בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בין הטוב והרע 

בין הטוב והרע

 
 
לילך וולך

"אחים בדם" מבוססת על הקשר המיתי בין אחים והחלוקה לאח הטוב והאח הרע, ולמרות זאת מצליחה לחמוק מבינאריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך "אחים בדם" (צילום: יח"צ)
 מתוך "אחים בדם" (צילום: יח"צ)   
היחס המיתולוגי שיש לאנושות לקשרי דם, הביאו לכמה מן העלילות המוכרות והמשוכפלות ביותר בתרבות. מסיפור קין והבל ועד לאנטיגונה שהקריבה עצמה כדי להביא לקבורה את אחיה, נדמה שקשר בין אחים נושא בתוכו משקל תרבותי עצום שמתעלה מעבר להסברים גנטיים גרידא ויוצר היסטוריה פרטית שמכילה קודים של אחריות, אשמה, הקרבה וחבות.

בסיפורים על אחים, נפוצים בעיקר הסיפורים על כאלה שהופרדו (בלידתם או ילדותם), אבל מצאו באופן מופלא את הדרך בחזרה זה לזה. ובצידו השני של המטבע, ישנם זוג אחים (לעיתים קרובות תאומים, מה שמעמיק את המיסטיקה סביב הנושא), האחד מהם מייצג את הטוב והשני את הרע. הקשר ביניהם הוא הרסני ומביא בדרך כלל להשמדתו של אחד מהם, כדי לשמר את השני.

"אחים בדם" שעלתה אתמול, היא אחת מן הסדרות האלה. האח הטוב, טומי קאפי, הוא נבחר ציבור ששואף להישאר נקי ככל שאפשר, ומגלה בדרך, שהדבר קשה יותר ממה ששיער. מייקל קאפי, אחיו העבריין, חוזר לשכונה לאחר שנים של היעדרות בהן ירד למחתרת. תוך שניות מהרגע שמייקל מניח רגלו בחזרה בשכונה (הפיקטיבית), בפרובידאנס, חייו של טומי מתחילים להסתבך. הקריסה כמובן מתחילה עוד מבית, כאשר אשתו המושלמת לכאורה מתגלה (בפני הצופים), כמדוכאת, נוטה להתמכר לסמים ובוגדת בבעלה באופן קבוע.

במהירה מסתבר שהסיפור הוא גדול יותר מן הסיפור של משפחת קאפי, המשפחה האירית הצפופה בה כולם ערבים זה לזה וקוברים זה את זה במקביל. ההסתרות, השקרים והשלדים שבארונות מאיימים לצוץ על פני השטח, והשחיתויות הקטנות והלא מזיקות מתפרשות מעבר לתחום המשפחתי ושזורים בחיי השכונה כולה.

המעניין בסדרה (שהשוו אותה שלא לצורך ל"סופרנוס"), הוא שייצוג הדמויות אינו שטוח וצפוי עם חלוקות בינאריות מוחלטות ל"טוב" ול"רע", והדמויות מעוצבות ומשוחקות באופן ששומר על עניין ועומק גם לאורך זמן. המזג התוסס והאלים של הסדרה בהחלט מזכיר את האווירה העקרונית ב"סופרנוס", אבל הדינמיקה היא שונה, הקודים ההתנהגותיים נבנים ככל שהסדרה מתקדמת, ואין איזו חשיפה לתת תרבות פעילה, כמו של המאפיה. גם במקומות בהם העלילה היא סמיכה מכדי לקלוט את כולה, המשחק המצויין של שני השחקנים הראשיים שווה מספיק כדי להתאמץ ולשמור על הריכוז.

yes+,ימי ג', 22:00

בקטנה
*"אד" שחזר על ארבע לערוץ 3 של "הוט" – עם כל הזמן שעבר, עוד לא החלטתי: הוא יותר מקסים או יותר מנג'ס?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by