בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בשורה טובה, לעזאזל 

בשורה טובה, לעזאזל

 
 
לילך וולך

התחושה מבשרת הרעות שהתלוותה להשמטת ה"לעזאזל" מ"של מי השורה הזאת", התפוגגה עם כשהצוות הפותח נתן בצחוקיאדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלק מפאנל "של מי השורה הזו בכלל" (צילום: אייל לנדסמן)
 חלק מפאנל "של מי השורה הזו בכלל" (צילום: אייל לנדסמן)    
תמיד תוקפת אותי חרדה כשאני שומעת על "עברות" תוכנית טלוויזיה מהתפוצות. שהרי בדרך כלל (לא נשכח ולא נסלח על "משפחת קמיצ'לי"), המיזמים הללו לוקים בבעייתיות מביכה.

הומור, מה לעשות, כמו פורנוגרפיה, הוא (גם) עניין של גיאוגרפיה: מה שעובד במקום אחד, לאו דווקא יעבוד במקום אחר. לא שזה הפריע למישהו ליהנות עד מאוד מהמקור הבריטי של "של מי השורה הזאת לעזאזל", אלא שהיה חשש מה שזה לא יעבוד ללא המחוות הבריטיות, העושר המילולי של השפה האנגלו-בריטית, והליצנים הגבוהים במידה לא רגילה שכיכבו שם.

אפילו במעבר אל הגרסא האמריקאית, היו כמה חריקות גיחי-גיחי צחוק של פסיכי, עד שהעניינים התייצבו וריאן סטיילס נמרח על השטיח כמה וכמה פעמים. ועדיין, אם להודות באמת הצרופה, הגרסה של הממלכה המאוחדת היתה ונשארה הטובה ביותר.

אבל יש גם הפתעות נעימות בחיים, ובחשש שבמעבר אל הלבנט, העונה השנייה של שמה"ה (להלן מעתה: "של מי השורה הזו"), דווקא מחליקה בסדר גמור אל החיך המורגל במטעמים בריטיים.

אם היתה תחושה מבשרת רעות כשבחרו לוותר על התוספת של "לעזאזל" לשם העברי המלא של שמה"ה, הרי שברגע שתומר שרון מחוזק במאור כהן פרצו בביטויים שאינם נשמעים כמו "בת יונה", החשש לקומדיה מעודנת מדי לכל בני המשפחה נמוג מן העולם. אפשר היה להתרווח אחורה וליהנות - השבח לאל, לא מדובר בגרסת השירלי טמפל למשקה האהוב עלינו.

הצוות שפתח את התוכנית, שמוליק לוי, תומ"ש, אלינור סלע, מאור כהן ועידן אלתרמן, עשה עבודה לא רעה בכלל בתחום הצחוקיאדה: שמוליק לוי הוא אמן ההבעות הקומיות; עידן אלתרמן הוא מוקיון פיזי נפלא; תומ"ש הוא חוויה לכל החושים; אלינור סלע נוטה קצת (כמו קומיקאיות רבות) לפרוץ בצעקות כשהיא מתאמצת להצחיק, אבל גם היא התייצבה לקראת סוף התוכנית; ומאור כהן נותן איכות סטלנית ולא מתאמצת לכל הקונסטרוקט ומשמח את לב הבנות המקשישות שעדיין מאוהבות בו (מה לעשות), מאז ימי "זקני צפת".

בסך הכל, פתיחה באקורד חיובי מאוד לשמה"ה. אפשר להוסף קצת יותר תעוזה ויותר התפרעות - אל תחסכו עלינו את ההארד קור - ככלות הכל, הילדים כבר ישנים.

רביעי, 22:10, ערוץ 10

בקטנה
*אסי דיין – תגידו מה שתגידו, אבל להודות לעצמך בטקס האקדמיה לפרסי טלוויזיה, זו סוג של קטגוריה חדשה הראויה לפרס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by