בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החבר של ביל 

החבר של ביל

 
 
טל היינריך

קשת השיקה באירוע מיוחד את עונת החורף והאסטרטגיה השיווקית העתידנית - "לקחת את התוכן למסכי מדיה אחרים". בהזדמנות זו ניסה שחקן החיזוק לאירוע, הבעלים חיים סבן, להסביר לארז טל איך "מתפרנסים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר הפגנת תמיכה בסנטורית הדמוקרטית הילארי קלינטון, שהצליחה לשמור על המושב בסנאט עם 70 אחוז מהקולות ("מכל הקנדידטים שאני מכיר, אני מאמין שהיא האדם המתאים ביותר לנשיאות"), התפנה חיים סבן לחיזוק הטיפה הים-תיכונית הקטנה באוקיאנוס עסקיו - זכיינית ערוץ 2 קשת.

"מבחינה רגשית היא לא טיפה קטנה" אמר הטייקון בראיון אישי לארז טל, בנוכחותם של שועי ברנז'ה, עובדי קשת, בעלי מניות, מפרסמים ועיתונאים. "לא הכל כסף. אני מאוד אוהב פרסום ומאמין שאני יכול לתרום במקום שאני אוהב". בניגוד לדעה, שפרסום בטלוויזיה זה כבר לא מה שהיה פעם, סבן ניצל את ההזדמנות כדי להכריז: "Broadcasting is here, and here to stay".
 

האיש השווה מיליונים

לא לוותר לעולם (צילום: יח"צ)
 לא לוותר לעולם (צילום: יח"צ)   
"Never give up" זה המוטו של האיש שאחרי שמונה שנות סירוב כרוני מהתעשייה העולמית, לא ויתר ולבסוף קיבל אישור להריץ את "הפאוור ריינג'רס". אותו אחד גם קיבל דחיות בלתי פוסקות כשניסה נואשות לקבוע פגישה עם גברת נכבדת מ-NBC. אז הוא החליט ועשה מעשה. הוא בירר על איזו טיסה היא עולה ורכש כרטיס במושב שלצידה. ו"היא חשבה שזה מקרי".

קבלו את חיים סבן - האיש האוחז במניות של חברות כמו קשת, yes ובזק, בישראל- אבל זה בכסף הקטן. בכסף הגדול באמת הוא חולש בין היתר על רשת אמריקאית המיועדת לקהל ההיספאני, חמש תחנות טלוויזיה בגרמניה, וזהו רק קצה קצהו של מיגוון עסקיו הרחב.

אם רוצים לתרגם את השמות והערוצים האלה למספרים - אז הרי מדובר בעשרות מיליארדי דולרים: בימים אלה מונחות 10 הצעות על שולחנו לרכישת חמשת הערוצים בגרמניה הנמצאים בבעלותו. רק אחת ההצעות - זו של הקבוצה הראשותו של ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, רק היא עומדת על פי השמועות על לא פחות מ- 6.4 מיליארד דולר.

תזכורת קטנה לעבר מלמדת שב-2001 הוא שכנע את אימפריית דיסני לקנות ממנו ב-5.3 מיליארד דולר את "פוקס פמילי". כשהוא נשאל איך הוא מצליח לקנות בזול ולמכור ברווח כל כך גדול הוא מנדב: "מתפרנסים".

על פי מגזין פורבס, הונו האישי מוערך בשלושה מיליארד דולר - רובו הגדול, כך נאמר שם, נזיל. למרות כל זאת, הוא לא יודע להסביר איך מצליחים ככה בביזנס: "לא ממני תצא תורה בנושא הזה. הלוואי שהייתה לי נוסחה. אני בורכתי בצורה חסרת תקדים, ואני צובט את עצמי כמה פעמים בבוקר, בלילה ובמשך היום. יש ימים שאני חושב שזה מעבודה קשה, ולפעמים אני חושב שאני פשוט בר-מזל. אתה עושה את המקסימום שאתה יכול, וזה עוד יותר פנטסטי אם אתה גם נהנה, כמוני. אם תעבוד קשה, המזל ייקח אותך לשם".

"מאיפה הדחף?" שואל אותו ארז טל, ונענה: "הפחד להיות עני".

"ולמרות הבעלות על קשת, הפחד מעוני עדיין קיים?" מתבדח המראיין וזוכה בתמורה לתשובה רצינית מהאיש השווה מיליונים: "זה לא משהו להיות עני, הייתי ככה שנים. החיים הרבה יותר יפים כשאתה יוצא משם. אתה לא לוקח דברים כמובן מאליו".
 

ביל והילארי שילבו רגליים אצלי בסלון

לאב אפקשן (צילום: רויטרס)
 לאב אפקשן (צילום: רויטרס)   
על תזמורת העסקים שלו, חיים סבן מנצח מגובה של "45 אלף רגל" כהגדרתו, ועדיין מצליח להיות מעורב בתוכן. בטלוויזיה הגרמנית אמרו לו ש"טלנובלות זה לא הולך", ואף על פי כן הוא התעקש להכניס ללוח השידורים הפקה של "בטי המכוערת" שהניבה רייטינג יפה.

כשזיפזפ במהדורת החדשות הגרמנית בערוץ שבבעלותו, הבחין שפרצופם של המגישים מרוח בארשת תשעה באב. מיד שלח מייל לעורך: "כמה כסף עולה חיוך? תוסיף להם" ולאחר מכן החליפם באחרים. התוצאה היתה עלייה ממקום חמישי ברייטינג החדשות בגרמניה ישירות למקום הראשון.

גם אל ג'זירה הייתה בשלב מסויים על הכוונת שלו. בוועידה שארגן בקטאר, הביע סבן עניין, ספק בצחוק ספק ברצינות, ברכישת הבעלות ב"אל ג'זירה". כשהבין שיהיה לו קשה לשנות שם את התוכן - החליט לנטוש. בראיון עימו הוא חושף, שבעיטה שחטף מתחת לשולחן מחברו הטוב ביל קלינטון, הבהירה לו שהרעיון אינו טוב כל כך. מאוחר יותר, בדרכם חזרה לארה"ב, הבהיר לו קליטון, שעיסקה כזו תוציא אותו בכל מקרה רע מאוד - הערבים ישנאו אותו ששינה להם את התוכן ורייטינג הערוץ יירד והיהודים ישנאו אותו על, שכיהודי וכישראלי, בחר להשקיע בערוץ כל כך פרו ערבי.

חיים סבן הוא חבר טוב של הקלינטונים. החברות אינה באה לידי ביטוי רק בוועידות אלא במפגשים על רקע חברתי בלבד. רק לפני שבוע הוא חגג עם ביל את יום הולדתו השישים: "היו שם איזה אלף איש בהופעה של הרולינג סטונ'ס בניו יורק. ביל רקד אבל אני לא סובל אותם. כמה רעש הם עושים", הוא אומר ומצליח להצחיק את קהל שומעיו.

כשארז טל שואל אותו על היחסים בין הקלינטונים, סבן טורח להפריך את השמועות על משבר כביכול ביחסי הזוג: "בין ביל להילארי יש אהבה עמוקה. אני ואשתי עשינו אצלנו בבית הקרנה לסרט, והם ישבו יחד על הספה שלובי רגליים ואחזו יד ביד לאורך כל הסרט", הוא מספר. ולכל המתעניין היו באותה הקרנה רק ארבעה - ביל, הילארי, סבן ואשתו שתחיה.

אגב האשה שאיתו - בראיון חשף סבן כי הוא מעסיק שלושה אנשים במישרה מלאה רק בטיפול ובמיון הבקשות לתרומות המגיעות אליו מידי יום. על החלוקה ביניהם הוא מסביר: "אשתי מטפלת בנושאי התרומות לילדים וולנושאי בריאות. הפוקוס שלי הוא באגודה למען החייל. בתור ישראלים ויהודים יש לנו חובה ענקית לחיילים שמשרתים ביחידות קרביות".
 
 

תוכן טוב ניתן לקחת למסכים אחרים

אבי ניר (צילום: יח"צ)
 אבי ניר (צילום: יח"צ)   
המנכ"ל אבי ניר, שזכה למחמאות מהבוס ההוליוודי, הציג באירוע המיוחד למפרסמים את ה"אני מאמין" של הזכיינית, החל מהשקת לוח שידורי החורף בשבת הבא: "אנחנו רוצים להגיע לעתיד שהצופה יוכל לפגוש את התכנים שלנו ואת הפרסומות בכל מקום. זה לא חזון של עתידנות, אלא תפיסה שכך תחנת טלוויזיה צריכה לראות את העתיד".

ניר חיבר בארוע את נתוני סקר TIM - כי 75.5 אחוזים מהישראלים צופים בווידאו באינטרנט למאה מיליון הקטעים שנצפו באתר קשת במהלך שנת 2006 - וכמסקנה שוטח את התהליך האסטרטגי ל- 2007: "הטלוויזיה היא בית הגידול של התוכן. כשהתוכן טוב מאוד, ניתן לקחת אותו למסכים אחרים. הצרכן רוצה ויכול לחוות את אותה חוויה שוב בפלטפורמת מדיה אחרת כמו אינטרנט או סלולר. אנחנו רוצים תכנים שיעשו משהו מעבר לרייטינג. שיניעו ויזיזו את האנשים. הביטוי לזה הוא אונליין".

כדוגמאות למעורבות הקהל עם תכנית הדגל של הזכיינית, הוא מציג את המפגש בין הגולשים שמסייעים לחיים הכט לשנות את ישראל, את אלו שמגיבים על תחקיר בתכניתה של אילנה דיין או שנהנים מצפייה חוזרת בקטעי "נולד לרקוד".

את האירוע המאוד מרשים של קשת חתמו בשיר מרגש שי אביבי - טאלנט הזכיינית שעומד לעלות עם סידרה חדשה החל מהשבוע הבא ומאיה רוטמן - אחת המשתפות הבולטות בעונה האחרונה של "כוכב נולד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by