בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוא קוסם 

הוא קוסם

 
 
לילך וולך

לילך וולך התהפנטה אל מול המהפך שחולל המאמן אלון גל בתפיסה הכלכלית-מחשבתית של המשפחה ב"משפחה חורגת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלון גל (צילום: יוני המנחם)
 אלון גל (צילום: יוני המנחם)   
פסגת ההתרגשות, כפי שהיא נתפסת בטלוויזיה של שעות היום בארה"ב, היא שינויי חיים של אזרחים מן השורה. למרות שבארץ אין עדיין את ההתייחסות החותכת ל"טלוויזיית שעות יום", ו"טלוויזיית ערב", עדיין ברור שאת כל חתך אודטה-ריקי לייק-אופרה וינפרי ישדרו בשעות היום בגלל הערך הקלורי הנמוך שלהן ביחס לטלוויזיית פריים טיים.

וכמו שאמרנו – האורגזמה הטלוויזיונית שמתרחשת בהן, היא כאשר אופרה/ד"ר פיל / הבן המנג'ס של ד"ר פיל, משנים את החיים לצופה מאושר אחד. ממש כמו וילי וונקה בשעתו, רק שהם בונים למשפחה בית חדש או נותנים להם מילגת לימודים. בו ברגע, מיליוני עיניים בכל העולם, אמריקאיות, איטלקיות ואפילו ישראליות, מתלחלחות בתקווה – אולי יום בהיר אחד, גם לי זה יקרה.

"משפחה חורגת" היא כלל וכלל לא טלוויזיית שעות יום, בעיקר כי היא לא מעוניינת לזרוק לצופים ולמשתתפים סרדינים לפה כאילו היו כלבי ים מאולפים. הרעיון הוא להיכנס לחייה של משפחה ישראלית אחת שמשכשכת בתוך המינוס של הבנק, ולעזור לה לצאת ממנו.

הפרסומות המקדימות (קאטים צעקניים של זוגות משבריים, טונים גבוהים ואגרסיביים), עשו עבודה טובה מאוד בהנמכת הציפיות ושירות רע מאוד לסדרה עם פוטנציאל מרתק. בפועל, מדובר בסדרה שבה ההטבה הכלכלית היא משנית לתהליך ההבראה והתחייה מחדש של אנשים שנרדמו על משמרתם בזמן שהחיים שלהם המשיכו לרוץ. לחייהם נכנס מאמן אישי (לייף קואצ'ר, לא חדר כושר) בשם אלון גל ומהפך להם את דרכי החשיבה באשר לניהול היומיומי שלהם את חייהם.

אחרי הקיצוצים הקטנים - החלפת מקום קניית המצרכים לבית, פיטור המנקה, ואפילו הגמילה מסיגריות (450 שקלים בחודש טבין ותקילין) - כשנדמה היה שמשפחת שטרן מגיעה לקצה היכולת שלה ושוחטת מרוב תסכול זה את זו, הגיע הרגע לצעד האל-חזור שיקרקע את השינויים הכלכליים והמחשבתיים. אם המשפחה נתבקשה לפתוח עסק פרטי, בעזרת גיוס ההון והתמיכה של בעלה. האופן שבו הצליח גל להפיח חיים והשראה בזוג שטרן כדי להביא אותם לעשות את הבלתי אפשרי הזה, היה מהפנט.

מה אומר? לנוכח קסמים כאלו במשפחה סטנדרטית תקועה אחת, אורי גלר יכול לפרוש, נמצא לו יורש. אם אפשר היה ללמד בנקאים לחשוב על פתרונות יצירתיים כמו אלו שנראו בתוכנית, אולי הגרעונות הכלכליים שיש בכל משפחה לא היו כל כך מעציבים. עד אז, אפשר בהחלט לספוג השראה מהצפייה – הטלוויזיה החינוכית מעולם לא היתה רלבנטית יותר.

ג', 21:00, ערוץ 2

בקטנה
*דיליה סמית' בערוץ החיים הטובים תלמד אתכם את הא' ב' של אמנות הבישול ותגרום לכם להתגעגע למנהלת בית הספר היסודי מטילת האימה. אפילו מרתה סטיוארט נראיית כמו סטנד אפיסטית לידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by