בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמריקן איידול 

אמריקן איידול

 
 
טל היינריך

"רווק". "לא יוצא למועדונים". "מעדיף להשאיר עירום לדמיון". אחרי קליפ של מריה קארי ופיילוט עם ג'ן לאב היואיט, וונטוורת' מילר מנתח את תפקיד חייו. לקראת עליית העונה השנייה של "נמלטים", ראיון עם השחקן והקעקועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעניין מה עובר לו בראש (צילום: יח"צ)
 מעניין מה עובר לו בראש (צילום: יח"צ)   
לא סתם כל סרט ב"סינמה סיטי" ו"יס פלאנט" מתחיל בשבוע האחרון במרדף של שוטר עם אקדח צעצוע ואסיר. האיבנט: מייקל סקופילד חוזר בעונה שנייה ל"נמלטים" (Prison Break) שתגיע ארצה ב-4 באוקטובר למסכי yes, בהפרש שיא זעום של פחות מחודש וחצי מהשידור המקורי בארצות הברית. הדמות המעניינת, העלילה המרתקת או השחקן הסקסי - לא ברור מי מביניהם הוא האחראי העיקרי לסדרת הלהיט של רשת פוקס האמריקאית, שקטפה את שבחי המבקרים וזכתה לאהדת הצופים. אך אין ספק שלפרצופו היפה של התגלית וונטוורת' מילר יש יד בדבר.

ברחבי ארצות הברית לא ניתן להימלט מפניו. פתאום השחקן החתיך מופיע בכל מקום - מתמזמז עם מריה קארי בקליפ It's Like That and We Belong Together, רודף אחרי ג'ניפר לאב היואיט בדרמה Ghost Whisperer של CBS, משליך את עצמו לכלא ב"נמלטים". ואם כל זה לא מספיק הוא גם מתנוסס בגדול על האוטובוסים, שלטי חוצות ובמסכי הקולנוע. "ראיתי את התמונות האלה", אומר השחקן בן ה-33, "יש לי ראש בגודל של טום קרוז. זה מדהים".

"זה צעד מאוד חכם לשווק את הסדרה עם הפנים שלו", מפיק הסדרה פול שורינג מפרש את אסטרטגיית רשת פוקס. "אין אף אחד שנראה כמוהו, ואין אף אחד שמשחק כמוהו. האניגמאטיות שלו מושכת ומסתורית". הכתב ברוס פרטס ממגזין TV Guide האמריקאי החליט לרדת לעומק החידה של מילר, כשהפרטים הידועים עליו עד כה הם: נולד בלונדון, גדל בברוקלין, בעל תואר בספרות אנגלית מאוניברסיטת פרינסטון. די מרשים בשביל אסיר טלוויזיוני.

איך השגת את הפריצה שלך בדמות מייקל סקופילד ב"נמלטים"?
"המפיק ברט רטנר ראה אותי באודישן ל'סופרמן' לפני כמה שנים. אני חושב שהוא זכר אותי משם, והתקשרו אלי להגיע להיבחן. כל כך הרבה בחורים יפים ושמות גדולים עברו לפניהם, ואז נותרתי אני. נראה לי שזה עבד כי הנה אנחנו, מאחורי סורגים".

התכנית קיבלה ביקורות מעורבות. יצא לך לקרוא את הגרועות?
"כמה, והן הגיעו מאנשים שניגשו לשפוט את התכנית כאילו היא דרמה על החיים האמיתיים. אנחנו משחקים שם כאילו זה מציאותי, אבל יש בזה גם מעין קומיקס. בעולם של "נמלטים", כשכורתים לך את הבהונות אתה כבר חוזר לענייניים עד סוף הפרק. אם זו הייתה דרמת חיים מציאותית, הייתי חוזר לתא שלי ומטפל בהן עד תום ריצוי תקופת המאסר שלי".

עקבת אחרי הרייטינג של התכנית?
"הסבירו לי את המספרים, וזה היה כמו שאתה שומר למישהו על הבית והוא מסביר לך על מערכת האזעקה. אתה מהנהן בראש שלך 'כן, כן', אבל זה נכנס לאוזן אחת ויוצא דרך השנייה. הבנתי את העיקר: הצלחנו ועדיין יש לנו את העבודה".
 
מתוך העונה הראשונה (צילום: יח"צ)
 מתוך העונה הראשונה (צילום: יח"צ)   
22 פרקי העונה הראשונה הצליחו לרתק קהל צופים לעקוב בדריכות אחר ניסיונותיו של סקופילד לחלץ מהכלא את אחיו לינקולן בארוז, שהואשם על לא עוול בכפו ברציחתו של טרנס סטדמן, אחיה של סגנית הנשיא. יחד עם חבורת עבריינים צבעונית ובעזרת ג'סטה שעשתה רופאת הכלא, הצליחו השניים להימלט מבין כותלי "פוקסריוור".

הכלא האמיתי בו מצולמת הסדרה נקרא "ג'ולייט" הממוקם ליד שיקאגו, נבנה בשנת 1858 ונסגר לפני מספר שנים. חלק ממאה הניצבים על הסט, הם אסירים לשעבר ושוטרים מהמקום. לאחר צבירת שעות-כלא לא מבוטלות, הטיפ העיקרי שדומיניק פרסל (לינקולן בארוז) מספק לנקלעים לאזור הוא: "לחבור לכנופיה. אחרת אתה נתון לחסדיהן של כל הכנופיות וזה מפחיד". וונטוורת' מציע "להוריד פרופיל. נראה שזו סביבה מסוכנת שם".

מ"חומות של תקווה" ועד "אוז", למה אנשים מוצאים את סיפורי בית הכלא מרתקים?
"הם עוסקים באחד הפחדים הכי גדולים שלנו. אהבתי את המסע של הדמות שלי לאדם שמתעורר במאורת זאבים בגן החיות וצריך לפלס את דרכו החוצה, ובמקביל לשים עין על הזאבים כדי שלא ייפצע תוך כדי. הוא יוצא למסע שהקהל הממוצע היה רוצה לעשות בעצמו, אבל לא היה עושה. במקום זה, סיבוב קצר יהיה תחליף מהנה".

בעונה השנייה כל אחד מהאסירים מנסה למצוא מחסה מהמשטרה, להתחיל בחיים חדשים ובמקביל גם לנסות ולמצוא את חמשת מיליוני הדולרים שדי.בי. קופר החביא. מייקל ולינקולן חייבים לנסות ולטהר את שמו של לינק ולהוכיח שנשיאת ארצות הברית עומדת מאחורי הקונספירציה להרוג אותו. למרדף נגדם מצטרפת דמות חדשה: שחקן הקולנוע וויליאם פיצ'נר אשר נראה לאחרונה בתפקיד השריף הנכלולי ב"פלישה", בתפקיד אלכסנדר מהוני - סוכן FBI אינטליגנט וחסר עכבות המהווה יריב שקול למייקל.

מסעם של חבורת העבריינים הבורחים מפני החוק מצולמת בימים אלו בדאלאס טקסס, שנבחרה עקב מגוון הלוקיישנים המרהיבים העירוניים והכפריים הנמצאים במדינה. מפיקי הסדרה מבטיחים כי העונה השנייה תספק אפילו יותר אקשן מהראשונה.

המפיק שורינג גם דואג להרגיע את מי שחושש שלא יצליח להתחקות אחר העלילה הסבוכה: "בכוונה בנינו את הפרק הראשון של העונה השנייה בצורה שתאפשר לצופים להתעדכן בהכל". מייקל יצטרך להסתגל לכך שאינו הגורם החשוב ביותר בחייהם של האסירים האחרים ויצטרך להסתמך יותר על אחיו לינקולן בעל חוכמת הרחוב. "שום דבר לא יהיה דומה לעונה הקודמת" אומר דומיניק פרסל, "הצופים צריכים להכין את עצמם להפתעה ענקית".
 
"קעקועים זה לא הקטע שלי" (צילום: יח"צ)
 "קעקועים זה לא הקטע שלי" (צילום: יח"צ)   
"נמלטים" משודרת בארצות הברית ברשת פוקס אשר הכנסותיה, ככל רשת, מתבססות על כספי מפרסמים ולא על כספי מנויים כמו בכבלים (HBO, Showtime). מפרסם לא ירצה שבשוט שקדם למוצר שלו יוצגו סקס חושפני ואלימות כמו ב"רומא" של HBO למשל, ועל כן החומרים המשודרים ברשתות מצונזרים ורכים יותר. כשנשאל וונטוורת' האם ניתן להציג באופן ריאליסטי את חיי הכלא בסדרה ברשת טלוויזיה, ענה: "אנחנו לא יכולים להגיע למקומות שמותר בכבלים, כמובן. אז זה האתגר שלנו - להיות מציאותיים ולהפחיד עד כמה שאנחנו יכולים במסגרת המגבלות, שאני רואה כחיוביות".

כבר היו סצנות עירום בסדרה, אבל אתה לא השתתפת באף אחת מהן. חתמת בחוזה על סעיף הנוגע להופעתך בעירום?
"לא חתמתי על שום מסמך שאומר שאני אשחק בעירום, ואני גם לא מתכוון לעשות זאת. אני מאמין שטוב להשאיר משהו לדמיון".

מעט מהדמיון שכן זכינו לראות, מכוסה כולו במעטה קעקועים שמסווים את מסלול הבריחה מהכלא שתכנן מייקל. תהליך ציורם אורך בסביבות ארבע-חמש שעות, שכן אף לא אחד מהם אמיתי: "זה ממש לא הקטע שלי, אבל זה בהחלט סוג של איום להסתובב עם 50 אחוז מהגוף מקועקעים. כל התענוג בלהיות שחקן הוא לנסות דברים שלא תיקח איתך הביתה בלילה".

את אוהב את תספורת בית הסוהר?
"כבר היה לי אותה הרבה זמן מלפני. זה דורש תחזוקה אפסית - מגבת ולצאת לדרך. זה רק יצא ככה שאני מתאים לנוהלי הכלא".

אתה גם מככב בפיילוט הסדרה Ghost Whisperer. מה קורה עם זה?
"זה צולם עוד לפני ש'נמלטים' נבחרה. עורך הדין שלי אמר לי שזה היה בסדר כי מדובר בעסקה של פרק אחד בלבד. זו הייתה הזדמנות נהדרת. זו ממש תכנית אולד-סקול. יש בה תחושת כנות, רצינות וישירות, בשונה מרוב תכניות הטלוויזיה של ימינו".

השתתפת במספר סרטים. הזדהית עם דמותך הבין-גזעית של אנתוני הופקינס הצעיר בסרט The Human Stain מ-2003, כי גם אתה חצי אפריקאי-אמריקאי?
"אני בהחלט חושב שהבאתי פרספקטיבה מיוחדת לתפקיד. עם חלק מההיבטים בנושא בסרט יכולתי להזדהות, אבל אני מעולם לא נאלצתי לעבור דבר בחיי. תמיד הייתי מאוד גאה במוצא הגזעי שלי. אבל נמשכתי לתפקיד בגלל אוסף הכישרון העצום שלו מלפני ומאחורי המצלמה. גם אם לא הייתי יכול להיקשר לדמות, בטוח שהייתי מזייף את זה".

התמזמזת עם מריה קארי בקליפ שלה. גם בשביל זה היית צריך לעבור אודישן?
"ברט רטנר שביים את הקליפים פשוט ביקש ממני להשתתף וזה היה כבוד. מריה הייתה מקצוענית ונחמדה לאורך כל היום. האישה הזאת היא אייקון, וזכיתי ליותר תשומת לב משני ימי הצילום האלו מאשר על כל דבר אחר שעשיתי בחיי".

האם הכימיה בין סקופילד ורופאת הכלא שרה תוביל לסצנות סקס?
"ייתכן, ואלוהים יודע. שרה ההיא יפה ומבריקה. האם זה יהפוך למשהו רציני יותר? זו תכנית ברשת טלוויזיה. יש דברים שהולכים עם הזרם. אני אשאיר את זה ככה".

ובחיים האמיתיים יש לך אהבה?
"לא, אני רווק כרגע. האנשים היחידים שאני רואה הם על הסט. זה סט רווי טסטוסטרון, אז אני מניח שהוא פיקניק לנשים המועטות שנמצאות שם. עבורנו, זה מעין צום".

"אני משתדל להישאר רחוק מהחלקים המוגזמים בתעשייה. אני לא יוצא לברים ומועדונים. אני לא משוטט באתרי המעריצים", מילר מספר על הסלבריטאות החדשה לו. "הסקרנות כן נמצאת שם - כששני אנשים בבר מדברים עליך, אתה רוצה לדעת מה הם אומרים. אבל בעצם יכול להיות שהם לא יודעים מי אתה או שהם לא בכלל לא אוהבים אותך. אני זוכר שכשגלשתי באיזשהו אתר נתקלתי בביקורת לא מחמיאה על המשחק שלי. לקחתי את זה ללב כאילו שזה היה המורה שלי למשחק שמתח עליי ביקורת, עד שהבנתי שזה יכול להיות ילד בן 11 שכותב מהמרתף של אימו, זועף כי הוא לא קיבל מיץ בבוקר והוא מוציא את זה עליי".

* הכתבה המלאה פורסמה במגזין TV Guide האמריקאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by