר זהה של קולות חברי האקדמיה. "אביבה אהובתי" קטף שישה פרסים, ביניהם פרס הבימוי לשמי זרחין ופרס השחקנית לאסי לוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך "אביבה אהובתי"
 מתוך "אביבה אהובתי"   
שנת 2006 תרשם בדברי ימי טקס פרסי אופיר כשנה שבה לראשונה, גם אם זמנית, חלקו שני סרטים את פרס הסרט הטוב ביותר. מספר שווה של מצביעים בחרו ב"אביבה אהובתי" ו"אדמה משוגעת" בקטגוריה זו. חברי האקדמיה יידרשו להכרעה בין שני הסרטים עד ה-26 בחודש, וב-27 בספטמבר יוכרז מי מבין שני הסרטים יתמודד בקטגוריית הסרט הזר בטקס האוסקר האמריקני שיתקיים בפברואר 2007.

הסרט "אביבה אהובתי" הוביל את רשימת הזכיות והמועמדויות בטקס פרסי אופיר. הפיצ'ר של שמי זרחין היה מועמד ב- 13 קטגוריות, מתוכן זכה ב-6 פרסי האקדמיה לקולנוע, בין השאר, על הסרט העלילתי הטוב ביותר, הבימוי, ופרס השחקנית הראשית, אותו אספה השחקנית אסי לוי. סרטו של דרור שאול "אדמה משוגעת" קטף 4 פרסים, ביניהם פרס הפסקול ופרס העיצוב האמנותי.

אסי דיין זכה בפרס השחקן הראשי על משחקו בסרט "הדברים שמאחורי השמש" בבימויו של יובל שפרמן. "ככל הנראה זו הפעם האחרונה שאני פה, יש לי בבית עוד 20 סרטים כאלה בבוידעם. אני חושב שזה מספיק", אמר אסי דיין במעמד קבלת הפרס.

האקדמיה בחרה להעניק פרס על מפעל חיים בתחום הקולנוע לבמאי נדב לויתן ("ילדי סטאלין", "האחים מבורך", "פרנק סינטרה מת"). פרס הוקרה על הישגים מקצועיים הוענק למייק ברנט ז"ל, ששימש כמנכ"ל שירותי הקולנוע והטלוויזיה FTS , והיה ממייסדי ענף הקולנוע בארץ. ההחלטה התקבלה ימים ספורים לפני פטירתו ממחלה קשה.

השחקנים מוני מושונוב ושלמה בראבא הנחו את הטקס שהתקיים בבית האופרה שבתל אביב. בין מגישי הפרסים שעלו לבמה להכריז על הזוכים המאושרים: נטע גרטי, יחזקל לזרוב, ניר לוי, חני פירסטנברג, יונתן בר-אור, בר בלפר, ענת קלאוזנר, יוסף (ג'ו) סוויד, אסי לוי, דרור רקן, גל זייד, דורית בר-אור, זהר שטראוס, טל השילוני, טלי שרון, דויד גורפינקל, הילה עופר, פיני טבגר, רונית יודקוביץ', חווה אלברשטיין, רובי פורת-שובל, רוני מילוא, דנה זילברשטיין, מירי מסיקה, אוולין קפלון, קלרה חורי, צחי גראד, משה איבגי, רונית אלקבץ, אורלי זילברשץ-בנאי ורמי הויברגר.

21 סרטים עלילתיים ו-36 תיעודיים נשלחו לתחרות, ומתוכם נבחרו העולים לשלב הגמר. "השנה הייתה שנה מצוינת לקולנוע הישראלי", אמר יו"ר האקדמיה מרק רוזנבאום, "הדבר מתבטא לא רק כמותית אלא גם איכותית. מספרם הרב של הסרטים יצר תחרות מעניינת ומורכבת. הבחירה בין הסרטים הייתה קשה וסרטים מעולים רבים לא הצליחו להיכנס לחמישיות. השנה, כשליש מהסרטים המשתתפים בתחרות יצאו כבר לבתי הקולנוע ואנו צופים בחודשים הקרובים ליציאתם למסכים של עוד סרטים".

הקרנות פתוחות לקהל הרחב של הסרטים המתמודדים בתחרות ייערכו בסינמטקים של תל אביב, חיפה, ירושלים, שדרות וראש פינה.
 

רשימת הזוכים

 
הסרט העלילתי הטוב ביותר:
"אביבה אהובתי " - מפיק: איתן אבן
"אדמה משוגעת" - מפיקים: שרון שמיר, דרור שאול, פיליפה קוברסקי, אדגר טנמבאום

הבמאי הטוב ביותר:
שמי זרחין - "אביבה אהובתי"

השחקן הראשי הטוב ביותר:
אסי דיין - "הדברים שמאחורי השמש"

השחקנית הראשית הטובה ביותר:
אסי לוי - "אביבה אהובתי"

שחקן המשנה הטוב ביותר:
צחי גראד - "מישהו לרוץ איתו"

שחקנית המשנה הטובה ביותר:
רותם אבוהב - "אביבה אהובתי"

הצילום הטוב ביותר:
שי גולדמן - "שלוש אמהות"

התסריט הטוב ביותר:
"אביבה אהובתי"

העריכה הטובה ביותר:
עינת גלזר-זרחין -"אביבה אהובתי"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר:
אבישי אביבי - "אדמה משוגעת"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר:
רונה דורון - "שלוש אמהות"

המלחין הטוב ביותר:
צוף פילוסוף, עדי רנרט - "אדמה משוגעת"

פס הקול הטוב ביותר:
אלי ירקוני, יואב שריג - "אדמה משוגעת"

הסרט התיעודי הטוב ביותר:
"סובנירים"- בימוי: שחר כהן, חליל אפרת, מפיקה: שרון שמיר
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by